5.B

Školní rok 2022/2023

V pondělí 27. března se u nás ve třídě uskuteční program od Fora pro prožitkové vzdělávání na začlenění ukrajinských dětí do třídy. Program je zdarma a proběhne u nás ve třídě 3. a 4. vyučovací hodinu. Tento den nebudeme mít matematiku a přírodovědu.

Ve středu 22. března se u nás ve třídě uskuteční vzdělávací akce s Českým červeným křížem na téma První pomoc. Akce je zdarma. Děti si s sebou vezmou penál, žákovskou knížku, svačinu a pití. Tento den se neučíme. 

Zima

Planetárium

Každé dítě přinese během příštího týdne, tj. od 6. – 10. 3., ruličku papírových utěrek. Děkuji.

V úterý 7. března od 7:15 hod. bude třídnická hodina.

V úterý 14. února od 7:15 hod. bude třídnická hodina. 

V pátek 10. února budou mít děti besedu s Městskou policií na téma Jak si nenechat ublížit. Beseda je zdarma. Cílem programu je seznámit žáky s obecnými zásadami preventivního chování v  nebezpečných situacích, se kterými se děti setkávají v běžném životě, zejména při kontaktu s cizími neznámými lidmi. Obsah programu je zaměřen na informace z oblasti předcházení páchání trestné činnosti na této věkové kategorii dětí, převážně zásady, které upozorňují na konkrétní druhy nebezpečí, doplněné skutečnými kauzami, např. (rizikové prostředí, kontakt s cizími lidmi – dům, byt, na ulici, v MHD, navazování hovoru, nabízený doprovod, dárky, míra mezi ochotou a opatrností, informovanost rodičů, zpoždění, sledování, zastavení na ulici, vozidlo, výtah). Děti se naučí, jak se nestát obětí násilí. Program je doplněn krátkým instruktážním filmem s jednoduchými prvky sebeobrany a s modelovými situacemi nalákání a zneužití dětí závadovými osobami.

Ve středu 8. února se koná bruslení u nákupního centra Westfield. Sejdeme se před školou v 7:55 hod. Bruslit budeme od 9:00 do 10:00 hod. Bruslení je zadarmo. Na místě jsou k zapůjčení brusle i helmy (50Kč za kus). Všechny děti, které se zúčastní bruslení, budou mít kvůli bezpečnosti helmu a pevné rukavice např. na lyžování. Žáci budou mít s sebou učení na přírodovědu, svačinu, pití a sportovní oblečení. Děti, které nebudou bruslit, mohou zůstat ve škole v jiné třídě nebo mohou jít s námi, ale doporučuji, aby byly teple oblečeni. 

V úterý 31. ledna budou mít žáci zkrácené vyučování. Výuka v tento den končí v 11:45 hod. 4. vyučovací hodinu předám dětem pololetní výpis z vysvědčení.

Ve středu 25. ledna se zúčastníme jako diváci zápasu nejvyšší ženské florbalové soutěže. Součásti zápasu jsou i doprovodné akce. Zápas se odehraje v hale Jižní město a koná se od 11:00 do 13:00 hod. Tento den se budeme učit pouze český jazyk a matematiku. Návrat do školy bude v průběhu šesté vyučovací hodiny. 

V úterý 17. ledna od 17:00 hod. proběhnou třídní schůzky. 

V pondělí 16. ledna budou mít děti besedu na téma Kyberšikana. Beseda je zdarma. Tento den si děti nemusí brát pomůcky na přírodovědu, čtení a hudební výchovu.

Ve středu 21. prosince jdeme do kina na animovanou pohádku Divnosvět. V průběhu 1. vyučovací hodiny budeme odcházet ze školy. Tento den se neučíme. Děti mají mít s sebou batůžek, svačinu, pití, žákovskou knížku, penál, průkazku na MHD, čip a případně peníze na občerstvení v kině. Ve čtvrtek 22. prosince máme třídní vánoční besídku a vánoční zpívání v tělocvičně. Tento den budeme zpívat koledy a ochutnávat cukroví. Děti mají donést dárečky pro vylosované spolužáky a případně pro další kamarády. Vyučování je do 11:45 hod.

V pondělí 19. prosince budu vybírat 150Kč na kino a třídní fond. Peníze děti donesou v podepsané obálce.

V úterý 13. prosince od 7:15 hod. bude třídnická hodina.

Vážení rodiče, napište mi do notýsku, zda Vaše dítě pojede na školu v přírodě nebo nepojede. Notýsky budu kontrolovat ve středu 7. prosince. Na školu v přírodě pojedeme v termínu 19. – 23. června do rekreačního střediska Seba https://www.ckrobinson.cz/?seba . Cena za pobyt na žáka je 4 250Kč.

V pondělí 28. 11. a v úterý 29. 11. přinesou děti 250 Kč v podepsané obálce za fotoročenku.

V pondělí 21. listopadu jdeme do planetária. Sraz je v 7:40 hod. před školou. V tento den se neučíme. Děti si vezmou s sebou batůžek, penál, svačinu, pití, průkazku na MHD, žákovskou knížku, klíče a čip. Předpokládaný návrat je v průběhu 5. vyučovací hodiny. Výuka končí normálně ve 13:35 hod.

Skupinová práce – Baroko

Pracovní výchova – Mimoni

Ve středu 9. listopadu jsou individuální konzultace. Máte-li zájem o konzultaci, tak mi napište email a domluvíme si termín.

Ve čtvrtek 3. listopadu se budeme fotit na fotoročenku.

7. a 8. listopadu děti přinesou 100Kč do třídního fondu. V listopadu máme v plánu návštěvu planetária.

V pondělí 31. října budou mít děti besedu na téma Dospívání – Adam a Eva, aneb nejsme stejní. Beseda trvá 90 minut. Za třídu budu platit 2036 Kč z třídního fondu. Tento den nebude čtení a hudební výchova.

Ve čtvrtek 20. října budou mít děti besedu s Proximou Sociale o alkoholu a cigaretách. Tento den nebude tělesná a výtvarná výchova.

Vážení rodiče, vzhledem k rekonstrukci prostor, nutných k zajištění provozu školy, vyhlašuji mimořádné ředitelské volno na 24. a 25.10.2022. Jedná se o práce, které měly být zhotoveny již v průběhu letních prázdnin, ale vzhledem k pozdnímu termínu zřizovatelem vyhlášeného výběrového řízení se tyto opravy neuskutečnily. Chápu možné komplikace, které z toho především rodičům mladších dětí mohou plynout, ale na termíny výběrových řízení městské části nemá škola žádný vliv. Kompenzací za tyto naše společné problémy je zlepšení prostředí, ve kterém se děti vzdělávají a učitelé vyučují. Děkuji za pochopení, Tomáš Marek, ředitel školy.

Ve dnech 29. a 30. září ředitel školy vyhlásil ředitelské dny (ředitelské volno).

Vážení rodiče, je potřeba doma s dětmi zopakovat učivo 3. a 4. třídy. Děti toho spousty pozapomínaly. Buď můžete koupit opakovací pracovní sešity nebo opakovat na internetových stránkách. Přikládám několik odkazů: https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php , https://skolakov.eu/ , https://www.matika.in/cs/ , https://www.gramar.in/cs/ . 

Vážení rodiče, je nutné, aby si děti vzpomněly na přístupová hesla do školní počítačové sítě a také do učebny. Na emailové adresy dětí jsem poslala pozvánku do učebny 5.B a stále se spousta dětí do této učebny nepřihlásilo. Také by bylo super doma zopakovat psaní a orientaci na klávesnici a klikání myší.

Vážení rodiče, milé děti, prázdniny nám končí. Doufám, že jste si je užili. Už se na Vás moc těším ve čtvrtek 1. září v naší nové třídě.  Pokud došlo k nějaké změně u Vás či dítěte (adresa, trvalý pobyt, telefonní číslo, pojišťovna), změnu mi prosím zašlete co nejdříve emailem.

Organizace 1. a 2. září:

Čtvrtek 1. září: 8:00 – 8:45 hod.

                       oběd – 10:30 – 13:00 hod. – všichni ho mají odhlášený – kdo chce jít tento den na oběd, musí se mi nahlásit nebo můžete přihlásit oběd emailem v systému jídelny, více informací na stránkách školní jídelny https://www.donovalskazs.cz/skolni-jidelna-jidelnicek/

Pátek 2. září: 8:00 – 11:45 hod.

                     přinést přezůvky, penál, zámek s klíčkem (náhradní klíček), 700Kč v podepsané obálce (třídní fond – pracovní sešity, pomůcky, vstupné)

                     oběd – automaticky pro všechny přihlášený

Seznam pomůcek do 5. třídy

Penál: 2 pera, 2 obyčejné tužky č.3, 2 obyčejné tužky č. 1, guma, malé pravítko na podtrhávání, ořezávátko, pastelky min. 6 základních barev., černá fixa.

Sešity: ČJ – 524 –3x, M – 524 –2x, G – 420 + papírová podložka s linkami, PŘ, VL – 420 – 3x + papírová podložka s linkami, Pětiminutovky – 5110, notýsek=úkolníček, obaly

Kufřík na VV: igelitový ubrus na lavici, pracovní oděv (tričko, zástěra), kelímek na vodu, savý hadřík, vodovky, tempery Koh-i-noor 10 barev, paleta, štětce – ploché-3 velikosti ( široký, střední tenčí), kulaté-3 velikosti ( široký, střední tenký), 5 ks špejlí, voskovky, nůžky, lepidlo v tyčince i tekuté, progressa, modelína=plastelína, barevné papíry

TV – triko, trenky, tepláky a mikina na chladnější období, sportovní pevná obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, obuv na ven, náhradní ponožky a spodní prádlo, švihadlo

Ostatní: pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko, obaly na uč. (doporučuji pod obal vložit ještě pevnější papír – desky učebnic jsou tenké, hrozí poškození učebnice), obaly na PS

Hygienické potřeby: kuchyňské utěrky 2 role, papírové kapesníky

Čip na obědy zůstává z loňského školního roku

Zámeček na skříňku, náhradní klíč se jmenovkou, přezůvky

Závěr školního roku (hry v parku a na školním hřišti, hvězdárna, spaní ve škole)

Ve čtvrtek 30. června se sejdeme ve třídě a rozdáme si vysvědčení. Následuje slavnostní rozloučení se žáky 9. ročníků. Předpokládaný konec je kolem 9:15 hod. 

V úterý 28. 6. a ve středu 29. 6. končí vyučování v 11:45 hod.

V pondělí 27. června budu během dopoledne vybírat učebnice (prosím o jejich slepení a vygumování). Pak bude následovat sportovní část. Žáci z devátých tříd si připravili pro děti různé soutěže. Konec vyučování v 11:45 hod. Tento den se bude také konat spaní ve škole. Před přístavbou se sejdeme v 18:00 hod. Ve škole si pohrajeme a navečeříme. Poté vyrazíme na noční pozorování oblohy do Štefánikovy hvězdárny na Petříně, kde máme objednaný program Na výlet do vesmíru. Děti si donesou na spaní ve škole spacák, karimatku, pyžamo, hygienické potřeby, ručník, penál, jídlo a pití (večeře, snídaně, svačina), 70Kč (vstupné do hvězdárny), lítačku (cesta městskou hromadnou dopravou).

Ve čtvrtek 23. června budeme mít během dopoledne piknik u školy.

Ve čtvrtek 16. června se koná na pozemku školy od 17:00 školní akademie. Sraz s dětmi budeme mít v 16:30 hod. před hlavním vchodem.

V pátek 17. června po druhé vyučovací hodině půjdeme na zmrzlinu do cukrárny v domově důchodců. 

V úterý 14. června jsou individuální pohovorové hodiny. Máte-li zájem, napište mi email, a domluvíme se na termínu.

V pátek 24. června jdeme do kina na animovanou pohádku Zlouni. Cena lístku je 109 Kč. Peníze budu vybírat 21. a 22. června.

Vážení rodiče, máte-li zájem o fotku učitelského sboru, tak mi to napište emailem nebo do notýsku nejpozději do pátku 3. června. Malá fotka stojí 35Kč a velká fotka stojí 70Kč.

Do pátku 10. června mají děti nosit peníze v podepsané obálce za fotky. Prosím o přesnou částku.

V pondělí 6. června mají mít děti zástěru na vaření na zkoušku tanečního vystoupení na školní akademii.

V úterý 31. května během 5. vyučovací hodiny proběhne focení naší třídy. Třídní foto velikosti A5 stojí 35Kč a velikosti A4 stojí 70Kč. Skupinové foto (pouze při odběru všech zúčastněných na fotografii) stojí 30Kč. Do pondělí 30. května mi napište do notýsku, o jaké fotky máte zájem a k nim připište počet. U skupinek mi napište, s kým se Vaše dítě bude fotit.

Outdoor resort Březová

Den 3

Den 2

Den 1

Do resortu Březová jsme dorazili v pořádku. Jsme nadšeni. Už jsme ubytovaní a odpočíváme po obědě. Odpoledne nás čekají atrakce a večer budeme mít diskotéku. Moc Vás zdravíme.

V pátek 29. dubna nám 3. vyučovací hodinu zahraje na klavír filmovou hudbu bývalý žák Vodráček. Za vystoupení se platí 200Kč za celou třídu. Peníze zaplatím z třídního fondu.

Barevný týden

Dne 28.4. 2022 od 15:00 hod. proběhne v areálu školy tradiční “ pálení čarodějnic“. S sebou masku, dobrou náladu a chuť si zasoutěžit.

Ve středu 20. dubna se konají třídní schůzky prezenčně ve třídě 4.B od 17:00 hod.

Barevný týden v barvách duhy 19. – 22. dubna:

Úterý 19. dubna – barva červená +oranžová

Středa 20. dubna – barva žlutá

Čtvrtek 21. dubna – barva zelená

Pátek 22. dubna – barva modrá + fialová

Ve středu 6. dubna a ve čtvrtek 7. dubna bude vyučování končit v 11:45 hod.

Vážení rodiče, je potřeba s dětmi pravidelně procvičovat geometrii. Děti mají zatím umět narýsovat přímku, úsečku, rovnoběžky, kolmice, kružnice a trojúhelníky. Také mají zvládat k tomu příslušnou teorii (jak se značí bod, jak se označuje strana, jak se vypočítá obvod). Vše dětem neustále opakuji. Geometrie je součástí matematiky a také výsledné známky na vysvědčení. Děkuji za spolupráci.

V pátek 4. března půjdeme do kina na pohádku Tajemství staré bambitky 2. Ze školy budeme odcházet v průběhu 1. vyučovací hodiny a v průběhu 4. vyučovací hodiny se vrátíme zpátky do školy. Vstupenky zaplatím z třídního fondu. Děti si mohou zakoupit občerstvení za 75Kč (Malý popcorn + Toma Natura, Malý popcorn + točený nápoj 0,3l,  Malý popcorn + Toma Junior 0,25l). Občerstvení si každý žák zaplatí sám. V tento den se děti neučí.

Při nemoci, nebo neplánované absenci žáka ve škole, je opět možné si oběd odebrat (pouze první den) do přinesených nádob.

Vzhledem k okolnostem okolo Covid  (konec testování, zrušení karantény) bude od 1.3.2022 ranní odhlašování zrušeno. 
Děkuji za pochopení. Pavla Janotová

Proxima sociale – vztahy

Vlastivěda – skupinová práce – Karel IV.

Plavání

Vánoční besídka

Přírodověda hrou

V úterý 8. února budeme mít jednu hodinu informatiky, aby se děti naučily přihlašovat do elektronické žákovské knížky. Oživte s nimi hesla a přihlášení do emailu a google učebny.

V úterý 1. února budou mít děti besedu s Proxima Sociale o vztazích. Povídání se uskuteční během výtvarné výchovy od 11:55 do 13:35 hod.

Břevnovský klášter a Pražský hrad

IQLandia

Pololetní vysvědčení se rozdává 31. ledna. Tento den končí vyučování v 11:45 hod. Pololetní prázdniny jsou 4. února.

Ve středu 22. prosince májí děti plavání. Sraz bude u školy již v 7:25 hod., aby si děti mohly odložit do třídy dárečky a cukroví na vánoční besídku, kterou budeme mít ve třídě po plavání. Tento den si děti neberou žádné učení. Vyučování končí v 11:45 hod. 

Výroba adventních kalendářů

Ve čtvrtek 9. prosince budeme mít exkurzi v Břevnovském klášteře a na Pražském hradě. Sraz u školy před hlavním vchodem v 7:45 hod. Autobus odjíždí od plaveckého areálu Jedenáctka v 8:00 hod. Předpokládaný návrat je ve 13:30 – 14:00 hod. Obědvat budeme ve škole. Výlet se neplatí. Děti mají mít s sebou batoh, penál, teplé oblečení, boty, čepice, rukavice, zahřívací polštářky (má být velká zima), svačina, pití (popř. termoska s čajem).

Ve čtvrtek 2. prosince jedeme do IQLandie do Liberce. Sraz u školy před hlavním vchodem v 7:45 hod. Autobus odjíždí v 8:00 hod. Předpokládaný návrat je v 15:00 hod. Výlet se neplatí. Obědy mají děti odhlášené. Děti mají mít s sebou batoh, velkou svačinu (i místo obědu), pití, penál. Můžou mít s sebou kapesné (cca 300Kč).

