4.C

14.9. Vážení rodiče, ke dnešnímu dni začne fungovat GOOGLE UČEBNA 3.C. V této UČEBNĚ najdou naše děti vše potřebné k výuce, základní informace o učivu, doporučení a odkazy ,dále moje rady či připomenutí termínů písemek… apod. Je to náš interní kanál. WEBOVKY NAŠÍ TŘÍDY samozřejmě fungují i nadále. Jsou to stránky veřejnosti přístupné, proto zde budou základní informace. Prosím, abyste pomohli svým dětem doma s počítačem a jeho užíváním tak, aby se dítě dostalo bez problémů na Učebnu i k web. str. naší třídy. Děkuji za spolupráci.

ROZVRH

PO: ČJ ČJ TV M AJ

Ú: ČJ M AJ Vv Pv

ST: Tv M ČJ PRV Hv

ĆT: M ČJ ČJ PRV AJ

: ČJ M PRV ČJ

4. HODINA KONČÍ 11.45.

5. HODINA KONČÍ 12.40

Tento i příští pátek ( 17. a 24.9 ) budou mít děti 1. vyučovací hodinu (mimořádně zařazenou) INFORMATIKU v počítačové místnosti ve škole, kde budou pilovat své dovednosti u počítačů. Do pátku si s nimi, prosím, oživte hesla a přihlášení do Google učebny, ať nám to jde v počtu 24 žáků od ruky. Děkuji.

13.9. Vážení rodiče, letošní zápis do kroužků bude opět distanční formou. Dnes děti dostaly papírek, na kterém jsou přihlašovací údaje ,které budete potřebovat. Tabulka s nabídkou kroužků je na stránkách školy v sekci KROUŽKY. Ve středu, 15.9. v 18 hodin bude systém rodičům zpřístupněn pro zapisování.

______________________________________________________________________________________________________

INFORMACE PRO RODIČE : Realizační tým MAP vzdělávání II pro Prahu 11 a ZŠ Ke Kateřinkám zvou všechny rodiče naší školy na webinář na téma FORMATIVNÍ HODNOCENÍ, který se koná v úterý 14. 9. 2021 od 15 do 17 hodin online. Zájemci o školení se mohou registrovat na e-mailu: reditelka@osvetovabeseda.cz. Všichni zaregistrovaní obdrží před konáním webináře přístup na zoom.us

_____________________________________________________________________________________________________________

9.9. Dnes jsme se při HV naučili novou lidovou písničku, děti moc chválím, zpívají s velkou chutí a krásně nám to ladilo! Na HV budou děti potřebovat velký nelinkovaný sešit, kam si budeme lepit písničky. Připomínám a prosím, aby si děti zakoupily obaly na všechny učebnice i sešity.

Dnes v odpoledních hodinách došlo ke změně v rozvrhu našich dětí. Změna je v tom, že v pondělí nebudou mít 6. vyučovací hodinu, což si myslím, je velmi pozitivní. V pondělí budou mít pouze 5. vyuč. hodin, ve středu místo čtyř hodin přibude ještě jedna. Zítra jim rozvrhy rozdám. Snad již budou definitivní. 🙂 Na zítřek se dětem nic nemění.

Tento pracovní týden nám pomalu končí. Věnovali jsme se zejména opakování a procvičování učiva . Někdo zvládá látku ze 2. třídy s lehkostí, jde mu práce od ruky, někdo jiný se zatím rozkoukává… Prosím tedy, abyste si s dětmi sedli a zopakovali si s nimi malou násobilku, dělení, sčítání a odčítání do 100. V češtině pak doporučuji denně něco napsat, opsat,… aby se ručka procvičovala a psaní nám šlo lépe a rychleji. Příští týden již budu známkovat. Všem přeji hodně jedniček !

Zde jsou možnosti domácího procvičování :

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-2-trida

https://www.umimematiku.cz/cviceni-mala-nasobilka
https://www.umimematiku.cz/slovni-ulohy-2-trida
https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php
 • 6.9. ___________________________________________________________________________________________________________________________
 • k testování na covid : žák, který nebude ve dnech testování přítomen ve škole, se musí nechat otestovat ihned, jakmile přijde do školy. Na testování se dostaví hlavním vchodem školy, kde u vchodu službě nahlásí, že jde na náhradí test. Pověření pracovníci jej otestují a teprve poté zavedou do třídy. Děkuji za pochopení.
 • Zápis do kroužků bude probíhat 15.9.– online. Viz webové str. školy.
 • prosím všechny dívky o donesení jednoho boxu s papírovými kapesníčky ( chlapci je donesou až tyto vypotřebujeme 🙂
 • třídní fond na 1. pololetí : 300,- prosím , peníze posílejte po dětech ve dnech : tato středa, čtvrtek a pátek.
 • pokud se u dítěte změnila trvalá adresa, popřípadě Váš telefon či mail- prosím informujte mě o této skutečnosti i na mé mailové adrese: haladovad@donovalskazs.cz Děkuji za spolupráci a přeji hezké dny.
 • ————————————————————————————————————–

3.9. Důležité info :zde je rozvrh na pondělí a úterý / zatím zřejmě dočasný/

V pondělí budou mít děti 6 vyučovacích hodin : ČJ M Tv Pv Vv Aj

Na tento den již přinést základní potřeby na Vv:

v boxu – vodovky, štětce, kalíšek na vodu, pastelky, fixy, jedna tenká a jedna tlustá černá fixa, lepidlo- vysunovací , nůžky, hadříček , …dále budeme časem potřebovat i tempery, paletu, voskovky, barevné papíry.. to stačí doplnit později.) Na tělocvik budou mít děti pana učitele P. Dudka, budou chodit ( pokud nám to počasí umožní co možná nejvíce ) ven. V pondělí již budou sportovat na venkovním hřišti- proto nutno sportovní boty na ven + oblečení- (legíny), trenýrky, tričko

ROZVRH NA úterý ( 5 vyučovacích hodin) : M ČJ AJ ĆJ PRV

Na angličtinu budou děti rozděleny do dvou skupinek, v pondělí se dozví, k jaké paní učitelce patří. Konec 5. hodiny je v 12: 40 a konce 6. vyuč. hodiny je v 13:35

Všechny dívky a kluky bych chtěla touto cestou pochválit, ve třídě se nám daří dobře a už jsme dneska celé dopoledne pilně pracovali 🙂 Všem Vám přeji krásný poklidný víkend 🙂 DH

—————————————————————————————————-

2.9. Důležité informace :

Omlouvání žáka

Nejpozději do 48 hod. od začátku absence žáka. A to nejlépe mailem :

haladovad@donovalskazs.cz, nebo telefonicky , tel : 272 934 191.

Každá nepřítomnost žáka ve škole musí být omluvena v žákovské knížce /ŽK/rodičem, nebo lékařem.

Uvolňování žáka z vyučování :

a) na 1-3 dny na žádost rodičů uvolňuje třídní učitel

b) na 4 a více dnů uvolňuje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů a se souhlasem tř. učitele

Po dobu nepřítomnosti žáka ve vyučování odpovídají rodiče a žák za řádné doplnění učiva.

c) v době vyučování může být žák uvolněn (např. návštěva lékaře) po předložení omluvenky a budovu školy může žák opustit pouze v doprovodu zákonného zástupce.

Děkuji za spolupráci a hezké dny 🙂 DH

_____________________________________________________________________________________

1.9. První den školy je šťastně za námi a já mám velkou radost, že jsme se sešli v plném počtu a hlavně v dobré náladě. Tento rok nás bude ve třídě 24 ( 11 dívek a 13 chlapců). Vítám i našich 5 nových kamarádek a kamarádů. Jsme moc rádi, že jsou v naší třídě a věříme, že se jim u nás bude líbit 🙂

Dnes jsem všem žákům zaslala mailem POZVÁNKU DO UČEBNY. PROSÍM O JEJÍ POTVRZENÍ. AŽ BUDEME VŠICHNI KOMPLET NAHLÁŠENI, ZAČNE FUNGOVAT NAŠE UČEBNA 3.C. ZDE BUDE PROBÍHAT NAŠE KOMUNIKACE ( …zejména, pokud nastane v budoucnu on-line výuka). Zatím dohledáte důležité informace zde na webovkách třídy popřípadě od vašich dětí.

Děkuji za spolupráci a hezké dny 🙂 DH

___________________________________________________________________

VÍTEJTE ZPÁTKY VE ŠKOLE !!!

Základní informace k prvnímu týdnu školy: ZÍTRA 1.9. , děti, nečekáte venku před školou, ale jdete všichni samostatně do třídy, při vstupu do budovy nutno nasadit roušku nebo respirátor , zítra bez přezouvání, rovnou do 2.patra v přístavbě. Hned ráno se ve třídě testujeme na covid 19 ( žáci budou v prvních dvou týdnech testováni : 1. , 6. a 9.září) , poté si užijeme spolu první vyučovací hodinu :- ) 8:45 konec vyučování, odchod domů nebo družina. Oběd od 10:30, školní družina do 17:00

 • zítra si žáci přinesou na lístečku od Vás informaci :zda se budou stravovat 1. a 2. září. Od 3. září si obědy nahlašujete již individuálně.
 • – dále info o tom, zda dítě jde v těchto dnech do družiny, nebo zda odchází samo, či s doprovodem.

2.9. Příchod do školy 7:40 – 7:55 – nečekáte venku, jdete rovnou do třídy, přineste si penál, blok na poznámky, + zámeček na šatní skřínku + bačkůrky, dopoledne dostanete svou skřínku. Konec vyučování 11:45, přineste si penál, družina do 17:30.

3.9. Příchod do školy 7:40 – 7:55 – nečekáte venku, přes šatnu jdete rovnou do třídy, konec vyučování 11:45, družina do 17:30

Ve společných prostorách školy nosíme roušky.

DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI.

PŘEJI PŘÍJEMNÝ START DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU A VŠEM HODNĚ ELÁNU A PEVNÉ ZDRAVÍ 🙂 Dana Haladová třídní 3.C 🙂

Vážení rodiče, žáci musí mít od středy připravené na vyučování ( nejméně) dvě roušky, popřípadě respirátor. Nestačí pouze štít. Ten mohou žáci používat pouze v kombinaci s rouškou či respirátorem. S sebou nutný i igelitový sáček na odložení použité roušky. Děkuji za spolupráci a přeji hezký sváteční 17. listopad 🙂

Vážení rodiče, od středy 18.11. 2020 bude obnovena prezenční výuka žáků 1. a 2. ročníků. Výuka bude realizována dle rozvrhů, platných od začátku školního roku. Hudební výchova bude nahrazena výukou ČJ a Ma, tělesná výchova bude realizována formou vycházek v areálu školy nebo v chodovském parku. V každé třídě budou dva vyučující, třídní učitelka a asistent pedagoga, abychom zajistili optimální podmínky všem žákům.

Školní družina bude v provozu od konce vyučování do 17,30. Vždy jeden třídní kolektiv. Ranní družinu nebudeme provozovat, jelikož bychom nemohli zajistit, aby nedocházelo ke kontaktu dětí z různých tříd. Školní jídelna bude vařit pro žáky na prezenční výuce. Všichni žáci 1. a 2. ročníků mají od 18. 11. 2020 automaticky přihlášený oběd. Budeme vařit jedno jídlo. V systému je možné se odhlašovat.

Žáci musí mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou roušku. Prosím vybavte děti alespoň dvěma rouškami a igelitovým sáčkem na jejich hygienické odkládání.

Mgr. Pavel Dittrich, ředitel školy

—————————————————————————————————-

10.11.

Vážení rodiče. Chci Vám moc poděkovat za to, že jsou děti na online výuku připravené u počítačů včas a za to, jak pěkně nám to zatím funguje. Mám k  Vám několik drobných prosbiček.1/ veškeré úkoly se nyní zadávají cestou před Google UČEBNU. Každý den dostávají děti úkoly z těch předmětů, které ten den online proběhly. Tyto úkoly najdete vždy pod  aktuálním datem ve složce PRÁCE V KURZU. Zde jsou jednotlivé předměty a Vy můžete I zpětně nahlížet, jaké úkoly byly kdy zadané. Vás prosím, zda můžete  kontrolovat, aby děti tyto úkoly plnily. Tyto úkoly mají děti ( ideálně)  stíhat během dopoledne, nahrazují nám vlastně dopolední školu. Pokud dítě úkol udělá, PROSÍM, ABY PO VYPRACOVÁNÍ ÚKOLU, /  a to třeba i v písance, malém prac. sešitě apod./ OZNAČILY ÚKOL:   “ OZNAČIT JAKO DOKONČENÉ“. Je to pro mě moc důležité, protože v systému hned vidím, zda je úkol hotový (splněný), či zda ještě  ne. Děkuji moc za spolupráci, myslím, že pokud jim to jednou ukážete, budou to, kluci i děvčata, zvládat pak zvládat. Jsou opravdu moc šikovní. Vím, že úkoly mají děti většinou hotové, protože i my při výuce provádíme takovou  „rychlokontrolu“  ukázáním úkolu do kamery. Ale v  systému jsou stále vedeni, že úkol nesplnily. Děkuji Vám za spolupráci.2/   druhá prosbička směřuje k rodičům, kteří jsou stále dětem při online výuce pořád k ruce. Vím, že pro děti i pro nás dospěláky je online výuka stále nová záležitost, ale zkuste už nyní nechat dítě, aby výuku zvládlo samo.  Stačí, když si na hodiny připraví vše, co má být při ruce …. a pak už jsou všichni tak šikovní, že to jistě zvládnou i bez Vás.    ( … a Vy si dejte zasloužené kafe !   :-)3/ moc nám pomůže, když ještě potrénujete s dětmi rychlé zapínání i vypínání mikrofonu  🙂 VŠEM JEŠTĚ JEDNOU VELKÝ DÍK !BUDTE ZDRÁVI A OPATUJTE SE !  D.Haladová

23.10. MILÉ DĚTI, VÁŽENÍ RODIČE, RÁDA BYCH VÁM TOUTO CESTOU PODĚKOVALA ZA SPOLUPRÁCI PŘI ONLINE VÝUCE. DĚTI PRACOVALY S VELKOU CHUTÍ A MÁME ZA SEBOU V TĚCHTO NELEHKÝCH PODMÍNKÁCH OBROVSKÝ KUS PRÁCE.

Další informace – zejména ty , které se týkají domácích úkolů i další pokyny, nyní dohledáte už na Google Učebně.

UŽIJTE SI DNY VOLNA, ODPOČÍVEJTE A NAČERPÁVEJTE DALŠÍ TAK POTŘEBNOU ENERGII. BUĎTE ZDRÁVI A TĚŠÍM SE NA VIDĚNOU. Srdečně paní učitelka 🙂

——————————————————————–

21.10. český jazyk: PS11/9- vylušti tento zašifrovaný text. Nezapomeň si pozorně přečíst zadání. Učebnice na str. 35/10 seřaď slova tak, aby vznikla věta. Žádné slovíčko ti nesmí vypadnout. Nezapomeň na velké písmeno na začátku věty a na znaménko na konci. Těchto 6 vět pak zapiš do domečkového sešitu.

matematika:sešit DĚTI 16/39 + 41 a učebnice 18/2- výstaviště a cv. 4. Přeji všem hezký den 🙂

20.10. český jazyk : oranž. písanka str.17 + učebnice str. 33/2- slovo vždy opiš a k němu napiš antonymum( slovo protikladné). Mezi slovy použij vždy toto značení: x ( Tedy například starý x mladý). + čtení + učení básníčky o podzimu( prvouka str. 17)

prvouka: Pr. sešit str. 18 celá stránka + prohlédni si tento odkaz s fotografiemi ovoce a zeleniny. A zapsanou a přečtenou látku se nauč.

https://www.vitalia.cz/galerie/kdy-co-roste-ceske-ovoce-a-zelenina/#0

19.10. Domácí úkoly na tento den: český jazyk – 1/napiš do domečkového sešitu křestní jména všech dívek z naší třídy( je jich 7) a poté nad ně nadepiš čísla, v jakém pořadí se budou dívky řadit podle abecedy. 2/ učebnice str. 31/11 z tohoto cvičení všechny uvedené věty přepiš do rozkazovacích vět. Uhlídej, aby ti v žádné větě nevypadlo ani jedno slovíčko / piš do domečkového sešitu/.

matematika: DĚTI 15/37 + dopočítej všechny sčítací čtverce z pracovního listu. A pokud nejsi ještě unavený, zkus si podobný sčítací čtverec sám vymyslet i narýsovat :-). Přeji ti hezký den.

