Kroužky

Nabídka kroužků na šk. rok 2023/2024

Nabídka kroužků na šk. rok 2023/2024

Elektronický zápis do školních kroužků proběhne 14. 9. 2023 od 18:00.

Na škole existují dvě kategorie kroužků: 1) kroužky externích organizací – ty si zápis zajišťují samy, odkazy na přihlašování naleznete v tabulce. 2) školní kroužky – do kroužku je možné se zapsat pomocí elektronického systému přihlašování na kroužky. Přihlašování probíhá pomocí pomocí přihlašovacích údajů do systému Bakaláři (Tlačítko „Přihlásit přes Bakaláři“). Po přihlášení do systému bude možné se do kroužku zapsat.

Odkaz na systém.

Systém ale bude aktivní (bude možné si kroužek zapsat) až od 14. 9. 2023 od 18:00. Zápis do kroužků se uzavře v pondělí, 18. 9. 2023 v 12:00.

—————————————————————————————————-

Atletika pro děti

atletikaatletika2

 

 

 

 

 

 

 

Dlouhodobý projekt Prahy 11 na podporu pohybu dětí 1. stupně ZŠ a rozvoj základních pohybových schopností pod heslem „Běhej, skákej, házej rád…atletem se můžeš stát!“.

Kroužek je určen pro děti 3.-5. tříd.

Kroužek vede Mgr. Miloslav Cymbál, učitel TV a dlouholetý trenér USK Atletika.

Kroužek je zdarma (kapacita je omezena).

Basketbal

Basketbalový kroužek na ZŠ Donovalská je určen pro děti od 2. do 9. tříd. Je veden zkušeným trenérem a vyučujícím 2. stupně Vladimírem Kučerou.
Se žáky všech věkových kategorií – tedy od 2. třídy až po 9. třídu se pravidelně zúčastňujeme Školní basketbalové ligy, soutěží POPRASKu a celostátní soutěže ZŠ v basketbalu AND1 a Zbraslavského poháru.

VŠESTRANNÁ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA – JIŘÍ SMRČKA

 Od října se na ZŠ Donovalská tradičně otevírá kroužek sportovních her, zaměřený na všestrannou pohybovou průpravu dětí pro I. – III. ročník.

Kroužek bude zaměřen na základní pohybové dovednosti, které dnešním dětem v době neustálého vysedávání ve školních lavicích a u počítačových her čím dál tím více chybějí.

Tyto dovednosti, jsou potom odrazovým můstkem k pozdějším specializacím a vedou k úspěšnému zařazení do jakékoliv sportovní aktivity, kterou si děti v pozdějším věku vyberou.

Průprava bude obsahovat základy gymnastiky, atletiky, sportovních a míčových her (jako jsou např. překážkové a opičí dráhy, velká a malá trampolína, kotouly, přeskoky, švihadla, šplh, práce s různými druhy míčů, základy vybíjené, přehazované, kopané, florbalu, basketbalu…..)

Do jedné hodiny bude přijato maximálně 20 dětí.

Vedení zajišťuje Mgr. Jiří Smrčka, absolvent FTVS UK

PŘIHLÁŠKA: po předchozí domluvě zaplacením 3 000,-Kč na účet 206038434/0300 (nutné uvést jméno dítěte do zpráv pro příjemce), nebo hotově panu Smrčkovi.

Florbal

Odkaz na web a přímo stránku kroužky zde: https://www.florbalchodov.cz/krouzky-zs-donovalska

 

Gymnastika pro děti

GYMNASTIKA PRO DĚTI je pro všechny kluky a holky z 1. stupně. Hlavní náplní je všeobecná sportovní příprava se zaměřením na gymnastiku. Naučíme se kotouly, hvězdy i stojky, zacvičíme si na nářadí a zahrajeme si spoustu her. Děti budou rovíjet koordinaci, rychlost, vytrvalost a flexibilitu. Trenér si vyzvedne děti před začátkem lekce v družině a po lekci odvede zpět, nebo děti předá rodičům.
Přihlášky zde: www.gymnastikaprodeti.org 

Angličtina

 Jazyková škola Slunečnice v plotě

Hodnotná a jistá cesta za jazykovým vítězstvím pro vaše děti – lektor 25 let zkušeností, dlouholetý pobyt v zahraničí, komunikativní výuka jako s rodilým mluvčím. Děti se učí s jedním stálým lektorem, který má mezinárodní zkoušky a patřičné pedagogické vzdělání – výuka každý rok navazuje.

