9.B-2019-2020

2019/20

 

Rozloučení

Milí žáci, vážení rodiče!

Chtěla bych se ještě jednou rozloučit s vámi všemi, moc děkuji za dárky a kytičky, přeji vám, studentům, vykročení správnou nohou a správným směrem, mějte se dobře, užijte si krásné léto!

                                                                                      Vaše Zdeňka Manochová

Poslední zvonění

Fotografie z posledního zvonění naleznete v aktualitách.

Přeborník

Velká gratulace patří Patriku Marinovi, který letos obhájil titul Přeborník hl. města Prahy udělovaný Pražským atletickým svazem v kategorii starší žáci.

Vysvědčení

Slavnostní zakončení školního roku a rozdání vysvědčení se bude konat v pátek 26.6. v 9 hodin (sraz 8.45 h) pro všechny tři deváté třídy na nádvoří před hlavním vchodem školy. 

Účast rodičů možná.

Milí studenti, Vám všem gratuluji k úspěšnému dokončení ZŠ a přeji Vám hodně úspěchů na SŠ i v životě. A omlouvám se, že nebudu v pátek na Vašem rozloučení; jdu se synem k lékaři. Užijte si to! 😉 A krásné a dlouhé prázdniny a třeba někdy na viděnou. 🍉🍨☀️ Radka Šťovíčková 🤩

Docházka do školy od 11.5.2020 

Přečtěte si pozorně tento POKYN:

POKYN ŘEDITELE ŠKOLY

Naše třída je rozdělena do dvou skupin – skupina B a skupina D

Skupina B (všechny dívky + 1 žákyně 9.C): 

výuka 8 – 9.40h ve třídě 9.B, pondělí až čtvrtek, sraz 7.45h před hlavním vchodem školy

 

Skupina D (všichni chlapci + 2 žáci 9.C):

výuka 10 – 11.40h ve třídě 8.A, pondělí až čtvrtek, sraz 9.50h před hlavním vchodem školy

 

S sebou: žákovská knížka, psací a rýsovací potřeby, školní sešit matematika, školní sešit ČJ, pracovní sešit MAT 3, pracovní sešit Hravá čeština(mluvnice), blok nebo volné čisté papíry, dvě roušky a sáček na jejich odložení, lehká svačinka, pití, dobrá nálada a výborná pracovní morálka 🙂

ZŠ V. Menšíka Ivančice » 30491546-zpátky-do-školy-zásoby ...

 

Vážení rodiče a žáci,

informace k docházce do školy od 11.5. najdete v AKTUALITÁCH. Přečtěte si je prosím pozorně a zašlete mi prohlášení/přihlášku do 7.5. (ještě lépe do 6.5.) na školní e-mail prosím: manochovaz@donovalskazs.cz

Od 8.5. sledujte na stránkách rozdělení do skupin. Probíhat bude český jazyk a matematika (pondělí – čtvrtek)                                                   Z.M.

 

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu se s účinností od 11.3.2020 do odvolání ruší výuka na základních školách. Sledujte prosím sdělovací prostředky a webové stránky školy a třídy.

Doplatky na ozdravný pobyt neposílejte, situace ohledně vracení záloh se již řeší. 

Dějepis do 14.6.2020

poslední práce na ZŠ Donovalská z dějepisu, bez učebnic, které budete brzy odevzdávat, hledejte jiné zdroje informací, vyberte si jedno ze sedmi témat a napište referát- alespoň 10 řádků

Přeji všem úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek

1.Studená válka    2. NATO    3. Únor 1948    4. Milada Horáková    5. Rozpad koloniální soustavy 50.-60. léta    6. John Fitzgerald Kennedy    7. Počátky letu do vesmíru

 

3.5. Matematika  – nový úkol samostudium Kvadratických rovnic, teorii opište do ŠS a zkuste vyřešit přidané rovnice. Neposílejte, projdeme 11.5., do 13.5. pošlou jen ti, kteří do školy nejdou (nejdou na zkoušky, …).

Ruský jazyk –  učivo do začátku června (do odevzdání učebnic), staré bude smazáno 27.5.2020

Učebnice str. 52-časování slovesa moci (moč), pracovní sešit str.33/5

Učebnice str.53-55 skloňování podstatných jmen tvrdých i měkkých středního rodu v jednotném čísle (mesto, zdanie), pracovní sešit str.33/6, 34/7

Stránky v PS ofotit a poslat

 

23.4. Matematika – nový úkol – PS test str. 236 – opět samostatná práce, poslat nejpozději do 30.4. do 12 hodin ( 1 promile je 1 tisícina základu, počítáme jako s procenty). Minulou práci neposlalo 5 žáků. Zpoždění nebudu tolerovat.

19.4. – Matematika – pokračujeme opakováním PS str.228 celá, známka ze cv. 28 a 29 – pozor na kvalitu rýsování, pomocné přímky čárkovaně, užít kružítko, velikost písmene E musí být zachována. Navíc 1 za správné vyřešení cv.30. Do 23.4. do 15 hodin!!! Opět jde o samostatnou práci!!! 

10.4. – Matematika – ani jeden úkol neposlali Mersi a Sabina, poslední úkol Honza K, Majda, Matěj Š a Markéta. Bohužel nedostatečné. Nový úkol – samostudium. Z učebnice geometrie prostudovat téma Podobnost. Do ŠS sešitu zapsat shrnutí ze str. 55 a důkladně projít vše od str. 41. Mnohé věci znáte z poměru ze 7. třídy. Vše do 20.4. Pokud jste si ještě nepustili pořad na ČT1 Škola doma, učiňte tak nyní. Opakuje se – 19.3. – rovnice, 26.3. – užití ve slovních úlohách, 2.4. – poměr, měřítko map, 9.4. – konstrukční úlohy i Thaletova kružnice. Nebo sledujte živě každý čtvrtek od 14 hodin.

8.4. – Matematika – úkol včas poslalo pouze 13 žáků. Poslední možnost poslání je 9.4. do 18 hodin. Důrazně žádám o samostatnou práci.

Nově: Němčina – Google učebna, pozvánku najdete ve školním e-mailu.

1.4. – Matematika – nový úkol – PS 255 – doplnit náčrtky, zápisy, výpočty, odpovědi – užití goniometrických funkcí. Poslat do 8.4. do 18 hodiny. Pracujte samostatně.  Minulý úkol neodevzdalo 8 žáků, celý úkol poslalo také 8 žáků – chválím, zbytku nějaká stránka chyběla.

Nově přidáno:

Český jazyk:

Další zadávání úkolů, ale i výklad učiva, testy na přijímačky, různé odkazy apod. najdete v kurzu Český jazyk v Google učebně. Pozvánku a kód objevíte ve svém školním e-mailu. Přihlaste se prosím co nejdříve! Pokud se vyskytne nějaký problém, napište mi na e-mail.

Těším se na nový druh spolupráce! 🙂 

Změna ve slohu níže uvedeném: Povídku prosím zaslat do konce března!(e-mail, učebna, WhatsApp) 

Asi vám neunikl dobrý počin České televize a pro nás na přijímačky z češtiny určený pořad Škola doma vysílaný v úterý ve 14 hodin  (ve čtvrtek matematika). První díl již proběhl, čekají nás další tři, najdete vše i na webu ČT.

Hodně zdaru a pevné zdraví všem!

                                                                        Z.M.

Zeměpis –
-průmysl stavebních hmot, sklářský, keramický, textilní a oděvní, dřevozpracující, papírenský. Práce s internetem, vyhledat základní informace o těchto odvětvích v ČR, zapsat do sešitu.
Příprava na test-průmysl paliv a energetiky, strojírenský a chemický průmysl.
Využijte  k procvičování i opakování ( učebnice online ). Najdete tam i průmyslová odvětví ČR.
 
Práce do konce dubna: Můžete využít bezplatnou registraci do naší interaktivní učebnice na adrese https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma , kde najdete nejen obrázky a odkazy, ale i testy k procvičování probírané látky. Práci máte zadanou do konce dubna.
V https://ucebnice.online/ si, najdete Zeměpis 8,2.díl. Máte zde mnoho testů k procvičování probrané i nové látky v PS i UČ. Pomocí této učebnice si dokončíte průmysl ČR/ zápis do sešitu / a dále stručně vypíšete i naučíte zemědělství ČR. Nezapomeňte na opakování zeměpisných rekordů. Prezentace z Krajů ČR jste dostaly přiděleny.
 
Dále budeme pracovat v kurzu Google Učebna. Přihlašovací kód je oe45toe

Lenka Čechová

 

Fyzika –

Úkoly máte ve vašem školním e-mailu

Vladimír Kučera

 

Matematika – doplnění – vyřešené příklady postupně zasílejte na můj školní e-mail do konce března.

