9.B

Školní rok 2017/2018

Užitečné odkazy na procvičování češtiny:

http://umimecesky.cz

http://pravopisne.cz

http://onlinecviceni.cz

http://skolaposkole.cz

http://cestina.diktaty.cz

http://skolasnadhledem.cz

Z.Man., uč.ČJ 🙂

 

Projektový den na chemické průmyslovce 7. 11. 2017

Prakticky jsme si vyzkoušeli své znalosti z chemie – navažování, rozpouštění, filtraci, odpařování, měření hustoty, používání chemických tabulek, výpočty a destilaci. Dbali jsme na zásady bezpečné práce a pracovali jsme v ochranných brýlích a ochranném oděvu.

 

Halloween

Halloween, jeden z nejpopulárnějších svátků ve Velké Británii a Americe, jsme oslavili spaním ve škole v noci z 30. 10. na 31. 10. 2017. Symbolem tohoto svátku jsou oheň, čáry a kouzla, netopýři, pavouci, kočky, supi, čerti, vampíři, různá monstra, lebky, náhrobní kameny, černá a oranžová barva a vydlabané dýně.

Všichni jsme se převlékli do strašidelných kostýmů, dlabali dýně, zdobili třídy, písemně sčítali s duchy, vyplňovali vyjmenovaná slova po B do dýní a vypracovávali spousty a spousty úkolů k Halloweenu. Po práci byla stezka odvahy. Kdo jí úspěšně zdolal, tančil na diskotéce. 

 

Halloweenské spaní ve škole

V pondělí 30. 10. 2017 budeme spát ve škole. Celý večer nás bude provázet halloweenský program včetně dlabání dýní.

Sraz: v 18:00

S sebou: halloweenský kostým (jednoduchý, ne moc objemný), spacák, karimatka, dobroty na večeři a snídani.

V úterý 31. 10. 2017 je normální výuka podle rozvrhu.

Dny otevřených dveří na SŠ

Zde jsou webové stránky, které zobrazují 151 termínů dnů otevřených dveří SŠ v Praze. Jednotlivé SŠ lze rovnou kliknutím zobrazit.

https://www.stredniskoly.cz/dny-otevrenych-dveri/praha/

Školní psycholožka

Vážení rodiče,

na škole začala působit na částečný úvazek školní psycholožka, Mgr. Barbora Šmídová. Pokud by někdo z Vašich dětí potřeboval pomoc (problémy v rodině, škole, s kamarády aj.) má možnost se na ni obrátit.

smidovab@donovalskazs.cz

Připomínám – Hravé odpoledne pro Unicef 4. 10. od 16 hodin (PROSÍM, JE POTŘEBA MÍT VLASTNÍ PSACÍ POTŘEBY A PSÁT DO KARET ČITELNĚ)

Výstava sklípkanů v ZOO Praha 22. 9. 2017

V pátek jsme se vypravili do Galerie Gočárovy domy v ZOO na výstavu šedesáti druhů sklípkanů. K vidění byli sklípkani různých velikostí i barev, z různých částí světa. Největší z nich byl Theraposa stirmi. Kromě největší samice, jež se snadno rozpozná nejen kvůli velikosti, ale také díky mohutným černým klepítkům, byly k vidění i další zajímavé druhy sklípkanů. Třeba o něco menší příbuzný druh Theraposa blondi či drobnější, avšak krásně zbarvení jedinci. Terária se sklípkany byli v galerii všude, kam oko návštěvníka padlo.

 

Bezobalu 12. 9. 2017

V úterý 12. září jsme se vydali na exkurzi do Bezobalu. Program nám zaplatilo Fitkonto.cz. Všechny nás překvapilo, když jsme šli do starého vnitrobloku uprostřed Prahy a našli kompost s kytičkami a různými jinými rostlinkami. Stejně překvapivé pro nás byly otázky
s fazolkami, které měly docela zajímavé výsledky. Paní Jana, která nás tam přivítala, nám vysvětlila spoustu nových zajímavých věcí ohledně kompostu. Naučili jsme se k čemu je dobré recyklovat a dozvěděli jsme se, že čytřčlenná rodina vyprodukuje za rok 1,2 tuny odpadu. Měli jsme příležitost vyzkoušet si kostým z odpadků a koupit si něco v obchodu. Nakupovali jsme do krabiček od svačin nebo do skleniček na zavařování. Dostali jsme ochutnávku sušeného ovoce a bylo to opravdu výborné. Nakonec jsme si udělali pití z máty, kterou jsme si sami natrhali na záhonku a přidali limetku. Na první pohled to sice mělo odpudivou barvu, ale překvapivě to bylo velmi dobré.

 

Organizace prvního školního týdne

Pondělí – 8:00 – 8:45 slavnostní zahájení

Úterý – 8:00 – 12:30 – převzetí učebnic 9. ročníku

Středa – vyučování dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

Čtvrtek – vyučování dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

Pátek – vyučování dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

Prosím o přinesení Třídního fondu 800 Kč, který bude vybírán v prvním týdnu do 8. 9. !!! a papírových utěrek. Děkuji 🙂

Vítám Vás v novém školním roce. Doufám, že jste si všichni pořádně odpočinuli a vyzlobili se o prázdninách (a v minulých ročnících) a pustíme se společně do tvrdé práce 🙂 ŠŠ 

_____________________________________________

 

 

 

 

.