15. a 16. listopadu je ředitelské volno. 17. listopadu je státní svátek. S DĚTMI SE SEJDEME VE ŠKOLE AŽ VE ČTVRTEK 18. listopadu.

Ve středu 10.11. budou probíhat třídní schůzky online od 17 do 18 hod. Rodiče se mohou připojit do Google učebny přes přístupové údaje svého dítěte.

V pondělí 8.11. BUDE RÁNO PROBÍHAT POVINNÉ TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA COVID-19.

Od středy 27.10. budou podzimní prázdniny. Ve škole se uvidíme s dětmi pouze v pondělí 25. a v úterý 26. října. Ostatní dny tohoto týdne mají děti volno. Sejdeme se opět v pondělí 1. listopadu.

V úterý 21. září budou mít děti místo jedné hodiny výtvarné výchovy informatiku v počítačové místnosti ve škole. Oživte s nimi hesla a přihlášení do emailu a google učebny. 

Naše škola se připojuje ve dnech 20. – 24. 9. 2021 k celostátní sbírce Srdíčkové dny. Děti si mohou zakoupit magnetky se zvířátky, magnetické záložky a magnetické kolíčky. Vše stojí 30Kč. Tato akce je dobrovolná.

Sběr papíru proběhne 4. – 8. října v areálu školy u pingpongových stolů. Veškerý papír pevně svažte.

Vážení rodiče, letošní zápis do kroužků bude opět distanční formou. Tabulka s nabídkou kroužků bude na stránkách školy v sekci kroužky zveřejněna v průběhu pondělí, 13.9.  Ve středu, 15.9. v 18 hodin bude systém rodičům zpřístupněn pro zapisování kroužků. Dnes jsem dětem rozdala přístupová jména a hesla do systému.

Rozvrh:

Pondělí – ČJ, TV, AJ, M, Vl – konec vyučování ve 12:40 hod.

Úterý – ČJ, M, P, ČJ (čtení), VV, VV – konec vyučování ve 13:35 hod.

Středa – TV (plavání), ČJ, M, ČJ (čtení), HV – konec vyučování ve 12:40 hod.

Čtvrtek – AJ, ČJ, M (geometrie), Vl, (PV) P – konec vyučování ve 12:40 hod.

Pátek – AJ, ČJ, M, ČJ (čtení) – konec vyučování v 11:45 hod.

Plavání – Letos nás čeká v 1. pololetí plavecký výcvik, který bude probíhat v Jedenáctce. Plavání budeme mít každou středu. Začínáme 8. září. Sraz bude u hlavního vchodu v 7:30 hod. Prosím o včasný příchod.  Aktovku s učením si děti odloží do své skříňky ve škole a do bazénu si vezmou pouze batůžek s věcmi na plavání. 

             – Dívky budou mít s sebou v batůžku jednodílné plavky, gumovou čepici do bazénu, pantofle, ručník, sprchový gel. Doporučuji dívkám s dlouhými vlasy zaplést copánek/ copánky.

              – Chlapci budou mít s sebou v batůžku plavky (ne plavkové kraťasy), pantofle, ručník, sprchový gel.

Vždy den před plaváním je potřeba dětem prohlédnout vlasy, zda nemají vši. Také je důležité zkontrolovat, zda nemají infekční bradavice.  V případě výskytu infekčních kožních onemocnění je plavání zakázáno. Na plaveckou výuku se nedoporučuje nosit prstýnky, řetízky, hodinky a náušnice. Děkuji za spolupráci.

Vážení rodiče, dnes jsme si zapsali dočasný rozvrh na pondělí a úterý.

Pondělí 6. září – ČJ, TV, AJ, M, Vl 

                         – děti mají mít s sebou sešity (budeme si je nadepisovat), pracovní sešity a učebnice podle rozvrhu

                        – konec výuky ve 12:40 hod.

Úterý 7. září – ČJ, M, P (přírodověda), ČJ (čtení), VV, VV

                     – konec výuky ve 13:35 hod.

Vážení rodiče, milé děti,

doufám, že jste si prázdniny skvěle užily. Blíží se nám začátek nového školního roku a já se už na Vás moc těším :o).

Organizace prvního týdne:

 1. září se sejdeme ve třídě v 8:00 hod. Děti budou již přicházet a odcházet hlavním vchodem. Tento den končíme v 8:45 hod. Na začátku hodiny proběhne testování na Covid 19. Obědy jsou od 10:30 – 13:00 hod. Kdo půjde na oběd 1. – 3. září, tak mi to napište na lísteček.
 2. září bude vyučování od 8:00 – 11:45 hod. Děti si s sebou vezmou přezůvky, zámek na skříňku, penál, notýsek, lísteček (pokud půjde Vaše dítě po vyučování) . Obědy jsou od 11:00 – 14:00 hod. 
 3. září bude vyučování od 8:00 – 11:45 hod. Obědy jsou od 11:00 – 14:00 hod.                

2. a 3. září mohou děti nosit do třídy kufříky na VV, oblečení na TV a hygienické potřeby. V tyto dva dny budu také vybírat 500Kč do třídního fondu (na zaplacení pracovních sešitů a na další pomůcky potřebné během školního roku). Peníze děti přinesou v podepsané obálce.

Došlo-li u Vás k nějaké změně kontaktních údajů, napište mi tuto informaci do emailu.

Instruktážní video k testování:

Seznam pomůcek do 4. třídy:

Penál: 2 pera, 2 obyčejné tužky č.3 a č. 1, guma, malé pravítko, ořezávátko, pastelky

Sešity: 524 – 2x, 523 – 2x, 420 – 3x, 5110 – 1x, úkolníček, z minulého roku zůstává čtenářský deník

Kufřík na VV: ubrus, zástěru, kelímek, hadřík, vodovky, tempery, paleta, štětce (3x ploché a 3x kulaté – různé velikosti), voskovky, nůžky, lepidlo v tyčince, modelína, barevné papíry

TV: tričko, kraťasy, tepláky, mikina, pevná obuv se světlou podrážkou, pevná obuv na ven, náhradní ponožky a spodní prádlo

Ostatní: pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko, obaly

Hygienické potřeby: papírové utěrky – 1 role, papírové kapesníky – 1 balení

Sportovní den

Spaní ve škole

Učivo probírané 24. června: ČJ – pracovní sešit – str. 43
                                                                           – str. 44
                                            PR – pracovní sešit – str. 57

Učivo probírané 23. června: ČJ – pracovní sešit – str. 42 cv. 5, 6, 7
                                                   M – pracovní sešit – str. 43, 46, 47, 48
                                                 PR – pracovní sešit – str. 55 cv. 14, 15
                                                                                    – str. 56

Učivo probírané 22. června: ČJ – učebnice – str. 123
                                                        – pracovní sešit – str. 41
                                                                                    – str. 42 cv. 4
                                                  M – učebnice – str. 108 cv. 6, 7, 8
                                                                         – str. 109 cv. 10, 12, 13
                                                      – pracovní sešit – str. 42 cv. 1, 2, 3

Učivo probírané 21. června: ČJ – učebnice – str. 122 – čtení úvodního textu, cv. 1, 2, 3
                                                        – pracovní sešit – str. 40
                                                   M – učebnice – str. 107 – slovní úlohy 1, 2
                                                                          – str. 108 cv. 1, 2
                                                       – pracovní sešit – str. 41 cv. 5, 6
                                                       – matematické minutovky – str. 32 cv. 63 
                                                 PR – pracovní sešit – str. 54 cv. 13
                                                                                    – str. 55 – hádanky

Závěr školního roku:

úterý 22. června – Vybírám učebnice od dětí (přes víkend zkontrolovat a případně slepit nebo vygumovat)

středa 23. června -Děti dostanou nové učebnice. Vybírám peníze za poškozené učebnice.

čtvrtek 24. června – Výuka končí v 11:45 hod. Od 18:00 hod. spaní ve škole.

pondělí 28. června – Výuka končí v 11:45 hod. Dopoledne budeme hrát hry a v 10:30 hod. půjdeme na zmrzlinu do cukrárny, kam nás pozvala paní Techlovská. Děti si odnesou domů kufříky na VV.

úterý 29. června – Děti si vyklidí a vyčistí skříňky. Rozdáme si pracovní listy a výkresy. Děti si odnesou domů oblečení na TV. Výuka končí v 11:45 hod.

středa 30 června – První vyučovací hodinu předám dětem vysvědčení. Poté se zúčastníme slavnostního rozloučení s deváťáky. které se uskuteční před hlavním vchodem. Přibližný konec je v 9:45 hod.

Učivo probírané 18. června: ČJ – učebnice – str. 119
                                                        – pracovní sešit – str. 39
                                                   M – učebnice – str. 101 cv. 9
                                                                           – str. 102 cv. 4
                                                                           – str. 103 cv. 5
                                                       – pracovní sešit – str. 40 cv. 3
                                                                                   – str. 41 cv. 4
                                                PR – učebnice – str. 72 – 74
                                                      – pracovní sešit – str. 53 cv. 8 (DÚ), 9, 10
                                                                                  – str. 54 cv. 11

Učivo probírané 17. června: ČJ – učebnice – str. 118
                                                        – pracovní sešit – str. 38 cv. 6, 7 (DÚ)
                                                        – čítanka – str. 128 a 127
                                                   M – učebnice – str. 100 cv. 5, 6 (napsat do sešitu M-Š)
                                                                           – str. 101 cv. 7, 8
                                                        – pracovní sešit – str. 39 cv. 9

Ve čtvrtek 24. června proběhne spaní ve škole. Děti si vyzvednu v 18:00 dole v přístavbě. Čeká nás spousta her, velká večerní hostina, pohádka, diskotéka a noční bojovka. Děti mají mít s sebou spacák, karimatku, hygienické potřeby (zubní kartáček, zubní pastu, hřeben), pyžamo, plyšáka na lepší usínání, penál, žákovskou knížku, malý notýsek, čip na oběd, jídlo a pití na večeři, snídani a svačinu (na pátek dopoledne). Můžete také něco dobrého upéct na naší večerní hostinu (šneky, koláč atd.). 

Učivo probírané 16. června: ČJ – učebnice – str. 117 
                                                       – pracovní sešit – str. 36 cv. 4 (DÚ)
                                                                                   – str. 37 cv. 5
                                                       – čítanka – str. 126 a 127
                                                  M – pracovní sešit Geometrie – str. 14 cv. 6
                                                                                                      – str. 15 cv. 8
                                                PR – učebnice – str. 71
                                                      – pracovní sešit – str. 51 cv. 1, 2, 3
                                                                                   – str. 52 cv. 5, 7

Učivo probírané 15. června: ČJ – učebnice – str. 116 – čtení úvodního textu, cv. 1, 2, 3, 5
                                                        – pracovní sešit – str. 36 cv. 1 (DÚ), 2, 3
                                                   M – učebnice – str. 99 cv. 5, 6, 7
                                                        – pracovní sešit – str. 39 cv. 6, 7, 8

Učivo probírané 14. června: ČJ – pracovní sešit – str. 35 cv. 10
                                                        – čítanka – str. 124 – 125
                                                   M – učebnice – str. 98 cv. 2
                                                        – pracovní sešit – str. 38 cv. 3, 4, 5
                                                        – matematické minutovky – str. 27 cv. 54 c, d,
                                                  PR – učebnice – str. 68 – 70
                                                         – pracovní sešit – str. 50

Učivo probírané 11. června: ČJ – učebnice – str. 115 cv. 14, 15, 16
                                                        – pracovní sešit – str. 34 cv. 8, 9 (DÚ)
                                                   M – učebnice – str. 97 cv. 10 (napsat do sešitu M-Š)
                                                                           – str. 98 cv. 1
                                                        – pracovní sešit – str. 38 cv. 1, 2
                                                 PR – učebnice – str. 67

Učivo probírané 10. června: ČJ – učebnice – str. 114 – žlutý rámeček, cv. 12, žlutý rámeček, cv. 13
                                                        – pracovní sešit – str. 33 cv. 5, 6, 7
                                                        – čítanka – str. 122 a 123
                                                   M – učebnice – str. 97 cv. 8, 9
                                                        – pracovní sešit – str. 37 cv. 6, 7
                                                        – matematické minutovky – str. 27 cv. 54 a, b, (DÚ)

Učivo probírané 9. června: ČJ – učebnice – str. 113 cv. 10
                                                                         – str. 114 cv. 11, dvě žárovky
                                                     – čítanka – str. 120 a 121
                                                M – pracovní sešit Geometrie – str. 12 a 13
                                                     – pracovní sešit – str. 37 cv. 4, 5
                                               PR – učebnice – str. 65 a 66
                                                     – pracovní sešit – str. 49 cv. 11, 12 (DÚ)

Učivo probírané 8. června: ČJ – učebnice – str. 112 cv. 8
                                                                         – str. 113 cv. 9
                                                M – učebnice – str. 96 cv. 2 (napsat do sešitu M-Š), cv. 3, 4
                                                     – pracovní sešit – str. 36 cv. 2, 3
                                                     – matematické minutovky – str. 22 cv. 43 (DÚ)

Učivo probírané 7. června: ČJ – učebnice – str. 112 cv. 6, 7
                                                     – pracovní sešit – str. 32 cv. 2, 3, 4
                                                     – čítanka – str. 118, 119
                                                M – učebnice – str. 96 cv. 1
                                                    – pracovní sešit – str. 35 cv. 4
                                                                                – str. 36 cv. 1
                                             PR – učebnice – str. 64 
                                                   – pracovní sešit – str. 48 cv. 9, 10 (DÚ)

Dětský den

Učivo probírané 4. června: ČJ – učebnice – str. 111
                                                     – pracovní sešit – str. 32 cv. 1 (DÚ)
                                                M – učebnice – str. 94 cv. 3
                                                                         – str. 95 cv. 10 (napsat do sešitu M-Š), cv. 11
                                                     – pracovní sešit – str. 34 cv. 3
                                                                                 – str. 35 cv. 5, 6
                                               PR – učebnice – str. 63
                                                      – pracovní sešit – str. 47 cv. 7, 8 (DÚ)

Učivo probírané 2. a 3. červnaČJ – učebnice – str. 108 – žárovka
                                                                                 – str. 109 – žlutý rámeček, cv. 20, 21, 22
                                                                                 – str. 110 – přečíst úvodní text, cv. 1, 2
                                                            – pracovní sešit – str. 30 cv. 13 (DÚ)
                                                                                         – str. 31 cv. 14, 15, 16
                                                            – čítanka – str. 114 – 117
                                                       M – učebnice – str. 97 cv. 5 (napsat do sešitu M-Š)
                                                                                – str. 100 cv. 2 a, (napsat do sešitu M-Š)
                                                            – pracovní sešit – str. 34 cv. 1, 2
                                                                                        – str. 35 cv. 7
                                                            – pracovní sešit Geometrie – str. 11 cv. 1
                                                            – matematické minutovky – str. 18 cv. 36 a, b,
                                                      PR – učebnice – str. 62
                                                            – pracovní sešit – str. 46 cv. 6

Vážení rodiče, děti už mohou nosit peníze za fotky v podepsané obálce (středa, pátek, pondělí). Prosím o přesnou částku. 

Učivo probírané 31. května: ČJ – učebnice – str. 108 cv. 19
                                                        – pracovní sešit – str. 30 cv. 11, 12
                                                        – čítanka – str. 112, 113
                                                   M – učebnice – str. 93 cv. 9
                                                                            – str. 94 cv. 4
                                                                            – str. 95 cv. 9 (napsat do sešitu M-Š)
                                                       – pracovní sešit – str. 33 cv. 5
                                                 PR – učebnice – str. 61
                                                        – pracovní sešit – str. 46 cv. 5

Výroba lapbooku

V úterý 1. června v případě příznivého počasí půjdeme do parku u Chodovské tvrze. Uděláme si tam piknik. Sejdeme se ve třídě. Děti si s sebou tento den neberou učení. Mají mít s sebou batůžek se žákovskou knížkou, penálem, svačinou, pitím, dekou (mohou se domluvit na jedné dece ve skupinkách),  roušky, hygienické ubrousky nebo hygienický gel a čip. Děti si mohou vzít švihadla, létající talíře, míče, skákací gumy apod. Návrat bude určitě před obědem. Bude-li pršet, zůstaneme ve škole a budeme hrát hry.

Učivo probírané 28. května: ČJ – učebnice – str. 107 cv. 16
                                                                           – str. 108 – žárovka, žlutý rámeček, cv. 17, 18
                                                       – pracovní sešit – str. 29 cv. 10
                                                  M – učebnice – str. 92 cv. 4 (další 3 sloupečky napsat do sešitu M-Š)
                                                                           – str. 93 cv. 6, 7
                                                      – pracovní sešit – str. 32 cv. 1
                                                      – matematické minutovky – str. 26 cv. 51 (DÚ)
                                                PR – učebnice – str. 60
                                                      – pracovní sešit – str. 45 cv. 3, hádanky

Učivo probírané 27. května: ČJ – učebnice – str. 107 cv. 14, 15 (napsat osnovu do sešitu ČJ-Š)
                                                        – pracovní sešit – str. 29 cv. 9
                                                        – čítanka – str. 110 a 111
                                                   M – učebnice – str. 92 cv. 4 (první 3 sloupečky napsat do sešitu M-Š)
                                                                           – str. 93 cv. 5
                                                       – pracovní sešit – str. 33 cv. 4
                                                       – matematické minutovky – str. 30 cv. 60
                                                                                                     – str. 31 cv. 62 (DÚ)

Vážení rodiče, pokud máte zájem o učitelskou fotku, tak mi to napište do notýsku do pátku 28. května. A5 stojí 35Kč a A4 stojí 70Kč. Do notýsku mi napište, jakou variantu jste si vybrali a také počet.

