9.B

Školní rok 2016/2017

Vítáme Vás do školního roku a přejeme mnoho úspěchů při studiu v 9. ročníku a hlavně jeho zdárného ukončení 😉

Ozdravný pobyt – informace

Místo – RS Lites Borovice u Mnichova Hradiště, 295 01, Mnichovo Hradiště
Odjezd – 19.6.2017 (8:30 z parkoviště u bazénu Jedenáctka – autobus bude od 8:00)
Příjezd – 23.6.2017 (mezi 13:00-14:00 ke škole)
RS Lites web: http://www.arb.cz/rekreacni-stredisko-lites-ubytovani

Prosím nezapomeňte na všechny potřebné dokumenty:

  1. lékařské potvrzení
  2. organizační pokyny
  3. potvrzení o bezinfekčnosti (pozor na datum !!!)
  4. kopie kartičky pojištěnce 

Zeměpisná přednáška

Ve čtvrtek 25. 5. nás opět navštívil cestovatel pan Kubeš. Letos jsme měli možnost dozvědět se novinky z ostrova Papua Nová Guinea. Povídání o zemi bývalých lidojedů bylo vzrušující a velmi zajímavé.

 

Alternativní výuka zeměpisu

V pátek 19.5. jsme si zkusili malinko alternativní výuku zeměpisu. Využili jsme k tomu nedaleký park u Chodovské tvrze.

Výstava Human Body 2017

Ve středu 3. 5. 2017 jsme se byli podívat na velmi zajímavou a netradiční výstavu. Lidské tělo je pro mnohé z nás velkou neznámou a to měla tato výstava změnit. Musíme říci, že byla zdařilá a my se dozvěděli spoustu zajímavých informací o našem těle. Bohužel zákaz focení nám nedovolil lepší fotodokumentaci :-).

Vánoční posezení

Ve čtvrtek jsme si společně na chvilku sedli, abychom si mohli dát dárky. Byla to příjemná chvíle, kdy jsme se velice pobavili. Přeci jen to byly čtvrté a poslední Vánoce, které jsme spolu mohli oslavit ve škole. Přeji tedy všem ještě jednou klidné svátky.

 Tepfaktor

V pondělí 12. 12. jsme se zúčastnili známé soutěže Tepfaktor. Úkoly byly náročné, ale nakonec se nám je podařilo zvládnout a hru zakončit. Akce se zdařila a všichni se příjemně bavili.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Ve středu 30.11. jsme zakončili studijní listopad návštěvou našich zákonodárců. Po složitých postupech u vchodu, kde jsme byli odbaveni jako na letišti, jsme byli odvedeni na lodžii. Poté jsme se zúčastnili přibližně hodinu jednání. Byli jsme svědky smutného divadelního představení, kde hlavní roli hrála kritika, ostrá slova bez respektu k přednášejícímu člověku. Zkrátka, děti mohly vidět, jak nám jdou příkladem naši poslanci 😉

Veletrh středních škol

Ve čtvrtek 24.11. jsme se byli podívat na veletrhu středních škol, tzv. škole Pragensis. Chvílemi to vypadalo jako na nějakém mezinárodním utkání ve fotbalu. Studentů a učitelů bylo opravdu mnoho. Nabídka škol byla velmi pestrá, tudíž každý si mohl najít oblast svého zájmu 🙂

Soudní jednání

V úterý 15.11. jsme se zúčastnili soudního jednání na soudu pro Prahu 9. Soudkyně a státní zástupkyně nás mile přivítaly a ochotně nám vše vysvětlily a odpověděly na naše dotazy. Poté jsme byli svědky jednání s recidivistou, který byl souzen za majetkovou trestnou činnost. Jednání bylo uzavřeno vynesením trestu v řádu desítek měsíců. Domnívám se, že právě tato možnost vidět soud, je dětem ku prospěchu, aby věděly, jak je důležité myslet na budoucnost. Vzděláním a výchovou to začíná.

Unknown Beatles

V pondělí 24.10. nás opět navštívili Beatles :-). První část jsme viděli minulý rok a letos nás čekala část druhá. Dozvěděli jsme se něco dalšího z kariéry Beatles a poslechli si několik zajímavých hitů. Byl to zajímavý hudební zážitek.

Armádní muzeum Žižkov

V pátek 14.10. jsme navštívili armádní muzeum na Žižkově. Návštěva nám sloužila jako doplňující forma výuky, protože téma 20. století nás čeká v dějepisu. Hned na úvod jsme se vyfotili s tankem T34 a poté pokračovali dále na expozice. Prohlídka byla velice zajímavá pro velké množství vystavených exponátů. Vedení muzea nezbývá než pochválit.

Multikino Hostivař

V pátek 7.10. jsme se byli kinematograficky vzdělávat. Film, Tajný život mazlíčků, byl pro nás zábavnou formou vzdělání. Není na škodu občas vypnout a jen se smát.

Planeta Země 3000

V úterý 27.9. jsme se byli podívat na dokumentární pořad Planety Země 3000 o Filipínách. Pořad byl velice zajímavý. Korálové útesy, zajímavá místní fauna i flora nás přímo uchvátila. „Obři“ a „trpaslíci“ Filipín byli jen důkazem ohrožení biodiverzity naší planety. Je jen dobře, že právě tyto pořady máme možnost sledovat, abychom si tyto věci uvědomovali.