 

Velmi doporučuji!    http://www.scio.cz/procvicovaci-testy

 (zdarma v aplikaci ScioDat)

Osvědčené odkazy na (nejen) češtinu:

http://www.umimeto.cz

http://onlinecviceni.cz

http://skolaposkole.cz

http://pravopisne.cz

http://skolasnadhledem.cz

http://www.umimecesky.cz

http://nabla.cz

Český jazyk – mluvnice – opakovat si větné členy, vedlejší věty a poměry mezi větami hlavními ( učebnice str.70-80, p.s. Přehled učiva uprostřed p.s. –  zelená kapitola SKLADBA), písemně –  cvičení v prac. sešitě str. 28, 29, 30

sloh –  dokončit domácí slohovou práci (POVÍDKA) a odevzdat ihned po návratu do školy, popř. je možné zaslat již dříve jako přílohu na můj e-mail…

literatura – příprava na test Literatura 1945 – 1968, termín testu bude upřesněn, prac.sešit Literatura – vypracovat  str. 46 a 51,  čtenářský deník – k odevzdání po návratu do školy (vlastní výběr knihy)

Nezapomeňte na přípravu na přijímací zkoušky  – 

doporučuji www.cermat.cz a publikaci Přijímačky od TAKTIKU. Odkazy na další zdroje nebo přímo testy budu ještě postupně přidávat. V případě dotazu, rady a vysvětlení při přípravě na zkoušky se na mě neváhejte obrátit v e-mailu nebo mobilu.

Zdeňka Manochová

Angličtina

Veškeré úkoly jsou zadávány do Google učebny. Prosím všechny žáky, aby se do ní přihlásili pomocí školního emailu. Naleznete zde i odkazy na zajímavá videa.

Odkaz na stránky, kde si můžete procvičit slovní zásobu Unit 4   

https://quizlet.com/ludvickovad/folders/english/sets

Dana Ludvíčková

 

Matematika – z PS – díl 3 opakovat objem a povrch jehlanu a kužele – PS str.178,179 a 184 – a goniometrické funkce PS str. 244/5,6 a str.258,9 celé. Hlavní úkol je příprava na zkoušky, v případě potřeby vysvětlení nějakého problému pište na můj email.

                                                                                                         Jana Vindušková

 

Němčina – opakovat vše z 5.lekce, vypsat do sešitu časování slovesa BÝT a MÍT v min.čase (uč. str. 49), p.s. vypracovat cvič. 48/8,9 a 49/10,12

Zdeňka Manochová

PŘÍRODOPIS

Zadání školní práce do konce šk. roku:                                                               opakovat učivo II.pololetí podle vypracovaných zápisů

děkuji všem za spolupráci, přeji příjemné, bezproblémové prožití prázdnin a mnoho štěstí jak v dalším studiu, tak i osobním životě 

Hana Hronková

Informatika – úkoly najdou děti v Učebně Google 

Jiří Hofman          

On-line učebnice

Vzhledem k uzavření škol se Nová škola rozhodla pomoci s výukou na dálku. Žáci mohou zdarma využívat přístup ke VŠEM interaktivním učebnicím MIUč+ (ty mluvící, co máme na chemii). Stačí, když se zaregistrují jako studenti na

http://www.ucebnice-online.cz

Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma se prodlouží do 30. 6. 2020. ŠŠ

On-line výuka

Z rozhodnutí vlády je od středy 11. 3. 2020 až do odvolání zrušena výuka v základních školách. Práce z chemie bude v následujících dnech zadávána prostřednictvím Učebny.

Štěpánka Štiková

 

Co nás čeká…

 V síti: Za školou, KC Zahrada 27.5.2020

Ozdravný pobyt – Jizerské hory – 12. – 19.6.2020 (4 300 Kč)

 

Absolventské mikiny

 

Informace o přihláškách na SŠ a přijímacích zkouškách

Přihlášky ke studiu na střední škole (2ks) obdrží žáci vyplněné školou v oddílu A a B společně s pololetním vysvědčením. Zákonný zástupce nebo žák doplní druhy zvolených škol, které dopíše na obě přihlášky ve stejném pořadí – z důvodu konání přijímacích zkoušek (4 leté školy s maturitou), vyplní data a podpisy, (přihlášky prosím nekopírovat!!). Takto vyplněné přihlášky žák odevzdá (nejlépe do jarních prázdnin, t.j. do 14.2.) výchovné poradkyni, která zajistí potvrzení ředitelem školy, poté se přihláška vrátí k žákovi a ten nebo zákonný zástupce musí přihlášky doručit na příslušné školy k 1.3.2020.

 Zápisový lístek je součástí přijímacího řízení, žák jej odevzdá v případě přijetí a zájmu o studium na příslušnou školu do 10 pracovních dnů  ode dne oznámení o přijetí uchazeče na příslušnou školu (oznámení o přijetí ke studiu je provedeno formou seznamu přijatých žáků, který zveřejní ředitel příslušné školy), v případě nepřijetí obdrží uchazeč písemné vyrozumění a zákonný zástupce má možnost podat odvolání do 3 pracovních dnů od obdržení písemného vyrozumění.

Zápisový lístek vydá  základní škola – výchovná poradkyně po předložení občanského průkazu zákonnému zástupci, žákovi, jen vlastní-li  občanský průkaz  a dovršil-li 15 let.

 

Přijímací zkoušky:

 1. termín: 14.4.2020-SŠ s maturitou   
 2. termín: 15.4.2020-SŠ s maturitou   

 náhradní termíny: I.termín: 13.5.2020  II.termín: 14.5.2020

Vřele doporučuji stránky www.cermat.cz

(kompletní informace o jednotné přijímací zkoušce, rozsah zkoušky, ukázkové testy, legislativa…) 

 

Třídní schůzky

Dne 14.1. se konají od 17 do 19 hodin pohovorové hodiny.

 

MIKINY

Třídní mikiny jsou objednány tak, jak se třída domluvila, cena činí 474 Kč na žáka. Peníze prosím nosit první týden v únoru.

 

Vánoce

Poslední školní den kalendářního roku 2019 jsme měli tradičně besídku a na závěr si společně zazpívali.

Mikuláš

5.12. jsme si náramně užili mikulášskou nadílku.

 

 

 

 

Schola Pragensis

V pátek 29.11. jsme se vypravili na prezentaci středních škol do Kongresového centra:

 

Pohovorové hodiny

Dne 19.11. od 17 do 19 hodin se konají pohovorové hodiny. Informace o prospěchu a chování žáků za 1.čtvrtletí.

 

Projekt TOTALITA

11.11. jsme se zúčastnili projektu TOTALITA na Karlově náměstí. Projekcí ve velkém stanu jsme byli vtaženi zpět do doby socialistického Československa.

TEP faktor

5.11. jsme se vydali překonat sami sebe, jak zní motto hry TEP faktor. Jedná se o aktivitu inspirovanou Pevností Boyard, a jak je vidět z fotografií, náramně jsme si to užili:

Srdíčkové dny

Letos jsme pomáhali s organizací Srdíčkových dní na naší škole. Prodejem magnetek, kolíčků a propisek s logem Život dětem se podařilo získat pro nemocné děti a jejich rodiče přes 20 tisíc korun. Děkujeme.

 

Přijímací zkoušky

Informace k přijímacím zkouškám:

 • konzultace pro žáky 9., 7. a 5. ročníků:       15.10.,  12.11.,  10.12.

vždy od 16:00 – 19:00   v kabinetu číslo: 092, 2. patro D, Mgr. Hana Hronková,
ke konzultaci je potřeba se předem objednat prostřednictvím žáka nebo  telefonicky na čísle školy: 272934191 linka 39

 • přijímací zkoušky: jednotné 
 • I.termín: 14.4.2020 -SŠ s maturitou
 • II.termín:15.4.2020 -SŠ s maturitou   

   náhradní termíny (pro nemocné): I.termín:  13.5.2020   II.termín: 14.5.2020

 • umělecké školy: talentové zkoušky:  2.1.  –  15.1.2020

         gymnázium se sportovním zaměřením: talentová zk. 2.1. –  15.2.2020 

        konzervatoře: 15.1. – 31.1.2020  

 • více informací na str. výchovné poradkyně a nástěnce u kabinetu pí uč.Hronkové

 

Kapesníky

Z peněz vybraných na pracovní sešity zbylo průměrně 20 Kč na žáka. Bude použito na nákup papírových kapesníků na celý školní rok.

 

Třídnické hodiny

Stejně jako loni se budou konat dvakrát v měsíci třídnické hodiny, a to v pondělí ve 13.45h.

 

Úspěch naší žákyně

Basketbalový tým naší žákyně Magdy S. skvěle reprezentoval na mezinárodním turnaji ve švýcarském Blonay, získal stříbro! Gratulujeme!

 

OVOCE A MLÉKO

Ovoce budou žáci dostávat vždy v pondělí a neochucené mléko ve středu.

 

 

 

 

 

Organizace 1.školního týdne:   

2.9. Zahájení školního roku 8 – 8.45 h

3.9. a 4.9. Třídnické záležitosti – do 12.40 h

5.9. a 6.9. Vyučování dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

 

 

2018/19

Ozdravný pobyt –  Stráž nad Nežárkou

Od 17.6. do 21.6. jsme pobývali ve Fähnrichově mlýně. Užili jsme si mnoha her (téma Boj o přežití), koupání v pískovém lomu, vycházky do Stráže nad Nežárkou, letního kina, diskotéky…

Další fotky naleznete na rajčeti (jméno a heslo znají žáci):

https://pragotourplus.rajce.idnes.cz/ZS_Donovalska_-_Fahnrichuv_mlyn/?

Vážení rodiče,

dne 4.6. se od 17 hodin konají třídní schůzky (informace o prospěchu a chování za 4. čtvrtletí, informace k ozdravnému pobytu), poté následují pohovorovy u vyučujících.