Učivo probírané 26. května: ČJ – pracovní sešit – str. 29 cv. 8
                                                       – čítanka – str. 108 a 109
                                                  M – pracovní sešit Geometrie – str. 10
                                                       – pracovní sešit – str. 33 cv. 6
                                                PR – učebnice – str. 59
                                                      – pracovní sešit – str. 44 cv. 2

Učivo probírané 25. května: ČJ – učebnice – str. 106 cv. 10, 11
                                                        – pracovní sešit – str. 28 cv. 5, 6
                                                   M – učebnice – str. 92 cv. 1, 3
                                                        – pracovní sešit – str. 32 cv. 2, 3
                                                                                    – str. 33 cv. 7
                                                        – matematické minutovky – str. 25 cv. 49 (DÚ)
                                                                                                      – str. 27 cv. 53

Učivo probírané 24. května: ČJ – pracovní sešit – str. 27 cv. 3
                                                                                    – str. 28 cv. 4, 7
                                                  M – učebnice – str. 91 cv. 6, 8, 9, 10, 13
                                                       – pracovní sešit – str. 31 cv. 3
                                                PR – učebnice – str. 58
                                                       – pracovní sešit – str. 44 – modrý rámeček, cv. 1 (DÚ)

V pondělí 24. května se opět testujeme. Děti si vyzvednu před přístavbou v 7:45 hod. Prosím o včasný příchod.

Učivo probírané 21. května: ČJ – učebnice – str. 105 cv. 5, 6, žárovky, žlutý rámeček, 7, 9
                                                       – pracovní sešit – str. 27 cv. 1, 2 (DÚ)
                                                  M – učebnice – str. 90 cv. 3, 4, 5 (DDÚ)
                                                      – pracovní sešit – str. 31 cv. 4, 5, 6 (DDÚ)
                                                PR – učebnice – str. 57
                                                      – pracovní sešit – str. 43

Učivo probírané 20. května: ČJ – učebnice – str. 103 cv. 16
                                                                           – str. 104 – čtení úvodního textu, cv. 1, 2 (napsat do sešitu ČJ-Š), cv. 3
                                                        – čítanka – str. 106 – 107
                                                   M – učebnice – str. 89 cv. 8 (napsat do sešitu M-Š)
                                                                            – str. 90 cv. 1, 2
                                                        – pracovní sešit – str. 30 cv. 1, 2
                                                        – matematické minutovky – str. 26 cv. 52

Vážení rodiče, v pondělí 24. května se fotíme. Třídní foto A5 stojí 35 Kč, A4 stojí 70Kč. Skupinové foto A6 stojí 30Kč. Prosím o zapsání do notýsku, o jakou fotku máte zájem, počet a v případě skupinové fotky také, s kým se Vaše dítě bude po vzájemné domluvě fotit. 

Učivo probírané 19. května: ČJ – učebnice – str. 103 cv. 14, 15 (napsat do sešitu ČJ-Š)
                                                        – pracovní sešit – str. 26 cv. 10
                                                        – čítanka – str. 104 a 105
                                                    M – pracovní sešit Geometrie – str. 8 a 9
                                                   PR – učebnice – str. 56
                                                         – pracovní sešit – str. 42

Učivo probírané 18. května: ČJ – učebnice – str. 102 cv. 12, 13
                                                        – pracovní sešit – str. 26 cv. 8, 9
                                                   M – učebnice – str. 88 cv. 3 (růžový rámeček napsat do sešitu M-Š)
                                                        – pracovní sešit – str. 29 cv. 6

Učivo probírané 17. května: ČJ – učebnice – str. 101 – žárovky, žlutý rámeček
                                                                           – str. 102 – žárovka, žlutý rámeček
                                                       – čítanka – str. 102 a 103
                                                  M – učebnice – str. 87 cv. 9 (napsat do sešitu M-Š), cv. 12
                                                                          – str. 88 cv. 3 – modrá část (napsat do sešitu M-Š), cv. 4
                                                       – matematické minutovky – str. 30 cv. 59
                                                                                                     – str. 31 cv. 61 (DÚ)
                                                 PR – pracovní sešit – str. 40 cv. 8, str. 41 cv. 10, 11

Pracovní výchova – ZOO z modelíny

Učivo probírané 14. května: ČJ – učebnice – str. 101 cv. 10, 11
                                                       – pracovní sešit – str. 25 cv. 5, 6
                                                   M – učebnice – str. 87 cv. 5, 6, 7, 8
                                                        – pracovní sešit – str. 29 cv. 8
                                                        – matematické minutovky – str. 25 cv. 50 (DÚ)
                                                  PR – učebnice – str. 54 a 55
                                                         – pracovní sešit – str. 41 cv. 9 (DÚ)

Od pondělí 17.5. 2021 bude provoz školy bez omezení. Všechny ročníky se budou prezenčně učit podle platných rozvrhů, pouze Tv venku, Hv bez zpěvu a bez tenisu. Distanční vzdělávání tímto dnem končí. Školní družina bude rovněž v provozu, včetně ranní družiny, dle původně rozdělených oddělení. Žáci se budou 1x týdně testovat, vždy v pondělí, antigenními testy, které děti již zvládají. Stále platí, že uznáváme i potvrzení o testech, které byly realizovány mimo školu – ne starší 72 hodin. Podmínkou účasti na prezenční výuce je podstoupení testu s negativním výsledkem.  Je rovněž možné nechat dítě otestovat ve zdravotnickém zařízení a předložit potvrzení.  Pokud rodič odmítne testování a učiní tak písemnou formou, bude žák ze školní docházky omluven. Škola v takovém případě není povinna nadále organizovat distanční vzdělávání, ale i přesto poskytne přiměřenou formu studijní podpory – např. posílání týdenních plánů, konzultace s vyučujícími a podobně. Nošení respirátorů a roušek v budově školy je povinností pro všechny.

Učivo probírané 13. května: ČJ –učebnice – str. 100 cv. 9
                                                       – pracovní sešit – str. 23 cv. 1, 2
                                                                                   – str. 24 cv. 3, 4
                                                       – čítanka – str. 100 a 101
                                                  M – pracovní sešit – str. 28 cv. 4
                                                                                  – str. 29 cv. 5, 7
                                                      – matematické minutovky – str. 24 cv. 48 (DÚ)

Učivo probírané 12. května: ČJ – učebnice – str. 100 – obě žárovky, žlutý rámeček (napsat do sešitu ČJ-Š), cv. 8
                                                        – čítanka – str. 98 a 99
                                                   M – pracovní sešit Geometrie – str. 6 a 7
                                                  PR – učebnice – str. 52 a 53
                                                        – pracovní sešit – str. 40 cv. 6, 7 (DÚ)

Učivo probírané 11. května: ČJ – učebnice – str. 99 – žlutý rámeček, cv. 4 (napsat do sešitu ČJ-Š), 5, 6, 7
                                                        – pracovní sešit – str. 25 cv. 7
                                                   M – učebnice – str. 86 cv. 3, 4 (napsat do sešitu M-Š)
                                                                            – str. 87 cv. 11
                                                        – pracovní sešit – str. 28 cv. 3
                                                        – matematické minutovky – str. 23 cv. 46 (DÚ)

Učivo probírané 10. května: ČJ – učebnice – str. 98 – přečíst úvodní text, cv. 1, 2 (napsat do sešitu ČJ-Š)
                                                                           – str. 99 cv. 3
                                                       – čítanka – str. 96, 97
                                                  M – pracovní sešit – str. 25 cv. 7
                                                                                   – str. 28 cv. 2
                                                      – učebnice – str. 87 cv. 10
                                                      – matematické minutovky – str. 21 cv. 41
                                                PR – učebnice – str. 51
                                                      – pracovní sešit – str. 38 cv. 2, 3
                                                                                  – str. 39 cv. 4 (DÚ)

 

Od 10. května bude výuka ve škole probíhat ve stejném režimu jako týden před tím.  Tělesnou výchovu máme venku na hřišti. Děti mají mít oblečení a obuv na TV.

V týdnu 3. – 7.5. 2021 pokračuje distanční výuka. Rozvrh na online výuku zůstává stejný. 

Učivo probírané 30. dubna: ČJ – učebnice – str. 95 cv. 16, 17
                                                       – pracovní sešit – str. 20 cv. 9, 10 (DÚ)
                                                  M – učebnice – str. 81 cv. 6, 8
                                                       – pracovní sešit – str. 25 cv. 5 (DÚ), 6
                                                 PR – učebnice – str. 49 – modrý rámeček
                                                       – pracovní sešit – str. 36 – modrý rámeček, cv. 1 (DÚ)

Učivo probírané 29. dubna: ČJ – učebnice – str. 94 cv. 12, 13
                                                                           – str. 95 – dvě žárovky, žlutý rámeček
                                                      – čítanka – str. 92, 93
                                                 M – učebnice – str. 80 cv. 3, 4 (napsat do sešitu M-Š)
                                                       – pracovní sešit – str. 24 cv. 3, 4 (DDÚ)

Učivo probírané 28. dubna: ČJ – učebnice – str. 93
                                                       – čítanka – str. 90, 91
                                                  M – učebnice – str. 76 cv. 3, 5, str. 77 cv. 6
                                                      – pracovní sešit – str. 20 cv. 2
                                                      – učebna – měření průměru
                                                PR – pracovní sešit – str. 35

Učivo probírané 27. dubna: ČJ – pracovní sešit – str. 18 cv. 4, str. 19 cv. 6, 7, str. 20 cv. 8 (DÚ)
                                                  M – učebnice – str. 80 cv. 1, 2
                                                       – pracovní sešit – str. 24 cv. 1, 2
                                                       – matematické minutovky – str. 20 cv. 39 d, e, (DÚ)

Učivo probírané 26. dubna: ČJ – učebnice – str. 92 cv. 8, 9 (napsat do sešitu ČJ-Š)
                                                  M – učebnice – str. 76 cv. 4
                                                       – pracovní sešit – str. 21 cv. 3, 4
                                                       – matematické minutovky – str. 19 cv. 37 c, d,
                                                                                                     – str. 20 cv. 39 a, b, c, (DÚ)
                                                PR – učebnice – str. 47

Od pondělí 26. 4. bude výuka probíhat ve škole ve stejném režimu jako týden předchozí. V pondělí se opět sejdeme před přístavbou v 7:45 hod.

V týdnu od 19. – 23. dubna máme distanční výuku. Rozvrh na online výuku zůstává stejný. 

Probírané učivo dne 16. dubna: ČJ – učebnice – str. 86 cv. 15, 17, str. 87 cv. 19, 22 (napsat do sešitu ČJ-Š)
                                                               –
pracovní sešit – str. 16 cv. 8, 9 (DÚ)
                                                          M –
pracovní sešit – str. 17 cv. 5
                                                        PR –
učebnice – str. 45
                                                              –
pracovní sešit – str. 33 cv. 24

Probírané učivo dne 15. dubna: ČJ – pracovní sešit – str. 14 cv. 4, str. 15 cv. 6
                                                               – čítanka – str. 86, 87
                                                          M – pracovní sešit – str. 14 cv. 4, 5, str. 15 cv. 6
                                                             – matematické minutovky – str. 18 cv. 35 (DÚ)

Mimočítanková četba: Děti si mají vybrat jednu ze zadaných knih a zapsat do čtenářského deníku do kapitoly Kniha s dětským hrdinou (str. 16, 17). Vyplněný čtenářský deník odevzdají do 28. května.

Martina Drijverová – Sísa Kyselá
Miloš Macourek – Mach a Šebestová
Bohumil Říha – Honzíkova cesta, O letadélku Káněti
Johann Spyriova – Heidi, děvčátko z hor

Probírané učivo dne 14. dubna: ČJ – učebnice – str. 85 cv. 9 (napsat do sešitu ČJ-Š)
                                                               – pracovní sešit – str. 15 cv. 5 (červený čtvereček), str. 16 cv. 10
                                                              – čítanka – str. 84 a 85
                                                         M – učebnice – str. 76 cv. 1, 2
                                                             – pracovní sešit – str. 20 cv. 1
                                                             – pracovní sešit Geometrie – str. 5 cv. 5
                                                      PR – učebnice – str. 43 a 44 – Hmotnost
                                                            – pracovní sešit – str. 33 cv. 21, 22

Probírané učivo dne 13. dubna: ČJ – učebnice – str. 85 cv. 6, 11, 12
                                                              – pracovní sešit – str. 13 cv. 3, str. 15 cv. 5, 7
                                                          M – učebnice – str. 54
                                                              – pracovní sešit – str. 6 cv. 1, 3
                                                              – matematické minutovky – str. 17 cv. 33 (DÚ), 34

Vážení rodiče, každý den budu děti vyzvedávat v 7:40 hod. před přístavbou.

Probírané učivo dne 12. dubna: ČJ – učebnice – str. 84  cv. 5
                                                               – pracovní sešit – str. 13 cv. 1, 2
                                                          M – pracovní sešit – str. 5 cv. 5, str. 19 cv. 8
                                                          PR – učebnice – str. 42 a 43 – délka
                                                                – pracovní sešit – str. 32 cv. 19 (DÚ), 20
                                                                – učebna – měření

Vážení rodiče, milí žáci, posílám informace k návratu žáků do školy:

K prezenční výuce se navrací žáci I. stupně – rotačně. Na naší škole to bude takto:

Lichý týden ( 12. – 16.4. ) všechny 1. třídy, všechny 3. třídy a třídy 5. B, 5. C

Sudý týden ( 19. – 23.4.) všechny 2. třídy, všechny 4. třídy a třídy 5. A, 5.D

Školní kuchyně bude rovněž v provozu.

Způsob testování: https://testovani.edu.cz/

Před nástupem k prezenční výuce je povinnost testovat žáky 2x týdně antigenními testy (Po, Čt). Dovolujeme si požádat rodiče, aby na základě  instruktážního videa zde poučili děti a tento proces s dětmi doma natrénovali.

Do školy neposílejte dítě, které vykazuje známky infekčního onemocnění, např.:

 • zvýšenou tělesnou teplotu
 • suchý kašel
 • dušnost
 • zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)
 • ztrátu chuti a čichu
 • bolest v krku
 • bolest svalů a kloubů
 • rýmu / ucpaný nos
 • bolest hlavy

V případě některého z výše uvedených příznaků v průběhu výuky bude zákonný zástupce vyzván k vyzvednutí dítěte z budovy školy.

Nástup do školy

Testování ve škole bude probíhat v určené učebně pod dohledem pedagogů. Žáci budou provádět samostatně odběr vzorků z nosu a zpracování testu. Pedagogové v žádném případě nebudou dětem provádět výtěr z nosu.  Asistence bude omezena na manipulaci s testovací sadou.

V případě pozitivity jde žák do karantény, kde počká na vyzvednutí zákonným zástupcem. Žák obdrží letáček s informacemi o dalším postupu. Žák s negativním výsledkem odchází do třídy s vyučujícím. Žák s pozitivním výsledkem testu se může vrátit k prezenční výuce buď po předložení negativního konfirmačního testu RT-PCR nebo po skončení povinné izolace; potvrzení o ukončení izolace vydává poskytovatel zdravotních služeb v oboru praktického lékařství pro děti a dorost.

Rozvrh hodin pro prezenční výuku: 

https://www.donovalskazs.cz/rozvrh_www/rozvrhtr.htm

Vážení rodiče, milé děti, v pondělí se posouvá online výuka angličtiny na 11:00 hod.

Výpis vysvědčení se letos nevrací.

Vážení rodiče, milé děti, ve čtvrtek 28. ledna od 11:00 do 11:45 hod. Vám budu rozdávat vysvědčení před přístavbou. Žáci mají mít s sebou roušky, desky na vysvědčení, pracovní sešit na matematiku a matematické minutovky. Kromě vysvědčení předám dětem pracovní sešity na 2. pololetí.

Vážení rodiče, milé děti, od pondělí 4. ledna přecházíme opět na distanční výuku. Výuka bude probíhat ve stejném režimu jako na podzim. V případě možných dotazů mne neváhejte kontaktovat prostřednictvím emailu.

Rozvrh pro distanční výuku:

Pondělí – online výuka od 8:30 hod. – ČJ (20 minut), M (20 minut), od 9:55 hod. – AJ (20 minut), online konzultace od 11:00 – 11:45 hod.

Úterý – online výuka od 9:00 hod.  – ČJ, M, Pr

Středa – online výuka od 9:00 hod. – ČJ, M, Pr, online konzultace od 11:00 – 11:45 hod.