————————————————————————————————-

16.10. Domácí úkoly : český jazyk- oranžová písanka st. 15 a 16, z učebnice na str. 30/cv. 9. Vytvoř z každého rámečku alespoň jednu větu a zapiš do domečkového sešitu.

matematika: sešit DĚTI str, 15/36 a z velké červené matematiky str. 16/4 + 5

Přeji všem hezký víkend 🙂

Vážení rodiče, máme za sebou dva dny online výuky. Chci Vám velmi poděkovat za IT podporu! Zatím se zdá, že nám to jde celkem dobře. V tomto režimu budeme pokračovat i v následujících dnech. K absencím: pokud nebude Vaše dítě přítomno u počítače u online výuky / z jakýchkoliv důvodů: lékař, technické problémy , nevolnost…atd/ , pošlete mi následně stručnou zprávu na mail a prosím, abyste si zjistili u kamaráda-kamarádky, co jsme to dopoledne u počítače dělali. Děkuji za spolupráci:-)

Metodické a technické materiály pro rodiče, rady , nejčastější dotazy, návody na přihlášení aj. https://www.donovalskazs.cz/2020/10/distancni-vyuka-metodicke-a-technicke-materialy-pro-zaky-a-rodice/

Vážení rodiče, přihlašovací heslo pro naše online setkání JE NAPSANÉ NA GOOGLE UČEBNĚ 🙂

15.10. Domácí úkoly na tento den: český jazyk- oranžová písanka str. 14 + velký pracovní sešit 17/3 a 17/5 + ČTENÍ

PRVOUKA-prac. sešit str. 16/1 + naučit se nazpaměť básničku o podzimu. Je v učebnici prvouky na st. 17 v modrém rámečku. V posledním verši je chyba, vypadlo jim tam slovo. Má to znít takto : Drak ve vzduchu poletuje, my ho spolu sledujem. Na básničku mají děti týden. Přeji všem hezký den 🙂

14.10. Domácí úkoly pro dnešní den : čeština- 1/oranžová písanka str. 13/ 1 + 2 , u cvičení 2 piš celý řádek slov + 2/do domečkového sešitu vytvoř pět vět s těmito slovy. Můžeš napsat i větu tázací,rozkazovací či přací. 3/ 15 minutové čtení vlastní literatury( a alespoň část z toho nahlas)

matematika : sešit DĚTI str14/35 + ostatní příklady z tohoto sešitu( zvláště ty s chybou) si zopakuj. Přeji ti hezký den:-) paní učitelka

Plán pro distanční výuku ve dnech : 14.-16. a 19.-23.10. Je to režim na následujících 8 pracovních dnů. Od 26.-30.10. mají děti podzimní prázdniny, online výuka v těchto dnech nebude.

Rozdělení dětí zůstává stejné jako na jaře. Začínáme již zítra, pozor, začátek výuky je posunut  již na 8.30 pro 1. skupinu. 

Každý den mějte, děti, připravené tyto pomůcky: 

na ČJ- učebnice, velký pr. sešit, 2 písanky / s liškou a oranžová/ a domečkový sešit

na M- červená velká učebnice, sešit DĚTI  a rybičkový sešit

na prvouku – učebnice a pr. sešit + velký modrý sešit na zápisky/ ten z první třídy/- kdo ho nedohledá, tak jakýkoliv jiný

+ penál

Distanční výuka se skládá ze dvou částí dětské práce : 1/ online výuka + 2/úkoly, které budou děti plnit mimo online výuku. Každý den bude za úkol 1 strana z písanky / přesnou stranu uvedu vždy na webu/, alespoň 15 minut samostatného čtení z vlastní knížky a  písemný úkol z matematiky. Tato část učení je individuální, je na Vás rodičích, kdy tyto úkoly budou děti dělat. Ke kontrole je budou předkládat až po návratu do školy.

Sledujte prosím webovky, kde Vám přijde zítra ráno pozvánka na GoogleMeet. Žáci se přihlásí na Meet přes studentský účet (xjosef.novak@student.donovalskazs.cz) a zapíší heslo, které mají k tomuto účtu v ŽK / heslo je jejich zvířátko a číslo/. Zítra bude taková zkušební hodina a uvidíme, jak se podaří přihlášení. Ve škole jsme přihlášení několikrát trénovali a dětem to šlo. Dodržujte prosím časy začátků hodin. Budeme pracovat v blocích po 25 minutách. Pouze jeden den a to ve čtvrtek,  na blok prvouky a blok angličtiny, bude připojena celá třída. Je to zkouška, zda to vůbec půjde. Všechno ostatní je jinak rozdělené na polovinu. V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat mailem.

Budeme věřit, že tento stav je pouze dočasný a že se zase vbrzku s dětmi vrátíme do třídy:-)

Buďte zdrávi a děkuji za spolupráci. 

____________________________________

ROZVRH 1. SKUPINY  / všechny dívky + Ríša, Kryštof + Dominik S./

PO 8:30- 8:55 ČESKÝ JAZYK   9:00– 9:25  MATEMATIKA

ÚT 8:30- 9:00 ČESKÝ JAZYK   9:00 – 9:25 PRVOUKA

ST 8:30- 8:55 ČESKÝ JAZYK   9:00– 9:25  MATEMATIKA

ČT  8:30- 8:55 ČESKÝ JAZYK   9:00 – 9:25 PRVOUKA – budou připojeni všichni žáci +  10-10.45 ANGLIČTINA všichni žáci

PÁ  8:30- 8:55 ČESKÝ JAZYK   9:00– 9:25  MATEMATIKA

+ KAŽDÝ DEN MIN. 1 STRANA Z PÍSANKY + 15 MINUT ČTENÍ NAHLAS+ JINÝ DOMÁCÍ ÚKOL (MA, PRV)

ROZVRH 2. SKUPINY  

PO   9:35- 10:00 ČESKÝ JAZYK   10:05 – 10:30  MATEMATIKA

ÚT   9:35- 10:00 ČESKÝ JAZYK   10:05- 10:30 PRVOUKA

ST   9:35- 10:00 ČESKÝ JAZYK   10:05 – 10:30  MATEMATIKA

ČT   9:00 – 9:25 PRVOUKA – budou připojeni všichni žáci   9:35- 10:00 ČESKÝ JAZYK     10-10.45 ANGLIČTINA všichni žáci

PÁ   9:35- 10:00 ČESKÝ JAZYK   10:05 – 10:30  MATEMATIKA

+ KAŽDÝ DEN MIN. 1 STRANA Z PÍSANKY + 15 MINUT ČTENÍ NAHLAS+ JINÝ DOMÁCÍ ÚKOL (MA, PRV)

5.10.

 Tento týden budeme s dětmi dvakrát pracovat v počítačové učebně. První hodina byla dnes, ta druhá bude ve čtvrtek místo tělocviku. Je nutné, aby děti lépe ovládaly klávesnici a věděly, kde se nacházejí písmenka z jejich jména, příjmení a hesla. Zde je DÚ, který je do čtvrtka : každý žák si zkusí alespoň 10x napsat  toto heslo (podle níže uvedeného vzoru),

xjosef.novak@student.donovalskazs.cz a naučí se své heslo ZPAMĚTI!

Děkuji za spolupráci. Dále trénujte s dětmi práci s myší a klik a dvojklik. Tyto úkoly( pokud je dítě nezvládá),  nás nesmírně zdržují, protože děti se musí u svého počítače nahlásit a na konci práce opět odhlásit.

ČEŠTINA : – i nadále trvá domácí úkol NAUČIT SE ZPAMĚTI ABECEDU ( POSLEDNÍ TERMÍN TENTO PÁTEK, kdy budou vyzkoušeni již všichni)

————————————————————————————————————

1.10. Informace týkající se DIKTÁTŮ: Psali jsme 2 diktáty. Na víkend si děti nesou domů diktátový sešit. Prosím, aby si u diktátu udělaly opravu. Bude následující: pod diktát napíší slovo oprava: napíší znovu slovo, ve kterém byla chyba, správně. Pokud je chyb ve větě více, napíší celou větu znovu. Pokud dítě dostalo horší známku než dvojku, prosím, zaměřte se v následujících dnech, aby si doma v klidu dítě diktáty trénovalo. Většina slov, které jsou v diktátě, jsou probraná slova z písanek. Diktáty jsou i v učebnici ČJ. Od října budou diktáty či známkovaná cvičení z ČJ již pravidelností. Uvádím znění obou diktátů.

A ještě prosba: Dětem, které psaly pouze jeden diktát / byly nemocné apod. / ten druhý diktát sami nadiktujte. Ať si ho děti napíší jako další diktát a Vy, prosím, diktát označte barevným nadpisem DOMÁCÍ DIKTÁT. Diktát dětem opravte a nechte dítě, ať se samo ohodnotí. Děkuji za spolupráci a věřím, že ty další diktáty dopadnou zase o něco lépe. Češtině ZDAR ! 🙂

1. diktát : p c j f g h k y r D L Š T B R K F M Q pes Rex, kočka Míca, teta Hana Škola volá. Prší ?

2. diktát : chléb, fazole,guláš, datel, Tomáš, Sabina, hora Říp Máme psa Škubánka. Auto jede.

PŘIPOMÍNÁM NUTNOST DENNÍHO ČTENÍ / a alespoň i pár minut hlasitého čtení/.

MATEMATIKA učivo – numerace do 25, rozklad čísla na desítky a jednotky u čísel do 100 / např. číslo 25 se skládá ze 2 desítek a pěti jednotek, číslo 86- z 8 desítek a 6 jednotek….. toto trénujeme s počítadlem/, červená matematika: pavučiny, šipky

__________________________________________________

V říjnu bude třídnická hodina: v pátek 9.10. a 23.10. vždy po 4. vyuč. hodině / konec v 12.15/.

24.9. Důležitá informace: dnes měly děti poprvé / mimořádně/ možnost pracovat v učebně IT a seznámit se se základními dovednosti při práci na PC. Každý pracoval samostatně u svého počítače.

Během první hodiny se děti naučily toto: zapnout PC, seznámení s klávesnicí, zadat svoje nové heslo malými písmeny ( -nutnost k přihlášení do školního IT systému). Toto heslo si dnes děti vymyslely a každý ho bude mít ode mne napsané- již od zítřka v ŽK. Dále se děti učily jezdit s myší a ovládat ji, psaní malých písmen a čísel, Enter, tečka, mazání písmene + trénování „dvojkliku“. Vás rodiče prosím, aby si tyto dovednosti u domácího PC i nadále procvičovaly. Příští hodinu nás čeká : přihlašování do Google učebny. Na to děti musí znát svoje heslo, které jste jim Vy doma zadali. Je možné pro zjednodušení přihlašování,( které budou muset děti časem zvládat samy) , aby toto heslo bylo stejné s tím školním heslem (dnešním). To je heslo pro přihlašování do školního systému IT učebny. Pokud Vám to však takto nevyhovuje a chcete mít hesla dvě, naučte svoje dítě toto heslo psát a zapište mu ho také do ŽK.( Nejlépe dolů na první stánku. ) Děkuji za spolupráci.

TŘÍDNICKÁ HODINA: od října vždy jednou za 14 dní bude třídnická hodina. My ji budeme mít v pátek hned po 4 hodině. Bude se jednat o 30 minut, které navážou na konec 4. vyučovaní hodiny. Poté půjdou děti na oběd (obědáři) a ostatní do družiny.

Český jazyk : tento týden /mimo jiné/ probíráme v rámci čj vtipy-anekdoty. Každé dítě dostalo za úkol naučit se jednu anekdotu, potrénovat ji doma …a pak nám ji všem říci. Vás rodiče, prosím, abyste dohlédli na to, aby to byly vtipy bez vulgarit, bez politického podtextu a vylučujeme i vtipy lechtivé… (…už nám totiž jeden takový ve třídě zazněl…) .Takže nejlépe vtipy školní či z dětského prostředí. 🙂 🙂 Děkuji za spolupráci 🙂

21.9. Vážení, zítra ode mne Vaše dítě dostane volební lístek do rady školy. Prosím, abyste mi ho vyplněný vrátili do tohoto čtvrtka. Děkuji za spolupráci. Další informace se týká „obědářů“- tedy dětí, které v daný den nejdou do družiny, jdou po vyučování rovnou na oběd a pak domů. Počínaje druhou třídou již tyto děti obědvají ve školní jídelně bez mého osobního dozoru ( je to z toho důvodu, že v čase, kdy děti budou obědvat, učím v jiných třídách, popřípadě mám jiné pracovní povinnosti). V jídelně je vždy zajištěn dozor dospělé osoby. Děti si vystojí frontu na oběd, nají se a samostatně odchází z jídelny do šatny. Děti byly již s touto změnou seznámeny . Domluvily jsme se, že na sebe v jídelně vždy počkají (pokud jich bude více) a do šatny budou odcházet společně. I v šatně je služba dohlížející na pořádek. Z tohoto důvodu počítejte s delší časovou prodlevou, než dítě z oběda dorazí. Děkuji za pochopení 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

17.9. Děkuji za připojení, nakonec se online výuka zdařila na jedničku 🙂 ! Prosím zejména v klukovské skupině o větší klid při práci, problém je v tom, se pak vůbec neslyšíme… Zítra se připojíme ve stejný čas a ve stejném rozdělení třídy. Prosím, aby se pokusili připojit i ti, kterým to dneska z různých důvodů nevyšlo. Za DÚ mají děti na zítřek matematiku str. 6 – to by měly děti udělat ještě dnes.

K zítřku: zítra všichni napíší dopoledne jednu stránku písanky / str 8- celá/doporučuji k tomu využít toho času, kdy pracuje ta druhá skupina on-line. K ruce si připraví i učebnici na prvouku. Děkuji za spolupráci a přeji hezký den 🙂

________________________________________________________________________

Vážení rodiče, zítra (ve čtvrtek)se dopoledne pokusíme rozjet naši online výuku. Bude to naše první zkouška připojení. Bude probíhat následujícím způsobem:  protože nás je 20, tak budou děti trvale rozděleny na dvě pracovní skupiny.

První skupina : všechny dívky + Dominik S., Kryštof a Ríša, druhá skupina- všichni ostatní. 1. skupina  bude zítra pracovat online od  9 -9.45   2. skupina od 10.- 10.45 Prosím, aby se děti z druhé skupiny nehlásily už v 9 hodin, prosím, přihlašujte se až v domluvený čas v 10.00

Jak na to : v 9 hodin se na Google učebně, kam jste se úspěšně přihlásili, všichni  dozvíte odkaz (na záložce stream-to je něco podobného jako znáte z facebooku-zeď, kde jsou chronologicky řazeny události), na který musíte kliknout. Tento odkaz bude vytvořen těsně před schůzkou (nyní ho nevím). Kliknutím na něj se mi přihlásíte a já Vám to musím potvrdit. Toto je nutnost, bez toho se nelze připojit. Poté by mě už mělo Vaše dítě vidět i slyšet.  Uvidíme, jak nám to půjde rychle, věřte, že i pro mě je to životní premiéra  🙂

K ruce, ať si děti připraví: učebnici ČJ, domečkový sešit a na matematiku sešit DĚTI + blok nebo papír na poznámky, pero.
Děkuji za spolupráci a držme si palce.