Z.M.

 

23.4. – 26.4. Barevný týden ke Dni Země:

23.4. MODRÁ  (Šmoulové)

24.4. ZELENÁ  (Rákosníček)

25.4.  ČERVENÁ / RŮŽOVÁ (Červená karkulka / Růžový panter)

26.4.  ŽLUTÁ (Mimoň)

 

 

Vážení rodiče,

16. dubna se konají od 17 hodin třídní schůzky/pohovorové hodiny.

Program: prospěch a chování za 3.čtvrtletí, informace o ozdravném pobytu, pohovorové hodiny u ostatních vyučujících

Z.M.

 

Užitečné odkazy na procvičování češtiny 🙂 :

http://www.skolaposkole.cz

http://diktaty.ewa.cz/diktold/

http://www.umimecesky.cz

http://onlinecviceni.cz

http://skolaposkole.cz

http://cestina.diktaty.cz

http://pravopisne.cz

http://skolasnadhledem.cz

 

Pohovorové hodiny

Pohovovorové hodiny se konají 15.1.2019 od 17 do 19 hodin. Rodiče budou informováni o prospěchu a chování dětí za 1.pololetí. 

Vánoce

Posledním školním dnem v kalendářním roce 2018 byl 21.prosinec, kdy se konala naše vánoční besídka. Kromě rozdávání dárků a hraní her byla pěkným zpestřením výroba cukrové vaty, za což děkujeme Terce S. Také jsme se rádi znovu setkali s našimi bývalými spolužáky, nyní gymnazisty, Luckou a Tobiášem.

 

Od 11 hodin pokračovalo tradiční Vánoční zpívání v tělocvičně, kde se vyhlašují také úspěšní žáci za poslední období. Z naší třídy to byli: velmi úspěšný sportovec, přímo talent v atletice, Patrik M. a vítěz školního vánočního turnaje ve stolním tenise Michal R.

 

Bruslení

23.11.

 

Vážení rodiče,

13. listopadu se konají od 17 hodin třídní schůzky/pohovorové hodiny.

Program: prospěch a chování za 1.čtvrtletí, informace o ozdravném pobytu, pohovorové hodiny u ostatních vyučujících

Z.M.

INFO:

Každý čtvrtek dostávají žáci ovoce a v pátek neochucené mléko.

 

 

 

 

Úspěch našeho žáka

Skvělého úspěchu dosáhl Patrik M., který získal zlatou medaili v pražském moderním pětiboji. Gratulujeme!

 

Boulder

Opět jsme si mohli vyzkoušet lezení na stěně, tentokrát trochu improvozované v atriu školy, zato propojené i s opakováním vyjmenovaných slov.

 

Pracovní sešity pro 8.ročník:

ČJ – Hravá čeština a Hravá literatura, Matematika, Dějepis, Přírodopis, Angličtina, Němčina/Ruština

celkem: 870,- Kč ruštináři, 810,- Kč němčináři

 

Vítejte v novém školním roce!

Organizace 1. týdne:

3.9. : Zahájení školního roku 8 – 8.45 h

oběd od 11 hodin

(prosím, aby děti věděly, jestli a od kdy budou chodit na oběd)

4.9. : Třídnické práce, žákovská knížka, školní řád 8.00 – 11.40 h

od 5.9. : Výuka dle rozvrhu (bez příp.odpoledního vyuč.)

 5.9. od 14 h  SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

 

 2017/2018

 

Krásné léto a hodně pohody o prázdninách dětem i rodičům! Děkuji za kytičky a dárečky a 3. září na shledanou! Z.M.

Organizace posledního týdne:

25.6. výuka dle rozvrhu (do 5.vyuč.h.)

26.6. a 27.6. UČEBNICE, úklid třídy, skříněk (do 12.40 h)

28.6. sportovní den – hřiště Chodov (do 12.30 h)

Dnešní den jsme kvůli deštivému počasí museli strávit ve třídě a sport jsme zaměnili za skvělé hry, na které bylo jednou dost času 🙂 !

29.6. VYSVĚDČENÍ, rozloučení s deváťáky (do 9.30 h), oběd od 11 h

 

Výlet Divoká Šárka s koupáním

První letní den jsme za krásného horkého počasí strávili výletem údolím Divoké Šárky a návštěvou tamního koupaliště. Bylo to fajn.

 

V týdnu 18.6. – 20.6.  výuka 8  – 11.45 hodin (7 tříd i část vyučujících na ozdravném pobytu),  upravený rozvrh:

18.6. In    Tv    Př    ČJ

19.6. Aj    ČJ    M    Zv

20.6. ČJ    D    Aj    M

21.6. výlet Divoká Šárka s příp. koupáním (vstup 50 Kč), 8 – 15 hodin, oběd odhlášen, sraz 8.30 h metro Chodov, návrat mezi 14. a 15.h tamtéž

22.6. kino Hostivař: JURSKÝ SVĚT 2, 120 Kč, sraz 8.30 h před školou, návrat na oběd mezi 12. a 13.h

FOTKY: třídní 30 Kč, skupinky 25 Kč, učitelský sbor 30 Kč

Psovodi a výcvik psů

V pátek 18.5. jsme zhlédli ukázku výcviku služebních psů, konkrétně 4 německých ovčáků, rasy, která se pro tuto službu hodí nejvíc. Zároveň jsme se dozvěděli, jak je náročná příprava takového psa, něco z historie kynologie a také to, jak se chovat při napadení psem třeba na ulici. Akce se konala ke 100.výročí kynologie u nás. 

 

Ozdravný pobyt

30.dubna jsme odjeli na Šumavu poblíž Železné Rudy, kde jsme strávili 5 dní na našem ozdravném pobytu.  Užili jsme si hodně her, soutěží, oslavu čarodějnic, diskotéku, kino, míčové hry, improvizované divadlo, výlety a dokonce většina z nás i osvěžující bazén 🙂 

 

Barevný týden

 

 

Vážení rodiče,

děkuji za včasné uhrazení doplatku školy v přírodě a poslední by bylo prosím zaplacení naší zdravotnice a vychovatele. Jelikož nás ještě čeká třetí díl hudebního pořadu o Beatles, vybrala bych najednou 250 Kč – prosím do 10.4.

Na třídních schůzkách 17.4. obdržíte tiskopis Potvrzení o bezinfekčnosti a další pokyny k odjezdu na švp, potvrzení od lékaře asi máte většinou z lyžáku nebo loňské akce (ne starší jednoho roku). Pokud potřebujete toto potvrzení zařídit nově, vydám Vašemu dítěti tiskopis, ať si řekne už teď.

S díky Z.M.

Barevný květinový týden 16.4. – 20.4.2018

Opět se po roce krásně vybarvíme ke Dni Země, letos v barvách květin!

pondělí 16.4.            Afrikán – oranžová

úterý 17.4                  Tulipán – červená

středa 18.4.              Narcis – žlutá

čtvrtek 19.4.             Čtyřlístek – zelená

pátek 20.4.               Sedmikráska – bílá

 

Divadlo v Celetné

V rámci přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, který připadá právě na dnešek 20.březen, jsme se vydali do Divadla v Celetné. Zhlédli jsme představení AZHER souboru HOP-HOP ze ZUŠ v Ostrově. Bylo to velmi zajímavé. Na konci představení byla, jako každým rokem, předána cena ASSITEJ – Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež – za přínos pro divadlo, tentokrát paní Ireně Konývkové, autorce a režisérce ostrovského souboru.

 

Filmové muzeum a animační dílna

6.března jsme se vypravili do Filmového muzea. Po komentované prohlídce muzea, kdy jsme se dozvěděli zajímavosti z historie i současnosti animovaného filmu  a viděli, jak takový film vzniká, jsme se ve skupinkách pustili do vlastní práce na animaci. Chtělo to dávku šikovnosti, trpělivosti a týmové spolupráce. Myslíme, že naše dílka byla povedená!

 

Doplatek – ozdravný pobyt

Blíží se nám jaro a s ním i doplatek na ozdravný pobyt. Do 25.3. prosím zašlete na účet CK2 doplatek 1410,- Kč. Pokud se někam “zatoulal” variabilní symbol Vašeho dítěte nebo číslo účtu, ozvěte se mi, zjistím a pošlu. Těch, kteří zaslali již celou částku při první platbě,  se tyto informace již samozřejmě netýkají. 🙂 

Pokud máte potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte na lyžařský výcvik (nebo i naše červnové loňské na OP), příp. jiné, ne starší jednoho roku, samozřejmě platí, nemusíte znovu k lékaři. 

Nejbližší třídní schůzka se koná 17.4.2018. To obdržíte formulář na bezinfekčnost, další pokyny k odjezdu a ještě bych potřebovala vybrat 200,- Kč na zdravotnici a vychovatele. Děkuji. Z.M.

A kam vlastně jedeme? Podívejte se: 

http://www.hotelgradl.cz

Boulder – lezení na stěně

22.2. jsme si vyzkoušeli lezení na stěně. Po rozcvičce se nás ujali zkušení instruktoři a pod jejich vedením jsme se pokoušeli zdolávat lehčí i těžší stěny. Bylo to fajn.

