Kroužky

Nabídka kroužků na šk. rok 2022/2023

krouzky-web-5

Nabídka kroužků na šk. rok 2022/2023

Elektronický zápis do školních kroužků proběhne 14.9.2022 od 18:00.

Na škole existují dvě kategorie kroužků: 1) kroužky externích organizací – ty si zápis zajišťují samy, odkazy na přihlašování naleznete v tabulce. 2) školní kroužky – do kroužku je možné se zapsat pomocí elektronického systému přihlašování na kroužky (https://donovalskazs.bellhop.cz/IS). Přihlašování probíhá pomocí pomocí přihlašovacích údajů do systému Bakaláři (Tlačítko „Přihlásit přes Bakaláři“). Po přihlášení do systému, bude možné se do kroužku zapsat.

Odkaz na systém.

Systém ale bude aktivní (bude možné si kroužek zapsat) až od 14.9.2022 od 18:00. Zápis do kroužků se uzavře v pátek, 16.9.2022 v 18:00.

Pozn: tabulka se pravděpodobně bude ještě aktualizovat, od některých subjektů jsme neobdrželi všechny informace!

—————————————————————————————————-

Atletika pro děti

atletikaatletika2

Dlouhodobý projekt Prahy 11 na podporu pohybu dětí 1. stupně ZŠ a rozvoj základních pohybových schopností pod heslem „Běhej, skákej, házej rád…atletem se můžeš stát!“.

Kroužek je určen pro děti 3.-5. tříd.

Kroužek vede Mgr. Miloslav Cymbál, učitel TV a dlouholetý trenér USK Atletika.

Kroužek je zdarma (kapacita je omezena).

Basketbal

Basketbalový kroužek na ZŠ Donovalská je určen pro děti od 2. do 9. tříd. Je veden zkušeným trenérem a vyučujícím 2. stupně Vladimírem Kučerou.
Se žáky všech věkových kategorií – tedy od 2. třídy až po 9. třídu se pravidelně zúčastňujeme Školní basketbalové ligy, soutěží POPRASKu a celostátní soutěže ZŠ v basketbalu AND1 a Zbraslavského poháru.

VŠESTRANNÁ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA – JIŘÍ SMRČKA

Již šestým rokem se od října na ZŠ Donovalská otevírá kroužek sportovních her, zaměřený na všestrannou pohybovou průpravu dětí pro I. – III. ročník.

Kroužek bude zaměřen na základní pohybové dovednosti, které dnešním dětem v době neustálého vysedávání ve školních lavicích a u počítačových her čím dál tím více chybějí.

Tyto dovednosti, jsou potom odrazovým můstkem k pozdějším specializacím a vedou k úspěšnému zařazení do jakékoliv sportovní aktivity, kterou si děti v pozdějším věku vyberou.

Průprava bude obsahovat základy gymnastiky, atletiky, sportovních a míčových her (jako jsou např. překážkové a opičí dráhy, velká a malá trampolína, kotouly, přeskoky, švihadla, šplh, práce s různými druhy míčů, základy vybíjené, přehazované, kopané, florbalu, basketbalu…..)

Do jedné hodiny bude přijato maximálně 20 dětí.

Vedení zajišťuje Mgr. Jiří Smrčka, absolvent FTVS UK

PŘIHLÁŠKA: po předchozí domluvě zaplacením 3 000,-Kč na účet 51-1468000297/0100 (nutné uvést jméno dítěte do zpráv pro příjemce), nebo hotově panu Smrčkovi.

Florbal

Odkaz na web a přímo stránku kroužky zde: https://www.florbalchodov.cz/krouzky-zs-donovalska

 

Gymnastika pro děti

GYMNASTIKA PRO DĚTI je určena pro všechny žáky 1. stupně ZŠ, jak pro kluky, tak i pro holky.
Kroužek je zaměřen na nápravu svalových disbalancí, rozvoj koordinace, rychlosti, vytrvalosti a flexibility. Hlavní náplní je všeobecná sportovní příprava se zaměřením na gymnastiku. Lekce jsou sestaveny tak, aby děti nečekaly ve frontách na cvičení, ale především byly neustále uvedeny do právě probíhající aktivity a to ať se jedná o nové dovednosti, překážkové dráhy nebo hry.

