9.A – Školní akce

2.5.2019 – Planetární stezka

Dnes jsme navštívili nádhernou stezku, která začíná v Bohnicích na konečné stanici autobusu 236 – Zámky. Pro mne to byl úžasný zážitek a myslím, že i pro většinu zúčastněných. Celá stezka znázorňuje naší Sluneční soustavu v měřítku 1 : 1 000 000 000, což znamená, že 1mm je 1 000km. nejmenším znázorněným objektem je trpasličí planeta Ceres s rovníkovým průměrem 957,4km (kulička o 0,04mm menší než 1mm) a největší je samozřejmě slunce s průměrem 1 398 000km (betonová koule průměrem 139,8cm). celkově jsme ušli cca 15km. Všechny vzdálenosti mezi planetami i měsíci jsou také ve stejném měřítku. Cestu jsme zakončili v Libčici nad Vltavou, kde jsme se nechali převézt přívozem přez Vltavu a pak vlakem zpět do Prahy. pokud by měl někdo zájem o fotky v plném rozlišení, stačí dodat USB disk.

ZÁVĚREČNÝ TÝDEN

Po 8-12:30 Vybírání učebnic
Út 8-12:30 Společný program
St 8-10
10-11
Úklid skříněk
Koncert Réva
Čt 8-12 Společný program
8-… Slavnostní zakončení školního roku

SPANÍ VE ŠKOLE

Ze čtvrtka na pátek (15. – 16. 6. 2017) pořádá 9. A spaní ve škole. S sebou polštář, přikrývku, hygienické potřeby a občerstvení. Sraz před školou v 18:00

NÁVŠTĚVA VĚZNICE A NÁSLEDNÁ BESEDA

V závěru školního roku jsme měli možnost v rámci prevence sociálně patologických jevů navštívit věznici v Příbrami. Zde jsme se seznámili s každodenním životem vězňů. Naši průvodci nám  ukázali oddělení psovodů, poté jsme prošli kontrolou a následně jsme si mohli prohlédnout jeden vězeňský blok. Další den se ve škole konala beseda s bývalou vězenkyní, s níž dokonce režisérka Třeštíková natočila dokument, který vyhrál cenu na MFF v Karlových Varech.

 

PAPUA NOVÁ GUINEA

Koncem května k nám opět zavítal cestovatel Jan Kubeš, který nás tentokrát seznámil se svou cestou do oblasti Nová Guinea. Jeho podrobný výklad a rozsáhlá prezentace nás zcela vtáhly do srdce této země.

 

BAREVNÝ TÝDEN

Den Země si naše škola připomíná akcí “Barevný týden”. I my jsme se, tak jako každoročně, aktivně zúčastnili.

 

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

Jako každoročně pořádala i letos naše škola vánoční zpívání. Zazněly zde nejznámější koledy, které nás v adventním čase příjemně naladily.

 

BESÍDKA

A zase je tady ta kouzelná vánoční nálada…Vyzdobili jsme si třídu, přinesli domácí cukroví a vzájemně rozdali dárky, na které jsme se již těšili.

 

TEPFAKTOR

Překonejte sami sebe. Síla, vytrvalost, inteligence a důvtip nám pomohly pokořit výzvy, které nám TEPFAKTOR připravil. Byla to už naše druhá účast. Přestože od minule přibyly další zajímavé úkoly, i tak jsme si s nimi lehce poradili a opětovně si dokázali, že jsme prostě výborní.

 

BRLOH

Dva týmy 9.tříd naší školy postoupily do finále brněnské logické hry – známé pod zkratkou BRLOH. Rozhodující závěrečné kolo se konalo právě v moravské metropoli. Po příjemné procházce vánočně naladěným centrem města začalo očekávané klání. Tento, v pořadí již sedmý ročník náročné soutěže, byl pro oba týmy velice úspěšný. Zástupci 9.A (ve složení: Honza Průša, Bára Šimáčková, Kiki Třísková a Ondra Vlásek) obsadili po dramatickém souboji vynikající 1.místo!

Druhý den jsme sice zasedli do školních lavic unaveni a vyčerpáni, ale pohled na pohár, který jsme tvrdě vybojovali, nás ujistil, že patříme mezi velice schopné myslitele…znělo jednohlasně z úst účastníků soutěže.

 

MIKULÁŠ

Dne 5. a 6.prosince se naše třída ujala akce Mikuláš a čert. Malé děti byly sice trochu vystršené, ale andělé je uklidnili a odměna jim nakonec vykouzlila i úsměv na tváři.

 

BEATLES – 2. ČÁST

Dne 24.10. jsme se zúčastnili 2.části pořadu, který byl věnován skupině Beatles. Tentokrát jsme si přiblížili historii této skupiny a její známe hity, které vznikaly v období od roku 1966 až do roku1970.