5.B

Stránky třídy 2.B jsou ZDE

Anglický jazyk (skupina R.Šťovíčkové)

Doplňující cvičení a hry pro Anglický jazyk, Matematiku, aj.

  • Doplňující cvičení a hry pro Aj, M, Čj aj.
  • https://elt.oup.com/student/happystreet/?cc=cz&selLanguage=cs
  • http://www.bbc.co.uk/learningenglish/ http://www.jazyky-online.info/deti/ http://www.grammar.cz https://www.newsinlevels.com/ https://www.helpforenglish.cz/ https://www.matika.in/cs/test.php http://skolakov.eu/cesky-jazyk/2-trida/souhlasky/zvedave-berusky/diktatyH1.htm http://www.mojecestina.cz/article/2016082902-test-vyjmenovana-slova-po-z-2 http://zlobidlo.cz/

 

Na 26.10.:  Kostýmy na Halloween,  malé, již nepoužívané, ale funkční figurky/hračky/karty apod., které mohou dát na charitativní prodej v rámci halloween.hodiny, mince 5 a 10 Kč, aby si děti mohly vybrat a koupit nějaké z ostatních nabízených hraček. Na konci peníze spočítáme a po podz.prázdninách si děti vyberou, kam je budou chtít poslat. 🙂 Mohou si s sebou na hodinu vzít i hallow.sladkosti.

Na 22.10.: Napsat novému kamarádovi k dopisování dopis o sobě – křestní jméno, že je z Prahy, záliby, co má/nemá oblíbené apod. Minimálně 5 vět.

Navázala jsem spolupráci se zákl.školou v univerzitním kampusu v tureckém městě Erzurum (viz mapa). Pí učitelka, se kterou budu projekt připravovat, je spoluautorkou učebnice Aj pro zákl.školy v Turecku. V první fázi si děti vymění dopisy o sobě. O dalších bodech projektu budu informovat zde. Hl.smyslem projektu je ukázat dětem, že angl.jazyk je potřebný pro komunikaci s lidmi z jiných částí světa.

http://www.ataunivakifokullari.com.tr/

https://www.google.com/maps/search/Ataturk+University+no+148/@39.9012531,41.2470151,389m/data=!3m2!1e3!4b1