7.A – Exkurze

EXKURZE DO AUTOMOBILKY V MLADÉ BOLESLAVI

Dne 12.5. jsme podnikli exkurzi do automobilky MB, která se pyšní více než stoletou tradicí. Nejprve jsme navštívili výrobní provoz, kde jsme obdivovali plně automatizované linky (z této továrny vyjede denně kolem 2500 aut). Druhá část exkurze byla věnována prohlídce podnikového muzea.

 

SIBIŘ

Tentokrát jsme se s naším známým cestovatelem p. Kubešem podívali až na dálnou Sibiř

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

DIVADLO V CELETNÉ

V rámci přehlídky Světového dne divadla pro děti a mládež jsme navštívili Divadlo v Celetné. Zhlédli jsme dvě představení, která netradiční formou upozornila na nešvary současné společnosti, a to na negativní vliv médií na utváření dospívajícího jedince a na problém manipulace v mezilidských vztazích.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

PRAŽSKÝ HRAD

V polovině března jsme navštívili Pražský hrad. Kromě běžně navštěvovaných památek, jako je katedrála sv. Víta, Vladislavský sál, Zlatá ulička…, jsme měli jedinečnou příležitost zhlédnout výstavu, která byla instalována v Jízdárně Pražského hradu. Mezi nejvzácnější exponáty patřil bezesporu relikviář sv. Maura, rukopis Kosmovy kroniky i obrazy Mistra Theodorika. Někteří z nás užasli nad automobilem typu Benz Victoria i nad prvním modelem vysavače, fungujícím na ruční pohon.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

PLANETA ZEMĚ

19.1. jsme zhlédli další díl projektu “Planeta Země” – tentokrát pod názvem: Indonésie – po stopách lidojedů. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o tamní flóře a fauně. Seznámili  jsme se s každodenními existenčními problémy zdejších obyvetel, kteří i v 21.století žijí na velmi primitivní úrovni. Tento pořad byl pro nás, tak jako vždy, velmi poutavý a poučný.

Fotogalerie viz. stránky

 

PROCHÁZKA VÁNOČNÍ PRAHOU – BETLÉMY

Navštívili jsme výstavu betlémů v areálu kostela Panny Marie Sněžné.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

NÁVŠTĚVA DIVADLA BEZ HRANIC

Žijeme kulturně – pravidelně navštěvujeme i divadelní představení.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

NÁVŠTĚVA MAGISTRÁTU A STAROMĚSTSKÉ RADNICE

Nebyly nalezeny žádné obrázky