:-)

DH

učivo 16.9.

____________________________________________________________________

český jazyk : PSANÍ -liška str. 8, UČEBNICE 10/4- ústně, 10/5- písemně, 11/8 ústně,11/10 zapiš do domečkového sešitu, ČTENÍ z čítanky str 11 . Čti nejlépe nahlas a poté se zamysli nad žlutými otázkami pod textem a pokus na ně odpovědět .

matematika: DĚTI str. 5 + úkol pro chytré hlavičky: namaluj s prázdnou pyramidu a dolu na místo nejvyššího čísla dej číslo 20… a pyramidu sám vyplň, takových pyramid s dvacítkou zkus vymyslet co nejvíc.

Hezký den. Pokud se během dneška podaří přihlásit většině kamarádů na Google učebnu, tak bychom se zítra dopoledne pokusili o společné připojení. Mějte se hezky:-)

Zde je seznam uživatelským jmen (Google)

xmichaela.henzlova@student.donovalskazs.cz
xdominik.hofirek@student.donovalskazs.cz
xkaterina.holzbachova@student.donovalskazs.cz
xlenka.jacosova@student.donovalskazs.cz
xkrystof.juza@student.donovalskazs.cz
xviktorie.kleimanova@student.donovalskazs.cz
xondrej.kopal@student.donovalskazs.cz
xjakub.kubat@student.donovalskazs.cz
xadam.kukuczka@student.donovalskazs.cz
xantonin.lauda@student.donovalskazs.cz
xrichard.lukac@student.donovalskazs.cz
xsimon.peclinovsky@student.donovalskazs.cz
xsara.plecita@student.donovalskazs.cz
xvojtech.popelar@student.donovalskazs.cz
xmatyas.rajdl@student.donovalskazs.cz
xjan.rumanek@student.donovalskazs.cz
xsofie.seilerova@student.donovalskazs.cz
xalzbeta.karolina.schnabelova@student.donovalskazs.cz
xdominik.sigmund@student.donovalskazs.cz
xmichal.speta@student.donovalskazs.cz

Obrázkové návody na Google: 

Návod – přihlášení do Google Chrome

Návod – učebna Google – první přihlášení žáka Návod – Práce v učebně Google žáci

Doporučuji ještě projít video návody:

Návody pro žáky na práci s učebnou naleznete také na stránce na stránce Google Učebna z pohledu žáka – návody pro naprosté laikyNápověda – Google učebna

heslo pro přihlášení školního mailu do aplikace google učebna :

skola123 Děkuji za upozornění.

Učivo 15.9. :  

V rámci českého jazyka nás budou čekat 3 češtinářské úkoly a to : 1/denní psaní- jedné stránky2/ úkoly z učebnice   3/ čtení z čítanky / někdy z učebnice ČJ/úkoly :     

1/PSANÍ- píšeme do modré malé písanky s LIŠKOU  str. 5- / první část je zaměřena na zopakování číslic ,číslice  píšeme správnými tahy, pozor na číslici pět. Dětské písmo by se mělo ideálně co nejvíce přiblížit písmu vzorovému, pozor tedy na  písmena a číslice „obřáky a tlusťoše“ … Pokud se nedaří, trénujte na papírek a přicvakněte ho ke stránce.  Vždy DOLE NA STRÁNCE – je  ještě navíc nějaký úkol. Ten také dítě splní. Teprve potom si může vymalovat ,vybarvit obrázek nahoře.  

   2/ učebnice str. 8- přečti nahlas článek +  odpověz na otázky ze cvičení 1. Str 10/ cv 6 písemně do domečkového sešitu. Kdo nemá, prosím, zakoupí si sešit s pomocnými linkami.

matematika : naše domácí procvičování bude / zatím/ z malé matematiky s obrázkem dětí / pracovní název matematika DĚTI/dopsat všechna cvičení do str. 4 včetně. Dohlédněte, zda výsledky ze cvičení 2/4 již dětem naskakují bez problémů a relativně rychle. U cvičení 5/str. 2 si děti zakryjí napsané číslo a znovu ho dopočítají nahlas a následně zkontrolují…Vracíme se k barevným deskám tohoto sešitu  -…zde si děti znovu přečtou žlutý rámeček a naučí se nazpaměť : sčítanec+sčítanec= součet  ( součet je výsledek u sčítání)

PRVOUKA : učebnice str. 4-5 ÚVOD  a opakování. Seznámíme s kamarády Lukášem a Janou. To budou naši průvodci. Přečti si o nich.  Na další stránce házej kostkou a čeká tě zodpovězení na všechny otázky v domečcích.Pokud máš doma sourozence, zahraj si s ním

:-)

Pak tě čeká přečíst na následující dvojstraně  6-7 ve žlutých polích 4 otázky (2+2)+ zkus na ně odpovědět celou větou.Protože další hodinu prvouky budeme mít až v pátek, tak si do té doby přečti text na stranách 6 a 7 a prohlédni si pečlivě všechny fotografie. Připomínají ti některé i naší školu i třídu ?….v čem ??____________________________________________________________

Vážení rodiče, v dalších dnech se pokusíme přihlásit Vaše děti do systému Google učebna pod jménem kurzu :     2.C distanční výuka. Každé dítě má svůj školní mail, který je tvořen následovně:xjméno.příjmení@student.donovalskazs.cz Tedy například žák Honza Rumánek má adresu : xjan.rumanek@student.donovalskazs.cz
Přihlášení do Google učebny je prvním krokem, abychom se mohli posléze propojit přes Google Meet a být ve spojení online. 
Zde jsou další náležitosti k připojení :

zvací odkaz :      https://classroom.google.com/c/MTY0NTIzNDUwNzMy?cjc=3dad7x3 

kód kurzu : 3dad7x3

Úkoly na nejbližší dny budu i nadále psát na webovky třídy.  Děkuji za spolupráci  D.Haladová

14.9. OZNÁMENÍ:

se souhlasem MŠMT ČR bude Základní škola Praha 4, Donovalsá 1684, uzavřena z mimořádných nepředvídatelných důvodů od 14.9. 2020 do 18.9.2020.

Zdůvodnění: 30 zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím HSHMP v karanténě

do 19.9. 2020.

_____________________________________________________________________________

POTVRZENÍ pro zaměstnavatele :

Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodů uzavření školy, bude vydáváno od 9,00 do 16,00 hodin z označeného okna kanceláře školy.

Mgr. Pavel Dittrich, ředitel školy

_____________________________________________________________________

INFORMACE KE ŠKOLNÍM KROUŽKŮM: děti dostaly do ŽK nalepený kód a heslo do systému, ve kterém bude možné se do kroužku zapsat. Systém bude aktivní (bude možné si kroužek zapsat)  15.9. od 18:00. Více na web. str. školy.

___________________________________________________________________________

13.9. Vážení rodiče,

včera v odpoledních hodinách jsem obdržel od HSHMP následující sdělení:

Sděluji Vám, že vzhledem k tomu, že v Základní škole Praha 4, Donovalská 1684, 149 00 Praha 4 – Chodov byla zjištěna osoba pozitivní na koronavirus (pedagog), je nezbytné, aby se pedagogové, kteří byli s touto osobou v kontaktu (déle než 15 min, méně než 2 m) podrobili karanténním opatřením s platností nejdéle do 19. 9. 2020, resp. negativních výsledků testů.

S pozdravem

Bc. MARKÉTA TUREČKOVÁ

POVĚŘENÁ VEDENÍM PROTIEPIDEMICKÉHO ODDĚLENÍ

POBOČKY PRAHA-JIH

Karanténa se týká celkem 29 zaměstnanců.

Na základě tohoto sdělení požádám v pondělí Ministerstvo školství o úpravu organizace školního roku tak, aby mohla být škola po dobu karantény uzavřena t.j. do 19.9.2020. Pokud nenastane mimořádná situace, od pondělí 21.9. 2020 bude škola opět v plném provozu a žáci se budou moci vrátit do lavic. Všichni učitelé jsou připraveni celý příští týden učit distančním způsobem.

Abych rozptýlit Vaše určité oprávněné obavy o zdraví Vašich dětí, chtěl bych uvést, že pozitivně nakaženou osobou jsem já. Se žáky jsem byl v inkriminované době v kontaktu minimálním nedo žádném.

Mrzí mě, že mnohým z Vás způsobuji komplikace.

Mgr. Pavel Dittrich, ředitel školy

____________________________________________________________________________

11.9. Vážení rodiče, zde je důležitá informace:

Vzhledem k výskytu infekčního onemocnění Covid 19 v učitelském sboru ZŠ Donovalská, vyhlašuje ředitel školy na pondělí 14.9. 2020 ředitelský den. Výuka, provoz ŠJ a ŠD se zastavuje. Jakmile budeme mít k dispozici oficiální stanovisko hygieny a MŠMT, budeme Vás i žáky informovat o dalším postupu prostřednictvím webu školy, popřípadě emailem.

Děkuji.

____________________________________________________________________________

9.9. Informace k žákovské knížce: Vzadu na  straně 26 je omluvný list. Sem zapisujte veškeré absence. Razítko lékaře nevyžaduji. Na každý měsíc máme vyčleněnou jednu dvojstránku- měsíc ZÁŘÍ str. 4-5. Prosím, NEPODEPISUJTE SE ke každé známce. Kontrola bude probíhat tak, že zcela dole pod tabulkou „Slovní hodnocení a sdělení“ budeme mít čtyři kolonky, které přestavují 4 týdny v měsíci. Prosím o Váš jeden podpis vždy po uplynulém týdnu. V pořadí zleva- doprava:1. týden, dále 2. týden…atd) Děkuji za spolupráci. Na měsíc září to všem předepíši, později si stránku rozdělte sami obdobně.
TV- budu učit v tomto roce já 🙂 -další potřeby na TV : malý tenisák, švihadlo ( prosím doma zkontrolujte, zda je  jeho délka tak akorát, pokud je moc dlouhé, zkraťte  ho). Dále budou děti potřebovat míč. Stačí do dvojice jeden míč ( standardní velikosti) – domluvte se mezi sebou-kamarád s kamarádem ( jistě stačí ten, co máte doma…) Nenoste do školy kožené míče na fotbal. Potřebujeme míče  lehké, které děti nazraní, neuhodí…Doporučuji  lehký, gumový, – např. něco podobného těmto : 
https://www.drento.cz/mic-detsky-mondo-mix-barev-230mm-12ks-detail
https://www.zbozi.cz/vyrobek/wiky-mic-krtek/?varianta=10-cm  
https://www.zbozi.cz/vyrobek/mic-spiderman-ultimate/

https://www.google.com/search?q=such%C3%A9+k%C5%99%C3%ADdy&rlz=1C1GCEA_enCZ916CZ916&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjPt5rY9c7rAhVrAGMBHRJnDSEQ_AUoAXoECAwQAw&biw=988&bih=588#imgrc=OVduYNk5cTz-MM
– posílám odkaz na suché křídy. Nůžky stačí jedny, budeme je mít potom ve speciální krabičce ve skřínce. Nějak je označte, ať si je dítě pozná. Vše z první třídy ještě využijeme. Progresa-jsou možná.


K češtině :  připomínám nutnost denního čtení a to i hlasitého !! I když nebude písemný DÚ, nechce každý den dítě NĚCO napsat. Budu ráda, když už příští týden budou mít všechny děti své( alespoň ty základní) pomůcky, abychom už rozjeli výuku. Tělocvik bude v pondělí a ve čtvrtek  první hodinu.  Výtvarka bude ve středu. Zítra děti dostanou kompletní ROZVRH. Mějte se moc hezky  DH 🙂

Nabídka kroužků, zájmová odpolední činnost: https://www.donovalskazs.cz/krouzky/

7.9. Celý tento týden mají děti 4 vyučovací hodiny. V následujících dnech si děti přinesou do školy ČÍTANKU. Děkuji.

4.9. Dobrý den. Od středy jsme každý den procvičovali, opakovali. V tomto týdnu jsme se zaměřili na zopakování všech psacích písmen- malých i velkých. Jde nám nejen o správné tvary, ale i o postup tahů. Na totéž jsme kladli důraz v matematice- správné psaní číslic. Ne všem to jde… Proto přes víkend potrénujte 🙂

Zde jsou nabízené opakovací materiály , nebo nechte děti, aby se vrátily k písance z 1. třídy a prolistovaly si ji.

https://www.youtube.com/watch?v=FTx1-XC2XKM   ( Bobyho škola- doporučuji zkouknout všechna písmena). Číslice si děti mohou zopakovat na internetu na adrese Matýskova matematika viz :

V pondělí 7.9. se děti učí 4 vyuč. hodiny, končíme v 11.40. Učebnice nosit ještě nemusí. Rozvrh zatím není. Každý den se vždy věnujeme matematice, čj , chování- pravidlům slušnosti i dodržování hygieny. Písemný domácí úkol děti nemají. Mějte se hezky a užijte si víkend 🙂 DH

________________________________________________________________________________-__________________________________________

2.9. Dnes děti dostaly žákovskou knížku, prosím, obalte ji do průhledného obalu. Dále Vás prosím o vyplnění dvojstrany se – jménem dítěte, kontakty na rodiče….atd. Další stranu vyplňte, prosím, časem z informací, které vyčtete z webu školy. Tato strana stačí až do konce září….Postupně všechny pracovní sešity, které děti budou časem dostávat, obalte. Děkuji. Dnes jsem se , k velké lítosti dětí, dozvěděla, že letos budeme mít k užívání ještě šatnu. Děti to moc mrzelo, ale musíme to skousnout, skříňky na ně budou čekat ve třetí třídě 🙂

V dalších dnech příštího týdne si děti přinesou tyto svoje potřeby/ viz níže/. Pokud nějaké věci doma nemáte, nebo je nemůžete aktuálně sehnat, nic se neděje. Necháme si na pořízení všech náležitostí celý příští týden, v případě potřeby déle.

šanon s velkými deskami s drukem( -stačí ty z loňska, komu se rozpadly, prosím o zakoupení). Přezůvky. Úkolníček. Blok.

VV + PV
box : igelitový ubrus (stačí 50×70cm), starší volné tričko,2 ploché štětce (široký + úzký), kulaté štětce 3 velikosti ( tenký, střední, tlustý),  paleta, kelímek na vodu, savý hadřík, tempery velké balení/ 10 barev/, vodové barvy ( nejlépe 
Koh-i-Noor), mohou být i anilinové barvy, pastelky, voskovky- alespoň 10 barev, suché křídy- alepoň 10 barev, složku barevných papírů A4- stačí nelepící, sada fixů, + fix černý tlustý, tyčinkové lepidlo, nůžky 

–  penál :pastelky- zákl. barvy, 3x tužka obyčejná – z toho jedna tvrdší na rýsování, ořezávátko, nůžky,guma, 2x pero – ne gumovací, 4 fixy +  zvýrazňovač, do penálu malé pravítko na běžné podtrhávání

– 30 cm pravítko/ opatřit značkou, nebo podpisem/

– pevné desky na sešity / budou v aktovce/

TV:sportovní obuv se světlou podrážkou, oblečení na hřiště i do tělocvičny, (další případné potřeby upřesní ještě paní učitelka Hanka Ptáčníková)

Děkuji za spolupráci a přeji hezké dny 🙂 DH

___________________________________________________________

Milé děti a vážení rodiče, srdečně Vás všechny zdravím. Doufám, že jste se měli o prázdninách  krásně a  že jste už natěšeni na druhou třídu !

Zde je několik zásadních informací týkající se prvních zářijových dnů v  2.C  a provozu naší školy. Prosím, abyste sledovali pravidelně naše i školní webové stránky. Situace je složitá a může se měnit ze dne na den. Děkuji.

