3.E

Vítám Vás na stránkách třídy 1. E

Aktuální stránky naleznete na odkazu v emailu 🙂

Děkuji Lenka Jandová

Anglický jazyk

Mgr.Radka Šťovíčková

 

18.12: Bude vánoční hodina. Děti mohou přijít oblečeny ve ván.barvách a mohou si s sebou přinést cukroví. Budou potřebovat pastelky. 🙂

27.11.: Opakovali jsme slovíčka formou her, zpívali jsme písničku “What´s in my bag?”. Zkontrolovali jsme dú v Prac.sešitě na s.11 a dělali poslech na s.10. Pak jmse si upevnili znalost čísel 0-10 formou 2 her. Nakonec, jako odměnu za dobrou práci v hodině, děti sledovaly jeden díl Prasátko Peppa v angličtině.

20.11.: Zapsali jsme známky z testu, dětem se povedl. 🙂 Začali jsme 2.lekci. Nejprve děti opakovaly barvy, pak se na interakt.tabuli učily nová slovíčka a hrály pexeso. Hráli jsme i hádací hru a zpívali písničku. Vše v učeb.na s.12-13. – Pracovní sešit s.11.

13.11.: Test po lekci 1.

Our Halloween lesson:)

 

 

6.11.: Halloween lesson – halloweenská hodina. Děti mohou přijít v kostýmu a přinést si halloweenské sladkosti. S sebou jen penál s pastelkami.

23.10.: Dodělali jsme a zopakovali lekci č.1. Doma si můžete s dětmi vybarvit a vystřihnout dům (a Happy House), je v Pracovní sešitě na s.59. Jak lze hrát hru, najdete na s.11 v učebnici. Dú: nalepit nálepky na s.9 v Prac.sešitě.

16.10: Dnes jsme pracovali s učebnicí. Zpívali jsme všechny 3 písně z 1.lekce. Poslouchali jsme příběh na s.6 a 2x ho předváděli jako divadlo. Dále jsme si protrénovali odpovědi na otázku “What´s your name?” a odpovědi na Hello a Goodbye. Poslechli jsme si legrační příběh na s.10. Předváděli jsme různá příd.jména (malý, velký, šťastný, smutný,…). A hráli jsme pár her.

9.10.: Dnes si děti zazpívaly 2 písně, které už znají ( The Hello Song, Who´s This?), a naučily se 3., The Happy House Song. Zopakovaly si pozdrav Hello a Goodbye a k tomu jsme společně udělali cvičení v Pracov.sešitě na s.3.  Také si procvičily barvy a spolu jsme si zahráli několik her (hádání Who´s this?, Come in! s plyšáky, pozdravy podle nálad). Všechny děti měly Učebnici i Pracovní sešit – velká pochvala rodičům! 🙂 

2.10.: Děti předváděly zvířata, zpívaly píseň “The hello song” a říkanku “Who´s this?”. Dodělaly poslechové cvičení v Pracov.sešitě na s.2. Zahrály si hádací hru “Who´s this?”a podle obrázkových karet společně říkaly názvy zvířat a barvy. Společně se zdravily “Hello” a “Goodbye”, ale pokaždé u toho měly mít jinou náladu – šťastné, překvapené apod. a podle toho měly říci pozdrav. Dobrovolný dom.úkol: Pracovní sešit s.3 – zakroužkovat, kdy si myšky říkají “Hello” a kdy “Goodbye”.

25.9.: Zopakovali jsme si píseň “The hello song” a přidali “Who´s this?” a pak společně trénovali “It´s me.” Předváděli jsme zvířata a věci a zdravili se anglicky. V kruhu jsme si říkali Hello a jmény a pak mi děti říkaly angl.slova, kt.znají. Dále jsme hráli hru na interakt.tabuli a stejnou aktivitu jsme udělali v Pracovním sešitě (s.2, příště doděláme 2.půlku), zakroužkované osoby následně legračně vybarvovaly:). 

18.9.: Hráli jsme anglické hry, seznamovali se – děti se ve dvojicích zdravily anglicky. Poslouchali jsme a předváděli píseň The hello song. Naučily se Mum, Dad a jména dalších postav. Z učebnice s.6 jsme si poslechli rozhovor.

Doplňující cvičení a hry pro Anglický jazyk, Matematiku, aj.

  • https://elt.oup.com/student/happyhouse/level1/?sortfield=1&cc=cz&selLanguage=cs
  •  
  • http://www.bbc.co.uk/learningenglish/
  • http://www.jazyky-online.info/deti/
  • http://www.grammar.cz 
  • https://www.newsinlevels.com/
  • https://www.helpforenglish.cz/
  • https://www.matika.in/cs/test.php
  • http://skolakov.eu/cesky-jazyk/2-trida/souhlasky/zvedave-berusky/diktatyH1.htm http://www.mojecestina.cz/article/2016082902-test-vyjmenovana-slova-po-z-2 http://zlobidlo.cz/