8.A – Školní akce

DEN DĚTÍ

Slavíme Den dětí, a to je teprve začátek…

 

BUBNOVÁNÍ V KRUHU

Tak tady jsme si mohli vyzkoušet rytmy bubnů. A že nám to šlo. Dali jsme do toho všechny síly a svůj um.

 

VZPOURA ÚRAZŮM

Prevence je vždy velmi důležitá. Hlavně, když se setkáte tváří v tvář lidem, kteří museli díky jedinému okamžiku přehodnotit celý život!

 

KONCERT – SKUPINA RÉVA

Dne 18.4.  na naší škole vystupovala hudební skupina  Réva. Na koncertě jsme se mohli zaposlouchat nejen do tradičních melodií repertoáru této skupiny, v jejím podání jsme si vyslechli též i melodie různých hudebních žánrů.

 

BAREVNÝ TÝDEN NA ZŠ DONOVALSKÁ

V rámci oslav Dne Země jsme se i letos oděli spolu se svými kamarády do pestrobarevného oblečení. Jako vždy nám to všem moc slušelo.

 

ŠKOLA NARUBY

28.březen byl v kalendáři stanoven jako Den učitelů. V tomto termínu se na naší škole tradičně koná akce “Škola naruby”. Žáci 8. a 9.tříd si mění role s učiteli a sami okusí, co tato profese obnáší. V letošním školním roce jsme se do role “kantorů” pasovali i my. Tohoto nelehkého úkolu jsme se zhostili na výbornou.

 

SRDÍČKOVÝ DEN

Ani my nezůstáváme ke svému okolí lhostejní, a tak jsme se spolu s ostatními zapojili do akce na pomoc dětem se závažnými onemocněními. Někteří přispěli finanční částkou koupí upomínkových předmětů, jiní se podíleli na jejich distribuci. Výtěžek bude použit na zakoupení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek.

 

 

 

 

 

 

 

PREVENCE SOCIÁLNĚ PATOLOGICKÝCH JEVŮ

V rámci této přednášky jsme se na konkrétních příbězích dozvěděli, co všechno dokáže alkohol udělat s lidským organismem.

 

UKÁZKY PRÁCE SE SKLEM

 

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

 

MIKULÁŠ A JEŽÍŠEK PŘICHÁZEJÍ I DO 8.A

 

BRLOH

Naši spolužáci (Šimáčková Bára, Třísková Kristýna, Kövér Maroš, Průša Honza), kteří úspěšně absolvovali semifinále a malé finále logické hry BRLOH, postoupili do velkého finále, jež se konalo v Brně. I zde skvěle zabodovali. Ze tří set ZŠ se totiž umístili na skvělém 4.místě. K vynikajícímu výsledku gratulujeme!!! Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 

TEPFAKTOR

Jak jsme překonávali sami sebe…
Tak na této akci jsme si dokázali, že máme opravdu hodně rezerv. Úspěšně jsme řešili spoustu logických situací, ale nezklamali jsme ani v oblasti fyzických sil.

 

PŘEDNÁŠKA 17. LISTOPAD

Dne 20.11. se na naší škole uskutečnila vzpomínková akce věnovaná významným událostem 17.listopadu. Nejprve jsme zhlédli film, který nám přiblížil historická fakta tehdejší doby. Poté následovala beseda s přímým účastníkem sametové revoluce.

 

MAGDALENA DOBROMILA RETTIGOVÁ

Pořad o životním stylu biedermeieru

V rámci tohoto komponovaného pořadu jsme podnikli historický exkurz do období biedermeieru. Seznámili jsme se se životním stylem onoho období, s bytovou kulturou i architekturou. Druhá část programu byla věnována známé osobnosti – Magdaleně Dobromile Rettigové, autorce proslulé Domácí kuchařky.