úterý:  Setkání ve třídě 8 – 8:45- program. Pak možný odchod domů v 8:45 s doprovodem, družina již funguje do 17.30. Oběd s družinou v 10:30, čipovací systém funguje 9:00 – 11:00, 12:30 – 14:00, 15:00 – 17:30. Děti se v úterý ani ve středu nepřezouvají.Zítra děti dostanou dvě důležité zprávy pro rodiče. 1/ zjišťovací formulář k distanční výuce a 2/ pokyny ředitele školy k provozu školy. Prosím o jejich nastudování a vyplnění dotazníku. Ten mi následně druhý den pošlete do školy.Děkuji.Již zítra mohou děti dostat oběd. Kdo oběd v úterý a ve středu chce, ať mi to napíše ještě dnes mailem,nebo mi to mohou říci děti osobně zítra ve třídě. Upozornění : rodičům není z hygienických důvodů umožněn přístup do školy ( týká se to i šaten, tříd i školní jídelny).Veškerou komunikaci musíme v těchto dnech zvládat po mailu. Děkuji za pochopení.

2.9. středa  Výuka 8 – 10:30, děti si přinesou penál, blok na psaní. Možný odchod domů v 10:30 s doprovodem, oběd v 10:30 (možný odchod domů po obědě), družina do 17:30. Čipovací systém funguje od 13:30 do 14:00 a od 15:00 do 17:30.

V tomto šk. roce budou mít děti šatní skřínku, proto ať si nosí visací zámek a dva klíčky ( jeden bude náhradní a bude u mě). Tento den děti přinesou učebnici angličtiny z 1. třídy.

3.9. čtvrtek Výuka 8 – 10:30 (možný odchod domů v 10:30 s doprovodem), oběd v 10:30 (možný odchod domů po obědě), družina do 17:30. Čipovací systém funguje od 13:30 do 14:00 a od 15:00 do 17:30.

4.9. pátek Výuka 8 – 10:30 (možný odchod domů v 10:30 s doprovodem), oběd v 10:30 (možný odchod domů po obědě), družina do 17:30. Čipovací systém funguje od 13:30 do 14:00 a od 15:00 do 17:30

Roušky jsou povinné od 1.9. ve všech společných prostorách školy (chodby, WC, šatny, ve třídě podle pokynu učitele).Prosíme, aby měly děti roušku i před školou. https://www.donovalskazs.cz/2020/08/rousky/

Přeji našim školákům, aby byl tento školní rok  šťastný a pohodový. Budeme si držet palce a jistě tuto nelehkou dobu zvládneme.  Buďte zdrávi a opatrujte se 🙂  Srdečně   D.Haladová

——————————————————————————————————————–

Vážení rodiče,

 • na 29.6. a 30.6. jsou vyhlášeny ředitelské dny.
 • Peníze z třídního fondu naší třídy budou automaticky převedeny do fondu druhé třídy a vyúčtování bude zveřejněno na prvních třídních schůzkách školního roku 2020/2021. Z peněz fondu jsem nyní zakoupila drobný dárek za pilnou práci pro naše milé školačky a školáky.
 • Velmi ráda bych chtěla touto cestou všech 18 dívek a chlapců, kteří se denně zúčastňovali prezenční výuky, pochválit za to, jak vzorně pracovali, jak příkladně dodržovali pravidla chování stanovená krizovými opatřeními a s jakou pohodou a ukázněností přistupovali ke všem omezením, která nás limitovala. Byli pracovití a chválili je i ostatní pedagogové, se kterými se během těchto týdnů setkali.  Máte prostě skvělé děti 🙂  !
 • A také bych velmi ráda poděkovala Vám rodičům za celoroční spolupráci. Zejména období posledních tří měsíců Vás zavalilo obrovským množstvím domácí (školní) práce. Velmi oceňuji, jak jste se dětem věnovali. Budeme si přát, aby ten následující školní rok byl klidnější a aby se vše vrátilo do normálu.

PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY. UŽIJTE SI POHODU A BUĎTE ZDRÁVI!

1. září se těším na viděnou 🙂 Dana Haladová

Předávání vysvědčení proběhne v pátek 26.6.

Organizace dne : žáci, kteří mají prezenční výuku přijdou na 8 hodinu. Dopoledne si pohrajeme, zasoutěžíme, popovídáme o prázdninách a v 11.15 děti dostanou vysvědčení. V tento čas budou s námi i žáci z 1. skupiny. Společným rozloučením ukončíme náš školní rok. Ze školy budou žáci vycházet v 11.30. V tomto čase bude v areálu školy velké množství dětí i rodičů, proto Vás prosím, abyste (pokud je to možné) zachovávali rozestupy a měli roušku. Děkuji 🙂

Pokud někdo z žáků z 1. skupiny půjde po rozdání vysvědčení ještě do družiny, tak mě, prosím, o tom informujte. Děkuji.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vyučují v týdnu od 22.-26.6.

1.skupina – dopoledne H. Ptáčníková, odpoledne M. Krupičková.

3.skupina – D. Haladová

Učebnice se budou vybírat a nové předávat až 2. a 3. září 2020.

Informace k poslednímu týdnu školy. V pondělí 29. a v úterý 30.6. již nebude realizována docházková výuka. 

Vydávání vysvědčení:  v pátek 26.6. 2020 v dopoledních hodinách

Opatření: roušky, rozestupy mezi žáky a třídami

Žáci 1. ročníků:

Vysvědčení bude předávat třídní učitelka ve venkovních prostorách areálu školy v době od 10,30 do 11,45.

Po vydání vysvědčení žáci, kteří dochází do školy, odchází na oběd nebo do školní družiny, ostatní odchází domů.

Vyučující v týdnu od 15.-19.6.:

 1. skupina dopoledne – Katka Křížková , odpoledne Lenka Nováková
 2. skupina dopoledne – Lenka Tomášková

Vyučující v týdnu ( od 8.-12.6):

1. skupina dopoledne – Petra Krčková ( odpoledne L. Tomášková)

3. skupina dopoledne – Dana Haladová

Plán učiva 8.-12.6. je zaslán všem, kteří pokračují v distanční výuce mailem, včetně pracovních listů a odkazů na dobrovolné procvičování.

________________________________________________________________________

MILÍ KLUCI A HOLČIČKY, zítra 1.6. máte svůj svátek. Je totiž MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ. Přeji všem z celého srdce hodně zdraví, radosti a spoustu bezvadných kamarádů ! Ať se vám plní sny a vše se daří ! Srdečně paní učitelka 🙂

1.-5.6. je zaslán všem, kteří pokračují v distanční výuce mailem,včetně pracovních listů a odkazů na dobrovolné procvičování.

Zpráva od paní učitelky Ptáčníkové: ve čtvrtek nebude online výuka AJ

Plán učiva od 25.-29.5. Učivo je zaměřené na opakování a procvičování.

 ČJ – opakujeme, čteme, píšeme, skládáme z písmen slova, ze slov věty, luštíme hádanky. Opakujeme : ď, ť, ň /bě, pě, vě/ dě, tě, ně , nová písmena Q,W,X – učíme se je psát správně, dohledáváme slova s těmito písmeny v textu. Píšeme diktáty slov i jednoduchých vět, trénujeme opis a přepis krátkých vět +  čtení ze Slabikáře( práce s textem) i z vlastní knihy Matematika – numerace do 20, pracovní listy + červená matematika, porovnávání čísel, jednoduché slovní úlohy
Prv – učebnice – kapitola Lidské tělo + žijeme zdravě

● VV- kresba lidské postavy

PV – práce s modelínou – lidské tělo

HV- dle volby učitelky – písničky z pohádek

Přeji všem hezký týden :-)_______________________________________

Skupina č. 3 bude po celou dobu výuky v naší třídě. Tedy všechny pomůcky, které tam děti nechaly, jsou jim k dispozici. Skupina č. 1- bude ve třídě na tom samém patře. V místnosti 1.A. S nimi bude chodit do skupiny 10 dětí z 1.A. Paní asistentka pondělí zařídí přenesení jejich pomůcek z naší třídy. V obou třídách jsou funkční interaktivní tabule, velká i malá počítadla, kostičky, mnoho her, výtvarný materiál a další možné aktivity. Věřím, že si to děti ve třídě užijí 🙂

Vážení rodiče, milé děti.  Zde jsou další důležité informace o prezenční výuce, která začíná v pondělí 25.5. Žáci budou vcházet do školy přístavbou a před školou musí dodržet minimální odstupy – 2 metry.  Rozdělení dětí do skupin: Míša Henzlová, Viki Kleimanová, Vojta Popelář, Káťa Holzbachová a Dominik Sigmund patří do skupiny č. 1 a v pondělí si je u přístavby  vyzvedne asistentka Katka Křížková, která je bude tento týden učit. Ostatní děti jsou skupina č. 3 a vyzvedne si je u vchodu paní učitelka Dana Ludvíčková a bude je tento týden učit. 

Prosím, aby děti přinesly následující pomůcky : Slabikář, zelená písanka, červená matematika, učebnice prvouky + pr. sešit, knížku na samostatné čtení, desky s písmenky , mazací tabulka + fix, pravítko 30 cm nebo trojúhelník s ryskou, vybavený penál / pero, tužky , guma, pastelky, fixy/ + 1 balení papírových utěrek. Všechny tyto pomůcky si budou děti nechávat ve škole ve třídě po celou dobu výuky. Domácí úkoly dostávat nebudou. V lavicích budou žáci sedět samostatně. Šatny ráno děti nebudou používat, odcházejí rovnou do třídy, kde se zují a svléknou. Tělesná výchova v rozvrhu nebude.Všichni žáci musí mít při příchodu do budovy školy nejméně dvě roušky a igelitový sáček na jejich odložení. Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám. Děkujeme za pochopení.
https://www.donovalskazs.cz/2020/05/info-1-stupen/

ROZVRH HODIN – PRVNÍ TŘÍDY (1.,2.,3. SKUPINA)

PLATNÝ OD 25.5. 2020  DO 26.6.2020


1.2.3.4.
          POČJMAČJVV
            ÚT
ČJ MAPRVPV
            STČJMAČJVV
            ČTČJMAPRVPV
ČJMAČJHV

S pozdravem 🙂 

Anglický jazyk : Online výuka AJ opět bude pod tímto odkazem -> meet.google.com/szn-axdk-yip  ve čtvrtek 21. 5. od 10:30. Prosím, aby děti měly vyplněnou str. 43 v PS a str. 44 je dobrovolná. A připravily si jednu otázku, která bude v tomto tvaru: Can you see (a door)? Místo a door může být jakákoliv věc, pro inspiraci se podívejte na str. 51 v učebnici.  Zdraví paní učitelka Ptáčníková

Týdenní plán 18.-22.5. Všem rodičům děkuji za zaslání všech formalit. A těším se už za týden na naše děti 🙂 Matematika : opakujeme, procvičujeme. Str 53-55 + Seznámení s pravítkem a metrem ( krejčovský, zednický, pásmo atd…) Odhad x přesné měření.Odhadni, kolik cm měří tvůj penál, guma, …knížka, polštář…a další věci kolem tebe. Nezapomeň si svůj odhad zapsat a následně předmět změř.Dozvíš se, jestli ses mýlil o hodně nebo máš správný odhad. Každý den změř alespoň 5 předmětů.
český jazyk:  Slabikář 99  zelená písanka str. 8 a 9. Do domácího procvičovacího sešitu opiš psacím písmem všechna modrá slova ze stránky 99, vymyslíš ještě další slova, ve kterých jsou nová písmenka ?
-opakujeme měsíce: u každého měsíce si přečti básničkuhttps://www.youtube.com/watch?v=54taDGaLWEI
 Pro znalce orloje :  https://www.youtube.com/watch?v=luezF55V90ghttps://www.youtube.com/watch?v=-g5e5fSlge4

Prvouka str. 71    +     https://www.youtube.com/watch?v=s5_ndWTL8hAhttps://www.youtube.com/watch?v=W7OO-7Uep4Y

12.5. Vážení rodiče, posílám k prostudování Pokyny ředitele školy a Dokument MŠMT, týkající se zejména podmínek, za jakých se bude realizovat od 25.5. 2020 výuka žáků 1. stupně, odpolední zájmová činnost a stravování.

V praxi to bude vypadat tak, že na základě poslaných přihlášek budou žáci rozděleni do skupin. V každé skupině bude jeden vyučující (na dopolední činnost) a jeden pedagog (odpolední zájmová činnost). Skupina bude celý den v jedné učebně a bude mít vyhrazený společný prostor, kde se může pohybovat (cesta na WC). V této třídě se budou děti i stravovat.

Z provozních důvodů není vyloučeno, že dítě bude zařazeno do skupiny s žáky jiné třídy nebo i ročníku a bude ho učit jiná paní učitelka či asistentka. Pro každou skupinu budou jiné časy příchodu a odchodu. Skupiny se nebudou stýkat, nebudou možné žáky ze skupiny přeřadit. Účast na výuce ve škole je dobrovolná. Děti, které nebudou chodit do školy, budou pokračovat v distanční výuce, kterou povedu já.

Školní kuchyně: připravujeme pouze studená jídla do jednorázových nádob, bez polévek a nápojů. Výdej jídel a jejich konzumace bude probíhat v učebně od 11,45 do 12,30 hodin. Cena oběda bude navýšena o cenu jednorázové nádoby. Doporučujeme vybavit žáka pitím na celou dobu pobytu ve škole.

Podmínky přijetí k výuce v budově školy:  

 1. povinnost zákonných zástupců podepsat ,,čestné prohlášení“, přihlášku ke školnímu stravování a přihlášku k odpolední zájmové činnosti a odeslat nejpozději do 18.5.2020, třídnímu učiteli na jeho email (slouží současně jako přihláška k docházce do školy) Z organizačně- technických důvodů nebudou pozdější přihlášky přijímány!
 2. seznámit se s podmínkami pobytu a výuky ve školní budově, obsažené v dokumentu „ Ochrana zdraví a provoz ZŠ v období do konce školního roku 2019/2020“  
  Podepsáním čestného prohlášení zákonný zástupce rovněž stvrzuje, že se s tímto dokumentem seznámil.______________________________________________________________________________________________________________________________________

 ,,čestné prohlášení“přihlášku ke školnímu stravování a přihlášku k odpolední zájmové činnosti 

Pokyny ředitele školy ZŠ Donovalská https://drive.google.com/file/d/1YPneagtaiwz9RQboNWzDy-iD-4JJ0ZMd/view?usp=sharing

Dokument MŠMT – Základní provozní podmínky pobytu a pohybu žáků 1. stupně na ZŠ (prosím, seznamte se s ním). https://drive.google.com/file/d/1MgnJXJhBJC5ayOLulqc0871gciKNCLJ4/view?usp=sharing

11.5. Vážení rodiče, zde jsou tři důležité informace.

1/ mám pro děti nachystaný poslední díl PÍSANKY ( je zelená). Aby ji děti dostaly, je domluveno, že si ji můžete vyzvednout ode dneška v čase od 8 -10 hodin u okna pana zástupce. Nejlépe tento týden. Je to 3. okno v pořadí, zaťukejte a písanku Vám předají. Pokud máte možnost, vyzvedněte jich více( i pro ostatní děti-pokud bydlíte blízko sebe) a domluvte se na předání. Děkuji. 2/ Prosím, abyste mi nejpozději do tohoto pátku poslali mailem informaci, zda Vaše dítě nastoupí 25.5. do školy na prezenční výuku, či budete dále pokračovat ve výuce distančně. Pokud dítě nastoupí do školy, není zaručeno, že ho budu učit já. Děkuji za spolupráci 🙂 3/informace od paní angličtinářky :

Každý čtvrtek online výuka AJ zde -> meet.google.com/szn-axdk-yip Na čtvrtek 14.5. si připravte toothbrush (kartáček), hairbrush (hřeben), soap (mýdlo), shampoo (šampon) and duck (kačenku). Kačenka není povinná. A hotovou str. 42 v prac. sešitě.
Děkuji moc a na všechny se těším :-)Mějte se krásně, papa Hanka Ptáčníková

________________________________________________________________________________

TÝDENNÍ PLÁN 11.-15.5. Milé děti , vážení rodiče, zdravím Vás 🙂 Týden nám utekl jako voda a tady máte další učení. Děkuji všem za milé dopisy a obrázky, moc mě to těší. Mějte se hezky a buďte zdrávi 🙂 paní učitelka 🙂

český jazyk: opakujeme, procvičujeme, čteme, píšeme a učíme se s „Učítelkou“ + Slabikář str. 97-98

https://www.gramar.in/cs/category.php?category=por     čtení s porozuměním
Texty jsou označeny hvězdičkami, které určují jejich náročnost/ od jedné hvězdičky – to jsou texty pro začínající čtenáře až po tři hvězdičky, to jsou složitější texty pro čtenáře pokročilé/. Úkol pro děti: vyber si text ( začni těmi s jednou hvězdičkou), přečti si ho / nejlépe potichu i nahlas/ a zkus samostatně vypracovat, odpovědět na úkoly pod ním. Možná to pro tebe nebude zprvu jednoduché, ale zkoušej to znovu a znovu 🙂 … a pokud to denně nestihneš,nezvládneš, …nevadí. Je důležité, aby ses při čtení soustředil/a a informace z textu sis zapamatoval/a, nebo posléze v textu uměl/a dohledat. Tak držím palce:-) !

matematika: opakujeme, procvičujeme a učíme se s „Učítelkou“ : červená str. 50-52

MATEMATIKA -PRO ZÁJEMCE: Příručka pro rodiče- seznámení s matematikou prof. Hejnéhohttps://ucebnice.fraus.cz/file/edee/2015/05/prirucka-pro-rodice3.pdf

PRVOUKA: LIDSKÉ TĚLO :str.69-70

Hudební výchova : v minulých týdnech jsme se věnovali v prvouce zvířatům. I v hudebce na ně tento týden nezapomeneme. Zkus si zazpívat tyto písničky. Pokud je neznáš, určitě ti rodiče pomohou a naučí tě je. Až si je přezpíváš, přemýšlej, zda si vzpomeneš ještě na další písničky, ve kterých se zpívá o zvířatech. 