 

30.1. – TěloCIRK

Někteří žáci a žákyně se zúčastnili spolu se 7.A zajímavé akce – TěloCIRK. Jedná se o projekt CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus. Děti si mohly během 90 minut vyzkoušet různé cirkusové techniky např. žonglování, akrobacii, balanční techniky nebo závěsnou akrobacii na hrazdě, laně nebo šálách.

 

 

Ozdravný pobyt

Vážení rodiče,

náš ozdravný pobyt se blíží, do 14.1. je třeba zaplatit zálohu ve výši 1580,- Kč přímo cestovní kanceláři CK2. Číslo účtu a variabilní symbol najdete na přihlášce (ústřižek přihlášky jste odevzdali mně, zbylá část vám zůstala).  Pokud by s tímto nastal problém, napište mi, číslo a symbol zjistím a pošlu. Potvrzení o zaplacení prosím pošlete po dětech nebo přineste na třídní schůzku 16. ledna.

Třídní schůzka – 16. ledna 2018 v 17 hodin

Pokud nemůžete hned v 17 h, nevadí, pohovorové hodiny u mě i ostatních vyučujících probíhají do 19 h.

Z.M.

Vánoce

Poslední den před vánočními prázdninami se konala naše besídka. Připravili jsme si poměrně bohatý program a dokonce jsme s tanečním číslem fotbalistek a jejich roztleskavačů vystoupili kromě besídky i na tradičním Vánočním zpívání. Dárečků nám Ježíšek nadělil také hodně:

 

MIKULÁŠ

5.prosince zavítal i k nám do třídy Mikuláš s čerty a anděly:

 

Koncert SoliDeo

30.listopadu jsme se zaposlouchali do tónů souboru SoliDeo, který nám zahrál a zazpíval adventní písně. Prohlédli jsme si také zajímavé historické nástroje. Společně jsme si pak mohli zazpívat na závěr koledy.

 

 

Ozdravný pobyt

Děti dostaly závazné přihlášky na ozdravný pobyt, také veškeré informace od CK 2, především info o platbách. Prosím odevzdat ústřižek s přihláškou do pátku 24.11., nejpozději v pondělí 27.11. 

 

MLÉKO DO ŠKOL – aktuální informace

neochucené mléko – zdarma – 4 ks, každý žák, 1x za měsíc

ochucené mléko – 6 kč – 2 ks, kdo si objednal, 1x za měsíc

Výdej: středa (každou přestávku) – ochucené

             pátek (každou přestávku) – ochucené a neochucené

 

Vážení rodiče,

dne 14.11. se konají mezi 17. a 19.hodinou pohovorové hodiny

(informace o prospěchu a chování za 1.čtvrtletí, lyžařský výcvik 11. až 18.3.2018 – pan uč. Dubský).

Z.M.

Užitečné odkazy na procvičování češtiny 🙂 :

http://diktaty.ewa.cz/diktold/

http://www.umimecesky.cz

http://onlinecviceni.cz

http://skolaposkole.cz

http://cestina.diktaty.cz

http://pravopisne.cz

http://skolasnadhledem.cz

 

Ochucené mléko – přihlášku prosím odevzdat co nejdříve –

Cena: 6 Kč (možné zakoupit kartu na 10, 20,… ks)

 

Informace

Od tohoto týdne nastoupila nová školní psychložka, Mgr. Barbora Šmídová, konzultační hodiny: úterý 8 – 11 h a čtvrtek 13 – 15 h. Je možná též domluva e-mailem (uveden na stránkách školy – rubrika ZAMĚSTNANCI)

VZPoura úrazům

5.10. jsme si v projektu VZP připomněli, jak málo někdy stačí k tomu, aby se stalo neštěstí a dojde k  vážnému úrazu. Povídání mladých lidí, kteří zůstali ochrnutí, by mělo být pro všechny varováním…

 

 

Hravé odpoledne pro UNICEF

4.října se konala akce Hravé odpoledne pro UNICEF, kterou uspořádali žáci 9.tříd se svými rodiči. Zapojili se také i další děti a rodiče nebo učitelé a zaměstnanci. Projekt byl velmi úspěšný a povedený, na pomoc africkým dětem (zakoupení vodní pumpy) se podařilo vybrat 34 275 Kč!

 

 

Vaření

Oblíbeným předmětem se letos určitě stalo vaření.  V tomto týdnu jsme se navíc zapojili do přípravy akce Hravé odpoledne pro UNICEF a upekli jsme šneky do kavárničky:

Perníčky jsou příspěvkem na akci od naší paní učitelky… 🙂

 

 

Brazílie

Letos jsme se v rámci projektu Planeta Země 3000 zúčastnili zajímavé projekce o Brazílii. Bylo to, jako vždy, zajímavé a poučné.

 

Vážení rodiče!

V letošním školním roce se bude akce OVOCE DO ŠKOL týkat i 2. stupně. Každé úterý dostanou žáci ovoce nebo zeleninu.

Děti si přinesly domů přihlášku k nabídce MLÉKO.

Jedná se o plně dotované neochucené mléko nebo mléčné výrobky. Každý může dostat max. 5 ks za měsíc. Prosím podepište nabídkový list, zda máte zájem a o co konkrétně (napište na list prosím i zápornou odpověď).

Co se týče ochucených mléčných výrobků, které jsou částečně dotovány, až bude známa cena, pošlu též přihlášku.

 

Čtenářský deník:

 1. Karel Jaromír Erben – KYTICE  termín: začátek listopadu
 2. Biblické příběhy (2-3 příběhy zpracovat), např. Ivan Olbracht, různá vydání Dětské bible… termín: začátek ledna
 3. Volný výběr termín: pol. března
 4. Bajky (5 bajek zapsat),např. Ezop, La Fontaine, I.A.Krylov, M.Macourek, J.Žáček…  termín: pol. května                                                                

Stejně jako v předešlých letech je toto povinný základ, je možné a doporučující číst a zaznamenat další knihy, nebo i kulturní akce. Bude oceněno 🙂                                                                                                             

 

Vítám vás po prázdninách opět na našich stránkách!

Organizace 1. týdne:

4.9. : Zahájení školního roku 8 – 8.45 h

oběd od 11 hodin

(prosím, aby děti věděly, jestli a od kdy budou chodit na oběd)

5.9. : Třídnické práce, žákovská knížka, školní řád 8.00 – 11.40 h

6. – 8.9. : Výuka dle rozvrhu

Odpolední vyučování (do 15.25 h) čeká naši třídu vždy v pondělí.

 

6.B

2016/2017

 

Ve středu 28.6. bude dětem, které byly na ozdravném pobytu, vrácen přeplatek 140 Kč (u některých dětí pokrácen o poplatek za učebnice 20 nebo 30 Kč :-))

Z.M.

Organizace posledního týdne školy:

pondělí 26.6.                 8 – 12.30 h vybírání učebnic, příp. poplatky za učebnice

úterý 27.6.                     8 – 12.30 h rozdání učebnic pro 7.roč., úklid třídy

středa 28.6.                   8 – 10 h úklid skříněk, 10 – 11 h skupina Réva

čtvrtek 29.6.                  8.30  – 11.45 h sraz 8.30 h stanice metra Chodov, sportovní hry (vhodná obuv, sport. potřeby)

                                          – za dobrého počasí

(v případě nepříznivého počasí – sraz 8.30 h Chodov zůstává, pak zmrzlina v Centru Chodov 🙂 a návrat do školy – film, hry)

pátek 30.6.                     8 – 8.45 h  VYSVĚDČENÍ 8.55 – 9.30 h  rozloučení s deváťáky v atriu

OZDRAVNÝ POBYT 

19. – 23. června jsme byli na ozdravném pobytu v Chotěticích. Prožili jsme tu několik dní za krásného slunečného počasí, soutěžili, hráli různé hry, plavali v osvěžujícím rybníku, mohli si pohladit koně, lamy i kočky, nacházející se tady na farmě. Také jsme se vypravili do Prčice a Heřmaniček, vyřádili se na diskotéce, zkrátka  užili si legrace i kamarádů.

 

 

 

29.6. Koncert skupiny Réva (ve škole) – cena: 50 Kč

(u účastníků ozdravného pobytu bude zaplaceno ze zbytku peněz, ostatní doplatí těsně před akcí)

 

Sběr papíru

termíny:

Pátek (19. 5.):  7:10 – 8:00 hodin

Pondělí (22. 5.):  7:10 – 8:00 h   a    14:00 – 15:15 h

Úterý (23. 5.):  7:10 – 8:00 h   a    14:00 – 15:15 h

FOTOGRAFOVÁNÍ – 26.5.

cena: třídní foto: A5    30,- Kč

                                  A4    60,- Kč

            skupinky:   A6    25,-Kč

            (skupina – pouze při odběru všech zúčastněných)

Barevný týden

 

 

Přívěsek

V posledním dubnovém týdnu si mohou děti zakoupit pamětní přívěsek vydaný u příležitosti 35.výročí školy. Cena 40 Kč. Koupí přívěsku přispějete k technickému zajištění červnové akademie.