Čtvrtek – online výuka od 9:00 hod. – ČJ, M, ČJ

Pátek – online výuka od 8:30 hod. – ČJ, M, od 9:55 hod. – AJ

Vánoční besídka

Stavění sněhuláka

Vážení rodiče, milé děti, přeji Vám krásné a pohodové prožití vánočních svátků. Do nového roku Vám přeji hodně štěstí a zdraví. Mějte se krásně.

Vážení rodiče, MŠMT svým rozhodnutím vyhlásilo prázdniny na dny 21. a 22. 12. 2020. Uvědomujeme si, že pro některé rodiče může být vážným problémem uvolnit se z práce a zajistit tak hlídání svých dětí. Proto jsme se rozhodli v tyto dny zajistit chod školní družiny (8,00 – 16,00 hodin) spolu se zajištěním oběda pro žáky 1. 2. a 3. ročníků naší školy. Podmínkou spuštění provozu ŠD a kuchyně je, že bude mít zájem o tuto službu minimálně 10 dětí.  Informace: na email :  kist@donovalskazs.cz Přihlášky do ŠD a na oběd vyplňte v dotazníku ZDENejpozději do pátku 18.12. 2020, do 12,00 hodin   

Plán učiva na týden od 14. – 18. prosince:

ČJ – učebnice – str. 47 – 49

    – pracovní sešit – str. 32 – 35

    – pracovní sešit Vyjmenovaná slova hrou – str. 4 – 6

    – čítanka – str. 44 – 51

M – učebnice – str. 42 – 43

    – pracovní sešit – str. 31

    – matematické minutovky – str. 18, 19, 28, 29

    – pracovní sešit Geometrie – str. 23, 24

PR – učebnice – str. 24, 25

      – pracovní sešit – str. 21

HV – pracovní sešit – str. 64 – 67

Vážení rodiče, komu z dětí dělá problém pochopit vyjmenovaná slova a slova příbuzná, tak bych doporučila koupit obrázkový slovník vyjmenovaných a příbuzných slov Sýkorčiny syrečky od nakladatelství INFOA. 

Vážení rodiče, dnes si děti vylosovaly lísteček se jménem dítěte, komu mají dát dárek na vánoční besídce u nás ve třídě. Besídka bude v pátek 18. prosince. V tento den se neučíme. Budeme poslouchat koledy, ochutnávat cukroví, možná si pustíme vánoční pohádku a rozbalíme si dárečky. Děti si mají s sebou vzít cukroví na ochutnání, pití (džus, limonáda apod.), dárečky, penál, žákovskou knížku, čip s klíčem od skříňky, dobrou náladu a pokud nepůjdou do družiny, tak lísteček s odchodem. 

Vážení rodiče, ve čtvrtek 10. prosince se u nás ve třídě uskuteční beseda na téma Zdraví a rizikové chování od Proximy Sociale. Tato akce je v rámci Prevence rizikového chování na škole. Beseda je zdarma. 

Plán učiva na týden od 7. do 11. prosince:

ČJ – učebnice – str. 41 – 46

     – pracovní sešit – str. 30 – 32

     – pracovní sešit Vyjmenovaná slova hrou – str. 3, 18, 19

     – čítanka – str. 42, 43

M – učebnice – str. 38 – 41

    – pracovní sešit – str. 29, 30

    – matematické minutovky – str. 16, 17, 27

    – pracovní sešit Geometrie – str. 21 a 22

PR – učebnice – str. 22, 23

      – pracovní sešit – str. 19, 20

Vážení rodiče, dnes jsem dětem rozdala dotazníky. Jelikož jsme fakultní školou, tak se na naší školu obrátila studentka pedagogické fakulty s prosbou o vyplnění dotazníku. Vyplnění dotazníku je anonymní a dobrovolné. Vyplněné dotazníky mi po dětech pošlete do pondělí 7. prosince. Děkuji za spolupráci.

Vyplněný čtenářský deník mají děti odevzdat do 17. prosince.

Plán učiva na týden od 30. 11. do 4. 12.:

ČJ – učebnice – str. 40 – 43

     – pracovní sešit – str. 26 – 30

     – pracovní sešit Vyjmenovaná slova hrou – str. 13 – 16

     – čítanka – str. 36 – 41

M – učebnice – str. 35 – 37

    – pracovní sešit – str. 27, 28

    – matematické minutovky – str. 15 – 17

    – pracovní sešit Geometrie – str. 19, 20

PR – učebnice – str. 20 – 22

      – pracovní sešit – str. 18, 19

Vážení rodiče, milé děti, od pondělí 30. listopadu bude obnovena prezenční výuka žáků. Výuka bude realizována podle rozvrhu platného od začátku školního roku. Hudební výchova bude nahrazena ČJ a tělesná výchova bude realizována formou vycházek podle počasí. Školní družina funguje stejně jako před distanční výukou (ranní družina od 6:30 hod. a odpolední družina do 17:30 hod.). Kroužky ani rozšířené hodiny tenisu se nekonají. Všichni žáci mají od 30. listopadu automaticky přihlášený oběd. V systému je možné se individuálně odhlásit. Žáci musí mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou roušku. Prosím vybavte děti alespoň dvěma rouškami a igelitovým sáčkem na odkládání použité roušky. Sraz budeme mít vždycky u přístavby v 7:40 hod. a poté společně půjdeme do šatny a následně do třídy. Konec výuky po 5. vyučovací hodině je ve 12:40 hod. a po 4. vyučovací hodině je v 11:50 hod. Pokud Vaše dítě půjde po vyučování nebo po obědě je potřeba opět napsat lísteček. Děkuji za spolupráci a budu se na Vás těšit v pondělí.

Vážení rodiče, milé děti, od 2. listopadu i nadále pokračujeme v distanční výuce. V pondělí 2. 11. se uvidíme na online výuce v 8:30 hod.

Vážení rodiče, milé děti, je zřízen web pro žáky a rodiče, kde najdete odpovědi na nejčastější otázky, návody na přihlášení, odhlášení do Google účtu a práci v Google učebně. Web najdete na adrese https://faq.donovalskazs.cz/. Lze se na něj dostat také přes webové stránky školy.

Od 14.10. do 23.10. přechází škola na distanční vzdělávání. Následují podzimní prázdniny. Děti nastupují do školy v pondělí 2. listopadu. Distanční výuka je pro žáky povinná.

Výuka bude probíhat:
1. Každý den 3x 20 minutový výukový online blok přes připojení Google meet (odkaz na meet v google učebně)
2. Veškeré učivo a materiály ke zpracování budou na Google učebně

Rozvrh pro distanční výuku:

Pondělí – online výuka od 8:30 hod. – ČJ (20 minut), M (20 minut), od 9:55 hod. – AJ (20 minut)

Úterý – online výuka od 9:00 hod.  – ČJ, M, Pr

Středa – online výuka od 9:00 hod. – ČJ, M, Pr

Čtvrtek – online výuka od 9:00 hod. – ČJ, M, ČJ

Pátek – online výuka od 8:30 hod. – ČJ, M, od 9:55 hod. – AJ

Školní jídelna nadále funguje v režimu provozoven stravovacích služeb. Všichni žáci (strávníci) mají od 14.10. obědy odhlášené. Pokud budou mít zájem o odebrání oběda, musí se opět přihlásit. Vaří se jedno jídlo. Výdej oběda 11,00- 13,00, konzumace ve školní jídelně za dodržování aktuálních hygienických opatření. Vstup povolen pouze žákům.

Plán učiva na týden od 12. – 16. října:

ČJ – učebnice – str. 18 – 20

     – pracovní sešit – str. 13 – 15

    – čítanka – str. 22 – 25

M – učebnice – str. 14 – 17

    – pracovní sešit – str. 12 – 14

    – matematické minutovky – str. 10 – 13

    – pracovní sešit geometri – str. 19, 20

PR – učebnice – str. 12 – 14

      – pracovní sešit – str. 12 – 14

HV – pracovní sešit – str. 62, 63

Vážení rodiče, z nařízení vlády máme 26. a 27. října volné dny. Podzimní prázdniny se tedy prodlužují a budou trvat od 26. do 30. října.

Plán učiva na týden od 5. – 9. října:

ČJ – učebnice – str. 15 – 17

    – pracovní sešit – str. 10 – 12

    – čítanka – str. 14, 15, 18 – 21

M – učebnice – str. 12 – 14

    – pracovní sešit – str. 10 – 12

    – matematické minutovky – str. 8, 9

    – pracovní sešit geometrie – str. 18

PR – učebnice – str. 10, 11

      – pracovní sešit – str. 10, 11

HV – pracovní sešit – str. 60, 61

Plán učiva na týden od 29. 9. – 2. 10.

ČJ – učebnice – str. 12 – 15

    – pracovní sešit – str. 9, 10

    – čítanka – str. 14 – 17

M – učebnice – str. 10, 11

    – pracovní sešit – str. 8, 9

    – matematické minutovky – str. 5 – 7

PR – učebnice – str. 8, 9

      – pracovní sešit – str. 8, 9

HV – pracovní sešit – str. 56 – 59

Tento týden se děti učily přihlašovat do počítač a také do gmailu. Příští týden v úterý nás bude čekat další hodina v informatice. Vás rodiče prosím, aby si děti tyto dovednosti doma procvičovaly (zapnout PC, seznámení s klávesnicí, zadat svoje nové heslo malými písmeny – nutnost k přihlášení do školního IT systému – toto heslo si děti vymyslely a zapsaly do notýsku, jezdit s myší a ovládat ji, psaní malých písmen a čísel, Enter, tečka, mazání písmene + trénování “dvojkliku”). Příští hodinu nás čeká přihlašování do Google učebny. Na to děti musí znát svoje heslo, které jste jim Vy doma zadali. Kdo ještě nemá napsáno v notýsku, tak ho tam dopište.

Mimočítanková četba na září a říjen:

Děti si mají vybrat jednu ze zadaných knížek a napsat do čtenářského deníku do kapitoly Kniha se zvířecím hrdinou. Vyplněný čtenářský deník mají odevzdat nejpozději do 23. října.

Alan Alexander Milne – Medvídek PŮ, Josef Čapek – Povídání o pejskovi a kočičce, Karel Čapek – Dášeňka čili život štěněte, František Nepil – Já, Baryk

Vážení rodiče, dnes ode mne Vaše dítě dostalo volební lístek do rady školy. Prosím, abyste mi ho vyplněný vrátili do tohoto čtvrtka, tj. 24. září.

Plán práce na týden od 21. – 25. září:

ČJ – učebnice – str. 8 cv. 8, 9, str. 9, 10, 11

    – pracovní sešit – str. 7 cv. 11, str. 8

    – čítanka – str. 9, 12, 13

M – učebnice – str. str. 6 – 9

    – pracovní sešit – str. 5 cv. 6, str. 6 cv. 3, str. 7 cv. 5, str. 8 cv. 1, 3

    – matematické minutovky pro 3. ročník – str. 3 cv. 6, str. 4

    – pracovní sešit na geometrii – str. 16, 17

PR – učebnice – str. 6 – 8

      – pracovní sešit – str. 7, 8

Škola se otvírá v pondělí 21.9. Učíme se podle rozvrhu. Jídelna i družina fungují. Snad se přes víkend už nic nestane. Nezapomeňte na roušku do společných prostor a igelitový sáček na její odkládání. Těším se na vás.

Vážení rodiče, milé děti, vytvořila jsem google učebnu 3.B – 2020/2021. Děti přijde Vám na školní email pozvánka do této učebny, na kterou prosím klikněte. Do této učebny jsem pozvala paní učitelku na AJ a paní vychovatelku. Budeme Vám zde zadávat učení a úkoly v době karantény školy. Práci budu zadávat každý den v 8:00 hod. V případě dotazů neváhejte mě kontaktovat.

Obrázkové návody na Google: 

Návod – přihlášení do Google Chrome

Návod – učebna Google – první přihlášení žáka 

 
Návody pro žáky na práci s učebnou naleznete také na stránce na stránce Google Učebna z pohledu žáka – návody pro naprosté laiky

 

OZNÁMENÍ: se souhlasem MŠMT ČR bude Základní škola Praha 4, Donovalsá 1684, uzavřena z mimořádných nepředvídatelných důvodů od 14.9. 2020 do 18.9.2020.

Zdůvodnění: 30 zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím HSHMP v karanténě do 19.9. 2020.

POTVRZENÍ pro zaměstnavatele : Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodů uzavření školy, bude vydáváno od 9,00 do 16,00 hodin z označeného okna kanceláře školy.

Mgr. Pavel Dittrich, ředitel školy

 
Vzhledem k výskytu infekčního onemocnění Covid 19 v učitelském sboru ZŠ Donovalská, vyhlašuje ředitel školy na pondělí 14.9. 2020 ředitelský den. Výuka, provoz ŠJ a ŠD se zastavuje.Jakmile budeme mít k dispozici oficiální stanovisko hygieny a MŠMT, budeme rodiče i žáky informovat o dalším postupu prostřednictvím webu školy, popřípadě emailem.
 

Vážení rodiče, děti dnes dostaly lístečky s přihlášením do kroužků. Systém kroužků bude zveřejněný o víkendu a zápis do něj proběhne 15. září od 18:00 hod. Také dostali přihlašovací informace ke školnímu google emailu. Gmail bude sloužit k přihlášení do google učebny v případě karantény. Prosím, aby jste se s dětmi přihlásili na jejich emaily a změnily si po prvním přihlášení heslo. V případě dotazů mi neváhejte napsat email, pokusím se Vám pomoct.

Probrané učivo dne 11. září: ČJ – učebnice – str. 7

                                                            – pracovní sešit – str. 4 cv. 2

                                                        M – matematické minutovky 2. třída 2. díl – str. 29 cv. 57a,b,c,

                                                            – pracovní sešit – str. 4 cv. 4

                                                        PR – učebnice – str. 5

                                                              – pracovní sešit – str. 6 cv. 1, 2, 3

Probrané učivo dne 10. září: ČJ – učebnice – str. 6

                                                             – pracovní sešit – str. 4 cv. 1

                                                             – čítanka – str. 8

                                                        M – matematické minutovky pro 2. třídu 2. díl – str. 27 cv. 53a, b,

                                                            – matematické minutovky pro 3. třídu 1. díl – str. 2 cv. 3c, d,

                                                            – z učebnice – str. 5 cv. 1 doplnit do pracovního sešitu – str. 4 cv. 1 (slovní úloha – zápis, výpočet, odpověď)

Probrané učivo dne 9. září: M – matematické minutovky pro 3. třídu 1. díl – str. 2 cv. 3a,b,

                                                         – pracovní sešit na geometrii – str. 14 a 15

                                                    PR – učebnice – str. 4 – opakovací hra

                                                          – pracovní sešit – str. 4 a 5 – opakovací hra

Probrané učivo dne 8. září: M – matematické minutovky pro 2. třídu 2. díl – str. 19 cv. 38b,

                                                         – matematické minutovky pro 3. ročník 1. díl – str. 1 cv. 1 a 2 

Probrané učivo dne 7. září: M – matematické minutovky 2. díl – str. 19 cv. 38a,

                                                          – pracovní sešit geometrie – str. 13 cv. 1, 2

Od úterý 8. září se učíme již podle rozvrhu. Kdo ještě nemá oblečení na TV a kufřík na VV ve škole, tak je potřeba toto vše zítra donést. V týdnu od 7. do 11. září končí vyučování v 11:45 hod. nehledě na rozvrh.

Rozvrh hodin

Pondělí – ČJ, M, AJ, PR, ČJ (čtení)

Úterý – TV, ČJ, M, VV, PV

Středa – ČJ, M (geometri), PR, ČJ (čtení), AJ

Čtvrtek – ČJ, TV, M, ČJ (čtení), HV

Pátek – ČJ, M, AJ, PR

Harmonogram školního roku 2020/2021

Zahájení školního roku úterý, 01.09.2020
1. pololetí 01.09.2020 – 31.01.2021
2. pololetí 01.02.2021 – 30.06.2021
Podzimní prázdniny 29.10.2020 a 30.10.2020
Vánoční prázdniny 23.12.2020 – 03.01.2021
Pololetní prázdniny 29.01.2021
Jarní prázdniny 22.02.2021 – 28.02.2021
Velikonoční prázdniny 01.04.2021 
Hlavní prázdniny 01.07.2021 – 31.08.2021
Den otevřených dveří  –
Ředitelské dny  21.12. a 22.12.2020
Zápis do 1. tříd  07.04. a 08.04.2021 od 15 do 17 hodin (možnost distančního zápisu)
Náhradní termín zápisu u zástupkyně ředitele dle telefonické dohody (8:00 – 14:00 hod.)
Pedagogické rady 31.08.2020, 18.11.2020, 25.01.2021, 21.04.2021, 23.06.2021
Ukončení klasifikace za I. pololetí:  22.01.2021 
Ukončení klasifikace za II. pololetí:  18.06.2021
Třídní schůzky – 1.třídy:  01.09.2020 v 17:00 hod
   
Pohovorové hodiny
 Budou zveřejněny v předstihu dle aktuální situace.
  Individuální pohovor s učitelem si mohou rodiče domluvit emailem

 

 

V pondělí 7. září končí vyučování v 11:45 hod. Děti mají mít s sebou matematické minutovky 2. díl, žlutý pracovní sešit na geometrii (kdo nechodil v červnu do školy), penál, notýsek, svačinu, čip.