 • Okolo Třeboně, Kočka leze dírou, Skákal pes, Já mám koně, Běžela ovečka, Halí, belí, Když jsem já sloužil, Krávy, krávy, Pásla ovečky, Maličká su, Když jsem husy pásala , Utíkej, Káčo, utíkej._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

TÝDENNÍ PLÁN 4.-7.5.
český jazyk: opakujeme, procvičujeme , čteme, píšeme
https://bobyho-skola.cz/cesky-jazyk-1-trida/pisanka/  zde si prohlédnout všechna písmenka. Znovu je zkoušej psát podle pokynů. Zkus od každého velkého psacího písmene napsat jedno slovo / jméno kamaráda, město, stát/. Úkol do konce května : přečti si libovolnou dětskou knihu a napiš o ní / tak přibližně jednu stránku včetně obrázku/. Pokud to nestihneš za květen, nevadí. A pokud jsi dobrý čtenář a knížek máš přečtených víc, můžeš si užv zavést svůj první čtenářský deník. Doporučuji ti mít na to speciální sešit. matematika : opakujeme, procvičujeme: červená 48-49, procvičujeme pojmy dnes, včera, zítra , pozítří, předevčírem. Např. dnes je 7. května, zítra bude…….., včera bylo ………Dnes je pondělí, včera byla….., pozítří bude…..  apod. prvouka : opakujeme str. 68  Do velkého modrého sešitu namaluj nebo nalep  5  hospodářských zvířat  a ke každému napiš něco zajímavého. Informace ti pomohou najít rodiče na internetu nebo v encyklopediích. Pokud máš domácího mazlíčka, namaluj ho a napiš o něm něco.   Děti, dívejte se na učení v televizi Učítelka, čtěte,malujte ,hrajte si, sportujte . Těším se na Vás 🙂________________
Anglický jazyk :
Každý čtvrtek od 10:30 bude online výuka AJ pod tímto odkazem meet.google.com/szn-axdk-yipNa čtvrtek 7.5. budou mít děti vyplněný pracovní sešit str. 34-41 celá lekce 5. Kontrolovat budu str. 40 – 41. A začneme novou lekci 6, proto prosím o první seznámení slovíček k této lekci viz Google disk níže.
Vytvořila jsem složku na Google Disku, kam budu pravidelně přidávat materiály na samostudium AJ. Najdete tam i ty minulé.https://drive.google.com/drive/folders/1Z5FinhM9u5FSjFWuReeDbobrlLdKRQ2a?usp=sharing  V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujte přes email: ptacnikovah@donovalskazs.cz_________________________________________

Týdenní plán 27.-30.4.  Český jazyk:  procvičujeme písmeno Ě:  

     https://skolakov.eu/cesky-jazyk-2-trida/pismeno-e Z těchto cvičení udělat postupně všechna cvičení a každý den v tomto týdnu si nechat nadiktovat 2 libovolné věty z těchto cvičení jako diktát. Slabikář str.  95-96, oranž. písanku tento týden dokončit  Matematika : str. 44-47

Prvouka: opakujeme zvířata na statku- str. 64-65, a dále pokračujeme v tématu zvířata. Str. 66-67-domácí mazlíčci

Něco pro milovníky zvířátek: https://decko.ceskatelevize.cz/tercin-zvireci-svet

https://decko.ceskatelevize.cz/zoomanie Děkuji všem, kteří mi posílají svoje vyfocené obrázky i dopisy. Mám z nich velkou radost. Doufám, že se máte všichni dobře, že nikdo nemarodí a že si užíváte po dlouhé době i sportování a procházky rozkvetlou přírodou. Nezapomeňte, že ve čtvrtek 30.4. se pálí čarodějnice, tak si ten večer užijte třeba někde u táboráčku a potom o víkendu si nakreslete obrázek čarodějnice.

Srdečně 🙂 DH

:-)

Milé děti, vážení rodiče, zde je TÝDENNÍ PLÁN pro dny 20.-24.4.Věřím, že se máte hezky a snad se už brzy uvidíme. Už se na vás všechny moc těším

Český jazyk:ČJ: SLABIKÁŘ – DĚ,TĚ,NĚ strany – 93 a 94  / příští týden na tuto látku naváže bě-pě-vě/http://cviceni.testy.sweb.cz/CJ.htm#Slabikydetenehttps://www.youtube.com/watch?v=DYZMZz5Oa74

Dále procvičujte diktáty třeba s diktátovou paní učitelkou: https://www.youtube.com/watch?v=geqelDOTwLA

PSANÍoranžová písanka (slabiky dě, tě, ně) –  strany 26,27,28
Matematika: červená matematika do str.40-43, počítáme do 20, opakujeme si hodiny- orientace v čase. Zkouším odhadnout, co mi trvá minutu, 10 minut, 1/2 hodiny, hodinu….atdPro zopakování i pro šikulky :      https://www.youtube.com/watch?v=SZG6hv5uyeY
určení pořadí- první, poslední, předposlední, Několik inspirací k domácímu počítání:video Matematika 1. ročník, Hejného metoda – Podlaží a počet krychlí aneb Podívej se , jak to vypadá při matice v jiných třídách

:-)

https://www.youtube.com/watch?v=S2O4VbGBdkYhttps://www.youtube.com/watch?v=1hL6jzFIbR8procvičujeme : https://www.youtube.com/watch?v=Q1MZvP2Js2s
https://www.youtube.com/watch?v=cIiIpXuofDw


Prvouka:  tento týden nové téma: ZVÍŘATA NA STATKU – uč.str. 62-63 + opakujeme stromy, keře, zeleninahttps://www.youtube.com/watch?v=QnuzTxmmW8Y

  poznáš zvíře podle zvuku?… a nezapomeň zavřít oči

:-)
https://www.youtube.com/watch?v=DfXL7DIH

 a zde něco pro poučení i zábavu :    https://edu.ceskatelevize.cz/
http://rysava.websnadno.cz/?action=show&class=2&subject=Český jazyk&search1=07.+Písmeno+ě&topic=01.+Skupiny+dě%2C+tě%2C+ně#selid

:-)

 výtvarná výchova: Namaluj obrázek pro babičku a dědečka s věnováním i krátkým vzkazem. Určitě jim tím uděláš velkou radost

14.-17.4.  TÝDENNÍ PLÁN český jazyk: 

https://skolakov.eu/cesky-jazyk/2-trida/souhlasky/pravopisny-trenazer-dy-ty-ny-di-ti-ni/vyber.html

 di- ti- ni/ dy-ty-ny  slabikář 89-92 , oranž. písanka : 20-25, + procvičujeme, opakujeme vše naučené 🙂

matematika : červená matematika do str. 39, opakujeme si hodiny/ stačí  orientovat se v celou hodinu a v půl od 1-12 hod., – označení časů 13-24 , čtvrt a tři čtvrtě se budou děti učit až ve druhé třídě/, dokončujeme malou procvičovací míčkovou matiku

prvouka :  zelenina na jaře 59 + 61

ANGLICKÝ JAZYK- ZPRÁVA OD PANÍ UČITELKY. Připravila jsem pro 1.C online hodinu AJ. Snad nám to vyjde a my se uvidíme i uslyšíme

Odkaz na online hodinu AJ (Google Meet): meet.google.com/szn-axdk-yipČas: čtvrtek 16. 4. 2020 10:30 – 11:30Prosím děti, aby si na tu hodinu připravily učebnici a pracovní sešit. V případě jakýchkoliv dotazů,obracejte se přímo na mě: ptacnikovah@donovalskazs.cz
Děkuji a přeji příjemný zbytek dne.Mgr. Hana Ptáčníková_________________

:-)

  Milé děti a rodiče, děkuji Vám za všechny vaše milé maily a přání k Velikonocům 🙂 Velmi mě to potěšilo. Přeji hodně pozitivních myšlenek a radostí doma. DH

_____________________________________________________________________________________________

:-)

Následující týden bude méně úkolů. Škola je totiž jen od pondělí do středy. Pak následuje velikonoční volno. Tyto dny využijte k načerpání síly, k hraní, procházkám, ke zdobení bytu  velikonoční výzdobou, k malování vajíček, pozorování probouzející se přírody, popřípadě i k dokončení úkolů, které jste doposud nezvládli.  UŽIJTE SI POHODU  A VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ SVÁTEČNÍ DNY 

TÝDENNÍ PLÁN : 6. – 8.4. ČJ : https://www.youtube.com/watch?v=et5CmMG_3ek   Bobyho škola   +  opakujeme  si psací písmo +  oranž. písanka 18-19

·   

   Zapíšu si do deníčku, jak slavíme Velikonoce u nás doma. 

M  :  https://www.youtube.com/watch?v=Nxp5UZfYEJE   VYMYSLÍM A ZAPÍŠU SLOVNÍ ÚLOHU K VELIKONOCŮM a  pošlu  ji  svému  kamarádovi nebo kamarádce ze třídy, aby mi úlohu vypočítal/a  a pak si to zkontroluji 😊

·       PRVOUKA :

ZJISTÍM od rodičů, nebo babičky a dědečka…. PROČ SE SLAVÍ VELIKONOCE + prvouka str. 58

:-)

PRO RADOST:   Velikonoce u Hurvínka , Pata a Mata a v chaloupce na vršku 

Vv- zde posílám několik videí jako inspiraci k velikonočnímu tvoření ( dobrovolné).

https://www.youtube.com/watch?v=nW7iVeLfuYc https://www.youtube.com/watch?v=-aqvZSfKZ6o https://www.youtube.com/watch?v=aBr46I53X9A https://www.youtube.com/watch?v=Gk1JjLtwsx0

https://www.youtube.com/watch?v=hzXiqV2aNSU https://www.youtube.com/watch?v=yMMe4AV_Z-g

Milé děti, DĚKUJI VŠEM, kdo jste mi poslali v příloze mailu fotku svého JARNÍHO PLAKÁTU. Moc mě to potěšilo! Až se vrátíme do naší třídy, tak si je všechny vyvěsíme na nástěnku 🙂

Milé děti, zítra začíná nový měsíc DUBEN a my budeme potřebovat nový čtenářský list ! Tentokrát si ho udělejte sami. Buď se můžete inspirovat těmi, které jsem vám připravila v minulých měsících já, nebo si ho vytvoř podle své představy 🙂 Těším se, že si je už v květnu ve třídě ukážeme. Tak hezké chvilky s knížkou !

30.3. Vážení rodiče, chci Vás poprosit, zda byste mi mohli, v horizontu jednoho týdne, napsat na mail stručnou zpětnou vazbu, jak vnímáte množství zadávaných domácích úkolů, popřípadě, jak to zvládáte. Chápu, že situace je pro Vás velmi náročná. Děkuji za spolupráci, velmi si vážím toho, co v současné době pro vzdělávání svého dítěte činíte. Děti i Vás srdečně zdravím 😊

Anglický jazyk : zdraví vás paní učitelka Hanka 🙂

https://docs.google.com/document/d/1Ua3fqPVOFXM5YXcuJJ5GMgigIJxGTTXgcER6C2itP5M/edit?usp=sharing

:-)

Moc na vás vzpomínám, jak se máte a jak to všechno zvládáte. Doporučuji vám sledovat na ČT pořad UčíTelka .Televizní učení sleduji i já a říkám si, jak by to šlo v tu chvíli mým šikulkům 🙂  Možná se vám televizní učení zdá  příliš jednoduché, ale myslete na to, že na opakování je to určitě dobré. Ona to není žádná hračka vytvořit pořad, aby se líbil všem dětem ze všech tříd. Paní učitelky v televizi jsou velmi šikovné a tak máte výjimečnou možnost pracovat s mnoha těmi nejšikovnějšími učitelkami.

Zdraví vás paní učitelka Dana Haladová 🙂

Týdenní plán na dny : 30.-3.4.

ČJ-Slabikář str. 94-88 / Ď,Ť, Ň/ , oranž. písanka 12-17 a písmeno E na str. 9. Denně čteme a píšeme. Od zítřka se pokuste, děti, začít psát svůj deníček. Můžete si na to opatřit nový třeba nějaký hezký barevný sešit, který teď máte doma. A pokud ho nemáte, tak pište na obyčejné papíry, ze kterých si ten sešítek můžete vyrobit a linky dorýsovat pravítkem 🙂 Pište vždy, co bylo ten den fajn, nebo co nového nový den přinesl. Stačí denně tolik vět, kolik je ti třeba let 🙂 Určitě do deníčku můžeš malovat, nebo vlepovat. Pokud nějaký den psát nestihneš, nebo už budeš unavený, unavená…., nevadí. Matematika – červená 30-34 + pokračujeme v míčkové / každý den jednu stránku/. I nadále si počítejte s mincemi, zkuste vymyslet nějaké hadí příklady typu : 15-4-3+10-2=…… 10+7+2-9+1-0 =…… apod. Nezapomínejte, že si nad čísla můžete psát mezivýpočty 🙂 Prvouka pokračujeme v tématu JARO str 57 a 60. Naučte se poznávat 10 jarních kytiček podle fotografií a 10 ptáčků , které můžeš vidět v české přírodě + a na str. 60 stromy a keře.

Výtvarná výchova: Vytvoř si JARNÍ plakát, který si pověsíš v bytě. Použij na to pastelky, fixy, vodovky, vystříhni třeba obrázky z prospektů, časopisů, maluj, piš , tvoř! Zapoj do své práce i mladšího nebo staršího sourozence a uvidíš, jak vám to půjde 🙂 Máš na to celý týden .