Angličtina

 Jazyková škola Slunečnice v plotě

Hodnotná a jistá cesta za jazykovým vítězstvím pro vaše děti – lektor 25 let zkušeností, dlouholetý pobyt v zahraničí, komunikativní výuka jako s rodilým mluvčím. Děti se učí s jedním stálým lektorem, který má mezinárodní zkoušky a patřičné pedagogické vzdělání – výuka každý rok navazuje.

Učíme se angličtinu jako II. mateřský jazyk, v návaznosti na český jazyk, což umožní dětem AJ nezapomínat, vždy mají srovnání. Naučí se včas v angličtině  myslet, nemají problémy mluvit, nepotřebují certifikáty ani zkoušky, s jazykem si dokáží poradit samy a hravě udělají testy na školách. Hodiny jsou vedeny specifickým způsobem – rodiče se s dětmi nepřipravují a nijak do vyúky nezasahují, vše běží samo.

Co děláme v hodinách?

  • učíme se základní spoje pro rozmluvení
  • učíme se nejdůležitější rozdíly mezi češtinou a angličtinou
  • cvičíme sluch, abychom rozuměli cizincům
  • nepíšeme, trochu čteme, hodně mluvíme, možná kreslíme
  • ptáme se a ptáme, a chceme odpovědi

Za jak dlouho vydržíme komunikovat nejméně 45 minut jen v angličtině?

  • za 4 měsíce s lektorem (specifická slovní zásoba)
  • za 4 roky s rodilým mluvčím(děti jsou dále v jazyce víc a víc samostatné, v angličtině myslí)
  • v 9. třídě jsou už připravené k maturitě z angličtiny a mohou si studovat další jazyk

Přihlášky

do již probíhajících kurzů na ZŠ Donovalská 14.9. v 17.00 hod., jídelna školy: cena 2500,-pol./ 250,-kniha

12.40–13.15 1. a 2. třída

13.15–14.00 2. a 3. třída

14.00–14.45 starší žáci

14.45–15.30 žáci z gymnázií

více na:+420/604849552

donovaly

 

 

TANEC – ATS Domino

Taneční kroužek AT studio Domino na ZŠ Donovalská nabízí děvčatům ale i chlapcům ve věku 6 – 10 let každou středu od 17.00 v tělocvičně školy ucelený taneční program v rekreační úrovni zaměřený na disko dance. Účastníci kurzu zde ve škole mohou po absolvování základů pokračovat ve výběrových soutěžních týmech AT STUDIO DOMINO, ve kterých můžete reprezentovat sebe, klub a ČR na mnoha i zahraničních soutěžích.

Disko dance je ideální na udržení či získání fyzičky, naučí Vás pracovat s tělem, zlepší koordinaci pohybů, rozvijí taneční paměť, rytmus, flexibilitu těla. Během celého roku se naučíte různé taneční sestavičky, ze kterých se závěrem poskládá taneční vystoupení, kterým potom překvapíte své kamarády, rodiče a známe.

Neváhejte a přihlaste se, volná místa ještě jsou. www.atsdomino.cz, tel: 603108236

Pěkný školní rok …. Iva Bičišťová – šéftrenérka klubu

 

https://youtu.be/YfRoQdzmBEw

https://youtu.be/4qLNJBrZxfY

https://youtu.be/XzDEjRu6–c

Top Dance Prague – TŠ Ivy Langerové

Veškeré informace naleznete ZDE.

Tanči jako ve StarDance..když HVĚZDY ve své škole tančí! Nauč se brazilskou sambu, kubánskou čaču nebo americký jive a ukaž se dvakrát ročně na vystoupení! Přihlas se a přidej se k nám! Chceš se podívat, jak se u nás tančí? Podívej se do odkazu.

Věda nás baví

Kroužek pro děti VĚDA NÁS BAVÍ – děti se v kroužku hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis), prozkoumáme statickou elektřinu, vytvoříme si model přistávacího, vlastní kaleidoskop a mnoho dalšího. Zkrátka vyzkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem.
Lekce jsou naprosto bezpečné a vhodné už pro děti od 6 do 12 let.
Přihlášky a více informací na webu kroužky VĚDA NÁS BAVÍ.