Vážení rodiče, děti budou přicházet a odcházet přístavbou. Mají tam totiž skříňky, které jsme si dnes určili. Od zítřka, tj. 3. září funguje systém lístečku, tak jak jsme byli zvyklí z předchozích dvou let. Dítě, které půjde po vyučování nebo po obědě musí mi ráno předat lísteček, na kterém bude tato informace napsaná. Po vyučování odvádím dítě já do přístavby. Po obědě chodí děti sami do přístavby. Výdej obědů se díky hygienickým opatřením prodlužuje (cca 30 minut).

V reakci na aktuální změny je používání osobních ochranných prostředků (roušky, respirátory) povinné ve všech společných prostorách školy (chodby, WC, šatny, ve frontě na oběd apod.) od 1. září do odvolání. Škola umožní užívání těchto prostředků dle osobního zvážení žáků a zaměstnanců školy i v učebnách. Je připravena v případě potřeby tyto prostředky poskytnout.

2. a 3. září bude vyučování probíhat od 8:00 – 11:00 hod. Tyto dny budeme odevzdávat a dostávat učebnice a pracovní sešity. Prosím o odevzdání dotazníku, který děti obdrží 1. září. Děti si mají ještě donést přezůvky, penál, svačinu, zámeček a klíčky ke skříňce.

4. září bude vyučování probíhat od 8:00 – 11:30 hod. Tento den budou děti potřebovat penál a svačinu. Budeme dělat třídnické práce.

Vážení rodiče, milé děti, blíží se nám konec prázdnin. Doufám, že jste si prázdniny užily a odpočinuly jste si. Už se na Vás moc těším :o). Uvidíme se v úterý 1. září 8:00 hod. v naší třídě. Tento den se děti nepřezouvají, ale hned u vchodu do školy si musí vydezinfikovat ruce. Společné setkání ukončíme v 8:45 hod. Poté odchází děti domů, na oběd nebo do družiny (napsat na lísteček). Oběd se vydává od 10:30 hod. Je potřeba mi nahlásit, zda dítě půjde 1. a 2. září na oběd a do družiny.

Přikládám podmínky provozu školy: https://www.donovalskazs.cz/wp-content/uploads/2020/08/Podm%C3%ADnky-provozu-%C5%A1koly-od-1.9.2020-na-web.pdf

Seznam pomůcek:

 • třídní fond 1000,- (budou hrazeny pracovní sešity, doplňkové pracovní sešity, sešity)
 • malá lahvička dezinfekce do aktovky
 • Penál – 2 pera, 2 obyčejné tužky č.3, 2 obyčejné tužky č. 1, guma, malé pravítko na podtrhávání, ořezávátko, pastelky min. 6 základních barev. Takto vybavený penál by měl být po celý rok. Dohlédněte prosím, aby tužky i pastelky byly vždy ořezané.
 • malé průhledné kapsičky na M (jsou v nich penízky)
 • zámeček na skříňku + náhradní klíček pro paní učitelku (řádně označen jménem)
 • 1x balení papírových kapesníků, 2x kuchyňské papírové utěrky
 • látkový ubrousek na svačinu
 • přezůvky (ne pantofle) 
 • TV – tričko, kraťasy, tepláky a mikina na chladnější období, sportovní pevná obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, obuv na ven, náhradní ponožky a spodní prádlo, švihadlo
 • Kufřík na VV – igelitový ubrus na lavici, pracovní oděv (staré tričko, zástěra), kelímek na vodu, savý hadřík, vodové barvy, tempery Koh-i-noor 10 barev, paleta, štětce – ploché – 3 velikosti ( široký, střední, tenký), kulaté – 3 velikosti ( široký, střední, tenký), 5 ks špejlí, voskovky, nůžky, lepidlo tuhé v tyčince i tekuté Herkules (s houbičkou, kartáčkem), sada barevných papírů, modelína, progresa, černý lihový fix
 • Ostatní – pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko, obaly na učebnice Čj, M, PRV, Aj obaly na PS – Čj, M, PRV, Aj – formát stejný jako loni, obaly na sešity (sešity nakoupím já), 1 malou papírovou podložku s linkami
 • Čip na obědy zůstává z loňského školního roku

Školní rok 2019/2020

Peníze z třídního fondu naší třídy budou převedeny do příštího školního roku. Velmi ráda bych poděkovala Vám rodičům za celoroční spolupráci, zejména v období posledních tří měsíců. Také moc děkuji za krásné dárky. Přeji Vám všem krásné prázdniny!

Pátek 26. června – Vysvědčení – Žáci, kteří mají prezenční výuku, přijdou do školy mezi 7:45 – 8:00. Dopoledne se podíváme na pohádku a popovídáme si o prázdninách. V 10:30 hod. u hlavního vchodu se potkáme s dětmi na domácí výuce. Poté si společně na určeném místě předáme vysvědčení. V 11:30 hod. budou moci děti odcházet domů. Děti, které půjdou na oběd a do družiny, odchází se mnou zpátky do školy. V tomto čase bude v areálu školy velké množství dětí i rodičů, proto Vás prosím, abyste (pokud je to možné) zachovávali rozestupy a měli roušku.

Čtvrtek 25. června – M – pracovní učebnice – str. 57 cv. 6, 7

                                                                                – str. 58 cv. 2, 3, 4

Středa 24. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 32 – 2. a 3. sloupeček

                                     M – pracovní učebnice – str. 56 cv. 1, 2, 3

                                                                               – str. 57 cv. 4, 5

                                                                               – str. 60 cv. 1, 2

                                                                               – str. 61 cv. 3, 4

                                                                               – str. 62 cv. 5

                                                                               – str. 63 cv. 10

Vážení rodiče, do příštího školního roku pokračuji s dětmi já. Letos se žádná druhá třída nedělí.  Zůstáváme u nás ve třídě.

Nejdéle ve středu 24. června Vám přijdou na účet peníze za nekonanou školu v přírodě. 

Úterý 23. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 31 – 3. sloupeček

                                                                                            – str. 32 – 1. sloupeček

                                       – pracovní sešit – str. 43 cv. 7

                                       – čítanka – str. 110 a 111 – přečíst a odpovědět na otázky

                                                                                  – můžete se podívat na večerníček, o kterém jste četli v čítance https://www.youtube.com/watch?v=HxsegP8OKVo

                                   M – pracovní učebnice – str. 55 cv. 6, 7, 8, 9

 

Pondělí 22. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 31 – 1. a 2. sloupeček

                                           – učebnice – str. 125 cv. 17 (ústně)

                                          – pracovní sešit – str. 43 cv. 6

                                       M – pracovní učebnice – str. 52 cv. 1, 2, 3, 4, 5

                                                                                – str. 53 cv. 6, 7, 8

                                                                                – str. 54 cv. 1, 2, 3, 4, 5

Učebnice se budou vracet v 2. a 3. září.

Vydávání vysvědčení:  v pátek 26.6. 2020 od 10:30 – 11:45 hod. ve venkovních prostorách areálu školy 

Opatření: roušky, rozestupy mezi žáky a třídami

Po vydání vysvědčení žáci, kteří dochází do školy, odchází na oběd nebo do školní družiny, ostatní odchází domů.

Distanční i docházková výuka bude ukončena v pátek 26. 6. 2020.

V pondělí 29. 6. a v úterý 30. 6. 2020 jsou vyhlášeny ředitelské dny.

Výuka, školní družina ani školní kuchyně nebude v tyto dny v provozu.

Pátek 19. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 30 – 3. sloupeček

                                        – učebnice – str. 124 cv. 13 (ústně), cv. 15 (napsat do sešitu ČJ-Š)

                                        – čítanka – str. 108, 109 – přečíst s odpovědět na otázky (dobrovolné)

                                    M – pracovní učebnice – str. 51 cv. 8, 9, 10, 11 a, 12

Čtvrtek 18. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 30 – 2. sloupeček

                                            – učebnice – str. 123 cv. 12 (ústně)

                                            – pracovní sešit – str. 42 cv. 5

                                       M – pracovní učebnice – str. 50

Středa 17. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 30 – 1. sloupeček

                                          – učebnice – str. 123 cv. 10, 11 (napsat do sešitu ČJ-Š)

                                          – pracovní sešit – str. 42 cv. 4

                                      M – pracovní učebnice – str. 47 cv. 8

                                                                                – str. 48 cv. 1, 2, 4

                                                                                – str. 49 cv. 5, 7, 8, 9

                                           – pracovní sešit Geometrie – str. 11, 12   

Úterý 16. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 29 – 3. sloupeček

                                        – učebnice – str. 122 (všechna cvičení udělat ústně)

                                        – pracovní sešit – str. 41 cv. 2, 3

                                        – čítanka – str. 107 – přečíst a odpovědět na otázky

                                        – pracovní sešit čítanka – str. 24 cv. 2, 3

                                                                                   – str. 25 cv. 5

                                   M – doděláváme zadaná cvičení z pondělí

Pondělí 15. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 29 – 2. sloupeček

                                       M – napsat do sešitu M-Š násobení a dělení 9

                                           – pracovní učebnice – str. 44 cv. 1, 2, 3, 4

                                                                                – str. 45, 46

                                                                                – str. 47 cv. 6, 7

Prvouka

Pátek 12. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 29 – 1. sloupeček

                                        – pracovní sešit – str. 40 cv. 1

                                        – učebnice – str. 121 cv. 4 (ústně), cv. 5 ( podle zadání vytvořit pozvánku a poslat mi ji na email), cv. 6 (ústně)

                                        – čítanka – str. 106 (přečíst a odpovědět na otázky)

                                        – pracovní sešit – str. 32 cv. 11

                                    M – pracovní učebnice – str. 42 cv. 1, 3, 5

                                                                              – str. 43 cv. 7 b, c, 8

                                     PR – učebnice – str. 67 (zahrajte si opakovací hru s rodiči nebo sourozenci)

                                           – pracovní sešit – str. 68

Čtvrtek 11. června – ČJ – učebnice – str. 119 cv. 16 (popros někoho, aby Ti nadiktoval diktát)

                                                                – str. 120 – přečíst úvodní text, cv. 1 (ústně)

                                          – pravopisné pětiminutovky – str. 28 – 3. sloupeček

                                       M – pracovní učebnice – str. 38 cv. 3

                                                                                – str. 39 cv. 8

                                                                                – str. 40 cv. 4

                                                                                – str. 41 cv. 7, 10

Středa 10. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 28 – 2. sloupeček

                                         – učebnice – str. 119 cv. 12 (napsat do sešitu ČJ – Š) bez červeného čtverečku, cv. 13 a 14 (ústně)

                                         – pracovní sešit – str. 39 cv. 8, 9

                                      M – pracovní učebnice – str. 36 cv. 1, 2, 3

                                                                                – str. 37 cv. 6

                                                                                – str. 38 cv. 1

                                          – pracovní sešit Geometrie – str. 9, 10 – měření úseček

                                      PR – učebnice – str. 66 (přečíst text a odpovědět na otázky)

                                           – pracovní sešit – str. 66 – 67

Úterý 9. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 28 – 1. sloupeček

                                      – učebnice – str. 118 cv. 10, 11 (oboje dvoje napsat do sešitu ČJ – Š)

                                      – pracovní sešit – str. 38 cv. 6, 7

                                      – čítanka – str. 103 – 105 (dobrovolně)

                                      – pracovní sešit čítanka – str. 23 cv. 3, 4

                                  M – pracovní učebnice – str. 34 cv. 1, 2

                                                                           – str. 35 cv. 5, 7

Pondělí 8. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 27 – 3. sloupeček

                                          – učebnice – str. 118 cv. 9 (napsat do sešitu ČJ – Š)

                                          – pracovní sešit – str. 37 cv. 4, 5

                                    M – pracovní učebnice – str. 30 cv. 2, 3, 5

                                                                              – str. 31 cv. 10, 11

                                                                              – str. 33 cv. 6, 10

                                    PR – učebnice – str. 65 (přečíst text a odpovědět na otázky)

                                          – pracovní sešit – str. 65

Dětský den

Vážení rodiče, milé děti na distanční výuce, pokud budete mít zájem, bude probíhat každý den od 9:00 hod. online přenos matematiky z naší třídy přes google Meet. Mezi 8:45 – 9:00 je potřeba, aby jste byli na emailu, kam Vám pošlu kód pod kterým se můžete připojit. Každý den se ten kód bude měnit. Děti budou vidět na tabuli a také mě budou slyšet, ale bohužel nemůžou se mnou komunikovat (možná budu moci vidět aspoň kývání hlavou). Zítra bude zkušební přenos. Online přenos budu dělat poprvé, tak prosím o shovívavost a trpělivost, pokud nebude něco fungovat. Chci Vám totiž nějakým způsobem pomoci s prostředím profesora Hejného. 

Úterý 2. června – ČJ – učebnice – str. 113 cv. 18 (popros někoho, aby Ti nadiktoval diktát)

                                      – pracovní sešit – str. 34 cv. 8

                                                                   – str. 35 cv. 10, 11

                                     – pravopisné pětiminutovky – str. 26 – 2. sloupeček

                                     – pracovní sešit čítanka – str. 20 cv. 8, 9

                                                                                – str. 21 cv. 1

                               M – pracovní učebnice – str. 22 cv. 3

                                                                         – str. 23 cv. 9, 10

                                                                         – str. 24 cv. 1

Středa 3. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 26 – 3. sloupeček

                                        – učebnice – str. 114 – přečíst úvodní text

                                                                           – cv. 1, 2 (ústně)

                                                           – str. 115 – cv. 4 (napsat do sešitu ČJ – Š)

                                        – pracovní sešit – str. 35 cv. 9

                                                                    – str. 36 cv. 1

                                  M – pracovní učebnice – str. 24 cv. 2, 3, 4

                                                                            – str. 25 cv. 5, 6, 9

                                      – pracovní sešit Geometrie – str. 7 cv. 2, 3

                                                                                       – str. 8 cv. 1, 2, 3, 4

                                  PR – učebnice – str. 63

                                        – pracovní sešit – str. 63

Čtvrtek 4. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 27 – 1. sloupeček

                                         – učebnice – str. 115 cv. 5 (napsat do sešitu ČJ – Š i s červeným čtverečkem), cv. 6 (napsat do sešitu ČJ – Š i s modrým čtverečkem)

                                          – pracovní sešit – str. 36 cv. 2, 3

                                     M – pracovní učebnice – str. 26 cv. 2, 3

                                                                               – str. 27 cv. 6, 7

Pátek 5. června – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 27 – 2. sloupeček

                                      – učebnice – str. 116 (ústně) – nový slovní druh – předložky (děti je musí umět poznat v textu)

                                                          – str. 117 cv. 7 (ústně), žárovku (napsat do sešitu ČJ – Š), cv. 8 (napsat do sešitu ČJ – Š)

                                       – čítanka – str. 102 – přečíst příběh Kdo získá zlatou medaily  a odpovědět na otázky

                                       – pracovní sešit čítanka – str. 22 cv. 2

                                 M – pracovní učebnice – str. 28 cv. 1, 4, 5

                                                                          – str. 29 cv. 7, 8, 11

                                 PR – učebnice – str. 64 – přečíst text a odpovědět na otázky

                                       – pracovní sešit – str. 64

Milé děti, chci Vám popřát vše dobré k dnešnímu dni 1. června, kdy máte svátek. Přeji Vám hodně zdravíčka a rodinné pohody. Jako dárek Vám posílám volno pro dnešní den. Tak to dnes oslavte. 

Vážení rodiče, v pondělí 1. června bych chtěla jít kolem 9:00 hod. s dětmi ven, pokud bude hezké počasí. První vyučovací hodinu budeme určitě ve škole. Návrat do školy bude určitě před obědem. Tento den si děti s sebou vezmou batůžek, penál, žákovskou knížku, svačinu, pití, roušky, hygienické ubrousky nebo hygienický gel, deku, sportovní pomůcky (míč, švihadlo, létající talíř apod.).

Vážení rodiče, milé děti, kteří se učíte doma. Plán práce budu psát po dnech.

Pondělí 25. května – V českém jazyce budeme opakovat slovní druhy (hlavně slovesa a spojky), vlastní a obecná jména, párové souhlásky.

                                    – V matematice budeme opakovat násobení 0-9 a násobky, sčítání a odečítání do 100. V pracovní učebnici budeme dělat na str. 14 cv. 3 a na str. 15 cv. 6, 8, 9. V matematických minutovkách 2. díl budeme počítat na str. 26 cv. 51 a, b,.

                                    – V prvouce zopakujeme celou kapitolu jaro.