Tělesná výchova. https://www.youtube.com/watch?v=RcJHWZQ490c

Procvičování online

https://decko.ceskatelevize.cz/nenudim-se-doma#https://www.matyskova-matematika.cz/vyukova-videa/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/dily/

Dnes 28. 3. si připomínáme výročí narození Jana Amose Komenského, který se zasloužil o to, aby to děti ve škole bavilo.  

O  životě tohoto významného muže můžete, milé děti,  zhlédnout krátké kreslené video:

25.3. Všechny kluky a holčičky zdraví Míša Hezlová se svou maminkou a posílají Vám všem zábavnou matematickou hru. Přejeme příjemné chvilky s matematikou a moc děkujeme ! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=yvX1Z6V9bWo

23.3.

Milé děti, moc Vás zdravím. Doufám, že jste všichni, holčičky a kluci, zdrávi, že jste v pohodě a užíváte si doma příjemného domácího učení i lenošení.  Už se na Vás moc těším a věřím, že až zvítězíme nad tím zlým virem, tak se zase s radostí  vrátíme do třídy ke společné práci. Teď ale musíme ještě několik týdnů vydržet a pracovat takhle odděleně. Aby se to lépe snášelo, tak jsem Vám kromě povinných částí (jako jsou stránky v učebnicích a sešitech) , zařadila i materiály, které jsou dobrovolné, tak trošku pro radost či pro zkrácení toho dlouhého času doma. Tak si to učení beze mě užijte

a nezapomeňte ještě udělat každý den nějaký dobrý skutek. Třeba pomoci mamince při vaření, uklidit si šuplík s hračkami, nebo třeba umýt umyvadlo. Určitě tím uděláte tátovi i mamce radost. Buďte na sebe opatrní a učte se s chutí ( …a doma nezlobte ! ) Papa.

Vaše paní učitelka

:-)

 Vážení rodiče, i Vás velmi srdečně zdravím. Držme se, neklesejme na mysli, určitě bude líp ! Děkuji velmi za spolupráci.  
Zde je týdenní plán 23.-27.3. ČJ: Slabikář 80-81 písmeno G,   v návaznosti na to oranž. písanka 7-8. Slabikář  82-83 písmeno F- v návaznosti na to oranž. písanka 10-11. V těchto dnech se, děti, vraťte znovu k papírovým písmenkům z desek  a zkuste skládat tato nová slova a pusťte se i do skládání vět.  I nadále pište do domácího procvičovacího sešitu alespoň 5 vět denně. Poproste babičku, taťku, maminku.., aby vám dávali i diktáty. Když doma potrénujete, budou pak ve škole jedničky.

 Nezapomeňte číst. Věřím, že už mnozí čtou z opravdovských knížek a těším se, že se mi pak ve škole pochlubíte, co už jste přečetli !

:-)

Matematika – pokračujeme ve stejném režimu- tedy denně 1 str. červené matematiky  (tedy 25-29)a jedna z míčkové.  V tomto týdnu si matiku trénujte i na skutečných mincích. Poproste rodiče, aby vám vysypali z peněženky drobné a zkuste si doma zahrát na obchod.  Trénujte při opakování příklady s přechodem přes desítku.

Prvouka – téma JARO  53-56 

Vv :   Pokud byste se chtěli zúčastnit výtvarné soutěže, zde je odkaz : https://www.lhmp.cz/eko/2020/03/19/vytvarna-soutez-pro-vsechny-kteri-zustali-doma-namalujte-kouzlo-jara/
Hv :   – naučte se společně se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem krásnou jarní písničku : Jaro dělá pokusy, pak ještě  písničku Krávy, krávy a do třetice jednu od Petra Skoumala : Když jde malý bobr spát 

:-)

ZDE JSOU ODKAZY NA VŠE, CO BY VÁS MOHLO JEŠTĚ BAVIT  A CO PROHLOUBÍ VAŠE ZNALOSTI. MĚJTE SE KRÁSNĚ!

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma?fbclid=IwAR0GNo-JPS-H6VlIyMChmDTokiSioDnDhTdsawpvgYNgCdhgbJ68SnIk3sg   UČEBNICE FRAUS ke stažení zdarma

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR1GWhmMCzWHGq86naCodREC4h2wlyacw-5MUbYPApibYVoyQexemwTZUvo   UČEBNICE NOVÁ ŠKOLA- ke stažení zdarma

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/1-stupen/865-matematika-dle-prof-hejneho     DOPORUČUJI!   

:-)

https://www.matika.in/cs/?fbclid=IwAR1fuov2s63abVU4aeYcHQAaiRCgErthTS4ka85Q7CEQF-R32E1D8jzfRJM
https://www.umimematiku.cz/pexeso-nazvy-utvaru-1-uroven/85http://www.naucsepocitat.cz/https://eu.skola-loucany.cz/kategorie/inovace-a-zkvalitneni-vyuky-smerujici-k-rozvoji-matematicke-gramotnosti-3/pocitani-se-zviratky-9/

https://skolakov.eu/matematika-2-trida/scitani-a-odcitani-do-20-s-prechodem   DOPORUČUJI

ČJ PROCVIČOVÁNÍ A ČTENÍ :

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-1-trida https://www.zs-studanka.cz/dum-1roc-cesk.html


https://www.youtube.com/watch?v=ECVThiZaWJU&list=RDJEC-LU3qs-k&index=32


https://www.youtube.com/watch?v=EEL2qOclur0


https://www.youtube.com/watch?v=2QGVK-KwC-w


https://www.youtube.com/watch?v=2Noilf9Ra00&list=PLeNRhVeKyyLELxA09-u6rnxK1XECL1yb5&index=1


https://www.youtube.com/watch?v=_7SvjzuB-MM


https://www.youtube.com/watch?v=IWzLMqG77XA

Vážení rodiče, milé děti 🙂

zde je týdenní plán pro dny od 16.-20.3.  Týdenní plán bude vždy orientační . Prosím pracujte s dětmi podle vašich časových možností i sil. Hodně času věnujte opakování. K tomu slouží  nejen naše školní materiály, ale velké množství odkazů na netu i dopolední učení v televizi :Učítelka

Pokud některému  zadanému úkolu děti nebudou rozumět nebo si s ním  nebudete vědět rady, tak je buď vynechte, nebo s ním pracujte tak, jak uznáte za vhodné Vy.

V tuto chvíli  pracujte se všemi pracovními sešity doma dle vlastního uvážení. To znamená, pokud chcete, vpisujte  si tam  svoje poznámky,  používejte zvýrazňovače,  s matematickými příklady pracujte dále i v tom smyslu, že po jejich vypočítání můžete pracovat s výsledky příkladů- např. je dále sčítat / … řadit  je vzestupně, sestupně,  ….atd/.  Totéž se týká i češtiny, kde- zejména ve Slabikáři-  se můžete s dítětem k mnoha článkům vracet a dále s nimi pracovat a do Slabikáře dle potřeby vpisovat. 

Prosím, aby děti pracovaly denně a to od pondělí do pátku. Zkuste si i doma stanovit s dítětem nějaký  pravidelný domácí rozvrh a ten se pokuste dodržet. Děti by se měly denně věnovat matematice i ČJ :  hlasité i tiché čtení  + komunikace +  psaní  a  alespoň dvakrát týdně prvouce. Doporučuji si tuto práci  / jednotlivé předměty/ zorganizovat ve dvacetiminutových  blocích. 

V případě dotazů či nejasností se na mě obracejte cestou mailu. 

Všichni víme, jak je tato situace mimořádná a pro všechny náročná.  Snažte se proto , aby u každého  z Vás doma panovala  dobrá nálada. Zaměřte se v následujících dnech na vše, na co je normálně času málo . Malujte,tvořte, …. vyndejte tempery, vodovky, plastelínu, nechte děti hodně stříhat, lepit, vymýšlet…. , zpívejte si , čtete si , vyprávějte, pokud nám to okolnosti dovolí- sportujte, vyražte do přírody.  Děkuji  Vám za spolupráci. Přeji pevné zdraví, hodně sil a trpělivosti . DH

ČESKÝ JAZYK : Slabikář / vždy k dané stránce patří i úkoly napsané dole / 74-75 Ř,ř + 76-77 CH, ch + 78-79 PÍSANKA : SNĚHULÁK- opakujeme psací velké I – a pak na to navazuje velké psací K / STR. 10-11/ opakujeme velké psací L zde se pozastavte a znovu s dětmi potrénujte písmena L, Z S / …vymysli od každého písmene 3 jména a dvě města /. Pořiďte si na doma domácí cvičné sešity, do kterých bude dítě toto procvičování psát. Denně děti přepíší alespoň 5 vět. (Vyberou si věty třeba ze Slabikáře. )

ORANŽOVÁ PÍSANKA : STR. do str. 6

MATEMATIKA : KAŽDÝ DEN JEDNU CELOU STRÁNKU Z ČERVENÉ MATIKY tedy od str. 20-24 + 1 STRÁNKU denně Z MATIKY S MÍČKEM

PRVOUKA – DO STR. 52. PROCVIČUJ SI PROBRANOU LÁTKU. PROČTI SI NÁZVY VŠECH KAPITOL NAHLAS A ZOPAKUJ SI TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.

Učíme se s radostí :

https://skolakov.eu/https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_cj1.php
https://www.matika.in/cs/#1
Nabídka činností  pro pracovky a výtvarku na tento týden  / je to pouze nabídka, inspirace pro dlouhé dny… není to povinné/.

https://www.youtube.com/watch?v=82_Or18N7o4&list=PLiiDM4Ir7xjRziSHhFt2Qk5uaw8UjvKHs&index=9
https://www.youtube.com/watch?v=Sz4QPwcyJJo

15.3. Anglický jazyk

https://docs.google.com/document/d/1Ua3fqPVOFXM5YXcuJJ5GMgigIJxGTTXgcER6C2itP5M/edit?usp=sharingf

12.3. Vážení rodiče,

Vzhledem k situaci, kdy není jasná doba, po kterou budou školy uzavřeny, bychom Vás chtěli požádat o spolupráci při domácí výuce Vašeho dítěte.

Škola se bude snažit eliminovat dopady, které může mít odvolání výuky. Je třeba v přiměřené míře zachovat domácí přípravu našich žáků, proto třídní učitelé i ostatní vyučující budou umísťovat na webové stránky jednotlivých tříd úkoly, odkazy i vzkazy, které se týkají probírané látky. Dalšími možnostmi je využívání on-line učebnic nakladatelství Fraus i Nová škola. Současně budou všichni vyučující připraveni k případným konzultacím prostřednictvím svých služebních e mailů, které jsou uveřejněny i na webových stránkách školy. Sledujte prosím pravidelně webové stránky školy i jednotlivých tříd!

Učebnice a pracovní sešity by děti měly mít doma. V případě, že by některý žák učebnice zapomněl např. ve skříňce, zastavte se v kanceláři školy v pracovní dny od 9 do 13 hodin, nebo nás kontaktujte na tel. 272 934 191.

Děkujeme za spolupráci a věříme, že se nám společně podaří tuto situaci úspěšně zvládnout.

Mgr. Pavel Dittrich, ředitel školy
________________________________________________________________________________

10.3.Vážení rodiče, zde jsou domácí úkoly na nejbližší dny / do pátku 13.3. /.

český jazyk: Slabikář– hlasité čtení a opakování do str. 75, PSANÍ: modrá písanka- dnes jsme psali str. 28-29/P-R-Ř/, doma: tuto látku procvičit ze sněhuláčkovské písanky/ Sněh.P/ str. 16, látka na středu : velké H- Sněh.P 26-27, dále v modré na str. 19, čtvrtek- 28-29, pátek nové písmenko: L modrá : 31. V rámci opakování písmenek se zaměřte na slova s velkými počátečními písmeny S,Š, Z,Ž, L, aby se dětem tato písmena nepletla.

Přes víkend – dopisujeme obě písanky, všechny volné řádky v písankách popíšeme slovy nebo větami/ doporučuji slova ze Slabikáře/

matematika: do pátku z červené matematiky příklady do str. 19

Poznámka k matematice: příklady  typu AUTOBUS  nepočítejte.  Až se sejdeme s dětmi společně ve třídě,tak tento typ příkladů budeme řešit cestou  předvádění,  budeme jezdit po třídě s krabicí AUTOBUS, do které budeme kostičky – jako cestující – vkládat a zase vyndavat. Tak, aby dětem byl příklad pochopitelný.Zatím tyto  příklady přeskočte.

prvouka: dnes str. 49, za DÚ- ústně otázky pod textem, krátké básničky na této stránce přečíst nahlas, úkol na pátek str. 50-51 přečíst + naučit se nazpaměť důležitá tel. čísla

Děkuji Vám za spolupráci. Budeme doufat, že se situace brzy uklidní 🙂 Všem přeji pevné zdraví . D.Haladová

Vážení rodiče, dle aktuálních informací Bezpečnostní rady státu se s účinností od zítřka tj. 11.3.2020 ruší do odvolání výuka v základních školách. Sledujte, prosím, web školy, kde budeme zveřejňovat aktuální informace. Mgr.Pavel Dittrich, ředitel školy

Psaní– doporučuji trénovat opis, přepis, nebo diktát. Přepis znamená, že dítě z velkého, nebo malého tiskacího přepíše do psacího písma. Nebo z psacího do velkého tiskacího písma. Malé tiskací písmo děti nepíší, pouze ho čtou. Opakujte probraná písmenka, pište s dětmi slova a věty, která mají v písankách i ve slabikáři. Matematiku trénujte s počítadlem i bez. Zaměřte se na to, co mají děti v sešitech či v testech špatně a pracujte s chybou. Tzn- vraťte se se svým dítětem k tomu, co nešlo a zkuste to znovu. Děkuji za spolupráci.

Zde nabízím několik odkazů na zábavné domácí procvičování 🙂

http://skolicka6.sweb.cz/DRACI/DRACI1.htm

http://www.naucsepocitat.cz/small/?max=9&zero=&hide=hh

http://skolicka6.sweb.cz/OBRAZKOVEKRIZOVKY/KRIZOVKA3.htm

http://skolicka6.sweb.cz/DIKTATY/DIKTAT1A.htm

http://skolicka6.sweb.cz/ABECEDA/ABECEDA1.htm

https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/lide-a-cas/u-hodinare/cviceni1.htm

HODINY
/ zatím se ve škole učíme jen celou a půl…/

28.1. ÚKOLY PRO MARODY, kterým se už udělalo lépe 🙂


Matematika : procvičujeme, opakujeme / sčítání a odčítání přes 1O s počítadlem i bez : 7+4, 9+5, 11-5, 12-3…atd/, máme nový sešit na M- až děti dorazí, mají ho tu nachystaný. Písanky- žlutá a dráčková: oba sešity dopisujeme, dokončujeme.Čtení – slabikář au, ou- do str. 53. Dnes nové písmenko Z, z- str. 54-57. Prvouka – do str.42.

Všem přeji brzké uzdravení. Vysvědčení dětem předám, až dorazí 🙂

:-)

26.1. Pololetní vysvědčení budou děti dostávat ve čtvrtek 30.1. během 4. vyučovací hodiny. 5.vyučovací hodina dětem odpadá. Prosím, aby si děti přinesly na vysvědčení pevné desky. Děti budou dostávat výpis, který se do týdne vrací zpátky do školy. Na konci roku dostávají děti originál vysvědčení, které jim zůstává. V pátek 31.1. mají děti jednodenní pololetní volno . Užijte si ho 🙂

26.1. Pololetní vysvědčení budou děti dostávat ve čtvrtek 30.1. během 4. vyučovací hodiny. 5.vyučovací hodina dětem odpadá. Prosím, aby si děti přinesly na vysvědčení pevné desky. Děti budou dostávat výpis, který se do týdne vrací zpátky do školy. Na konci roku dostávají děti originál vysvědčení, které jim zůstává. V pátek 31.1. mají děti jednodenní pololetní volno . Užijte si ho 🙂

Prosím, aby chlapci nosili do školy jeden box s kapesníčky. Od 2. pololetí budeme v matematice používat kostku, prosím, aby si ji děti časem přinesly.

