9.A – Exkurze

Výstava Body The Exhibition

Dne 3.5. jsme navštívili výstavu Body The Exhibition v Holešovicích. Zde jsme měli možnost reálně nahlédnout do oblasti anatomie, o níž jsme se učili v loňském školním roce. Během prohlídky nás doprovázela medička, která nám fundovaně zodpověděla všechny naše dotazy.

 

Přednáška Josefa Klímy

Dne 20.4. jsme se zúčastnili velmi zajímavé přednášky Josefa Klímy. Zde jsme se na konkrétních případech dozvěděli, jak snadno se každý z nás může ocitnout na hraně zákona. Ne všechny případy, o kterých známý reportér hovořil, skončily šťastně. Snad i proto jsme všichni odcházeli plni velkých emocí.

 

Po stopách naší historie

Dne 24.3. jsme společně navštívili kostel sv. Cyrila a Metoděje, abychom si připomněli událost, která se stala 27.5.1942. Toto datum vstoupilo do dějin naší země, neboť byl proveden atentát na Heydricha.

 

Poslanecká sněmovna

Exkurze do PS byla tentokrát opravdu výjimečná, neboť jsme se přímo zúčastnili jednání poslanců. Byli jsme svědky legislativních postupů při schvalování zákonů – schvalován byl rozpočet na příští rok. Zážitky, které jsme si odnesli, byly opravdu nezapomenutelné a poučné.

 

Veletrh středních škol

Koncem listopadu jsme navštívili veletrh středních škol – Schola Pragensis. Na prezentaci SŠ a SOU jsme se dozvěděli potřebné informace, které jsou pro nás velmi důležité při výběru našeho dalšího studia.

 

Jižní Město: Od utopie k realitě

I naše třída zhlédla výstavu Od utopie k realitě, která se konala v prostorách Chodovské tvrze u příležitosti 40.výročí vzniku Jižního Města. Zde jsme měli možnost prohlédnout si dobové fotografie a různé retro předměty typické pro tehdejší dobu. Nejvíce nás však zaujala videostěna, na které jsme sledovali dokumentační snímky, jež mapovaly život na Jižním Městě.

 

Projekt chemie MSSCH

Dne 18.10. jsme navštívili Masarykovu střední školu chemickou v Křemencově ulici. Zde jsme se zúčastnili projektu, jehož cílem je přispět k rozvoji vědeckých forem práce na SŠ. Našimi průvodci na poli vědy se stali studenti 2.ročníku zdejší školy. Společně s nimi jsme si vyzkoušeli zajímavé pokusy. Exkurze se nám velmi líbila, a dokonce některým z nás pomohla v rozhodování o našem budoucím povolání.

 

PLANETA ZEMĚ 3000 – FILIPÍNY

I letos, tak jako každoročně, jsme v rámci cyklu Planeta Země 3000 zhlédli v kině Světozor další projekci, která nám tentokrát přiblížila neméně zajímavou oblast naší planety. I vy se s námi prostřednictví videoukázky pojďte pokochat krásami flóry a fauny ostrovní země Filipíny…