Kroužky

Nabídka kroužků na šk. rok 2020/2021

Příhlašovací systém kroužků naleznete ZDE

Použijte svoje uživatelské jméno a heslo (při prvním přihlášení nutné změnit). Kroužky můžete vidět, ale přihlásit se bude možné až 15.9. od 18:00.

Situace nás donutila změnit systém zapisování do kroužků z “burzy kroužků” na distanční formu. Na škole existují dvě kategorie kroužků: 1) kroužky externích organizací – ty si zápis zajišťují samy, odkazy na přihlašování naleznete v tabulce. 2) školní kroužky – od třídního učitele dostane každý žák svůj kód a heslo do systému, ve kterém bude možné se do kroužku zapsat. Odkaz na systém zveřejníme zde v sekci “kroužky” do neděle, 13.9. Systém ale bude aktivní (bude možné si kroužek zapsat) až od 15.9. od 18:00.

Pokud se vzhledem k mimořádné situaci (ředitelské volno) stane, že neobdržíte lísteček/informaci s přístupovými údaji, napište email na marekt@donovalskazs.cz s uvedením jména dítěte a třídy, údaje pro zápis zašlu mailem.

Nabídka kroužků na letošní školní rok

Přihlašování na kroužky

—————————————————————————————————-

Atletika pro děti

atletikaatletika2

Dlouhodobý projekt Prahy 11 na podporu pohybu dětí 1. stupně ZŠ a rozvoj základních pohybových schopností pod heslem „Běhej, skákej, házej rád…atletem se můžeš stát!“.

Kroužek je určen pro děti 3.-5. tříd.

Kroužek vede Mgr. Tomáš Marek, učitel TV a držitel osvědčení „trenér žactva“ ČAF.

Kroužek je zdarma (kapacita je omezena).

Basketbal

Basketbalový kroužek na ZŠ Donovalská je určen pro děti od 2. do 9. tříd. Je veden zkušenými trenéry a současně vyučujícími 2. stupně Mgr. Janou Vinduškovou a Vladimírem Kučerou.
Se žáky všech věkových kategorií – to je od 2. třídy až po 9. třídu se pravidelně zúčastňujeme Školní basketbalové ligy, soutěží POPRASKu a celostátní soutěže ZŠ v basketbalu AND1 a Zbraslavského poháru.

VŠESTRANNÁ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA – JIŘÍ SMRČKA

Již pátým rokem se od října na ZŠ Donovalská otevírá kroužek sportovních her, zaměřený na všestrannou pohybovou průpravu dětí pro I. – III. ročník.

Kroužek bude zaměřen na základní pohybové dovednosti, které dnešním dětem v době neustálého vysedávání ve školních lavicích a u počítačových her čím dál tím více chybějí.

Tyto dovednosti, jsou potom odrazovým můstkem k pozdějším specializacím a vedou k úspěšnému zařazení do jakékoliv sportovní aktivity, kterou si děti v pozdějším věku vyberou.

Průprava bude obsahovat základy gymnastiky,atletiky,sportovních a míčových her (jako jsou např. překážkové a opičí dráhy, velká a malá trampolína, kotouly, přeskoky, švihadla, šplh, práce s různými druhy míčů, základy vybíjené, přehazované, kopané, florbalu, basketbalu…..)

Do jedné hodiny bude přijato maximálně 20 dětí.

Vedení zajišťuje Mgr.Jiří Smrčka, absolvent FTVS UK

PŘIHLÁŠKA: po předchozí domluvě zaplacením 2.500,-Kč na účet 51-1468000297/0100 (nutné uvést jméno dítětě do zpráv pro příjemce), nebo hotově panu Smrčkovi do 18.9.2019.

Judo pro děti

Přihlášení on-line ZDE.

Gymnastika pro děti

GYMNASTIKA PRO DĚTI je určena pro všechny žáky 1. stupně ZŠ, jak pro kluky, tak i pro holky.
Kroužek je zaměřen na nápravu svalových disbalancí, rozvoj koordinace, rychlosti, vytrvalosti a flexibility. Hlavní náplní je všeobecná sportovní příprava se zaměřením na gymnastiku. Lekce jsou sestaveny tak, aby děti nečekaly ve frontách na cvičení, ale především byly neustále uvedeny do právě probíhající aktivity a to ať se jedná o nové dovednosti, překážkové dráhy nebo hry.

Angličtina

I) jazyková škola Slunečnice v plotě

Hodnotná a jistá cesta za jazykovým vítězstvím pro vaše děti – lektor 25 let zkušeností, dlouholetý pobyt v zahraničí, komunikativní výuka jako s rodilým mluvčím. Děti se učí s jedním stálým lektorem, který má mezinárodní zkoušky a patřičné pedagogické vzdělání – výuka každý rok navazuje.