Přeji hezké dny DH

__________________________________________________________________________

22.1. V matematice začínáme počítat příklady, kde bude výsledkem číslo větší než 10. K tomuto účelu velmi pomáhá počítadlo.Pokud doma počítadlo máte, prosím, aby si ho děti vzaly na další dny do školy. Prosím, označte ho, ať si ho děti poznají. Pokud ho nemáte, nemusíte kupovat, ve třídě dvě máme a děti při této činnosti mohou pracovat ve dvojicích.

Prosím, abyste s dětmi v rámci volných chvil více pracovali rukama 🙂 Jedná se o stříhání, lepení, překládání papíru….atd. Při našich výtvarných a pracovních činnostech je pak velmi patrné, kdo to doma netrénuje a kdo ne…. Děkuji.

19.1. Vážení rodiče, od 2. pololetí budou děti používat již pero. Doporučuji pero TORNÁDO. Je běžně k sehnání v každém papírnictví, není finančně náročné a nejlépe se s ním prvňáčkům píše. Prosím, pokud se vypravíte ho koupit, zakupte rovnou dvě, která budou v penále. Prosím, abyste dětem nekupovali pro 1. třídu pera „gumovací“. A další užitečnou pomůckou pro 2. pololetí bude dětem úkolníček, do kterého si budeme už zapisovat vše potřebné. Jaký zvolíte, nechám na Vás. Hezké dny a děkuji 🙂


https://www.prvnacek-shop.cz/Skolni-pero-Tornado-Centropen-2675-d1837.htm

https://www.stencl.cz/skolni-potreby-skolni-pera-skolni-a-psaci-pera-tornado-/

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

16.1. Dnes děti psaly diktát. U mnohých nedopadl nejlépe. Děti , které mají dvojky a trojky, prosím doma z písmenek zkoušejte, více trénujte ( opisy, přepisy) a i doma si pište diktáty.

Zde je dnešní diktát .Byly to 3 řádky. První řádek- pouze psací písmena, druhý -slabiky, třetí -slova. Vše psací písmena.

l í ů Á M t j

ty ná sé de já

pes motá léto sem

__________________________________________

Psaní- dnes děti dostaly další „SNĚHULÁČKOVSKOU “ písanku. Čeká nás každodenní procvičování psaní. Proto máme písanek několik. Pokud nastane situace, že bude za DÚ psaní více a Vaše dítě již bude večer unavené, může si úkol / s Vaším souhlasem/ zkrátit tak, že nemusí od každého řádku psát písmenka až do konce. Tedy pokud je např. řádek, kde mají děti psát 15x r…- stačí, když ho napíší tolikrát, aby si písmenko osvojily a úkol zvládly bez stresů.

Učivo PRVOUKY: dny v týdnu. Naučit se pojmy: včera – dnes – zítra- pozítří (dnes je čtvrtek- co bylo včera ? , …. dnes je sobota- co bude zítra , co bude pozítří? atd). Dny pracovní, dny víkendu. Měsíce – vyjmenovat. Po únoru bude…??, kolikátý v pořadí je srpen, červen… ? Jaký měsíc je první, druhý….. poslední roce? Z této látky bude každý vyzkoušen příští týden.

Básničku MĚSÍCE se mají děti naučit zpaměti do příští středy.

Přeji všem hezké dny a hodně úspěchů 🙂 DH

______________________________________________________________________________

9.1. Vážení rodiče, příští týden v úterý 14 .1. se koná konzultační odpoledne, na které si pozvu pouze některé z Vás. Rodiče, se kterými potřebuji mluvit budu oslovovat cestou e-mailu. Pokud ode mne e-mail
nedostanete, znamená to, že je vše v pořádku, že Vaše dítě pracuje s chutí, bez větších problémů a já ho chválím 🙂 Konzultační hodiny budou probíhat od 17.-19.hodin v naší třídě.V případě konzultace z Vaší strany mě taktéž kontaktujte mailem a domluvíme si termín v přesném čase.

________________________________________________________________________

V lednu / vzhledem k tomu, že se nám blíží vysvědčení/ budeme psát větší počet malých písemek a testíků / M a ČJ/ a čekají nás první diktáty, z prvouky budou děti zkoušeny.

Celkově bych chtěla děti pochválit. Do školy chodí připraveny, nosí v pořádku svoje domácí úkoly a při výuce pracují s velkým elánem a chutí. Mám radost z toho, že se už dovedou celé dopoledne plně soustředit, že je při vyučování klid na práci a že umí jeden druhému pomáhat a naslouchat si. Těší mě i to, že při zadávání dobrovolných úkolů většina dětí úkoly plní s radostí a říkají si o další 🙂 Děti udělaly obrovský kus práce a já je velmi chválím !

V prvouce probíráme téma ČAS, proto prosím, aby si děti již na příští týden do hodin prvouky přinesly papírové hodiny. Děkuji za spolupráci, přeji Vám krásné dny 🙂 DH

____________________________________________________________________

19.12. Milé děti, vážení rodiče. Přiblížily se nám vánoční prázdniny, dny volna , odpočinku a krásných svátečních dnů. Ráda bych využila této příležitosti a popřála Vám všem klidné radostné Vánoce a hlavně hodně zdraví a pohody v novém roce. S dětmi jsme se dnes ve třídě domluvili na následujících nevelkých domácích opakovacích úkolech. Pokud budete mít ale rodinný program nabitý tak, že to nebudete stíhat, nic se neděje. Jsou to úkoly na procvičování a taky nějaké pro radost 🙂

český jazyk– denně čteme/ děti již dostaly lednový čtecí přehled/, máme nové písmeno D. Slabikář až do str. 35. Ve slabikáři čtěte, opakujte, procvičujte. Pokud nějaké cvičení / do str. 35/není vyplněné, udělejte si ho v rámci domácího učení.

:-)

Psaní : opakujeme všechna písmena viz naše obě písanky . Po svátcích už začínáme psát diktáty na známku. Doma procvičujte tak, že necháte dítě psát nejprve správné psací písmeno, pak slabiky, nakonec probraná slova- viz slabikář.Děti si nesou domů desky s písmenky, dostříhejte D a doma skládejte slova i krátké věty/ viz Slabikář/ . Ve škole se k této činnosti dostáváme už málo. To je úkol i pro vánoční dny volna.
Písanka žlutá- vše do str. 15. Písanka s dráčkem : zde jsou strany, které by měly být po prázdninách již hotové : 2 -10, 14 -19, 28 + 33.

Matematika– numerace do 10, děti by již měly zvládat sčítání i odčítání s lehkostí, rozklad čísel, pyramidy,  dohledávání chyb. Pokud máte doma kostky, ať děti staví jednoduché stavby / viz učebnice / a nechte je pak dělat plány staveb. Červená M : opakovat to, co jsme počítali. Medvídkovskou matiku si děti nesou domů a doma už zůstává. Pokud jsou tam příklady, které nemáme vypočítané, děti je doma mohou dodělávat.
– pr. listy , které jsme dělali ve škole, dodám marodům po uzdravení.

:-)

prvouka – téma Vánoce, zima- učebnice do str. 30, na str. 30 děti čekají vánoční úkoly – to bude za DÚ z prvouky a kdo se naučí nazpaměť básničku na str. 30, může dostat svojí první lednovou jedničku 🙂

:-)

Přeji Vám krásné Vánoce plné pohody a radosti. Do nového roku pak hlavně pevné zdraví a hodně elánu!  Děkuji Vám za spolupráci v tomto kalendářním roce , děkuji Vám za milé dárky a v novém roce se těším na viděnou ( s dětmi v pondělí 6.ledna 2020 🙂

Vaše paní učitelka Dana Haladová

Zítřejší školní koncert v tělocvičně bude končit v 10.45-až 11. Obědy budou již od 11 hodin, takže obědáři mohou být připraveni k odchodu kolem 11.15-11.30.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

K organizaci týdne: od pondělí mi už děti mohou nosit jeden vánočně zabalený dárek pro svého / zatím neznámého /kamaráda či kamarádku. Dárek nepodepisujte a svému dítěti připomeňte, že je tajné, co v něm je a aby to ve třídě neprozradilo 🙂 Dárek mi děti budou předávat v kabinetu, aby to třída neviděla 🙂 Od středy děti budou nosit každý malé pohoštění, které si v pátek rozložíme na stoly / např. menší boxík s cukrovím, banány, ….mandarinky, pytlíček oříšků, …perníčky, …slané pečivo…atd. Prosím, nedávejte dětem ovoce typu- celý ananas, celý meloun….pomelo….apod, je s tím problém při servírování.Děkuji. K občerstvení si děti přinesou ještě plastový talířek , nebo dva papírové ubrousky. Svíčky, prskavky ani františky prosím neposílejte.

Děkuji Vám za spolupráci. Všem Vám přeji krásný adventní víkend, hodně pohody, klidu a lásky. S pozdravem

DH

13.12. Vážení rodiče, zde jsou nejdůležitější informace k příštímu předvánočnímu týdnu : Až do středy se učíme podle rozvrhu. Ve čtvrtek bude tělocvik i angličtina a v rámci čj a matematiky/ mých hodin/ budeme mít : PROJEKT VÁNOCE. Na děti čekají zábavné pracovní listy s vánočními úkoly, výtvarná i hudební dílnička a další příjemné aktivity. V pátek se neučíme. Od 8- 10 bude vánoční program pro děti v naší třídě. Budeme mít besídku s tombolou, zpíváníčko u stromečku a vánoční raut 🙂 V 10 hodin pak přecházíme do velké tělocvičny, kde je pro žáky 1. stupně připraven velký vánoční koncert, který nacvičili žáci 2. stupně.Tím tento slavnostní den vyvrcholí i skončí.

_____________________________________________________________

Návštěva Městské knihovny Praha-Chodov

Zítra / v úterý 10.12/ si děti ponesou do školy pouze malý baťůžek se svačinkou. Nemusí nosit učebnice, penál ani ŽK. Po návratu z knihovny si budeme ve třídě číst a učit se z interaktivní tabule 🙂   .

V úterý 10. prosince jdeme do knihovny Chodov. Bude to naše první akce mimo školu. Děti čeká prohlídka knihovny s komentářem paní knihovnice, program s pohádkami a možnost samostatně se v knihovně porozhlédnout a v případě zájmu dětí si vyzvednout přihlášku do Městské knihovny v Praze 🙂

Listopadové aktivity v 1.C

12.11.Děti dnes dostaly nový sešit na PRVOUKU /modrý /.Do něj se budeme učit psát zápisky, budeme si tam vlepovat pracovní listy a obrázky. Na obal sešitu si děti mohou nalepit obrázek svého oblíbeného zvířátka. Za DÚ si děti nalepí na dvojstránku nadepsanou PODZIMNÍ PŘÍRODA libovolný obrázek-či obrázky / z časopisu, pohlednici, …z prospektu, vytištěný z internetu apod…./ podzimní přírody. Děkuji za spolupráci.

Tuto středu 13.11. budou mít děti v pořadí druhou hodinu JÓGY s paní cvičitelkou Klimešovou. Minule jsme byli pochváleni, jak nám to jde 🙂

Příští týden v úterý 19.11. se konají TŘÍDNÍ SCHŮZKY. Sejdeme se v naší třídě v 17 hodin. Těším se na Vaši účast.

Cvičení přispívá ke zklidnění dětí, lepšímu soustředění a je velmi příjemnou i oblíbenou aktivitou třídy. Lekce probíhá ve speciální místnosti na jógu, kde je příjemné přítmí a klid. Ve středu se pokusím děti při cvičení nafotit, abychom se s Vámi podělili o tuto příjemnou atmosféru 🙂

TŘÍDNICKÉ HODINY v 1.C – každou lichou středu / 5. vyučovací hodinu / se bude konat třídnická hodina naší třídy. Prosím, počítejte s tím při vyzvedávání svých dětí .

8.11. Dnes děti dostaly SLABIKÁŘ. Přes víkend si ho mohou celý prohlédnout a seznámit se s tím, co nás čeká. Mají z něho i svůj první domácí úkol : namalovat sebe, napsat své jméno a číst. Prosím, aby děti do slabikáře nevpisovaly v předstihu žádné úkoly. Pochopitelně, že ten, kdo už umí číst, může číst i vše na následujících stránkách… 🙂 V příštích dnech budou děti dostávat i nové písanky, kde začínáme trénovat psací písmena. Pokud objevíte v žákovské knížce svého dítěte opakovaně dvojky ze psaní, zaměřte se, prosím, v rámci domácí přípravy na to, aby Vaše dítě psalo s větší pečlivostí. Pokud mu to stále nepůjde, doporučuji znovu se vrátit k základním tvarům, které děti psaly ve fialové písance.

Přeji Vám krásný víkend, s pozdravem DH 🙂

—————————————————————————————————–


Informace ke stávce ve školství: Základní škola DONOVALSKÁ bude ve středu 6.11. 2019 učit bez omezení dle rozvrhu a školní družina i školní kuchyně budou rovněž v běžném provozu. Je to především z toho důvodu, že nechceme rodiče stavět před těžko řešitelný problém se zaopatřením dětí v případě zavření školy.

Prohlášení zaměstnanců školy:
Zaměstnanci školy vyjadřují svou podporu požadavkům za zlepšení podmínek v českém školství!

_______________________________________________________________

__________________________________________________________________

22.10.

Tento pátek přijde fotograf a bude fotit děti na fotoročenku. Bude fotit sólo ty, kteří si to zaplatili. Ostatní děti budou nafocené v rámci společné fotky. Pokud si to ještě někdo rozmyslel a fotoročenku chce, dejte mi do pátku vědět. / cena 200,-/

Děti mají za sebou první čtení na známku, dopadlo to výborně, jsou jedničky, děti jsou velmi šikovné 🙂 Ve čtení, prosím, neustávejte 🙂

Z prvouky budu příští pátek (1.11.) zkoušet: stromy (poznávání podle fotografií), plody, lesní zvířata /viz učebnice + pr. list/

Příští týden: děti jsou od pondělí do středy doma . Je státní svátek a dva dny podzimních prázdnin. Do školy se jde ve čtvrtek a v pátek (31.10. + 1.11.) HEZKY SI TO UŽIJTE !

Přeji všem krásné dny. DH 🙂

________________________________________________________________________________

16.10. Od příštího týdne začínáme psát testíky na známku. Bude se jednat o pětiminutovky z probrané látky. Dále děti čeká první čtení na známku. V pátek zkouším dobrovolníky / někteří se hlásili již dnes 🙂 a od příštího týdne již každého. Zkoušet budu ze str. 86 / Živé abecedy/. Držím všem palce 🙂

14.10. Dnes poprvé dostaly děti za DÚ čtení. Jedná o čtení z Živé abecedy str. 86. Ve škole jsme natrénovali první dva odstavce. Pokud děti celé čtení přečtou / nejlépe bez chyby 🙂 mohou si vybarvit u cvičení hvězdičku. Protože je písmenek a slabik zatím málo, trénujte tato cvičení opakovaně. Prosím o dohled u čtení. Je nutné, aby děti četly a písmenka si opakovaly denně.

Dále prosím, aby měly děti desky s písmeny /pouze s těmi, které máme probraná: S,M,L,P A/ . Desky s písmenky nemá ještě více než polovina třídy 🙁 Děkuji za spolupráci.

