9.D

Spaní ve škole20.12. SVĚTLA VYPRAVUJÍ

V rámci spaní ve škole jsme navštívili ve Žlutých lázních světelný park „Světla vypravují“. Myslím, že děti si to užily, ale nevětší atrakcí stejně byla zamrzlá fontánka, kde se klouzali téměř celou dobu.

Výlet na Karlštejn 15.1.2022

Počasí se nám skvěle vydařilo. Během dopoledne vysvitlo sluníčko. Jak se ale oteplilo,povollila zmrzlá zem a více než polovinu cesty jsme ťapali v pěkném blátě. Na botách byly pěkné bačkůrky. Velká zábava byla na suché cestě odkopávání bahna z bot. Výhledy na lomy Malá Amerika, Kanada, Mexiko a Velká Amerika byly fakt pěkné. V tuto roční dobu tam bylo obrovské množství lidí. Napočítal jsem jich přes 300 a parkoviště u Velké Ameriky bylo plné aut.

Na závěr výletu jsme navštívili muzeum betlému v Karlštejně. Při příchodu byl nádherně cítit perník a betlémy z nich byly opravdu velmi pěkné. Viděli jsme i několik pohyblivých betlémů navštívili jsme i historický sklep a vyvrcholením je Královský betlém, který je pohyblivý i s velmi pěkným povídáním.

Myslím, že je velká škoda, že se zúčastnilo jen velmi málo lidí.

Zeměpisný pořad – Madagaskar

pěkná akce, bohužel z ní nemám žádné fotogreafie. Sám osobně cestovatel Adam Lelek, který měl i několik svých cestopisů v čt, slovem doprovázel cestopisný film o Madagaskaru, promítl mnoho fotografií a hlavně doplnil svými postřehy a zážitky z celé cesty. Na konci zodpověděl mnohé dotazy od dětí.

Vzdělávací akce – Břevnovský klášter a Pražský Hrad

Společně se 7.B jsme vyjeli na poznávací akci. Nejdříve jsme navštívili Břevnovský klášter, kde se děti dozvěděly o založení kláštera, něco o stavebním slohu v kterém byl postaven a jak se vyvíjel, ale i o nejstarším pivovaru v českých zemích. Pak jsme se přesunuli na Pražský Hrad, viděli jsme střídání stráží, prohlédli si chrám sv. Víta a další jiné prostory a viděli jsme i kopie korunovačních klenotů.

Vážení rodiče a milí žáci a žákyně

dlouho jsem zde nepublikoval žádné informace. Pokusém se to tedy napravit.

V týdnu od 30.11. do 4.12. bude pro šesté ročníky probíhat distanční výuka podle stávajícího rozvrhu.

Vladimír Kučera

Distanční výuka – metodické a technické materiály pro žáky a rodiče

Distanční výuka – metodické a technické materiály pro žáky a rodiče najdete na webu https://faq.donovalskazs.cz/

Stejnou informaci najdete i v aktualitách.

Rozvrh na distanční výuku

Vážení rodiče a žáci,

posílám vám rozvrh na distanční výuku v týdnu od 12.10. do 16.10.2020. Žluté obdélníčky jsou hodiny, kdy by se děti měly připoji přes učebnu na GOOGLE MEET. Bloky budou dvacetiminutové, ale děti by měly být připravené vždy již na začátku dané hodiny. Přidávám ještě začátky hodin podle rozvrhu. 1.hodiná-8:00, 2.hodina-8:55, 3.hodina-9:55, 4.hodina-11:00, 5.hodina-11:55 a 6.hodina-12:50. Prosím, ať se děti připojí v hojném počtu, nelépe všechny. Příslušní učitelé budou informovat v učebně o podrobnostech připojení. Děkuji, Vladimír Kučera-třídní učitel.

Výlet na Povltavskou stezku

Konečně se povedlo vyjet na výlet na Povltavskou stezku – OSADA ZTRACENÁ NADĚJE.

Ahoj všem v novém školním roce

Doufám, že se ve školním roce 2020/2021 spolu seznámíme blíže a prožijeme spoustu krásných zážitků bez koronavirových problémů.

Vladimír Kučera, váš nový třídní učitel.

Začátek roku

Vážení rodiče,

vzhledem ke stále nepříznivému vývoji se šířením nového koronaviru je nutné, aby děti zítra 1.9.2020 byly vybaveny rouškou. Roušky jsou v naší škole povinné ve společných prostorách (chodby, záchody, fronta v jídelně a pod.)

Děkuji za pochopení

Vladimír Kučera