Učíme se angličtinu jako II. mateřský jazyk, v návaznosti na český jazyk, což umožní dětem AJ nezapomínat, vždy mají srovnání. Naučí se včas v angličtině  myslet, nemají problémy mluvit, nepotřebují certifikáty ani zkoušky, s jazykem si dokáží poradit samy a hravě udělají testy na školách. Hodiny jsou vedeny specifickým způsobem – rodiče se s dětmi nepřipravují a nijak do vyúky nezasahují, vše běží samo.

Co děláme v hodinách?

  • učíme se základní spoje pro rozmluvení
  • učíme se nejdůležitější rozdíly mezi češtinou a angličtinou
  • cvičíme sluch, abychom rozuměli cizincům
  • nepíšeme, trochu čteme, hodně mluvíme, možná kreslíme
  • ptáme se a ptáme, a chceme odpovědi

Za jak dlouho vydržíme komunikovat nejméně 45 minut jen v angličtině?

  • za 4 měsíce s lektorem (specifická slovní zásoba)
  • za 4 roky s rodilým mluvčím(děti jsou dále v jazyce víc a víc samostatné, v angličtině myslí)
  • v 9. třídě jsou už připravené k maturitě z angličtiny a mohou si studovat další jazyk

http://www.slunecnicevplote.cz/deti.php

13.15–14.00 1. a 2. třída

14.00–14.45 2. a 3. třída

15.00 – 15.45 pokročilí

více na:+420/604849552

 

Šachový kroužek

Sachovy-krouzek-ZS-Donovalska-23-24

TANEC – ATS Domino

Taneční kroužek AT studio Domino na ZŠ Donovalská nabízí děvčatům ale i chlapcům ve věku 6 – 10 let každou středu od 17.00 v tělocvičně školy ucelený taneční program v rekreační úrovni zaměřený na disko dance. Účastníci kurzu zde ve škole mohou po absolvování základů pokračovat ve výběrových soutěžních týmech AT STUDIO DOMINO, ve kterých můžete reprezentovat sebe, klub a ČR na mnoha i zahraničních soutěžích.

Disko dance je ideální na udržení či získání fyzičky, naučí Vás pracovat s tělem, zlepší koordinaci pohybů, rozvijí taneční paměť, rytmus, flexibilitu těla. Během celého roku se naučíte různé taneční sestavičky, ze kterých se závěrem poskládá taneční vystoupení, kterým potom překvapíte své kamarády, rodiče a známe.

Neváhejte a přihlaste se, volná místa ještě jsou. www.atsdomino.cz, tel: 603108236

Pěkný školní rok …. Iva Bičišťová – šéftrenérka klubu

 

https://youtu.be/YfRoQdzmBEw

https://youtu.be/4qLNJBrZxfY

https://youtu.be/XzDEjRu6–c

Top Dance Prague – TŠ Ivy Langerové

Veškeré informace naleznete ZDE.

Tanči jako ve StarDance..když HVĚZDY ve své škole tančí! Nauč se brazilskou sambu, kubánskou čaču nebo americký jive a ukaž se dvakrát ročně na vystoupení! Přihlas se a přidej se k nám! Chceš se podívat, jak se u nás tančí? Podívej se do odkazu.