 

 

Barevný týden ke Dni Země:

Letos v barvách zvířátek!

pondělí 24.4.                  papoušek ARA – žlutá a modrá

úterý 25.4.                     panda – černá a bílá

středa 26.4.                   motýl – červená

čtvrtek 27.4.                  žába – zelená

pátek 28.4.                     klaun očkatý – oranžová a bílá

 

Ozdravný pobyt

Termín: 19. – 23. 6. 2017

Místo: Chotětice /Sedlec-Prčice/

Cena: 2 200 Kč (ubytování, stravování, doprava, zdravotnice)

Vybíráme tuto celkovou částku najednou, prosím dne 18.4. na pohovorových hodinách nebo v nejbližších dnech po tomto datu. Vyúčtování proběhne po návratu, možný přebytek bude vrácen v posledním týdnu v červnu 🙂

Z.M.

 

Divadlo v Celetné

20. března  jsme zhlédli v Divadle v Cel11157etné  představení v rámci Přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, konal se již 17.ročník. První byla inscenace Leni inspirovaná knihou Říkali mi Leni Zdeňky Bezděkové v podání ZŠ Liberec – soubor Bezejména. Následovalo představení Může za to štrúdl! souboru KUK-u-řice na motivy biblických příběhů.

Invalid Displayed Gallery

 

Sněženka

V recitační soutěži  v kategorii 6. – 7.tř. získala třetí místo Markéta Vohánková a na krásném prvním se umístila Anička Uhrynovska!

Invalid Displayed Gallery

 

Sklář

30. ledna jsme měli na konci 1.pololetí zajímavou akci. Setkali jsme se s panem sklářem, který nám nejdříve pověděl spoustu zajímavého o skle a jeho výrobě, ukázal nám, jak je sklo pevné i křehké, předvedl foukání skla a nakonec jsme si mohli malou baňku vyfouknout sami.

Invalid Displayed Gallery

 

Pohovorové hodiny:    17.ledna     17 – 19 hodin

Pololetní vysvědčení: 31.1.

Pololetní prázdniny: pátek 3.2.

Opět výskyt vší! Kontrolujte prosím dětem hlavy.

Díky. Z.M.

 

Radostné Vánoce a hodně zdraví a spokojenosti v roce 2017!

VÁNOCE

Vánoční prázdniny: 23. 12. 2016  –  2. 1. 2017

Do školy jdeme 3. ledna.

Besídka

Poslední den v tomto kalendářním roce jsme si užili besídku i tradiční vánoční zpívání:

Invalid Displayed Gallery

22. prosince:

8 – 10.40 h vánoční besídkaozdoba

11 –  12 hod. VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

konec vyuč. ve 12 hodin

 

 

 

Mikulášské bruslení

Invalid Displayed Gallery

 

POUTNÍCI

Ve středu 16.11. jsme si v Divadle U Hasičů poslechli písničky a povídání bluegrassové skupiny Poutníci, Anička dokonce vyhrála CD za soutěžní otázku o nástroji zvaném DOBRO.

 

Vážení rodiče,

zvu Vás na třídní schůzky dne 15.11. v 17 hodin

informace o prospěchu a chování, nabídka ozdravného pobytu

Z.M.

 

Beatles

Zajímavé a poučné bylo povídání o historii skupiny Beatles, které jsme si i s písničkami (do r.1965) poslechli v pondělí 24.října.

Invalid Displayed Gallery

 

Gratulujeme!

Patrik Marinov získal zlatou medaili v CrossCupu!

Výstava Jižní Město

V pátek 14.10. jsme se byli podívat v Chodovské tvrzi na výstavě pořádané ke 40. výročí Jižního Města:

Invalid Displayed Gallery

 

VODNÍ DŮM

13. října jsme se vydali  do Vodního domu, vzdělávacího střediska s interaktivní expozicí, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o vodě a mohli si leccos (uvnitř i venku) vyzkoušet. Prohlídku pak doplnila simulační hra Povodně, která nám ukázala, jak lze vhodným plánováním využití krajiny zabránit větším škodám při povodni.

 www stránky

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

 

FILIPÍNY – za obry a trpaslíky

26. září jsme navštívili kino Světozor, kde jsme zhlédli projekci videí a fotografií cestovatele Adama Lelka o této nádherné ostrovní zemi. Bylo to poučné i zajímavé.

planeta Země 3000

 

Čtenářský deník

 1. Báje a pověsti (vybrat  a zapsat 2-3) např. z knih: Eduard Petiška – Staré řecké báje a pověsti, Václav Cibula – Pražské pověsti a jiné knihy pověstí, legend, mýtů  (konec října)
 2. volný výběr (polovina ledna)
 3. K.Poláček Bylo nás pět  (konec března)
 4. volný výběr  (polovina května)

Toto je povinný základ, v každém čtvrtletí je možné přidat knížky navíc, ale i kulturní akce. Bude oceněno 🙂

 

 

ROZVRH HODIN

PO   Př — Hv — Mat — Čj (lit) — Aj               1x za 14 dní  –  Pv

ÚT   Čj (ml) —- Aj — D — Z — Tv

ST   Mat — Př — Fy — Čj (sloh) — Vv — Vv

ČT   Mat — D — Z —Aj — Prg

PÁ   Ov — In — Mat — Čj (ml) — Tv — Fy

Nezapomínejte na opakování ČJ 🙂  

 www.umimecesky.cz

http://diktaty.ewa.cz/diktold/

 

Pracovní sešity –

český jazyk (Hravá čeština, Hravá literatura) 150 Kč

matematika (3 díly) 150 Kč

dějepis 75 Kč,  přírodopis 75 Kč

Celkem: 450 Kč

+ 50 Kč do třídního fondu, prosím nosit 500 Kč

——————————————————————————-

Prázdniny uběhly, doufám, že děti nabraly hodně sil do šesté třídy 🙂

Organizace začátku školního roku:

1.9.   8 – 9 h       Zahájení šk. roku,  oběd od 11 hod.

(bylo by dobré, kdyby děti věděly, od kdy budou chodit  na obědy)

2.9.   8 – 11.20 h     Třídnické práce, seznámení s rozvrhem, skříňky…

od 5.9.       Výuka dle rozvrhu

 

5.B

2015/2016

Krásné letní prázdniny!

P1160988

Všem moc děkuji za kytičky a dárečky. Přeji pěkné, klidné léto plné pohody a sluníčka! Odcházejícím žákům přeji hodně úspěchů a kamarádů v nové škole a s vámi ostatními na shledanou v září!

Zdeňka Manochová

 

Organizace posledního týdne 27. – 30.6.

pondělí – středa : vyučování do 11.45 hod.

pondělí – vybírání učebnic, předání nižšímu ročníku, úklid třídy

úterý – rozdání učebnic pro 6.roč., případné poplatky za učebnice

středa – úklid šatních skříněk, sport (hřiště, louka – s sebou míč a jiné sportovní potřeby, vhodné oblečení a boty)

čtvrtek – 1.vyuč. h. – předání vysvědčení

                 2. vyuč. h. – atrium:

                 rozloučení s deváťáky, vyhlášení výsledků   soutěží

Ozdravný pobyt – ŠUMAVA

Od 20. do 24.června jsme byli na ozdravném pobytu v Zadově v chatě Cihelny. Dopoledne jsme trávili s učiteli a odpoledne s instruktory. Hráli jsme spoustu her, soutěžili, poznali krásnou šumavskou přírodu a ochutnávali skvělou zmrzlinu v cukrárně Ella 🙂 . Hlavně si ale užili kamarádů a posledních školních dní v páté třídě…

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

 

Na opakování z ČJ doporučuji stránky www.umimecesky.cz

14. června 2016, 17 – 19 hodin

Pohovorové hodiny

20. – 24. června 2016

ozdravný pobyt – ŠUMAVA http://www.chatacihelny.cz

INFO:

Děti dnes dostaly dva formuláře – Potvrzení o zdravotní způsobilosti (od lékaře) a Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte (od rodičů). Prosím vyplněné a potvrzené poslat po dětech v týdnu před odjezdem (do 17.6.), nejpozději odevzdat s příp. léky u autobusu.

Pokud máte potvrzení od lékaře mladší 12 měsíců (od 25.6.2015 dál), můžete jej použít.

27.5. – Děti dostaly ještě 2 listy – organizační pokyny a doporučený seznam věcí (je opravdu jen orientační).

Třídní fond

Zbytek TF činí 360 Kč – bude využito na papírové kapesníky do konce roku a příp. malé sladké odměny na ozdr.pobytu.

 

ZOO

V pátek 20. května jsme vyrazili do zoo. Nebyla to jen procházka, ale etapová soutěž s úkoly. Podle mapy jsme se dobře orientovali na čtyřech barevných trasách a odpovědi na otázky nacházeli v expozicích nebo u výběhu. Stihli jsme se i občerstvit a podívat se na rozhlednu. Vítězky soutěže: Vanesa, Vian a Sabina ! GRATULUJEME! 🙂

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

 

Bubnování v kruhu

V úterý 17.5. jsme měli skvělou příležitost vyzkoušet si bubnování v kruhu. Znělo to moc dobře, rytmus nám taky šel. Bylo to super!

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

Trička

O trička projevilo zájem 19 žáků, jsou objednána a k dodání budou v polovině června. 179,- Kč (resp. 180,- Kč) prosím poslat v posledním týdnu v květnu.

Z.M.