Úterý 26. května – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 25 – 1. sloupeček

                                       – učebnice – str. 110 – seznamujeme se s podstatnými jmény – přečíst poučku a trénovat poznávání podstatných jmen v textu

                                                                          – cv. 8 (ústně), cv. 9 (písemně do sešitu ČJ – Š)

                                       – čítanka – str. 98 a 99 – přečíst příběh Na lovu zakázaného ovoce a odpovědět na otázky

                                       – pracovní sešit čítanka – str. 18

                                 – M – pracovní učebnice – str. 16 cv. 1, str. 17 cv. 4, 5, 6, 7

Středa 27. května – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 25 – 2. sloupeček

                                         – učebnice – str. 111 cv. 10 a 11 (ústně)

                                         – pracovní sešit – str. 33 cv. 4, 6

                                     M – pracovní učebnice – str. 18 cv. 1, 2, 4

                                                                                 str. 19 cv. 6

                                    PR – opakování částí lidského těla

Čtvrtek 28. května – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 25 – 3. sloupeček

                                           – učebnice – str. 111 – cv. 12 (napsat do sešitu ČJ – Š)

                                                                               – cv. 13 (ústně)

                                                              – str. 112 – cv. 14, 15 (ústně)

                                        M – pracovní učebnice – str. 19 cv. 7, 8, 9

                                                                                 – str. 20 cv. 1, 2 

                                                                                 – str. 21 cv. 5

                                                                                 – str. 42 cv. 2

Pátek 29. května – ČJ – pravopisné pětiminutovky – str. 26 – 1. sloupeček

                                        – učebnice – str. 113 cv. 16, 17 (napsat do sešitu ČJ – Š)

                                        – pracovní sešit – str. 33 cv. 5

                                                                     – str. 34 cv. 7

                                        – čítanka – str. 100 – Kouřím (přečíst příběh nahlas a odpovědět na otázky)

                                        – pracovní sešit čítanka – str. 21 cv. 10, 11

                                 – M – pracovní učebnice – str. 20 cv. 4

                                                                            – str. 21 cv. 6

                                                                           – str. 22 cv. 1

                                 – PR – učebnice – str. 62 (přečíst text a odpovědět na otázky)

                                         – pracovní sešit – str. 62

Vážení rodiče, milé děti, jelikož paní učitelka Štiková na angličtinu je na mateřské dovolené, tak jsem se domluvila s paní učitelkou Ptáčníkovou, která pro Vás zpracovala angličtinu na domácí výuku. Vše najdete pod přiloženým odkazem.

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1jylNbL7-akUIfPUtrpDQeAAYt9nd_Idc

Vážení rodiče, mám pro Vás důležité informace ohledně nástupu do školy. Naši skupinu v dopoledních hodinách povedu já a odpoledne bude v družině paní vychovatelka Lenka Tomášková. Budeme v naší třídě 2.B. Sraz před hlavním vchodem bude v 7:45 – 8:00. Před hlavním vchodem budu stát já, kde mě předáte dítě a poté odcházíte, aby nedocházelo ke shromažďování. Děti se budou přezouvat ve třídě. Dítě si můžete vyzvednout po vyučování v 11:45, po obědě 12:15 – 12:30 a z družiny 15:40 – 16:00.  Pokud dítě půjde po vyučování nebo po obědě, je potřeba napsat lísteček. Dítě Vám přivedu já. Poučte děti o hygieně – po příchodu do třídy, po použití záchodu a také před jídlem si musí děti důkladně umýt ruce. Musí mít také u sebe minimálně dvě roušky a sáček. Učení si připravujete podle nového rozvrhu. Pokud bude mít dítě jakékoliv příznaky infekce dýchacích cest, které by mohlo souviset s příznaky COVID-19, nesmí vstoupit do školy. Doporučuji i dítě s rýmou raději nechat doma. Učivo probírané ve škole bude totožné s učivem distanční výuky.

Rozvrh:

Po – ČJ, M, M, PR

Út – ČJ, M, ČJ – ČTENÍ, HV

St – ČJ, M, M – GEOMETRIE, PR

Čt – ČJ, M, PV, VV

Pá – ČJ, M, ČJ – ČTENÍ, PR

Děkuji za spolupráci a už se na děti moc těším. 

Vážení rodiče, milé děti, moc děkuji za spolupráci. Za týden se už na Vás těším. Připravila jsem pro Vás plán učiva na týden od 18. – 22. 5.

ČJ – učebnice Český jazyk – str. 108 – přečíst úvodní text Na rybách a ústně odpovědět na otázky ve cv. 1

                                                               – cv. 2 (vypracovat písemně do sešitu ČJ-Š)

                                               – str. 109 – cv. 4 (ústně)

                                                               – cv. 5, 6, 7 (vypracovat písemně do ČJ-Š)

      – pracovní sešit Český jazyk – str. 32

     – pravopisné pětiminutovky – str. 24 

     – čítanka – str. 94 a 95 (dobrovolná)

                     – str. 96 a 97 – přečíst příběh Heč, jdu do nemocnice a hádanky (po čtení nahlas odpovědět na otázky pod textem) 

      – pracovní sešit Čítanka – str. 17

M – pracovní učebnice – str. 40 cv. 3, 5

                                          – str. 41 cv. 6, 8

    – matematické minutovky – str. 31 cv. 61

PR – učebnice – str. 61 (přečíst a odpovědět na otázky)

      – pracovní sešit – str. 61

Dobrovolné hádanky: V domečku jsou dvě okna a jedny dveře. Co je to?

                                           Co roste kořenem vzhůru?         

Vážení rodiče, dnes, tj. 12. 5.,  jsem Vám poslala email s pokyny k nástupu do školy. Prosím o jeho přečtení a zpětnou vazbu. Komu by ode mě nepřišel email, tak mě to, prosím, napište. Hned to napravím. Děkuji za spolupráci.

Informace pro celou třídu: Vážení rodiče, napište mi, prosím, informaci, zda Vaše dítě nastoupí 25. 5. do školy nebo bude pokračovat v distanční výuce doma. Pokud dítě nastoupí do školy, není zaručeno, že ho budu učit já. Děkuji za spolupráci.

ŠVP – Vážení rodiče, kterých se týká škola v přírodě. Nejpozději do čtvrtka 14. 5. mi, prosím, napište do emailu Váš názor, zda chcete vrátit celou zálohu za školu v přírodě nebo byste využili možnost jet v příštím školním roce, buď na podzim nebo na jaře. Děkuji. 

Vážení rodiče, milé děti, moc Vás zdravím. Doufám, že se všem daří dobře. Připravila jsem pro Vás plán učiva na týden od 11. – 15. 5. Již jsem také přidala Čítanku a k ní i pracovní sešit. Děti, čtěte nahlas a zkuste odpovědět i na úkoly pod textem.

ČJ – učebnice – str. 106 cv. 13 a 14 (písemně do sešitu ČJ – Š)

                         – str. 107 – žárovka (ústně) + přečíst žlutý rámeček

                                         – cv. 15 (ústně), cv. 16 (písemně do sešitu ČJ – Š)

                                        – cv. 17 – popros někoho, aby Ti nadiktoval diktát

     – pracovní sešit – str. 30 a 31

     – pravopisné pětiminutovky – str. 23

     – čítanka – str. 90 – přečíst příběh Jak prospali naschválníčci první noc na tábořišti

                     – str. 91 – báseň Když jsem nemocný (dobrovolná)

                    – str. 92 a 93 – přečíst

     – pracovní sešit Čítanka – str. 15 a 16

M – pracovní učebnice – str. 38 cv. 2, 4

                                         – str. 39 cv. 5, 6, 7

   – matematické minutovky – str. 24 cv. 47

                                                   – str. 25 cv. 49, 50

PR – učebnice – str. 60 (přečíst a odpovědět na otázky)

     – pracovní sešit – str. 60

Kdo bude mít zájem, můžete se podívat na Byl jednou jeden život, tam všechny smysly hezky popisují – https://www.youtube.com/watch?v=LtNJy-rLpao , https://www.youtube.com/watch?v=s1sMvYOBDU4 , https://www.youtube.com/watch?v=HovHnJJUubE , https://www.youtube.com/watch?v=h0L62c1w6Wc

Milé děti, v neděli 10. 5. je Den matek. K tomuto dni jsem si pro Vás připravila pracovní list, který je opět dobrovolný. Kdo bude chtít může mi ho poslat vyplněný na email. Děti, v neděli maminky obejměte, vyrobte jim něco hezkého, pomáhejte s úklidem a řekněte, jak moc je máte rády.

Maminka

Vážení rodiče, milé děti, tento týden bude učivo také pouze do čtvrtka, protože v pátek 8. 5. máme státní svátek. Tak s chutí do toho. Plán učiva na týden od 4. – 7. 5.

ČJ – učebnice – str. 104 – žárovku si udělejte ústně

                                         – Začínáme nové učivo Párové souhlásky. Přečtěte si všechny žluté rámečky. Důležité je, aby jste si určité slovo před doplněním vždycky odůvodnili (dub – bez dubu, do dubu). Musíte slyšet, které písmeno tam napíšeme. 

                                          – cv. 10 (ústně)

                         – str. 105 – cv. 11, 12 (písemně do sešitu ČJ – Š)

      – pracovní sešit – str. 29

M – pracovní učebnice – str. 36 cv. 4, 5

                                         – str. 37 cv. 7, 8, 9, 10

    – matematické minutovky 2. díl – str. 10 cv. 19, 20

PR – učebnice – str. 58, 59 (přečíst a odpovědět na otázky)

     – pracovní sešit – str. 58, 59

Hádanka pro bystré hlavy(dobrovolné): Na dvorku pobíhají slepice a ovce. Celkem mají 13 hlav a 40 nohou. Kolik bylo na dvorku slepic? Odpověď mi můžeš poslat na email.

Milé děti, dnes se pálí čarodějnice. Pro tento den jsem si pro vás připravila pracovní listy. Jejich vypracování je dobrovolné. Můžete se také podívat na pohádku Malá Čarodějnice https://www.youtube.com/watch?v=YlmGiFpEe9E nebo na film, jehož název se dozvíte v pracovních listech. Kdo bude chtít může mi také nakreslit čarodějnici a poslat na email. Užijte si tento večer.

Čarodějnice – 2.B – 30.4. 2020

Přihlášky do školní družiny 2. a 3. tříd – pro více informací pokračujte na https://www.donovalskazs.cz/druzina/aktuality/

Vážení rodiče, milé děti, v tomto týdnu bude méně učiva, protože v pátek 1. května je svátek práce. Takže si tento den odpočiňte od veškerého učení a zajděte si ven na procházku rozkvetlou přírodou. Plán učiva na týden od 27. – 30. 4.

ČJ – učebnice – str. 102 – přečíst úvodní příběh + cv. 1, 2, 3 (ústně)

                                                                                        cv. 4 (vypracovat písemně do sešitu ČJ – Š)

                       – str. 103 – cv. 5 (bez červeného čtverečku), 7, 9 (všechna tyto cvičení napsat do sešitu ČJ – Š)

                                       – cv. 8 (ústně)

      – pracovní sešit – str. 28

M – pracovní učebnice – str. 32 cv. 2, 3, 4, 5

                                          – str. 33 cv. 8, 9

    – matematické minutovky 2. díl – str. 9 cv. 17, 18

PR – učebnice – str. 56, 57 (přečíst a odpovědět na otázky)

      – pracovní sešit – str. 56, 57 

Milé děti, dnes máme světový Den Země. Země je náš domov. O náš domov, tak jak ho vnímáme my – dům, byt, rodinu, se staráme. Uklízíme, natíráme, sekáme zahradu, zdobíme, zkrášlujeme….. A co náš velký domov? Naše planeta? Taky občas potřebuje uklidit, zkrášlit, nazdobit, možná i natřít a posekat trávu. Potřebujeme ji, ne ona nás. Potřebujeme její vodu, půdu, rostliny a zvěř, potřebujeme její prostor, nerostné zdroje a vzduch. Abychom mohli žít a přežít. K tomuto dni jsem si pro vás připravila pracovní listy. Jejich vypracování je dobrovolné.

NAŠE ZEMĚ A ODPAD – PL

Vážení rodiče, milé děti, připravila jsem pro Vás plán učiva na týden od 20. – 24. 4. Když si s něčím nebudete vědět rady, neváhejte se na mě obrátit, ráda Vám poradím. Už se na vás všechny moc těším.

ČJ – učebnice – str. 100 cv. 10 (napsat do sešitu ČJ – Š bez červeného čtverečku), cv. 11 a 12 (ústně)

                       – str. 101 cv. 13 a 14 (napsat do sešitu ČJ – Š), cv. 15 – popros někoho, aby Ti nadiktoval diktát

    – pracovní sešit – str. 26 a 27

M – pracovní učebnice – str. 30 cv. 1 a 4

                                         – str. 31 cv. 6, 7, 9

    – matematické minutovka 2. díl – str. 6 cv. 12

                                                             – str. 7 cv. 13 a 14

PR – učebnice – str. 55 (přečíst a odpovědět na otázky)

      – pracovní sešit – str. 55 – přečíst s odpovědět na otázky v modrém rámečku + vypracovat cv. 1, 2, 3

Vážení rodiče, milé děti, naše škola v přírodě je zrušena. Doplatek neplaťte. Jakmile budu vědět něco nového, tak Vás určitě budu hned informovat.

Milé děti, připravila jsem si pro Vás další zajímavé úkoly, které jsou opět dobrovolné. Vypracované úkoly mi můžete posílat na email. Budu se těšit na Vaše práce. Mějte se krásně.

krokovačka

 

Vážení rodiče, milé děti, moc Vás všechny zdravím a doufám, že jste si velikonoční svátky užili. Připravila jsem další plán učiva na týden od 14. – 17. 4.

ČJ – učebnice – str. 98 – celou stránku projít ústně a zopakovat si psaní velkých písmen v názvech

                        – str. 99 – Ve žlutém rámečku máme napsáno, co to jsou vlastní a obecná jména. Důležité je, aby děti věděly, že vlastní jména se píší s velkým písmenem a obecná jména se píší s malým písmenem. 

                                      – cv. 6, 7, 8 napsat do sešitu ČJ – Š

     – pracovní sešit – str. 25

M – Tento týden začínáme s násobením a dělením 8. Do sešitu M – Š si děti napíši do jednoho sloupečku násobení 8 a do druhého sloupečku dělení 8. Tak jak jsme to dělali s ostatními čísly ve škole. Také je důležité se naučit nazpaměť násobky 8.

    – pracovní učebnice – str. 28 cv. 2, 3, 6

                                        – str. 29 cv. 9, 10, 12

    – matematické minutovky 2. díl – str. 4 cv. 7

PR – učebnice – str. 54 – přečíst text a odpovědět na otázky

      – pracovní sešit – str, 54

Milé děti, moc Vás všechny zdravím. Blíží se velikonoční svátky a pro zpestření těchto dnů jsem pro Vás připravila dvě hry a hádanky. Vše je dobrovolné. První hra se jmenuje Velikonoční příběh, kde si kromě hraní budete zapisovat příběh. K hraní budete potřebovat hrací kostku a tužku/pero na zapisování. Když budete chtít, můžete mi konečný příběh poslat emailem. Ráda si přečtu, co Vám vyšlo. Druhá hra se jmenuje Velikonoce ve světě. K hraní budete potřebovat hrací kostku a figurky. Může hrát celá rodina nebo si můžete zahrát jenom se sourozencem. Doufám, že Vás hra pobaví. Na dvou fotografiích Vám posílám dvě hádanky. Každá fotografie obsahuje jedno zašifrované slovo. Pokud je uhádnete, tak mi je můžete napsat a poslat emailem. Když vymyslíte podobné hádanky, můžete je vyfotit a poslat mi je emailem. Pokusím se je vyřešit a napíšu Vám zpátky správnou odpověď. Užijte si Velikonoce.

Velikonoční příběh
Doc - 06.04.20 - 10-02

Vážení rodiče, milé děti, v tomto týdnu bude méně učiva, protože se nám blíží velikonoční volno. Tyto dny využijte k načerpání síly, k hraní, procházkám, ke zdobení bytu  velikonoční výzdobou, k malování vajíček, pozorování probouzející se přírody, popřípadě i k dokončení úkolů, které jste doposud nezvládli. 

Plán práce na týden 6. – 9. 4.:

ČJ – učebnice – str. 97 cv. 3 (napsat do sešitu ČJ – Š), cv. 4 (ústně), cv. 5 (napsat do sešitu ČJ – Š)

    – pracovní sešit – str. 24

M – pracovní učebnice – str. 25 cv. 7, 8

                                         – str. 26 cv. 1, 4

                                         – str. 27 cv. 5, 8, 9

     – matematické minutovky 2. díl – str. 2 cv. 3

                                                               – str. 3 cv. 6

PR – učebnice – str. 53 (přečíst + odpovědět na otázky)

      – pracovní sešit – str. 53

Milé děti, dnes máme 1. dubna. Tomuto dni také říkáme apríl. Pro zábavu vymýšlíme různé nachytávky a žertíky. Doufám, že se doma hodně zasmějete. Smích je v tenhle době hodně důležitý, protože se říká, že léčí. Takže se hodně smějte :D. Já jsem si pro Vás připravila pracovní listy s tématem apríl, které jsou pro zpestření a jsou dobrovolné. Vyplněné mi je můžete posílat na email. Mějte se krásně.