Učíme se angličtinu jako II. mateřský jazyk, v návaznosti na český jazyk, což umožní dětem AJ nezapomínat, vždy mají srovnání. Naučí se včas v angličtině  myslet, nemají problémy mluvit, nepotřebují certifikáty ani zkoušky, s jazykem si dokáží poradit samy a hravě udělají testy na školách. Hodiny jsou vedeny specifickým způsobem – rodiče se s dětmi nepřipravují a nijak do vyúky nezasahují, vše běží samo.

Co děláme v hodinách?

  • učíme se základní spoje pro rozmluvení
  • učíme se nejdůležitější rozdíly mezi češtinou a angličtinou
  • cvičíme sluch, abychom rozuměli cizincům
  • nepíšeme, trochu čteme, hodně mluvíme, možná kreslíme
  • ptáme se a ptáme, a chceme odpovědi

Za jak dlouho vydržíme komunikovat nejméně 45 minut jen v angličtině?

  • za 4 měsíce s lektorem (specifická slovní zásoba)
  • za 4 roky s rodilým mluvčím(děti jsou dále v jazyce víc a víc samostatné, v angličtině myslí)
  • v 9. třídě jsou už připravené k maturitě z angličtiny a mohou si studovat další jazyk

Přihlášky

do již probíhajících kurzů na ZŠ Donovalská 14.9. v 17.00 hod., jídelna školy: cena 2500,-pol./ 250,-kniha

12.40–13.15 1. a 2. třída

13.15–14.00 2. a 3. třída

14.00–14.45 starší žáci

14.45–15.30 žáci z gymnázií

více na:+420/604849552

Angličtina MELODY ENGLISH

Učíme nově! Zábavně a s hudbou! Naše lekce jsou hra a radost, učíme děti zvídavosti a
radosti z poznávání!
K tomu nám pomáhají krásné a vtipné autorské výukové písničky, vždy spojené s příběhem,
a prožitková výuka, při které děti třeba i vaří.
V procesu učení využíváme co nejvíc pravou mozkovou hemisféru a výuka má efekt!
Kurzy MELODY English jsou určené dětem z 1.stupně ZŠ. Děti se v nich učí základům
přirozené komunikace a navazují na témata a slovní zásobu, které se možná učily dříve.
Pokud se děti setkávají s angličtinou poprvé, je to nejvhodnější kurz pro začátek!
První lekce je nezávazná a otevřená rodičům.
https://www.melodyenglish.cz/
registrace jedině online na https://melodyenglish.webooker.eu/

TANEC – ATS Domino

Taneční kroužek AT studio Domino na ZŠ Donovalská nabízí děvčatům ale i chlapcům ve věku 6 – 10 let každou středu od 17.00 v tělocvičně školy ucelený taneční program v rekreační úrovni zaměřený na disko dance. Účastníci kurzu zde ve škole mohou po absolvování základů pokračovat ve výběrových soutěžních týmech AT STUDIO DOMINO, ve kterých můžete reprezentovat sebe, klub a ČR na mnoha i zahraničních soutěžích.

Disko dance je ideální na udržení či získání fyzičky, naučí Vás pracovat s tělem, zlepší koordinaci pohybů, rozvijí taneční paměť, rytmus, flexibilitu těla. Během celého roku se naučíte různé taneční sestavičky, ze kterých se závěrem poskládá taneční vystoupení, kterým potom překvapíte své kamarády, rodiče a známe.

Neváhejte a přihlaste se, volná místa ještě jsou. www.atsdomino.cz, tel: 603108236

Pěkný školní rok …. Iva Bičišťová – šéftrenérka klubu

Taneční škola Ivy Langerové

Veškeré informace naleznete ZDE.

Věda nás baví

Kroužek pro děti VĚDA NÁS BAVÍ – děti se v kroužku hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis), prozkoumáme rostlinou i
živočišnou buňku, vytvoříme nenewtonskou kapalinu, pronikneme do mechaniky dýchání i atomu a zabrousíme i do historie k Archimédovi a jeho vynálezům. Zkrátka vyzkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem.
Lekce jsou naprosto bezpečné a vhodné už pro děti od 6 do 12 let.
Přihlášky a více informací na webu kroužky VĚDA NÁS BAVÍ.

 

Kroužky školní družiny

Kroužky ŠD v tomto pololetí neorganizujeme. Pokud to situace dovolí, mohou se kroužky ŠD uskutečnit v 2. pololetí. Rodiče o tomto budou včas informováni.

Děkujeme za pochopení.