Spaní ve škole

12. května nastal dlouho očekávaný den – přespávali jsme ve škole. “Večer s Jaroslavem Foglarem” jsme naplnili hlavolamy, uzlováním, zazpívali si s kytarou pár písniček a zhlédli film Záhada hlavolamu. Překvapením a největší zábavou byly lachtaní závody, které jsme si opravdu užili. Na závěr jsme zvládli v noční tmě školy stezku odvahy, kterou pro nás připravili deváťáci.

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

 

Výlet – Babiččino údolí

V úterý 3. května jsme se vydali na výlet s CK 2 do Babiččina údolí. Nejdřív jsme navštívili Českou Skalici a podívali se do školy, kam chodila Barunka – malá Božena Němcová, poté jsme se vypravili na zámek Ratibořice. Po společném fotu u sousoší babičky s vnoučaty a psy jsme zavítali do Rudrova mlýna a na Staré bělidlo k babiččině chaloupce. Procházku údolím jsme zakončili u Viktorčina splavu. Výlet jsme si užili a úspěšně se vyhýbali dešťovým přeháňkám.

Invalid Displayed Gallery

 

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

 

BAREVNÝ TÝDEN

Jako každý rok jsme si připomněli Den Země naším barevným týdnem, tentokrát v taoistickém pojetí pěti živlů:

Pondělí 18.4. – dřevo (strom) – ZELENÁ

Úterý 19.4. – oheňČERVENÁ

Středa 20.4. – Země / země – MODRÁ / HNĚDÁ

Čtvrtek 21.4. – kov (zlato) – ŽLUTÁ

Pátek 22.4. – voda – BÍLÁ

Invalid Displayed Gallery

 

Skupina RÉVA

V pondělí 18.4. jsme se zúčastnili koncertu cimbálové skupiny Réva, která umí zahrát nejen moravské lidové písničky, ale i jazz, rock, Beatles, Jožina z bažin a klasickou Vltavu. Někteří z nás uspěli i v soutěžních otázkách.

Invalid Displayed Gallery

 

Nabídka triček pro páťáky

Ve třídě nás navštívil zástupce firmy KUBYX (www.kubyx.cz)  a nabídl dětem 5.tříd (končícím 1.stupeň) trička s potiskem za 179 Kč. Této akce se účastníme většinou až v deváté třídě, kdy se jedná o trička absolventská. Protože část dětí zájem projevila, nechci to hned zavrhnout, ale podmínkou by byl nadpoloviční počet zájemců ze třídy (t.j. 14 žáků), jinak by to ztratilo význam třídní akce.

Pošlu lístek pro vyjádření souhlasu nebo nesouhlasu vám, rodičům. Děkuji za vyplnění.

Z.M.

 

Vážení rodiče,

blíží se pomalu 3. čtvrtletí a v úterý 5.dubna se konají od 17 hodin třídní schůzky, na které Vás tímto zvu. Pokud Vám to čas nedovolí, nemusíte přijít hned na pátou, lze i později – do 19 hodin.

Do 25. dubna bude potřeba uhradit doplatek na ozdravný pobyt 1400,- Kč (1390 Kč doplatek + 1O Kč do třídního fondu). Můžete využít třídních schůzek a peníze mi přinést, nebo je pak poslat po dítěti v týdnu 18. – 22.4. (nejpozději v pondělí 25.4.). Kromě toho nabízí cestovní agentura, se kterou jedeme,  pojištění storna za 65 Kč na žáka. Není to rozhodně povinné (tolerance v naší skupině 50 žáků je -3 žáci, takže, doufám, větší nemocnost snad nebude), ale nechám rozhodnutí na Vás (pojištění storna nemusí platit všichni účastníci, pouze kdo chce).

Několik dětí také ještě nemá zaplacený výlet 3.5. (400,- Kč), prosím poslat již brzy nebo zaplatit na schůzkách.

 

Paní Zima

V pátek 5.2. jsme byli pozváni na představení Paní Zima do 2.B. Bylo to moc pěkné, zavzpomínali jsme, jak jsme před pár lety sami v rolích vloček, sněhuláků, rampouchů aj. vystupovali. Také jsme se na závěr se svými “alternacemi” vyfotili. Děkujeme 2.B za pozvání a hezký kulturní zážitek.

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

 

 

Informace k přihláškám na osmiletá gymnázia:

Přihlášky jsou k vyzvednutí u paní učitelky  Hronkové. Děti už je mohou nosit Vámi vyplněné do školy. Rodiče vyplní pouze přední stranu, zadní stranu vyplní škola. Potvrzení od lékaře se na gymnázia nevyžaduje. Pokud se Vámi vybrané gymnázium přihlásilo k pilotnímu ověřování (jednotná zkouška), které se koná 18.4., nevyplňujte toto datum do kolonky datum zkoušky (nechte ji prázdnou). Např. na Praze 4 se jedná o Gymnázium Budějovická nebo Gymnázium Elišky Krásnohorské.

Pokud si podáváte přihlášky dvě, na obou tiskopisech bude pořadí škol stejné!   1. Gymnázium, které  preferujete 2. Druhé gymnázium. Nezapomeňte vyplnit kód školy!

Přihlášky je nutné odevzdat ve škole (tř. uč.) nejpozději do 5. března, resp. do 26. února, pak jsou totiž jarní prázdniny (třídní uč. vyplní prospěch žáka, ředitel ZŠ přihlášku potvrdí). Poté budou přihlášky vráceny rodičům, kteří je odevzdají na příslušném gymnáziu do 15. března.

Nejpozději do 15.3. si musí též rodič vyzvednout ve škole u paní uč. Hronkové zápisový lístek (s sebou občanský průkaz!), který je v případě přijetí na gymnázium třeba odevzdat v tomto gymnáziu do 10 dnů! 

Pokud je něco nejasné, obraťte se na mě nebo paní učitelku Hronkovou, poradíme.

Od tohoto týdne, vždy v pátek, budu dávat domů různé přijímací testíky z ČJ pro zájemce v rámci přípravy na zkoušky. Pokud to děti přinesou zpátky, jsem ochotna se na to podívat, zda to měly správně. Je to dobrovolné, čas je vždy do dalšího pátku…

Z.M.

 

Vážení rodiče!

Žáci, kteří jedou na ozdravný pobyt, mohou začít nosit zálohu 1400,- Kč. Bližší informace k další platbě, formuláře na potvrzení od lékaře apod. dám, až je budu mít, dětem. Zatím jen připomínám, kam jedeme – Šumava, chata CIHELNY: http://www.chatacihelny.cz

Zálohu prosím nejpozději 24.2. Pokud nechcete posílat peníze po dětech (využijte nejlépe pondělky – 8.2., 15.2. a 22.2., kdy mám ve třídě první hodinu a hned si peníze převevezmu), zavolejte nebo napište, domluvíme se na osobním předání.

Z.M.

 

BRUSLENÍ

Invalid Displayed Gallery

Čtvrtek 28.1. :  Žáci, kteří se přihlásili na bruslení, odjíždějí  v 7.30 h od školy, návrat asi v 10.30 h.

Ostatní děti – výuka – tři hodiny společně s několika žáky 5.A podle našeho rozvrhu.

Čtvrtá hodina probíhá již normálně. Na začátku páté hodiny rozdání pololetního vysvědčení, konec ve 12.20 h. Poté oběd nebo odchod domů.

V pátek 29.1. pololetní prázdniny. 🙂

Výpis vysvědčení prosím vrátit příští týden.

 

Vážení rodiče,

dne 12.1. se od 17 do 19 hodin  konají pohovorové hodiny (prospěch a chování – 1.pololetí). Pokud nestíháte, není nutné přijít hned na pátou, ale kdykoli do sedmi hodin.

! V 5.tř. se objevily VŠI. Prosím prohlédněte dětem hlavy ! Děkuji.

Z.M.

Změna ve vydávání mléka: středa 7.30 – 11.00 h

 

Krásné Vánoce a hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody a spokojenosti v novém roce 2016!

Vánoce

Posledním dnem v roce 2015 ve škole byl pro nás 18. prosinec. Druhou a třetí vyučovací hodinu se konala vánoční besídka s bohatým programem, který jsme si sami připravili. Poté se rozdávaly dárečky a následovalo vánoční zpívání v tělocvičně se všemi žáky školy.

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

Kamarád i šelma

Ve středu 9.12. jsme se zúčastnili aktivního programu o soužití psa a člověka. Pes Rozárka a její páníček byli moc fajn. Kromě toho, že nám Rozárka předvedla, co všechno umí a a jak si se svým pánem rozumí, jsme se dozvěděli, jak se chovat k cizímu psovi, čeho se vyvarovat, aby naše setkání bylo bezpečné.

Invalid Displayed Gallery

 

Vánoční výlet

Poslední listopadový den, na začátku adventu, jsme se vypravili na výlet do Chrustenic, do firmy BOEMI. Hned s prvním nadechnutím bylo jasné (krásně to tam vonělo!), že jsme ve výrobně mýdla. Dozvěděli jsme se zajímavé věci o ruční výrobě mýdla a šumivých koulí do koupele, vše jsme si taky mohli vyzkoušet. Zajímavý byl i test, jak jsme na tom s rozlišováním vůní. Kromě vlastního výrobku a dárečku od Boemi jsme si také nakoupili ve firemní prodejně, užili si pěknou cestu patrovým autobusem (i se soutěží) a na závěr dostali kouzelný perníček od cestovky CK2, která pro nás zájezd připravila.