________________________________________________________________

ČJ– grafomotorika . Tu trénujeme zejména na mazacích tabulkách a ve fialovém králičím sešitě. Děti si ho na víkend nesou domů. Prolistujte ho a zjistěte, co jim jde a co ne. U nepovedených či odfláklých úkolů dělám poznámku PEČLIVĚJI- to je signál, že je nutné i doma vést dítě k pečlivosti a trpělivosti, aby to pak ve třídě šlo lépe. U těchto dětí si prosím najděte čas a znovu s nimi ty tvary potrénujte. S grafomotorikou úzce souvisí i přesné vybarvování.Komu to nejde a přetahuje, doporučuji omalovánky. Na příští týden připravte dětem desky s těmito písmenky : S,P,L,M A Ve čtení jsme se  podrobně věnovali 3 českým pohádkám: 1. Červená Karkulka 2. O veliké řepě  3. O Smolíčkovi. Za domácí úkol /na který mají děti týden/ si každé dítě vybere tu nejoblíbenější a naučí se ji vyprávět. Bude ji vyprávět  příští pátek před třídou. Prosím, abyste dětem pomohli, pohádky jim znovu pustili či přečetli  a nechali je to doma potrénovat před sourozenci, babičkou,… atd 

11.10. Milé děti, vážení rodiče, zde je přehled aktuálního učiva- tedy toho zásadního, co je dobré i doma procvičovat.

Prvouka-    kapitola PODZIM , práce na zahradě a zelenina. Za úkol- naučit se poznávat 7 druhů zeleniny, co mají na obrázcích a  zahradní nářadí. Za to mohou příští týden dostat jedničku 🙂

  M– numerace do 10, číselné řady vzestupné, sestupné, rovnost, nerovnost . Sešit s medvídkem : v něm je zadán dobrovolný úkol a to dokončovat příklady až do str. 15. Pokud  dítě potřebuje, prosím, přečtěte mu zadání / je vždy na stránce dole/. U počítání děti mohou používat prsty a cokoliv  dalšího, co jim pomůže /kostičky,  knoflíky, číselnou řadu…/

Na výtvarnou výchovu/ k datu 23.10.- tedy až za 14 dní/  budeme potřebovat větší množství / tak  asi 20/  vylisovaných podzimních listů- velké i větší množství malých. Děti budou tvořit podzimní skřítky.Prosím, aby listy byly v deskách nebo obálce. Tento týden jsme měli poprvé hodinu jógy s paní instruktorkou  Klimešovou. Setkávání budou 1x měsíčně.  Cvičení vede děti k  lepšímu soustředění, ke zklidnění a  je hezkou chvílí souznění. První hodina se nám moc povedla a třída byla  velmi pochválena.

Od příštího týdne budou již děti dostávat kromě razítek a jedniček i jedna mínus a dvojky. Držím všem palce, aby těch dvojek bylo co nejméně !!   Všechny děti moc  chválím a Vám všem přeji pohodový slunečný víkend

Srdečně Dana Haladová 🙂

_____________________________________________________________________________

10.9. Prosba od paní učitelky Hanky Ptáčníkové na tělesnou výchovu :prosí, aby měla všechna děvčata ve dnech, kdy je tělesná výchova z domova učesané vlasy tak, aby byly v pevném culíku či v copech. Děkujeme.

Vážení rodiče,

máme za sebou první školní měsíc. Vaše děti si už zvykly na režim školy, nikdo nám ve třídě nepláče ani si nestýská. Děti se úspěšně učí dodržovat třídní pravidla a plnit svoje školní i domácí úkoly. Práce ve třídě se daří hezky, zejména v ranním kruhu a při skupinových aktivitách, kdy si povídáme a učíme se jeden druhému naslouchat. Všichni kluci i děvčata bez větších problémů zvládají uhlídat si a plnit svoje domácí úkoly. Všechny děti zvládly naučit se a zarecitovat před třídou svoji první básničku. Moc je chválím, protože si vedou velmi zodpovědně :-) Děti se učí pomáhat jeden druhému, zvládáme postupně i nové pracovní metody  /např. při skupinové práci/, kde je naším cílem společné dílo i vzájemný respekt. Mnoho úkolů a veliký kus práce je ale ještě před námi. Začínáme s abecedou, čekají nás postupně všechna písmenka a  budeme se učit číst. Brzy začneme psát i do písanek. Nyní se nám daří  počítat do pěti, poznáváme matematické značky větší, menší, rovná se, čekají nás časem i složitější matematické hádanky a příklady.  
______________________________________________________________________________
V tomto týdnu budeme potřebovat DESKY S ČÍSLY 0 až 10 /+ matematické znaky a  puntíky/. Dejte prosím dětem tyto desky do aktovky a přimlouvám se, abyste je denně kontrolovali, aby se nám čísla nepoztrácela. 
Další info :  
 – nakoupila jsem dětem nové ručníčky, prosím o spolupráci při jejich praní. Vždy jednu sadu ručníčků pošlu po dítěti a prosím, zda by tak do týdne mohly být vyprané. Tato výpomoc vyjde /na každého žáka/- maximálně 3 x do roka 
– jak vědět, zda je u mého dítěte ve třídě vše v pořádku ?  Pokud Vám nepíši mail či zprávu do ŽK, nebo Vás nezvu na konzultaci do školy, …znamená to, že je vše v pořádku  :-)
 
Děkuji za spolupráci. Osobně se uvidíme na podzimních třídních schůzkách /19.11./, přeji Vám hezké podzimní dny. 
 
DH24.9. Tento týden budou na naší škole probíhat „Srdíčkové dny“. Jedná se o akci na podporu nadace Život dětem. K zakoupení budou oblíbené magnetky se zvířátky, propisky, náramky, magnetické kolíčky, kus za 30 Kč.
_______________________________
Dnes děti dostaly pa papírku napsanou zářijovou básničku ( PODZIM). Mají týden na to, aby se jí naučily nazpaměť. Pokud někomu týden nestačí, může si termín ještě o další týden prodloužit. Básničku bude dítě recitovat před třídou 🙂
_______________________________________________________________________________________________


20.9. Vážení, máme za sebou úspěšně třetí pracovní týden. Děvčata i kluci pracovali pilně a udělali jsme velký kus práce. Děti dostaly další sešit- říkáme mu králičí čeština, budeme v něm procvičovat grafomotoriku. Je z něj i DÚ na víkend. V pondělí děti dostanou i novou  matematiku s medvědem- ( medvědí matematika) .  I tyto sešity, prosím,  časem obalte. Dále k žákovské knížce:
ta bude v červeném obalu a děti ji budou nosit každý den do školy. Prosím, abyste vymysleli, v jaké části školní aktovky dítě bude ŽK nosit. A tam ji vždy dávali. Dnes jsme si vysvětlovali, proč musí mít místo mimo kapsu s jídlem i pitím a vždy být po ruce. Děti, které  si  ještě neumí samy dávat školní potřeby do aktovky tak, aby to šlo  v pohodě  a poměrně rychle a samy si jí i zacvakly, doply…., to musí o víkendu dotrénovat. K úkolům : 1/ domácí úkoly dávám. Pokud dítě úkol nestihne z důvodu náročného rodinného programu- třeba o víkendu- napište mi  velmi stručnou zprávu do sešitu přímo k tomu úkolu. /…něco typu : Nestihli jsme, doděláme… a podpis rodiče/. Pokud dítě na úkol zapomene, objeví se mu v sešitě symbol mračouna… a to je pro něj signál, že ho musí / nejlépe do příští hodiny/ dodělat a úkoly si  příště ohlídat. 2/ úkol je pro děti,( nikoliv pro Vás :-),… takže se zkuste obrnit trpělivostí a nechat dítě pracovat samo. Pokud se něco hodně dítěti nedaří – jako například nezvládnuté tvary, do budoucna i čísla a písmena….- nic se neděje ! ,  ale nenechte dítě úkol odfláknout. Každé dítě má jiné možnosti. Pokud se Vám jeho výkon nezdá, nelíbí, nechte dítě udělat  ještě malou  část téhož zadání  na papír a ten mi tomu přiložte, přicvakněte.
Doporučuji do aktovky dětem vložit desky, kam si budou dávat sešity , které nesou domů. Nemusí to být velké objemné desky, ty většinou v tašce překáží. Stačí plastové s drukem…
Dnes nesou děti domů ještě v ŽK 2 zprávy : 1/ informace od šk. psycholožky, která u nás ve třídě bude mít dvouhodinový program pro naši třídu- účast je dobrovolná. Děti, které nebudou mít od Vás souhlas budou v té době ve vedlejší třídě. Další info je o mléku, které mohou děti na naší škole odebírat… viz leták. Peníze na mléko dejte do zalepené obálky se jménem i příjmením + označením 1.C-( obálku budu předávat „mlíčkové asistentce „.)
Nechte děti přes víkend tvořit papírové domečky, zpívat 2 lidové písničky- Holka modrooká, Já do lesa + třídní hymnu. Dále si nechte převyprávět Červenou Karkulku.  Děti jsou velmi šikovné a nesou si domů zasloužené jedničky . 
Děkuji za spolupráci a přeji všem hezký víkend 🙂


DH
__________________________________________________________________________


SPRÁVNÝ ÚCHOP TUŽKY
13.9. Tento týden jsme trénovali mimo jiné správný úchop tužky a učili jsme se sedět v lavici rovně, nekřížit při psaní nohy, neklátit jimi, nehrbit se …. Nebylo to pro děti úplně snadné… K domácímu procvičování posílám i krátký internetový odkaz . Nechte si ukázat, jak jsme trénovali s papírovou kuličkou v dlani…. a zkuste si to i Vy 🙂 Pokud budete mít čas, procvičujte s dětmi grafomotoriku : / obtahování řádků- svisle i vodorovně, klubíčka, kruhy, oblouky- duhy…, rovné čáry/. Na víkend si děti nesou 3 učebnice- M, prvouku i ČJ- Živou abecedu. Zalistujte si s dětmi v učebnicích a nechte si vyprávět, co a jak jsme už dělali.

Prosím, abyste si zakoupili v papírnictví sadu papírových písmen pro prvňáky / ty, které budeme zakládat po rozstříhání do desek a taktéž číslice/. Nespěchá to. Oboje si nechte doma, zatím je nepotřebujeme. Děkuji za spolupráci.
Všechny děti moc chválím a přeji krásný víkend 🙂 DH


https://www.youtube.com/watch?v=6zFjagoRhkc

9.9. Vážení rodiče, prosím o mailové kontakty ty z Vás, kteří jste se mně ještě neozvali . Dále připomínám, že ve čtvrtek 12.9. bude od 17 hodin v prostorách jídelny školy zápis do kroužků. Chválím,že měly děti již obalené učebnice. Jenom mám prosbu, zda byste mohli kupovat průhledné obaly. Při vybírání sešitů / zejména, pokud to dělají později samy děti/ je to pro ně mnohem přehlednější a je podle barvy předního obalu jasná kontrola, jaký sešit, kde leží. Děkuji za pochopení. DH 🙂

_________________________________________________

6.9. Úspěšně máme za sebou první školní týden. Byl naplněn pohodou a dobrou náladou. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu. Průběžně a postupně se seznamujeme s třídními pravidly, snažíme se zapamatovat jména kamarádů a kamarádek (… to je velký úkol i pro paní učitelku 🙂 …, zvykáme si na sebe a co víc, začínáme se i učit. V těchto dnech jsme trénovali pravolevou orientaci ( doporučuji v tom doma pokračovat- např: levou rukou se dotkni pravého kotníku…., atd), prošli jsme si školu a podívali se do tříd deváťáků. Dnes si děti odnesly domů dvě učebnice- matematiku a prvouku a dostaly dva úkoly : otevřít prvouku, najít založený papírek s rozvrhem a vysvětlit Vám, jaké vyučovací předměty se ukrývají v obrázcích. Druhý úkol je v učebnici matematiky a je označen zeleným puntíkem. Prosím, učebnice do konce září obalit. Děkuji všem za včasné zaslání peněz do třídního fondu a za darování papírů . Přeji hezký víkend 🙂 DH

__________Rozvrh bude na stránkách zveřejněn během dalších dnů : 4x mají děti do 11.45 – tedy pouze 4 vyučovací hodiny, ve čtvrtek mají do 12.40 ( 5 vyučovacích hodin)______________________________________________________________

5.9. Vážení, ráda bych Vás informovala, že v tomto šk. roce bude otevřen logopedický kroužek pro žáky 1. a 2. třídy. Vede ho speciální pedagožka,logopedka a paní učitelka Mgr. Tereza Večeřová. Pokud budete mít zájem, můžete kontaktovat mě a pošlu po dítěti bližší info, nebo přímo paní magistru.

______________________________________________________________

4.9. POZVÁNÍ NA AKCI NAŠÍ ŠKOLY:
Přivítejte s námi školní rok promítáním pod širým nebem! Ve čtvrtek 5.9.2019 budeme od 20:15 promítat film Dumbo. Akce se koná na školním hřišti, takže si vezměte piknikové deky, karimatky, spacáky, židličky, něco dobrého k jídlu a pití, dobrou náladu a ve čtvrtek na viděnou!
https://www.youtube.com/watch?v=7NiYVoqBt-8

3.9. Vážení rodiče, dnes jsem navštívila obchod JYSK a zjistila, že tam mají v akci přesně ten box na VV pro naše děti . Pokud máte zájem, zde je info : PROBOX Úložný box- Š 30x D39xV18 cm, 14l s víkem průhledná, cena v akci 82,-

_______________________________________________________________

2.9.2019

Vážení rodiče, zde jsou ty nejdůležitější informace z dnešní schůzky.

Přeji Vám hezké dny a děkuji.

D.Haladová

Harmonogram šk. roku:https://www.donovalskazs.cz/skolni-rok/
školní jídelna :https://www.donovalskazs.cz/skolni-jidelna-jidelnicek/

Organizace prvního týdne : úterý 3.9.-pátek 6.9. :  výuka 8:00 – 9.40  (poté si děti buď vyzvednete osobně v přístavbě školy nebo budou předány do školní družiny). Do školy si v těchto dnech děti nosí aktovku a penál.

Omlouvání žáka:  nejpozději  do  48 hodin 

 • e-mailem: haladovad@donovalskazs.cz  , nebo na :   haladovadana@seznam.cz
 • nebo     telefonicky ( dovoláte se do kanceláře školy) : 272 934 191 
 • Každá nepřítomnost žáka ve škole musí být omluvena v žákovské knížce (notýsku) rodičem, nebo lékařem. Ve výjimečných případech si škola vyhrazuje právo vyžadovat omluvení žáka pouze lékařem.

Uvolňování žáka z vyučování

 • na 1 – 3 dny  uvolňuje třídní učitel
 • na 4 a více dnů uvolňuje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů a se souhlasem třídního učitele 
 • Nutné vyplnit formulář.  Viz :
 • https://www.donovalskazs.cz/skola/dokumenty/
 • V době vyučování může být žák uvolněn (např. návštěva lékaře)pouze po předložení omluvenky od rodičů a to jen v doprovodu zákonného zástupce.

POMŮCKY :Penál –  tužka č. 2 – 2-3 ks, pastelky , fixy – alespoň  4 základní barvy/ červená, zelená, modrá, žlutá/ ,ořezávátko, guma

VV –  vodové barvy, 2 kelímky na vodu, ubrus na lavici, nebo velké noviny, pracovní triko, tuhé lepidlo, nůžky, kulaté štětce (3 velikosti), ploché štětce (2 velikosti), 2 sady barevných  papírů, hadřík, voskovky, modelína,  pastelky Progresso   https://www.zbozi.cz/vyrobek/pastelky-koh-i-noor-progresso-24-barev/ , box s víkem , nebo kufřík, 20ks čtvrtek A4 a 10ks  A3,  asi100 ks papírů na kopírování / dle možností/

TV – tričko, kraťasy,nebo legíny, obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, pevnou obuv na venkovní  hřiště, švihadlo / až se ochladí i tepláky a mikina/, sáček se sportovním obutím na ven – bude zavěšen v šatně/

stírací tabulka + 2 fixy , desky na písmena a číslice

podsedáček, 1-2časopisy, 1 knížku

kluci-  krabici papírových kapesníků, děvčata – 2 role papírových kuchyňských utěrek

_________________________

Děkuji za spolupráci. DH