Aprílová škola pro 2. třídu

Vážení rodiče, milé děti, moc na Vás vzpomínám. Podle toho, jak mi píšete emaily, tak se máte dobře a vše zvládáte. To mě moc těší. Pokud by jste si přece jen s něčím nebyli jistí a chtěli nějaké cvičení zkontrolovat, můžete to vyfotit a poslat mi to emailem. Vše zkontroluji a napíši Vám, jak jste dopadli. Na tento týden (tj. 30. 3. – 3. 4.) jsem pro Vás připravila další plán práce:

ČJ – učebnice – str. 94 cv. 15 (ústně – v jarní výzvě si napsání pohlednice můžete zkusit prakticky), cv. 16 (napsat do sešitu ČJ- Š)

                        – str. 95 cv. 17, 18, 19 (do sešitu ČJ – Š), cv. 20 – popros někoho, aby Ti nadiktoval diktát

                        – str. 96 (přečíst úvodní text + odpovědět ústně cv. 1 a 2)

      – pracovní sešit – str. 23

M – pracovní učebnice – str. 22 cv. 2, 4, 5

                                         – str. 23 cv. 6, 8

    – matematické minutovky 1. díl – str. 31 a 32 (vyluštěnou tajenku mi pošli emailem)

PR – učebnice – str. 51 a 52 (přečíst + odpovědět na otázky)

     – pracovní sešit – str. 51 cv. 1, 2, 3

                                 – str. 52 – modrý rámeček přečíst a odpovědět na otázky, cv. 1

Milí děti, mám pro Vás jarní výzvu, která je dobrovolná. Výzva slouží ke zpestření těchto dnů. Můžete splnit všechny body nebo jenom některé. Pokud je splníte můžete mi Váš výsledek poslat na email. Budu se těšit na Vaše práce. Mějte se krásně a hlavně se všichni opatrujte!

Jarní výzva:

1, Vytvoř jarní plakát – buď kreativní (pomůcky: pastelky, fixy, obrázky z novin nebo časopisů, nálepky a další věci, které Tě napadnou)

2, Poslechni si jarní písničku a zazpívej si – Jaro dělá pokusy https://www.youtube.com/watch?v=JEC-LU3qs-k

3. Pozdrav slunce aneb čas se protáhnout – inspiraci můžete najít zde https://www.youtube.com/watch?v=FFq5QJh9BP8

4. Upeč dobrotu a napiš recept

5. Vytvoř pohlednici a pošli někomu pozdrav

Vážení rodiče, milé děti, moc děkuji za milé pozdravy. Udělaly mi radost. Doufám, že se máte dobře a jste zdraví. Už se na Vás moc těším. Zatím jsem pro Vás připravila plán práce na další týden (tj. 23. – 27. 3.). 

ČJ – učebnice – str. 92 – přečíst oba žluté rámečky – souvětí a spojky – děti by měly v textu poznat spojky

                                       – cv. 9 

                         – str. 93 cv. 10 (ústně), 11, 13, 14 (vypracovat do sešitu ČJ – Š)

      – pracovní sešit – str. 21, 22

M – pracovní učebnice – str. 18 cv. 3, str. 19 cv. 10, str. 20 cv. 3, str. 21 cv. 8

    – matematické minutovky 1. díl – str. 29 cv. 57, str. 30

Odkaz na procvičování matematiky metodou prof. Hejného, aby děti úplně nezapomněly veškerá prostředí, která jsme se zatím naučili: https://www.matika.in/cs/ 

PR – pracovní sešit – str. 50

Vážení rodiče, vzhledem k situaci, která nastala, jsem připravila plán práce. Kromě již zadané práce z úterý na středu, čtvrtek a pátek, přidávám ještě práci na příští týden (tj. 16. – 20. 3.). V případě potřeby budu denně na emailu. Prosím o spolupráci. Společně to určitě zvládneme.

Domácí procvičování

AJ – dodělat 6. lekci v učebnici i v pracovním sešitě.

Odkazy na procvičování angličtiny:

 
ČJ – učebnice – str. 90 (přečíst úvodní text + cv. 1, 2, 3), str. 91 cv. 4, 6 (vypracovat do sešitu ČJ – Š)
    – pracovní sešit – str. 20
M – pracovní učebnice – str. 14 cv. 1, str. 16 cv. 2
    – matematické minutovky 1. díl – str. 26, str. 27 cv. 53, str. 28 cv. 55
PR – opakovat určování hodin (ručičkových i digitálních), roční období, měsíce, dny v týdnu, rodinné vztahy
 
Matematiku a Český jazyk můžete procvičovat na těchto odkazech:
https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php
https://skolakov.eu/
https://www.umimematiku.cz/

Vážení rodiče, dle aktuálních informací Bezpečnostní rady státu se s účinností od zítřka tj. 11.3.2020 ruší do odvolání výuka v základních školách. Sledujte, prosím, web školy, kde budeme zveřejňovat aktuální informace.

Úkoly: ČJ – učebnice – str. 87 cv. 8, str. 88 cv. 9, 10, 11, str. 89 cv. 13 (vypracovat do sešitu ČJ – Š)

                  – pracovní sešit – str. 17 cv. 3, 4, 5, str. 19 cv. 8, 9

               M – pracovní učebnice – str. 14 cv. 4, str. 15 cv. 5

                   – matematické minutovky 1. díl – str. 23 cv. 45, str. 24 cv. 47, 48, str. 25 cv. 50 d,

               PR – učebnice – str. 49 (ústně)

                      – pracovní sešit – str. 49

Děti by měly během volna každý den přečíst nahlas aspoň 2 stránky a počítat (násobení a dělení do 7, sčítání a odečítání do 100) .

Plán učiva na týden od 9. – 13. 3. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 86 – 89

     – pracovní sešit český jazyk – str. 17 – 19

     – čítanka – str. 86 – 89

     – pracovní sešit čítanka – str. 13 – 14

M – pracovní učebnice – str. 13 – 15

    – matematické minutovky 1. díl – str. 23 – 25

    – pracovní sešit geometrie – str. 5

PR – učebnice – str. 48 a 49

      – pracovní sešit – str. 48 a 49

HV – pracovní sešit – str. 54 a 55

 

Jóga

Ve středu 4. března máme třídnickou hodinu od 7:30 hod.

Plán učiva na týden od 2. – 6. 3. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 82 – 85

     – pracovní sešit český jazyk – str. 15 a 16

     – čítanka – str. 82 – 85

     – pracovní sešit čítanka – str. 31

M – pracovní učebnice – str. 10 – 12

    – pracovní sešit geometrie – str. 4

PR – učebnice – str. 46 a 47

      – pracovní sešit – str. 46 a 47

HV – pracovní sešit – str. 52 a 53

Plán učiva na týden od 24. – 28. 2. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 78 – 81

    – pracovní sešit český jazyk – str. 12 – 14

    – pravopisné pětiminutovky – str. 18

    – čítanka – str. 78 – 81

    – pracovní sešit čítanka – str. 11, 12, 30

M – pracovní učebnice – str. 5, 8 – 10

     – matematické minutovky 1. díl – str. 25 cv. 50 c,

     – pracovní sešit geometrie – str. 3

PR – učebnice – str. 44 a 45

      – pracovní sešit – str. 44 a 45

HV – pracovní sešit – str. 49 – 51

Plán učiva na týden od 10. – 14. 2. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 74 – 77

     – pracovní sešit český jazyk – str. 9 – 11

     – pravopisné pětiminutovky – str. 21 – 22

     – čítanka – str. 74 – 77

    – pracovní sešit čítanka – str. 8 – 10, 29

M – pracovní učebnice – str. 65 – 67

     – pracovní sešit geometrie – str. 1, 2

PR – učebnice – str. 42 – 43

      – pracovní sešit – str. 42 – 43

HV – pracovní sešit – str. 46 – 48

Další knížku, kterou mají děti přečíst je příběh s dětským hrdinou (např. Hana Doskočilová – Eliška a táta král, Bohumil Říha – Honzíkova cesta, Jak jel Vítek do Prahy). Knížku mají přečíst a zapsat do čtenářského deníku (str. 14 – 15) do 3. dubna. 

Ve středu 5. 2. máme od 7:30 třídnickou hodinu.

Nejpozději do pátku 7. 2. je potřeba vrátit výpis z vysvědčení.

Plán učiva na týden od 3. 2. – 7. 2. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str.  71 – 74

     – pracovní sešit český jazyk – str. 5 – 9

     – pravopisné pětiminutovky – str. 19 – 20

     – čítanka – str. 72 – 73

     – pracovní sešit čítanka – str. 7, 28

M – pracovní učebnice – str. 60 – 64

     – minutovky 1. díl – str. 25 cv. 50 b,

PR – učebnice – str. 41 – 42

      – pracovní sešit – str. 41

HV – pracovní sešit – str. 44 – 45

Ve čtvrtek 30. 1. během 4. vyučovací hodiny dostanou děti výpisy z vysvědčení. Tento den není tenis.  

Plán učiva na týden od 27. – 30. 1. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 68 – 71

     – pracovní sešit český jazyk 2. díl – str. 4 – 7

     – pravopisné pětiminutovky – str. 16 – 17

     – čítanka – str. 69 – 71

    – pracovní sešit čítanka – str. 6, 27

M – pracovní učebnice – str. 62 – 63

PR – učebnice – str. 40

      – pracovní sešit – str. 40

HV – pracovní sešit – str. 42

Ve středu 22. 1. máme třídnickou hodinu od 7:30 hod.

Plán učiva na týden od 20. – 24. 1. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 64 – 67

     – pracovní sešit český jazyk – str. 41 – 43

     – pravopisné pětiminutovky – str. 14 – 15

     – čítanka – str. 67 a 68

     – pracovní sešit čítanka – str. 4, 5, 26

M – pracovní učebnice – str. 58 – 61

    – matematické minutovky 1. díl – str. 25 cv. 50 a,

    – matematické minutovky 2. díl – str. 17 a 18

PR – učebnice – str. 38 a 39

      – pracovní sešit – str. 38 a 39

HV – pracovní sešit – str. 39 – 41

Ve středu 15. 1. píšeme pololetní práci z českého jazyka. Práce bude obsahovat diktát, určování druhů vět, doplňování u, ú, ů, dělení na slabiky a slova, doplňování i a y po měkkých a tvrdých souhláskách, určování hláskové a slabičné stavby slova.

Ve čtvrtek 16. 1. píšeme pololetní práci z matematiky. Práce bude obsahovat sčítání a odčítání do 60, násobení a dělení 1, 2, 3, hady, sčítací trojúhelníky, pavučiny, děda Lesoně.

Plán učiva na týden od 13. – 17. 1. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 60 – 64

     – pracovní sešit český jazyk – str. 38 – 40

     – pravopisné pětiminutovky – str. 12 – 13

     – čítanka – str. 64 – 67

     – pracovní sešit čítanka 3. díl – str. 2 a 3

M – pracovní učebnice – str. 56 – 59

    – matematické minutovky 1. díl – str. 25 cv. 50 a,

    – matematické minutovky 2. díl – str. 15 a 16

PR – učebnice – str. 36 a 37

      – pracovní sešit – str. 36 a 37

HV – pracovní sešit – str. 36 a 37 

Vážení rodiče, v úterý 14. 1. není společná třídní schůzka u nás ve třídě. Pokud máte zájem o individuální konzultaci, tak mi napište e-mail a domluvíme se na konkrétním termínu.

Ve středu 8. 1. máme od 7:30 hod. třídnickou hodinu.

Plán učiva na týden od 6. – 10. 1. 2020:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 56 – 59

     – pracovní sešit český jazyk – str. 36 – 37

     – pravopisné pětiminutovky – str. 10 – 11

     – čítanka – str. 60 – 63

     – pracovní sešit čítanka – str. 22 – 23, 31 – 32

M – pracovní učebnice – str. 50 – 55

    – matematické minutovky 2. díl – str. 15 – 16

PR – učebnice – str. 35

      – pracovní sešit – str. 35

HV – pracovní sešit – str. 34 – 35

Vánoční besídka

Vážení rodiče a děti, moc děkuji za krasné dárečky. Přeji Vám hezké prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

V pátek 20. 12. budeme mít u nás ve třídě vánoční besídku. Zazpíváme si koledy, ochutnáme cukroví a rozdáme si dárečky. Od 10h máme vánoční zpívání v tělocvičně, které končí v 11h. Poté si můžete děti vyzvedávat ze školy nebo půjdou do družiny. Tento den děti nepotřebují žádné učení, pouze sváteční náladu. 

Plán učiva na týden od 16. do 20. 12. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 54 – 55

    – pracovní sešit český jazyk – str. 34 – 35

    – pravopisné pětiminutovky – str. 7 – 9

    – čítanka – str. 58 – 59

    – pracovní sešit čítanka – str. 20 – 21, 29 – 30

M – pracovní učebnice – str. 53 – 55

     – minutovky 1. díl – str. 25 cv. 49 d,

     – minutovky 2. díl – str. 13 – 14

PR – učebnice – str. 34

HV – pracovní sešit – str. 32 – 33

Přípomínám, že ve středu 11. 12. máme opět třídnickou hodinu od 7:30 hod.

Plán učiva na týden od 9. – 13. 12. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 50 – 53

     – pracovní sešit český jazyk – str. 32 – 34

     – pravopisné pětiminutovky – str. 5 – 8

     – čítanka – str. 54 – 57

     – pracovní sešit čítanka – str. 18 a 19

M – pracovní učebnice – str. 50 – 53

    – minutovky 1. díl – str. 25 – cv. 49 c,

    – minutovky 2. díl – str. 12 – 14

PR – učebnice – str. 31 – 33

      – pracovní sešit – str. 31 – 33

HV – pracovní sešit – str. 30 – 31

Pěnkavův dvůr

Výroba vánočních věnců

KC Zahrada – Pohádka Vánoc

Beseda s Proximou

Plán učiva na týden od 2. – 6. 12. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 47 – 49

     – pracovní sešit český jazyk – str. 30 – 31

     – pravopisné pětiminutovky – str. 2 – 4

     – čítanka – str. 52 – 53

    – pracovní sešit – str. 13, 14, 16, 17, 28

M – pracovní učebnice – str. 48 – 50

    – násobení  a dělení 1, 2

    – matematické minutovky 2. díl – str. 11

PR – učebnice – str. 28 – 30

      – pracovní sešit – str. 28 – 30

Vážení rodiče, připomínám, že v úterý 3. 12. jedeme na výlet do Takonína – Pěnkavův dvůr. Sraz je u přístavby v 7:20 hod. Autobus odjíždí v 7:30 hod. Předpokládaný návrat je do konce 5. vyučovací hodiny. Děti mají mít s sebou batůžek, svačinu, pití, penál, kapesné (asi 100 – 200Kč), čip a kinedryl (komu se dělá špatně v autobuse). Na sobě by měli mít teplé oblečení a pevné boty. Tento den se neučíme.

Plán učiva na týden od 25. – 29. 11. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 45 – 49

     – pracovní sešit český jazyk – str. 28 – 31

     – čítanka – str. 50 – 53

     – pracovní sešit – str. 13 – 17, 27

M –  pracovní učebnice – str. 44 – 47

    – matematické minutovky – str. 25 cv. 49 b,

    – matematické minutovky 2. díl – str. 1 cv. 2

PR – učebnice – str. 26 a 27

      – pracovní sešit – str. 26 a 27

HV – pracovní sešit – str. 28 a 29

Ve středu 27. 11. máme opět třídnickou hodinu od 7:30. Tento den se také zúčastníme výchovného koncertu v KC Zahrada. Program se nazývá Pohádka Vánoc. Pražská filharmonie zahraje dětem Českou mši Vánoční, české i zahraniční koledy a filmovou hudbu. Předpokládaný návrat je kolem 12 hodiny. Koncert stojí 80Kč, ale já to zaplatím z třídního fondu. Děti mají mít s sebou pomůcky na český jazyk (učebnici, pracovní sešit, sešit ČJ – Š), penál, žákovskou knížku, notýsek, svačinu, pití a čip. 

Plán učiva na týden od 18. – 22. 11. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 41, 42, 44, 45

     – pracovní sešit český jazyk – str. 26, 28, 29

     – čítanka – str. 46 – 49

     – pracovní sešit čítanka – str. 10 – 12, 26

M – pracovní učebnice – str. 40 – 43

PR – učebnice – str. 24 – 25

      – pracovní sešit – str. 24 – 25

HV – pracovní sešit – str. 26 – 27

Vážení rodiče, připomínám, že v úterý 19. 11. se konají třídní schůzky od 17 hodin. Vstup do školy je přes hlavní vchod. Na třídní schůzce budu vybírat 300Kč (273Kč za výlet a 27Kč do třídního fondu). Na výlet pojedeme 3. 12. na Pěnkavův dvůr podívat se na pohádku o čertech, vyzkoušet si stará česká řemesla a prohlédnout si živá zvířátka v betlémě.

Ve středu 13. 11. od 7:30 hod. máme třídnickou hodinu. Opět si děti vyzvednu v přístavbě.