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

16.listopadu – ředitelské volno!

Dne 10.listopadu se konají pohovorové hodiny od 17 do 19 hodin (informace o prospěchu za 1.čtvrtletí, individuální konzultace s vyučujícími, nabídka ozdravného pobytu)

ETIKETA ve škole

4.listopadu se konala zajímavá akce o pravidlech chování, zvláště ve škole. Mohli jsme si v různých situacích a rolích vyzkoušet, kdo koho první zdraví, kdo má přednost, kdo je osoba společensky významnější apod. Bylo to zábavné i poučné.

Invalid Displayed Gallery

OVOCE

Poslední školní rok (na druhém stupni projekt Ovoce do škol již není) dostáváme ovoce – každý čtvrtek 🙂

 MLÉKO

Vydámlekovat se začíná od 7.10.

středa a pátek :  vždy 7.40 – 8.00 h a 10.40 – 11.00 h

ve skladu mléčných výrobků ( přízemí – za vchodovými dveřmi u bufetu )

 

Čtenářský deník:

1. volný výběr, termín: konec října

2. Karel Čapek – Devatero pohádek,  3 pohádky zapsat,

termín: prosinec

3. dobrodružná, chlapecká nebo dívčí četba:

výběr z autorů: J. Foglar, K. May, T. Brezina, J. Rowlingová, M. Drijverová, I. Březinová, J. Wilsonová, S. Rudolf, atd. – přijďte se poradit 🙂

termín: konec února

4. dvě pohádky klasických autorů – Erben, Němcová, Werich, Drda…

termín: konec dubna

5. volný výběr, termín: polovina června

Toto je povinný základ, ke každému termínu je možné samozřejmě napsat více knížek podle vlastního výběru a též různé kulturní akce. Bude oceněno!

 

PRACOVNÍ SEŠITY:

český jazyk –  2 díly, matematika – 2 díly, přírodověda:

celkem 250 Kč + 250 Kč do třídního fondu, t.j. 500 Kč

(možno přinést na schůzku 8.9.)

 

Vážení rodiče, milé děti!

Vítám vás na stránkách naší třídy 5.B. Prázdniny utekly jako voda a  1. září už je tady.  S dětmi se sejdeme v naší nové třídě ve druhém patře – přesně nad třídou, kterou jste měli doposud :-).

Organizace 1. týdne:

1.9.              8 – 8.45 h     Zahájení školního roku

oběd: 11 – 12.30 h

(bylo by fajn, kdyby děti věděly, zda budou chodit na obědy a od kterého dne)

 

2.9.              8 – 11 h           Třídnické záležitosti, seznámení s rozvrhem apod.

oběd: 11 – 13.30 h

 

3.9. a 4.9.   8 – 11.45 h      Výuka dle rozvrhu

oběd: 12 – 13.30 h

 

Těším se na vás!

Vaše nová tř. uč.                  Zdeňka Manochová

 

Vážení rodiče,

zároveň bych vás chtěla pozvat na úvodní třídní schůzku, která se koná v úterý 8. září v 17 hodin.

Z.M.

 

4.B

2014/2015

30.6.

Vážení rodiče, milé děti,

chtěla bych Vám všem velmi poděkovat za spolupráci v celém školním roce, myslím, že máme spoustu zážitků, na které budeme rádi vzpomínat :-)  Prožijte pohodové prázdniny plné radosti, sluníčka a nových zážitků, odpočiňte si od školních povinností a zároveň načerpejte dostatek sil do dalších školních let.

Mějte se krásně a přeji všem dětem mnoho úspěchů v 5.třídě!

Vaše paní učitelka Jana Kříženecká :-)


 

24.6.

Milé děti, zítra – tedy ve čtvrtek 25.6. – pokud nám bude přát počasí, bychom vyrazili na dopoledne ven. Dojdeme si na zmrzlinu, budeme si užívat volno relaxováním a sportem, a poté se vrátíme na oběd do školy. Prosím, tento den dejte dětem sportovní oblečení, kšiltovku, baťůžek s pitím a svačinkou. Děti si s sebou mohou vzít sportovní náčiní- létací talíře, míče, míčky, skákací gumy, švihadla, líný tenis/ soft tenis/, … aj. Děkuji 🙂

JK


 

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí 22.6. nám odpadá poslední 6. vyučovací hodina.

6.6.

Vážení rodiče, v úterý 9.6. se koná od 17 hodin v naší třídě TŘÍDNÍ SCHŮZKA.  Těším se na Vaši účast.
JK


 

Všechny děti byly na škole v přírodě velmi hodné.  Dařilo se nám každý den chodit ven, sportovat, soutěžit, užívat legraci a pohodu. Díky krásnému penzionu děti užily pohodlíčko a komfort na pokojích, díky skvělému kuchaři jsme asi všichni přibrali :-)  Všechny děti dostanou za vzorný pobyt a spolupráci pochvalu do žákovské knížky :-)

A ještě jednou VELKÝ DÍK všem rodičům, kteří poskytli dárky. Všem holčičkám i klukům udělaly velkou radost.

Bedřichov 2015

28.5.

Zdravíme rodiče a posíláme  poslední zprávičku z naší pohodové školy v přírodě. Všechny děti jsou v pořádku, veselé a spokojené,  žádný úraz, nikdo neomarodil.  Zítra / tedy v pátek 29.5./ přijede autobus k hotelu v 9.00. Po naložení odjíždíme. Plánovaný příjezd k bazénu je mezi 12-12.30.

Zítra na viděnou:-)


 

27.5.

Zdravíme 🙂 přestože je dnes velmi chladný den, jsme všichni zdrávi. Děti navštívily v rámci odpolední procházky místní stanici záchranné horské služby, kde se dozvěděly mnoho zajímavého z úst záchranářů.

Dnes posíláme daší fotografie, které najdete na této adrese.


26.5.

Jsme ubytováni v krásném příjemném hotýlku Bílá vrána. Děti bydlí v luxusních pokojích s vlastní koupelnou i záchodem. Kuchař nám vyváří tak, že všichni přibereme, ke snídani jsou švédské stoly (jogurt, marmeláda, med, vánočka, pečivo, šunka, sýry, zelenina …). Aktivita střídá aktivitu, k těm nej patřila dnešní jízda na bobové dráze, vyplňování deníčků, skákání na trampolíně, soutěže a hry u chalupy. Všechny děti jsou úžasné, všichni jsme usměvaví J a v pohodě. Nikdo nám nemarodí. Dnes odpoledne nám přálo počasí a teď v podvečer svítí sluníčko.

Zdraví paní učitelky Dana a Jana

Invalid Displayed Gallery

24.5.

Informace pro děti, které nejednou na švp:

UČIVO na celý týden – český jazyk – projděte si v učebnici další kapitolu EKOLOGICKY –  a zkuste si ústně projet všechna cvičení, v pracovním sešitě vypracujte strany 36 a 37

matematika – v matematických minutovkách si vyberte 10 cvičení a ta vypracujte

Pokud Vám chybí nějaká cvičení ve všech pracovních sešitech, dovypracujte si je.


22.5.

Velmi děkuji všem rodičům za včasné zaslání doplatku švp :-)

Dnes děti přinesou domů podrobnou informaci týkající se jejich možné účasti na mezinárodním humanitárním programu DĚTI DĚTEM.

Je to akce na podporu dětí v Nepálu. Jedná se o malý dárkový balíček hygienických věcí s osobním dopisem, který zašlou malým kamarádům do nepálských škol a vesnic, které byly nedávno postiženy přírodní katastrofou. Přesný výčet věcí i další podrobnosti najdete na info letáku.

POMOZTE DOBRÉ VĚCI :-) MOC  VÁM DĚKUJEME :-)


19.5.

Další info ke švp:

sraz na parkovišti u bazénu Prahy 11 /naproti škole/: pondělí 25.5. v 7.40hod, odjezd autobusu v 8.00hod.

příjezd: čas upřesníme – opět návrat na toto parkoviště

s sebou: do busu – malý batůžek, malá svačinka, pití, něco na zabavení – časopis, hračka …

– komu je nevolno min. 1/2 hodiny před odjezdem si vezme kinedryl

– co s sebou: běžné oblečení na toto období, dále šusťákovou bundu, celkem dvoje boty – z toho jedny pevné turistické, přezůvky, domácí oblečení – legíny, tepláky, kšiltovka + lehká čepice, pláštěnka, láhev na pití (nejlépe 1- litrová), pyžamo, toal. potřeby + ručník

– blok či sešit, stačí malý penál (pero, tužka, fixy, pastelky, guma, do dvojice-trojice  malé lepidlo a nůžky – děti se mezi sebou domluví, kdo to vezme

– všichni: knížka a jeden časopis

– dále možné: hry, drobné hračky, malý plyšák mazlík :D, malý míček, švihadlo, skákací guma…

– kapesné: doporučuji nedávat větší obnos než 300,- (děkuji)

– pomůcky do školy /prac. sešity/ – upřesním ke konci týdne

– kufr /popřípadě tašku/ balte společně s dětmi, ať vědí, co uvnitř najdou

– nedávejte dětem velké množství sladkostí s sebou, na místě si něco zakoupí, ať se jim nehromadí na pokojích

– osobní lékárničku si děti brát nemusí, pouze sbalte léky, které děti užívají – budou je zabalené (v igel. sáčku SE JMÉNEM DÍTĚTE a s Vaším podpisem) předávat zdravotníkovi

Dále chci poprosit, pokud někdo z rodičů má možnost poslat nějaké drobné předměty (například firemní – reklamní: klíčenky, přívěšky, propisky…/, které použijeme na odměny, budeme moc rádi 🙂 Velký dík!