Věda nás baví

VĚDA NÁS BAVÍ – vědecké kroužky pro děti

Máte doma zvědavce, kterého zajímá svět kolem a chce si užít spoustu
zábavy?
V kroužku VĚDA NÁS BAVÍ se děti hravě a zábavně seznámí s věcmi a jevy kolem nás (např.
statická elektřina, lidské tělo, sopky, hvězdy apod.). Lekce nejsou nebezpečné ani složité, vše
je uzpůsobeno pro malé děti.
Cílem kroužku akreditovaného MŠMT je zábavným a interaktivním způsobem podpořit u
dětí zájem o vědu a poznání.

Nové lekce v 1. pololetí 2023/2024
 každé pololetí čeká děti pásmo nových lekcí!
 vyzkoušíme si tajné písmo
 vyrobíme film a trávicí soustavu
 prozkoumáme krátery i elektrickou vodivost
 vyrobíme si sluneční soustavu
 řekneme s i také o Zemi a vitamínech
 a mnoho dalšího:-)
Kdy a kde kroužek probíhá?
 1x týdně (60 min),
 14 lekcí/pololetí
 přímo ve Vaší škole

Přihlášky a více informací na webu kroužky VĚDA NÁS BAVÍ.

VNB-krouzek-A4-letak-zs-donovalska-

Judo

JUDO je v překladu „jemná cesta“. Podle světové organizace UNESCO je judo nejlepší sport pro rozvoj dětí.  

Kroužek juda je zaměřen především na rozvoj všeobecných pohybových schopností a dovedností, výuku základních pádů (umět šikovně spadnout se vždy hodí), spolupráci dětí ve dvojici a v kolektivu. Naším hlavním záměrem není udělat z dětí v jejich věku vrcholové sportovce, ale získat děti pro sport a pravidelnou pohybovou aktivitu. Získané dovednosti mohou využít jak v judu, tak i v jakémkoliv jiném sportu, který si v budoucnu vyberou. Samozřejmě, že do hodin zařadíme i základní techniky juda a sebeobrany. Nejdříve jen v boji na zemi, poté co se naučí padat, tak i v postoji. 
Kurz vede zkušená trenérka Dáša Banszelová z tradičního a velice úspěšného oddílu TJ Sokol Praha Vršovice. Pokud by se děti v budoucnu chtěly věnovat judu více, mohou pokračovat v tomto oddíle.

Přihlášku naleznete ZDE.

Tradiční karate

Od 18.9. bude probíhat ukázková hodina do našeho klubu. Přijď se naučit bojovat, učíme vše z čeho se boj skládá. Při tréninkové jednotce neučíme jen boj v postoji, ale do tréninku zahrnujeme i např. základy juda, nebo BJJ (boj na zemi) – základem je všestrannost.  Učíme zábavnou formou a nemusíte mít strach, že by při trénincích docházelo ke kontaktům – vše má svůj řád a pravidla. 
 • na tréninku panuje přátelská atmosféra a slovo šikana – neexistuje
 • trénink zaměřen na komplexní rozvoj žáka
 • každý trénink karate je odborně připraven a má svůj řád
 • tradiční karate = disciplína, pokora, úcta
 • každé cvičení volíme zábavnou formou
 • trénujeme každé pondělí a středu
 • naši žáci se pravidelně umisťují na medailových pozicích na MISTROVSTVÍ EVROPY I SVĚTA v tradičním karate
 • utužujeme kolektiv a jezdíme na letní kempy
 • samozřejmostí jsou zkoušky na STV (páskování)
 • a mnoho dalšího
 • více info na www.karate4all.cz

POŠKOLÁCI

Angličtina

Kroužek je určen pro děti 1., 2. a 3. třídy. Cílem kroužku je naučit Vaše děti angličtinu hravou formou, vzbudit v nich pozitivní vztah k angličtině a motivovat je nejen v jejím studiu. Kroužek je koncipován tak, aby se děti pomocí různých her a aktivit naučily anglicky, ale především, aby si zvykly na cizí jazyk a získaly sebevědomí v něm mluvit.

Kdo bude učit mé děti?

