Kroužky

Nabídka kroužků na šk. rok 2021/2022

Nabídka na letošní rok:

krouzky-21_22-od-pololeti

Situace nás donutila změnit systém zapisování do kroužků z “burzy kroužků” na distanční formu. Na škole existují dvě kategorie kroužků: 1) kroužky externích organizací – ty si zápis zajišťují samy, odkazy na přihlašování naleznete v tabulce. 2) školní kroužky – od třídního učitele dostane každý žák svůj kód a heslo do systému, ve kterém bude možné se do kroužku zapsat. Odkaz na systém. Systém ale bude aktivní (bude možné si kroužek zapsat) až od 15.9.2021 od 18:00. Zápis do kroužků se uzavře v pátek, 17.9.2021 v 18:00.

Nabídka kroužků na letošní školní rok

—————————————————————————————————-

Atletika pro děti

atletikaatletika2

Dlouhodobý projekt Prahy 11 na podporu pohybu dětí 1. stupně ZŠ a rozvoj základních pohybových schopností pod heslem „Běhej, skákej, házej rád…atletem se můžeš stát!“.

Kroužek je určen pro děti 3.-5. tříd.

Kroužek vede Mgr. Miloslav Cymbál, učitel TV a dlouholetý trenér USK Atletika.

Kroužek je zdarma (kapacita je omezena).

Basketbal

Basketbalový kroužek na ZŠ Donovalská je určen pro děti od 2. do 9. tříd. Je veden zkušenými trenéry a současně vyučujícími 2. stupně Mgr. Janou Vinduškovou a Vladimírem Kučerou.
Se žáky všech věkových kategorií – to je od 2. třídy až po 9. třídu se pravidelně zúčastňujeme Školní basketbalové ligy, soutěží POPRASKu a celostátní soutěže ZŠ v basketbalu AND1 a Zbraslavského poháru.

VŠESTRANNÁ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA – JIŘÍ SMRČKA

Již šestým rokem se od října na ZŠ Donovalská otevírá kroužek sportovních her, zaměřený na všestrannou pohybovou průpravu dětí pro I. – III. ročník.

Kroužek bude zaměřen na základní pohybové dovednosti, které dnešním dětem v době neustálého vysedávání ve školních lavicích a u počítačových her čím dál tím více chybějí.

Tyto dovednosti, jsou potom odrazovým můstkem k pozdějším specializacím a vedou k úspěšnému zařazení do jakékoliv sportovní aktivity, kterou si děti v pozdějším věku vyberou.

Průprava bude obsahovat základy gymnastiky,atletiky,sportovních a míčových her (jako jsou např. překážkové a opičí dráhy, velká a malá trampolína, kotouly, přeskoky, švihadla, šplh, práce s různými druhy míčů, základy vybíjené, přehazované, kopané, florbalu, basketbalu…..)

Do jedné hodiny bude přijato maximálně 20 dětí.

Vedení zajišťuje Mgr. Jiří Smrčka, absolvent FTVS UK

PŘIHLÁŠKA: po předchozí domluvě zaplacením 2.500,-Kč na účet 51-1468000297/0100 (nutné uvést jméno dítěte do zpráv pro příjemce), nebo hotově panu Smrčkovi do 18.9.2021.

 

Gymnastika pro děti

GYMNASTIKA PRO DĚTI je určena pro všechny žáky 1. stupně ZŠ, jak pro kluky, tak i pro holky.
Kroužek je zaměřen na nápravu svalových disbalancí, rozvoj koordinace, rychlosti, vytrvalosti a flexibility. Hlavní náplní je všeobecná sportovní příprava se zaměřením na gymnastiku. Lekce jsou sestaveny tak, aby děti nečekaly ve frontách na cvičení, ale především byly neustále uvedeny do právě probíhající aktivity a to ať se jedná o nové dovednosti, překážkové dráhy nebo hry.