Obědy ve školní jídelně jsou již centrálně odhlášeny pro všechny děti ze 4.B a 4.C. Ti, kteří budou chodit do školy, si je musí opět přihlásit.


18.5.

Vážení rodiče,

blíží se odjezd na švp. Prosím o potvrzení od lékaře + kopie zdr. kartičky + ve čtvrtek 1050,-

Dnes jsme se s dětmi domluvily na tom, že švp zvládnou bez MOBILŮ, TABLETŮ, ELEKTORNICKÝCH HER.

I Vás rodiče prosím, zda je možné se takto domluvit. Mám proto mnoho důvodů – například praktický: 45 dětí = 45 mobilů = 45 dětí, které budou chtít manipulovat se zásuvkou …, dalším důvodem je kontaktování Vás rodičů z malicherných příčin a vnášení nervozit do Vašich řad atd. atd. 🙂 Zkuste se i Vy na pár dní od  dětí i starostí  “odstřihnout” a uvidíte, že to oběma stranám prospěje 🙂

Toto moje rozhodnutí není direktivní a pokud někdo z rodičů má důvod dítěti mobil dát, prosím, kontaktujte mě, domluvíme se.

Všechny důležité informace – například o příjezdu do hotelu a i zajímavosti z našeho pobytu včetně fotografií najdete na web. stránkách třídy v průběhu týdne.

Zde je kontakt na naše ubytování, kam můžete dětem v předstihu zaslat pohlednici pro radost 🙂

 

REKREAČNÍ STŘEDISKO BÍLÁ VRÁNA

Jizerské hory

Bedřichov 1682, 468 12

Telefon: +420 483 380 181

Další inforace budou následovat.

Hezké dny všem

Jana Kříženecká


 

11.5.

Vážení rodiče, dnes obdržíte od dětí 3 papíry týkající se švp. Prosím o jejich pečlivé přečtení. Potvrzení od lékaře společně s ofocenou kartičkou zdr. pojišťovny posílejte po dětech a to nejpozději do příštího úterý 19.5.

DOPLATEK ve výši 1050,- Kč budu vybírat příští čtvrtek 21.5. Prosím, aby byla částka přesně napočítaná /nejlépe 1 000,- v papírových a 50,-1mince/, zároveň znovu prosím i upozorňuji na nutnost přinést tyto peníze POUZE V TENTO JEDEN DEN. Děkuji. Z této částky 1050,- bude vyhrazena 50,- na ceny pro děti, sladkosti jako odměny za vítězství v soutěžích, pohled z cest, společná zmrzlinka….atd. V instrukcích, které jste obdrželi, se píše o sbalení do ruksaku. Dnes jsem se informovala, že i kufr je bez problému možný. Další příjemnou informací je, že budeme s největší pravděpodobností na chalupě dle sdělení vedoucího objektu  pouze 2 třídy žáků. /4. B a 4.C/- máme ji tedy sami pro sebe. Prosím o sledování našich web. stránek, zde Vám budu předávat průběžně další informace /abychom se nemuseli scházet ve škole/.

Mějte hezké dny :-)

S pozdravem Jana Kříženecká a Dana Haladová / vedoucí švp/


 

10.5.

Čas velmi rychle utíká a to, co se nám v září zdálo jako nemožné, je najednou na dosah. Již jsme jen malý kousek od prázdnin. Ale než se společně rozloučíme, ještě musíme splnit nějaké úkoly. Nyní nás čeká ještě náročnější období, které se bude skládat z malých ale i velkých závěrečných písemek, které Vám mohou pomoci k dosáhnutí dobré známky na vysvědčení… A protože po práci přichází odměna, vydáme se poté společně na Školu v přírodě. A poté už se ani nenadějeme a prázdniny budou tu! Tak s chutí do toho, ať máme hotovo 🙂 Držím Vám palce 🙂 JK


 

Měsíc duben byl velmi “akčním” měsícem, pořád se v naší třídě něco dělo = svačinky, barevné dny, nebo skládání domečku z karet 😀

Invalid Displayed Gallery

Milé děti,

zde Vám dávám slibované odkazy. Pokud bude venku ošklivé počasí a budete mít chvíli čas můžete si znovu pustit vynálezce a nebo dokoukat mláďátka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=5-64Qe27E9g

https://www.youtube.com/watch?v=p5tP0XFZaq4


27.4. UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k velmi nepříznivé předpovědi počasí byla zrušena zítřejší odpolední  čarodějnická veselice v areálu naší školy. Náhradní termín akce bude za týden 5.5. Děkujeme za pochopení.


18.4.

Příští týden bude ve znamení oslav DNE ZEMĚ / http://www.denzeme.cz/. My ho oslavíme nejen zajímavými informacemi o naší překrásné planetě, ale i barvičkami.  Týden od 20.-24.4. bude ve znamení následujících BAREV:

pondělí – ŽLUTÁ, úterý – ČERVENÁ, středa – MODRÁ A FIALOVÁ, čtvrtek – BÍLÁ a pátek- RŮŽOVÁ  a ZELENÁ.  Děkujeme za spolupráci   :-)


V pátek 10.4. se konal  na naší škole BĚH PO SCHODECH. Všem dětem, které se běhu zúčastnily, patří velká pochvala za odhodlání a sportovní nasazení 🙂 Díky nim jsme tuto soutěž vyhráli.

Úžasný výsledek předvedl Michal Rozehnal, který v rámci porovnání sil čtvrťáků v chlapecké kategorii s naprostým přehledem vyhrál. Za děvčata zabodovala Barbora Matějíčková, která se umístila na krásném třetím místě mezi čtvrťačkami.

Všem zúčastněným děkuji, výborná práce 🙂


Poslední březnový den se v naší třídě konala Velikonoční dílna. Děti se díky paní vychovatelce Galině měly možnost seznámit s technikou kašírování. A pak jsme s  trochou trpělivosti a šikovnosti, na které ještě musíme mnozí „zamakat” 🙂 vytvořili roztomilého beránka pro radost i potěšení. Jistě udělal radost nejen dětem, ale i všem doma! Byl to den plný tvořivosti a moc jsme si to všichni užili! 😀

Invalid Displayed Gallery


16.3.

Vážení rodiče,

v úterý 24. března se opět konají TŘÍDNÍ SCHŮZKY. Sejdeme se v naší třídě, tedy ve 4.B, v 17:00 hod.

Těším se na Vás 🙂 JK


Naše velmi povedená díla 😀

Invalid Displayed Gallery


Dne 5. března se konalo školní kolo recitační soutěže Sněženka. Za naši třídu byly nominované – Vian Kopecká a Barbora Matějíčková. Obě děvčata v soutěži předvedla svůj nejlepší výkon. I když byla konkurence veliká, tak na krásném druhém místě se umístila Vian. Gratulujeme 😀

Invalid Displayed Gallery


23.2.

Vážení rodiče,

ve středu 11. března budu vybírat ZÁLOHU na školu v přírodě ve výši 1500,- Prosím, aby tento den / pouze tento a žádný jiný!- děkuji :-)/ nosily děti v obálce přesnou částku označenou jménem a příjmením. Převzetí částky jim bude potvrzeno do ŽK. Pokud nechcete peníze posílat po dítěti, budu tento den ráno v 7.40 v kabinetě a peníze od Vás převezmu. Děkuji za spolupráci.

Hezké dny
Jana Kříženecká


2.2. 2015  

Doporučená četba – 2.pololetí  4.třídy:

Milé děti, zde máte seznam  literatury na druhé pololetí. Z těchto titulů si  vyberte minimálně 2 knihy. Ty si se zájmem a pečlivostí přečtěte, popřemýšlejte o nich a nakonec si napište  pěkný zápis do svého čtenářského deníku. Nezapomeňte na obrázek a svoje hodnocení. Přeji všem čtenářům krásné chvíle nad  knížkou!

Seznam knih:

Markéta Zinnerová: Indiáni z Větrova, Tajemství proutěného košíku

Johanna Spyriová: Heidi, děvčátko z hor

Pavel Šrut: Lichožrouti

Jan Werich: Fimfárum

Martina Drijverová: České dějiny očima Psa

Iva Procházková: Únos domů

Jiří Žáček: Krysáci

Hana Doskočilová: Když velcí byli kluci

Pro náročného čtenáře:

Daniel Defoe: Robinson Crusoe/přepracováno F. Novotným  nebo J. V. Plevou

Petr Sís: Tibet. Tajemství červené krabičky

Eduard Štorch: Lovci mamutů, Osada Havranů

Jules Verne: Tajuplný ostrov, Děti kapitána Granta, Patnáctiletý kapitán  / možné i  další  romány

Eduard Bas: Klapzubova jedenáctka

/ od zmíněných autorů můžete číst, po domluvě s paní učitelkou, i jiné knížky /