Judo

JUDO je v překladu „jemná cesta“. Podle světové organizace UNESCO je judo nejlepší sport pro rozvoj dětí.  

Kroužek juda je zaměřen především na rozvoj všeobecných pohybových schopností a dovedností, výuku základních pádů (umět šikovně spadnout se vždy hodí), spolupráci dětí ve dvojici a v kolektivu. Naším hlavním záměrem není udělat z dětí v jejich věku vrcholové sportovce, ale získat děti pro sport a pravidelnou pohybovou aktivitu. Získané dovednosti mohou využít jak v judu, tak i v jakémkoliv jiném sportu, který si v budoucnu vyberou. Samozřejmě, že do hodin zařadíme i základní techniky juda a sebeobrany. Nejdříve jen v boji na zemi, poté co se naučí padat, tak i v postoji. 
Kurz vede zkušená trenérka Dáša Banszelová z tradičního a velice úspěšného oddílu TJ Sokol Praha Vršovice. Pokud by se děti v budoucnu chtěly věnovat judu více, mohou pokračovat v tomto oddíle.

Přihlášku naleznete ZDE.

Tradiční karate

  je staré bojové umění beze zbraně, které sloužilo jako účinná sebeobrana v Japonsku v dobách, kdy boj o svůj život byl každodenní realitou a nošení zbraní bylo zakázáno. Při správném studiu principu karate jsou jeho studenti schopni využít maximálně možnosti svého těla a vytvořit tak silnou a účinnou techniku, kterou při správném načasování a umístění zneškodní soupeře. Při tréninku dětí nedochází ke kontaktům a otřesům dítěte. 
 • Nabíráme děti již od 5-ti let
 • Na tréninku panuje přátelská atmosféra a slovo šikana – neexistuje
 • Trénink zaměřen na kompletní rozvoj dítěte
 • Každý trénink karate je odborně připraven a má svůj řád
 • Tradiční karate = disciplína, pokora, úcta
 • Každé cvičení volíme zábavnou formou
 • Vyučuje trenérka Iveta a Tereza (viz.www.karate4all.cz)
 • Trénujeme každé pondělí a středu

Angličtina – POŠKOLÁCI

Kroužek je určen pro děti 1., 2. a 3. třídy. Cílem kroužku je naučit Vaše děti angličtinu hravou formou, vzbudit v nich pozitivní vztah k angličtině a motivovat je nejen v jejím studiu. Kroužek je koncipován tak, aby se děti pomocí různých her a aktivit naučily anglicky, ale především, aby si zvykly na cizí jazyk a získaly sebevědomí v něm mluvit.

Kdo bude učit mé děti?

Angličtinu učím již 10. rokem. Mám zkušenost jako učitelka AJ na 1. i 2. stupni ZŠ, dále jako asistentka lektora v anglické školce jazykové školy British Council, lektorka na anglickém táboře a dále také jako lektorka individuálních kurzů pro děti i dospělé. Vystudovala jsem magisterský obor v anglickém jazyce, složila mezinárodní jazykovou zkoušku CAE, absolvovala jsem mnohá školení a workshopy pro lektory a stále se věnuji dalšímu sebevzdělání. Sama jsem si vztah k angličtině získala především díky letním pobytům v Anglii. Byla bych ráda, aby si i Vaše děti k angličtině našly svou cestu a měly ji rády alespoň z části jako já 🙂

Budu se těšit na společné lekce

 

KROUŽEK: Angličtina pro 1. – 3. třídu

URČEN PRO: 1. – 3. třída

DEN: Pátek

HODINY: 12:15 – 13.00 (1. třída), 13:15-14.00 ( 2. + 3. třída)

KROUŽEK VEDE:  Ing. Kristýna Fricová

POPLATEK: 3 900,-

ZAČÍNÁ SE: 7.10.2022

ZPŮSOB ZÁPISU: fricova@poskolaci.cz

POZNÁMKY: www.poskolaci.cz

 

Lego

Donovalská lego

Šipky

Donovalská šipky

 