Angličtina

 Jazyková škola Slunečnice v plotě

Hodnotná a jistá cesta za jazykovým vítězstvím pro vaše děti – lektor 25 let zkušeností, dlouholetý pobyt v zahraničí, komunikativní výuka jako s rodilým mluvčím. Děti se učí s jedním stálým lektorem, který má mezinárodní zkoušky a patřičné pedagogické vzdělání – výuka každý rok navazuje.

Učíme se angličtinu jako II. mateřský jazyk, v návaznosti na český jazyk, což umožní dětem AJ nezapomínat, vždy mají srovnání. Naučí se včas v angličtině  myslet, nemají problémy mluvit, nepotřebují certifikáty ani zkoušky, s jazykem si dokáží poradit samy a hravě udělají testy na školách. Hodiny jsou vedeny specifickým způsobem – rodiče se s dětmi nepřipravují a nijak do vyúky nezasahují, vše běží samo.

Co děláme v hodinách?

  • učíme se základní spoje pro rozmluvení
  • učíme se nejdůležitější rozdíly mezi češtinou a angličtinou
  • cvičíme sluch, abychom rozuměli cizincům
  • nepíšeme, trochu čteme, hodně mluvíme, možná kreslíme
  • ptáme se a ptáme, a chceme odpovědi

Za jak dlouho vydržíme komunikovat nejméně 45 minut jen v angličtině?

  • za 4 měsíce s lektorem (specifická slovní zásoba)
  • za 4 roky s rodilým mluvčím(děti jsou dále v jazyce víc a víc samostatné, v angličtině myslí)
  • v 9. třídě jsou už připravené k maturitě z angličtiny a mohou si studovat další jazyk

Přihlášky

do již probíhajících kurzů na ZŠ Donovalská 14.9. v 17.00 hod., jídelna školy: cena 2500,-pol./ 250,-kniha

12.40–13.15 1. a 2. třída

13.15–14.00 2. a 3. třída

14.00–14.45 starší žáci

14.45–15.30 žáci z gymnázií

více na:+420/604849552

don.

 

TANEC – ATS Domino

Taneční kroužek AT studio Domino na ZŠ Donovalská nabízí děvčatům ale i chlapcům ve věku 6 – 10 let každou středu od 17.00 v tělocvičně školy ucelený taneční program v rekreační úrovni zaměřený na disko dance. Účastníci kurzu zde ve škole mohou po absolvování základů pokračovat ve výběrových soutěžních týmech AT STUDIO DOMINO, ve kterých můžete reprezentovat sebe, klub a ČR na mnoha i zahraničních soutěžích.

Disko dance je ideální na udržení či získání fyzičky, naučí Vás pracovat s tělem, zlepší koordinaci pohybů, rozvijí taneční paměť, rytmus, flexibilitu těla. Během celého roku se naučíte různé taneční sestavičky, ze kterých se závěrem poskládá taneční vystoupení, kterým potom překvapíte své kamarády, rodiče a známe.

Neváhejte a přihlaste se, volná místa ještě jsou. www.atsdomino.cz, tel: 603108236

Pěkný školní rok …. Iva Bičišťová – šéftrenérka klubu

https://youtu.be/YfRoQdzmBEw

https://youtu.be/4qLNJBrZxfY

https://youtu.be/XzDEjRu6–c

Top Dance Prague – TŠ Ivy Langerové

Veškeré informace naleznete ZDE.

Tanči jako ve StarDance..když HVĚZDY ve své škole tančí! Nauč se brazilskou sambu, kubánskou čaču nebo americký jive a ukaž se dvakrát ročně na vystoupení! Přihlas se a přidej se k nám! Chceš se podívat, jak se u nás tančí? Podívej se do odkazu.

top-dance-21

Věda nás baví

Kroužek pro děti VĚDA NÁS BAVÍ – děti se v kroužku hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis), prozkoumáme rostlinou i
živočišnou buňku, vytvoříme nenewtonskou kapalinu, pronikneme do mechaniky dýchání i atomu a zabrousíme i do historie k Archimédovi a jeho vynálezům. Zkrátka vyzkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem.
Lekce jsou naprosto bezpečné a vhodné už pro děti od 6 do 12 let.
Přihlášky a více informací na webu kroužky VĚDA NÁS BAVÍ.