Angličtinu učím již 10. rokem. Mám zkušenost jako učitelka AJ na 1. i 2. stupni ZŠ, dále jako asistentka lektora v anglické školce jazykové školy British Council, lektorka na anglickém táboře a dále také jako lektorka individuálních kurzů pro děti i dospělé. Vystudovala jsem magisterský obor v anglickém jazyce, složila mezinárodní jazykovou zkoušku CAE, absolvovala jsem mnohá školení a workshopy pro lektory a stále se věnuji dalšímu sebevzdělání. Sama jsem si vztah k angličtině získala především díky letním pobytům v Anglii. Byla bych ráda, aby si i Vaše děti k angličtině našly svou cestu a měly ji rády alespoň z části jako já 🙂

Budu se těšit na společné lekce

 

Programování

Krouzek-programovani-2023_2024

 

 

Turistický oddíl – DESÍTKA

Pokud máte děti, které rády chodí do přírody, baví je dobrodružné hry, sport, soutěže a
chcete, aby trávily volný čas mezi dobrými, slušnými kamarády, přihlaste je k nám do oddílu Desítka.
S dětmi pracuje kolektiv zkušených a kvalifikovaných vedoucích.
Oddíl náleží k dětské organizaci KONDOR (KOnfederace Nezávislých – Dětská ORganizace).
Děti se u nás naučí: jak se chovat v přírodě, orientaci v terénu, práce s mapou a buzolou,
uzlovat, šifrovat, zálesáckým dovednostem, střílet ze vzduchovky …
Celoroční činnost zakončujeme stanovým táborem na naší základně.
Pravidelné schůzky v klubovně ZŠ Donovalská 1 x 14 dní od 15.30 do 17.00 hodin. Děti můžeme vyzvednout i z družiny.

Celodenní výpravy jednou měsíčně. V letních měsících je výprava vícedenní.
Členský poplatek za pololetí 950,- Kč
Pokud budete mít zájem pouze o sobotní výpravy je tu i tato možnost, členský poplatek je potom
700,- Kč za pololetí.

Těšíme se na Vás
Veronika Kriegerová, Antonín Kos a další vedoucí
Kontakt:
Antonín Kos
Tel.: 724 723 213; email.: oddildesitka@centrum.cz
Naše stránky: https://www.facebook.com/KondorDesitka
Fotky z našich táborů: https://desitka-kondor.rajce.net/

PŘIHLÁŠKA

Kroužky ŠD 2023/2024

Úterý

 • VÝTVARNÝ KROUŽEK pro žáky 1. až 2. tříd 16:00  – 17:00 Martina Krupičková

V kroužku budeme rozvíjet fantazii, nápaditost, kreativitu. Děti budou pracovat tradičními i neobvyklými materiály, technikami jako je kresba, malba, koláže, kombinované techniky. Vyzkoušíme si práci s enkaustickou žehličkou, s Big shotem (vyřezávací lis).

Kapacita kroužku 12 dětí

Příspěvek na pololetí je 150 Kč.

Úterý

 • SETKÁNÍ S JÓGOU pro žáky 1. až 3. tříd  16:00 – 17:00 Lenka Tomášková

V kroužku se budeme věnovat jógovému cvičení pro děti, pohybovým hrám a tematickému povídání. Učíme se základní jógové pozice a sestavy. Věnujeme se dechovému cvičení a nácviku relaxačních technik. Kroužek je určen zejména pro žáky 1. až 3. tříd. Starší žáci, kteří už s námi jógu cvičili, se mohou rovněž přihlásit a v lekcích pokračovat.

Kapacita kroužku:       20 dětí

Kroužek je zdarma.

Čtvrtek

 • FOTBAL PRO 2.A 3.TŘÍDY 16:00 -17hod. Tomáš Kiš

V tomto kroužku se budeme učit, zákl. pravidla fotbalu, rozestavení pozic na hřišti (formace), útočné a obranné taktiky. Bezhlavě neodkopávat míče, ale hlavně se s ním pohybovat. Brát sport jako zábavu a najít v sobě týmového ducha a spolupracovat.

Kapacita kroužku 14 dětí

Kroužek je zdarma