Plán učiva na týden od 11. – 15. 11. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 40, 43

    – pracovní sešit český jazyk – str. 25, 27

    – pravopisné pětiminutovky – str. 1

    – čítanka – str. 42 – 45

    – pracovní sešit čítanka – str. 5 – 9, 25

M – pracovní učebnice – str. 36 – 39

PR – učebnice – str. 21 – 23

      – pracovní sešit – str. 21 – 23

HV – pracovní sešit – str. 22 – 25

Plán učiva na týden od 4. – 8. 11. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 36 – 38

    – pracovní sešit český jazyk – str. 22 – 24

    – čítanka – str. 37 – 41

    – pracovní sešit čítanka – str. 2 – 4, 24

M – pracovní učebnice – str. 32 – 35

PR – učebnice – str. 19 – 20

      – pracovní sešit – str. 19 – 20

HV – pracovní sešit – str. 18 – 21 

Plán učiva na týden od 31. 10. do 1. 11. 2019:

ČJ – čítanka – str. 36

     – pracovní sešit čítanka 2 – str. 4 cv. 6

M – pracovní učebnice – str. 30 a 31

Vážení rodiče, pokud jste se již rozhodli, zda Vaše dítě pojede na školu v přírodě, tak mě pošlete po dítěti vyplněnou závaznou přihlášku. Nejpozději do čtvrtka 24. 10. Děkuji.

Plán učiva na týden od 21. – 25. 10. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 33 – 35

     – pracovní sešit český jazyk – str. 20 – 22

     – čítanka – str. 32 – 35

     – pracovní sešit čítanka – str. 22 – 24

M – pracovní učebnice – str. 26 – 29

     – minutovky – str. 25 cv. 49 a,

PR – učebnice – str. 17 a 18

      – pracovní sešit – str. 16 – 18

HV – pracovní sešit – str. 14 – 17

Plán učiva na týden od 14. do 18. 10. 2019:

ČJ – učebnice česká jazyk – str. 30 – 32

     – pracovní sešit český jazyk – str. 19

     – čítanka – str. 28 – 31

     – pracovní sešit čítanka – str. 20 a 21

M – pracovní učebnice – str. 22 – 25

PR – učebnice – str. 14 a 15

      – pracovní sešit – str. 14 a 15

HV – pracovní sešit – str. 14 – 17

Projekt 72 hodin

Vážení rodiče, každou sudou středu v měsíci budeme mít třídnickou hodinu od 7:30 hod u nás ve třídě. Začínáme 16. 10. 2019. Děti si vyzvednu v přístavbě a děti z ranní družiny nabereme cestou do třídy.

Vážení rodiče, ráda bych se s dětmi zúčastnila projektu 72 hodin. Je to projekt. který se zabývá zkrášlováním naší přírody (úklid, sázení stromků atd.). Podrobněji si o tomto projektu můžete přečíst na přiložených internetových stránkách https://www.72hodin.cz/2019/ . V pátek 11. 10. 2019 půjdeme uklízet okolí školy a park u Chodovské tvrze. Pokusíme se zkrášlit naše okolí. Poházené odpadky budeme sbírat a třídit během vyučování od 10:00 do 12:30 hod. Děti by měly mít tento den sportovní oblečení a nepromokavou obuv (pláštěnky, pokud bude pršet). Rukavice a pytle zajistím já. 

Plán učiva na týden od 7. – 11. 10. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 26 – 29

    – pracovní sešit český jazyk – str. 16 – 19

    – čítanka – str. 25 – 27

    – pracovní sešit čítanka – str. 16 – 19, 29

M – pracovní učebnice – str. 19 – 21

    – minutovky – str. 22

PR – učebnice – str. 12 a 13

     – pracovní sešit – str. 12 a 13

HV – pracovní sešit – str. 10 – 13

Harmonogram školního roku 2019/2010:

podzimní prázdniny – 29. a 30. 10. 2019

vánoční prázdniny – 23. 12. 2019 – 3. 1. 2020

pololetní prázdniny – 31. 1. 2020

jarní prázdniny – 17. – 23. 2. 2020

velikonoční prázdniny – 9. 4. 2020

ředitelské volno – 30. 4. a 7. 5. 2020

hlavní prázdniny – 1. 7. – 31. 8. 2020

pohovorové hodiny (třídní schůzky) – 19.11.2019, 14.01.2020, 21.04.2020, 04.06.2020 v 17:00 – 19.00 hod.

Plán učiva na týden od 1. – 4. 10. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 23 – 25

     – pracovní sešit český jazyk – str. 14 a 15

     – čítanka – str. 22 – 24

     – pracovní sešit čítanka – str. 15

M – pracovní učebnice – str. 16 – 18

    – minutovky- str. 18 – 22

PR – učebnice – str. 11

      – pracovní sešit – str. 11

HV – pracovní sešit – str. 8 a 9

zámek Loučeň

Prvouka – opakování učiva hrou

Peníze za mlíčka můžou děti přinést 1. a 2. 10.

V pondělí 30. 9. jedeme na výlet na zámek Loučeň. Sraz bude u přístavby v 7:45 hod. Odjezd je v 8:00 hod. Předpokládaný návrat je kolem 14 hod. Obědy jsem hromadně odhlašovala. Pokud dítě nepůjde do družiny, musí mít u sebe lísteček. Děti mají mít s sebou batůžek, větší svačinu (i místo obědu), pití, sportovní nepromokavé boty, pláštěnku, kinedryl + pytlík (komu se dělá v autobuse špatně), peníze (cca 100Kč) a dobrou náladu.

Vážení rodiče, dnes jsem dětem zadala mimočítankovou četbu. V průběhu října mají přečíst pohádky a zapsat je do čtenářského deníku (str. 4 a 5). Pohádky to můžou být dle Vašeho výběru. Děti mají v notýsku napsaný příklad pohádek, které mohou číst. Nepřeji si, aby děti četly pohádky typu Aladin, Dumbo, Lví král atd. Vyplněný čtenářský deník mají odevzdat do 8. listopadu.

Od 23. 9. do 25. 9. probíhají na naší škole Srdíčkové dny. Jedná se o akci na podporu nadace Život dětem. K zakoupení budou magnetky se zvířátky, propisky, náramky, magnetické kolíčky. Vše stojí 30 Kč.

Plán učiva na týden od 23. – 27. 9. 2019:

ČJ – učebnice českého jazyka – str. 19 – 22

     – pracovní sešit český jazyk – str. 10 – 13

     – čítanka – str. 18 – 21

     – pracovní sešit čítanka – str. 10 – 14, 29

M – pracovní učebnice – str. 14 – 17

    – minutovky – str. 11 – 22

PR – učebnice – str. 9 – 10

      – pracovní sešit – str. 9 – 10

HV – pracovní sešit – str. 7

Vážení rodiče, je potřeba s dětmi každý den číst nahlas, psát( přepis, opis, diktát) a počítat (zatím do 20 bez prstů). 

Plán učiva na týden od 16. – 20. 9. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 14 – 19

     – pracovní sešit český jazyk – str. 8 – 11

     – čítanka – str. 12 – 17

     – pracovní sešit čítanka – str. 7 – 9, 28 a 29

M – pracovní učebnice – str. 10 – 13

     – minutovky – str. 5 – 10

PR – učebnice – str. 7 – 8

      – pracovní sešit – str. 6 – 8

HV – pracovní sešit – str. 4 – 6

Vážení rodiče, letos máme třídního maskota mývala Míšu. Mýval má svůj deník, do kterého budou děti zapisovat zážitky s ním. Mýval Míša bude každý víkend u jednoho z dětí ze třídy. S ním také cestuje deník, do kterého zapisují jeho pečovatelé své společné zážitky. V pondělí nám pečovatel své zápisky přečte. Tato aktivita posiluje třídní motivaci, vzájemnou důvěru a zodpovědnost za svěřenou věc, vede k dodržení termínu a splnění úkolu, rozvíjí tvůrčí psaní, sloh, dává prostor k seberealizaci a k prezentaci nejen před třídou, ale i před rodinami spolužáků, kteří deníkem pravidelně, když k nim dojde, taky listují. Je na vlastním zvážení, zda se píše ručně, na počítači, barevně či černobíle, s fotkami nebo obrázky, či bez ničeho. Každá stránka je originální a cenná – pro jednotlivce, ale i pro třídu.

Dne 12. 9. 2019 se koná ve školní jídelně od 17:00 zápis do kroužků.

Domácí úkoly si děti zapisují do notýsku.

Plán učiva na týden od 9. – 13. 9. 2019:

ČJ – učebnice český jazyk – str. 10 – 13

    – pracovní sešit český jazyk – str. 5 – 7

    – čítanka – str. 10 – 14

    – pracovní sešit čítanka – str. 2 – 7, 26 – 29

M – pracovní učebnice – str. 7 – 9

    – minutovky – str. 1 – 4

PR – učebnice – str. 5 a 6

     – pracovní sešit – str. 5 a 6

Od pondělí 9. září budou děti vcházet do školy přístavbou. Budou tam mít šatnu. Vyzvedávání dětí po vyučování a obědě bude také v přístavbě. Pokud dítě půjde v pondělí hned po vyučování z organizačních důvodů bude moci odcházet až ve 12h.

Peníze za výlet na zámek Loučeň budu ještě vybírat v pondělí 9. a v úterý 10. září. Peníze posílejte v podepsané obálce.  

Milé děti, milí rodiče, prázdniny nám pomalinku končí. Moc se na Vás těším :o). Sejdeme se v pondělí 2. září v 7:45 u hlavního vchodu školy.

Vážení rodiče, sdělte dětem, zda 2. a 3. září půjdou na oběd. 

Organizace 1. týdne:

pondělí 2. září – výuka do 8:45, oběd od 10:30, družina funguje normálně

úterý 3. září – výuka do 11:45, oběd a družina fungují normálně

středa 4. září – výuka do 11:45

čtvrtek 5. září – výuka podle rozvrhu

pátek 6. září – výuka podle rozvrhu

Seznam pomůcek pro 2. třídu:

Všechny pomůcky podepište nebo označte nějakým štítkem, aby si jej dítě poznalo. Tyto pomůcky si děti přinesou do školy nejpozději do pátku 6. září. Budu také vybírat 500Kč do třídního fondu. Peníze, prosím, pošlete po dětech v podepsané obálce 4. – 6. září

VV – temperové barvy (značka Koh-i-noor) – 12ks, vodové barvy, kelímek na vodu, ubrus na lavici, zástěra, tuhé lepidlo, tekuté lepidlo, kulaté štětce (3 velikosti), ploché štětce (3 velikosti), barevné papíry – 20 listů, paleta, hadřík, voskovky, progresso – 12ks, kufřík

TV – tričko, kraťasy, tepláky, mikina, náhradní ponožky a spodní prádlo, pevnou obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, pevnou obuv na venkovní  hřiště, švihadlo

Penál – pero (Tornádo) – 2ks, tužka č. 2 – 2ks, pastelky (základní barvy), nůžky, krátké pravítko, ořezávátko, guma

Pokud došlo u Vás v rodině k nějaké změně (adresa, telefon, atd.), tak mě o tom informujte.

 

Milé děti, milí rodiče, děkuji za hezký školní rok, za květina a dárečky. Přeji Vám všem krásné léto plné sluníčka, pohody a skvělých zážitků. Těším se na Vás v září v nové třídě. 

Doporučení na prázdniny:

 • doplnění zelené matematiky a písanky
 • četba knížky
 • prázdninový deník – kraťoučké zápisky z cest, možno vlepit vstupenku, pohled, nakreslit obrázek. Budeme si v září ukazovat a vzpomínat
 • odpočívat, opalovat se, koupat se

Piknik

Maminka Vládi Deriugina fotila Vaše děti u nás ve třídě, jak jsme se domluvili na třídní schůzce. Tady jsou k dispozici odkazy, kde fotky naleznete.

https://photos.google.com/share/AF1QipNrw8Fsjj1Kp2-Kcw5udT8NH9dAp53KG3uoY-gV6G3GjDpSzTDhSIpb53iviMpkpg?key=cnl5YmJpZExlQUpVZVAwdHFkZkVCeldoa1Z5SDZR

https://flic.kr/s/aHsmEwQSYm

Spaní ve škole

Tělocvik

Organizace posledního týdne:

pondělí 24. 6. – Jdeme do kina na film Mrňouskové 2. Film je hrazený z třídního fondu. Děti mají mít s sebou batůžek s penálem, žákovskou knížkou, notýsek, pití, svačinu a čip. Předpokládaný návrat je do 12hod.  

úterý 25. 6. – podle rozvrhu

středa 26. 6. – rozdávání nových učebnic, pracovních sešitů

                        – odnášení oblečení na TV, pracovních listů a obrázků

                        – děti mají mít s sebou slabikář, písanku, červenou a zelenou matematiku

čtvrtek 27. 6. – máme zkrácené vyučování – končíme již v 11:45

                         – Tento den půjdeme na piknik do parku (podle počasí) a poté do cukrárny na zmrzlinu. Děti mají mít s sebou sportovní oblečení, deku, nějaké zobání na piknik, pití, čip a můžou mít také nějaké sportovní pomůcky (létací talíř, skákací gumu, švihadlo atd.).

pátek 28. 6. – první hodinu předávání vysvědčení a poté slavnostní rozloučení s deváťáky, předpokládaný konec je kolem 10h

                      – obědy jsou v tento den od 10:30h, družina funguje normálně

Plán učiva na týden od 17. – 21. 6. 2019:

ČJ – Slabikář – str. 95 – 99

     – Písanka 3. díl – str. 27 – 32

     – Písanka 4. díl – str. 1 – 3

M – červená učebnice – str. 52 – 55

    – zelená učebnice – str. 33 – 37

PR – učebnice – str. 75 – 80

Ve středu 19. 6. proběhne spaní ve škole. Děti si vyzvednu v 18:00 dole v přístavbě. Čeká nás spousta her, velká večerní hostina, pohádka a noční bojovka. Děti mají mít s sebou spacák, karimatku, hygienické potřeby (zubní kartáček, zubní pastu, hřeben), pyžamo, plyšáka na lepší usínání, penál, žákovskou knížku, malý notýsek, čip na oběd, jídlo a pití na večeři, snídani a svačinu (na čtvrtek dopoledne). Můžete také něco dobrého upéct na naší večerní hostinu (šneky, koláč atd.). Dětské šampaňské mám. 

Plán učiva na týden od 10. – 14. 6. 2019:

ČJ – Slabikář – str. 89 – 94

     – Písanka – str. 20 – 26

M – červená učebnice – str. 48 – 51

    – zelená učebnice – str. 32

PR – učebnice – str. 71 – 74

Pokud bude během června hezké počasí, budeme chodit na TV ven. Dejte, prosím dětem oblečení a hlavně boty na ven.

Plán učiva na týden od 3. – 7. 5. 2019:

Čj – Slabikář – str. 86 – 89

    – Písanka – str. 16 – 21

M – červená učebnice – str. 46 – 48

    – zelená učebnice – str. 29 – 31

PR – učebnice – str. 68 – 70

Vážení rodiče, příští týden v úterý, tj. 4. 6., se konají třídní schůzky. My je tentokrát budeme mít jako individuální schůzky. Kdo má zájem o schůzku, napište mi, prosím, e-mail, kdy máte čas.

V týdnu od 3. – 7. 6. budu vybírat peníze za fotky v podepsané obálce. Také budu vybírat 800Kč ( 500Kč – pracovní sešity do 2. ročníku + 300Kč do třídního fondu). Prosím, tyto peníze dejte zvlášť do druhé podepsané obálky. Případné mi je můžete přinést na domluvenou schůzku.

Plán učiva na týden od 27. – 31. 5. 2019:

ČJ – Slabikář – str. 84 – 85

    – Písanka – str. 12 – 15

M – červená učebnice – str. 44 – 45

    – zelená matematika – str. 28

PR – učebnice – str. 62 – 67

V úterý 28. 5. v dopoledních hodinách se fotíme. 

 • společná fotografie třídy ve formátu A4 – 60,-Kč  /možno objednat libovolné množství/
 • společná fotografie třídy ve formátu A5 – 30,-Kč  /možno objednat libovolné množství/
 • malá fotografie A6 25,- Kč – možno samotné dítě /min. 3 ks/  
 • skupinka s kamarády A6 25,- Kč  /každý na fotce si fotku odebírá – nutno se domluvit/

Do notýsku mi, prosím, napište vybraný formát fotky, počet a u skupinek jména, s kým se Vaše dítě bude fotit. Toto budu kontrolovat v pondělí 27. května.

Děti na škole v přírodě ode mě dostaly Deníky ze školy v přírodě. Mají za úkoly dopsat 4. a 5. den a dodělat další úkoly. Dopsaný Deník mají donést v pondělí do školy. Prvouku a zelenou matematiku jsem si od dětí vybrala.

Škola v přírodě – 5. den

Dnes nás čekalo velké balení a odjezd do Prahy.

Škola v přírodě – 4. den

Tento den byl plný zážitků. Po obědě jsme se vypravili do nedaleké vesničky Pěnčín, kde jsme navštívili kozí farmu. Viděli jsme mnoho zvířátek, dozvěděli se spoustu zajímavých věcí a také jsme ochutnali kozí a ovčí sýry.  V areálu farmy byla i výrobna skleněných korálků. Prošli jsme ji celou. Už víme, jak se korálky vyrábějí. Nakonec  si každý z nás navlékl svůj náramek. Překvapením ale stále nebyl konec. Na náš penzion nás odvezl krásný vláček. Večeři jsme si zvládli připravit sami. Opekli jsme si totiž na ohýnku chutné buřtíky. A večer nás už čekal královský ples. Pan král pasoval každého z nás do stavu čtenářského. Poslední večer jsme zakončili královským bálem. Zítra se už na Vás těšíme.