Judo

Přihlášku naleznete ZDE.

Tradiční karate

  je staré bojové umění beze zbraně, které sloužilo jako účinná sebeobrana v Japonsku v dobách, kdy boj o svůj život byl každodenní realitou a nošení zbraní bylo zakázáno. Při správném studiu principu karate jsou jeho studenti schopni využít maximálně možnosti svého těla a vytvořit tak silnou a účinnou techniku, kterou při správném načasování a umístění zneškodní soupeře. Při tréninku dětí nedochází ke kontaktům a otřesům dítěte. 
 • Nabíráme děti již od 5-ti let
 • Na tréninku panuje přátelská atmosféra a slovo šikana – neexistuje
 • Trénink zaměřen na kompletní rozvoj dítěte
 • Každý trénink karate je odborně připraven a má svůj řád
 • Tradiční karate = disciplína, pokora, úcta
 • Každé cvičení volíme zábavnou formou
 • Vyučuje trenérka Iveta a Tereza (viz.www.karate4all.cz)
 • Trénujeme každé pondělí a středu

Kroužky ŠD 2021/2022

ÚTERÝ

 • SETKÁNÍ S JÓGOU každé úterý 16 – 17hod.

Lenka Tomášková

V kroužku se budeme věnovat jógovému cvičení pro děti, hrám a tematickému povídání. Pokud hygienická situace dovolí, jsou na kroužek srdečně zváni i rodiče. Kroužek je určen pro všechny věkové skupiny, nejlépe od 1. do 5. třídy, bez stabilního přihlášení, důležité je mít chuť s námi cvičit.

Kapacita kroužku je do 25 dětí.

Kroužek je zdarma.

STŘEDA

 • Výtvarný kroužek pro 2. – 3. tř.

Bc. Martina Krupičková

Středa 16 – 17 hod.

Kapacita kroužku je 12 dětí

Příspěvek 100 Kč/ pol.

Ve výtvarném kroužku budeme pracovat s různými výtvarnými materiály, skládat, překládat, trhat, stříhat, lepit, hrát si s barvou, využívat odpadové, přírodní i netradiční materiály. Budeme využívat různé výtvarné techniky, kombinovat je, rozvíjet fantazii, seznamovat se s výtvarnými postupy a formami: koláže, frotáže, různé kresby – kolorovaná, dle předlohy, portréty, ilustrace, malby, enkaustika, kolektivní práce, výroba dárků k různým příležitostem.

ČTVRTEK

 • ŠIKOVNÉ RUCE PRO ŽÁKY 2. A 3. TŘÍDY – KROUŽEK PLNÝ TVOŘENÍ   16:00 – 17:15hod. 

Mgr. Kateřina Vaňharová

Kroužek je zaměřený na seznámení dětí s různými materiály. Budeme zde kouzlit z korálků, což zahrnuje tvoření korálkové bižuterie, zvířátek a drátkování z korálků. Dále si zde děti mohou vyzkoušet enkaustiku, ubrouskovou techniku, tvorbu s fimo hmotou, práci se smršťovací fólií, malování na textil, porcelán a spoustu dalších věcí z rozličných materiálů. Kroužek může přispět k rozvoji kreativity, jemné motoriky a posílení trpělivosti.

Kroužek je vhodný spíše pro dívky 2. – 3. tříd. Kapacita kroužku je 10 dětí.

Příspěvek do kroužku je 300 Kč za pololetí.

 

 • FOTBAL PRO 2.A 3.TŘÍDY 16:00 -17 hod.

Tomáš Kiš

V tomto kroužku se budeme učit, zákl. pravidla fotbalu, rozestavení pozic na hřišti (formace), útočné a obrané taktiky. Bezhlavě neodkopávat míče, ale hlavně se s ním pohybovat. Brát sport jako zábavu a najít v sobě týmového ducha, spolupracovat.

Kapacita kroužku 12 dětí