Turistický oddíl – DESÍTKA

Pokud máte děti, které rády chodí do přírody, baví je dobrodružné hry, sport, soutěže a
chcete, aby trávily volný čas mezi dobrými, slušnými kamarády, přihlaste je k nám do oddílu Desítka.
S dětmi pracuje kolektiv zkušených a kvalifikovaných vedoucích.
Oddíl náleží k dětské organizaci KONDOR (KOnfederace Nezávislých – Dětská ORganizace).
Děti se u nás naučí: jak se chovat v přírodě, orientaci v terénu, práce s mapou a buzolou,
uzlovat, šifrovat, zálesáckým dovednostem, střílet ze vzduchovky …
Celoroční činnost zakončujeme stanovým táborem na naší základně.
Pravidelné schůzky v klubovně ZŠ Donovalská 1 x 14 dní od 15.00 do 16.00 hodin.
Celodenní výpravy jednou měsíčně. V letních měsících je výprava vícedenní.
Členský poplatek za pololetí 800,- Kč
Pokud budete mít zájem pouze o sobotní výpravy je tu i tato možnost, členský poplatek je potom
600,- Kč za pololetí.

Těšíme se na Vás
Veronika Kriegerová, Antonín Kos a další vedoucí
Kontakt:
Antonín Kos
Tel.: 724 723 213; email.: oddildesitka@centrum.cz
Naše stránky: https://www.facebook.com/KondorDesitka
Fotky z našich táborů: https://desitka-kondor.rajce.net/

PŘIHLÁŠKA

Kroužky ŠD 2022/2023

Pondělí
VAŘENÍ PRO 2. a 3. ročník 15:45 – 17:15 hod. Martina Krupičková a Lenka Nováková
V kroužku vaření se budeme učit základy stolování, budeme vařit, péct, smažit a zdobit. Vyzkoušíme si
přípravu studených a teplých pokrmů. Naučíme se vhodně kombinovat jednotlivé druhy potravin a
připravovat z nich jídla české a mezinárodní kuchyně. Můžeme se těšit na muffiny, pizzu, špízy, řízky a
spoustu dalších dobrot.
Kapacita kroužku: 15 dětí
Příspěvěk 1200Kč/pol.

Úterý
SETKÁNÍ S JÓGOU pro žáky 1. až 3. tříd 16:00 – 17:00 Lenka Tomášková
V kroužku se budeme věnovat jógovému cvičení pro děti, pohybovým hrám a tematickému povídání.
Učíme se základní jógové pozice a sestavy. Věnujeme se dechovému cvičení a nácviku relaxačních technik.
Kroužek je určen zejména pro žáky 1. až 3. tříd. Starší žáci, kteří už s námi jógu cvičili, se mohou rovněž
přihlásit a v lekcích pokračovat.
Kapacita kroužku: 20 dětí
Kroužek je zdarma.
Čtvrtek
ŠIKOVNÉ RUCE PRO ŽÁKY 2. A 3. TŘÍDY – KROUŽEK PLNÝ TVOŘENÍ 15:45 – 17:00hod.
Mgr. Kateřina Vaňharová
Kroužek je zaměřený na seznámení dětí s různými materiály. Budeme zde kouzlit z korálků, což zahrnuje
tvoření korálkové bižuterie, zvířátek a drátkování z korálků. Dále si zde děti mohou vyzkoušet enkaustiku,
ubrouskovou techniku, tvorbu s fimo hmotou, práci se smršťovací fólií, malování na textil, porcelán a
spoustu dalších věcí z rozličných materiálů. Kroužek může přispět k rozvoji kreativity, jemné motoriky a
posílení trpělivosti.
Kroužek je vhodný spíše pro dívky 2. – 3. tříd. Kapacita kroužku je 10 dětí.
Příspěvek do kroužku je 400 Kč za pololetí.

Čtvrtek
FOTBAL PRO 2.A 3.TŘÍDY 16:00 -17hod. Tomáš Kiš
V tomto kroužku se budeme učit, zákl. pravidla fotbalu, rozestavení pozic na hřišti (formace), útočné a
obranné taktiky. Bezhlavě neodkopávat míče, ale hlavně se s ním pohybovat. Brát sport jako zábavu a najít
v sobě týmového ducha, spolupracovat.
Kapacita kroužku 12 dětí
Kroužek je zdarma.