3.A

Školní rok 2017 /2018

  🙂         HURÁ, JSME TŘEŤÁCI       🙂 

Organizace posledních dnů školního roku : úterý, středa a čtvrtek- 4. vyuč. hodiny. V úterý je plavání. Čeká nás mimo jiné- zajímavé a zábavné činnosti ve třídě, rozdat učebnice do 4. třídy, donést domů výtvarné potřeby a tělocvik, úklid třídy. Děti mohou mít s sebou v těchto dnech deskové hry a něco drobného pro zábavu. V pátek se rozdává od 8-do 9 hodin vysvědčení. Pak následuje do 10.30 slavnostní loučení se školním rokem  a s deváťáky. Od 11 hodin se vydává oběd. Družinové děti jdou do družiny, ostatní musí mít papírek .  Nezapomeňte, prosím, dát poslední den dětem pevné desky na vysvědčení. Děti si tento den nesou domů i bačkory.

Ještě jednou Vám děkuji za spolupráci .  Přeji Vám krásné léto a všem prosluněné dny plné pohody a radosti 🙂 V září se těším společně na viděnou !

Srdečně Dana Haladová

__________________________________________________________________________________________________________________

20.6.  Dnes dorazily do školy pracovní sešity pro 4. třídu. Proto budu již od zítřka vybírat od každého žáka 350,- .               

Zítra budu rozdávat dětem fotografie. Prosím, nezapomeňte jim dát peníze. Třídní fotka v hodnotě 30 Kč je hrazena z TF.        ( fotka skupinka dětí – 25 Kč, fotka učitel. sboru 30,-) 

Děkuji za spolupráci. DH

_________________________________________________________

 

 

14. 6. Zpráva ze ŠVP: Všechny děti jsou v pořádku. Zítra se vracíme mezi 11:30 a 12:00.

S pozdravem D. H.

Škola v přírodě : RS Termit , Bezdězská 260, Doksy 472 01

Všechny děti jsou v pohodě, máme se krásně a je nám veselo. Byli jsme v Doksech v muzeu Čtyřlístku i v ZOO Berousek. Stačili jsme sportovat,učit se i vykoupat v bazénu. Vaří velmi dobře a všem nám chutná. 🙂

Děti si s sebou vezmou tyto pracovní sešity : 1/ Krtek- hnědý malý linkovaný, 2/ Matem. minutovky 2. díl, 3/ červená matematika, 4/ procvičujeme čj, 5/ žlutý pr. sešit český jazyk. Žákovskou knížku necháváme doma.

Pokud mi budete v době švp psát mail- pak prosím pouze na adresu : haladovadana@seznam.cz

11.-15.6.   

odjezd v 8.00 od školy. Sraz dětí ze 3.A bude mezi 7.30-7.45 u barevné zdi u hl. vchodu do školy.

U autobusu:  –Děti , které užívají pravidelně léky, přinesou léky v uzavíratelném obalu s popisem / jméno dítěte, přesné dávkování léků s  podpisem rodiče/

-dítě, kterému je v autobusu špatně, musí ½ hodinu před odjezdem / tedy ještě s Vámi doma/ spolknout Kinedryl- tuto skutečnost mi nahlaste při odjezdu. Přibalte dítěti do baťůžku igel.tašku / pro případ nevolnosti/. Tyto děti budou mít Kinedryl i v balíčku s léky na zpáteční cestu.   

Dítě nastupuje do autobusu s :

  • Malý batůžek , –v něm lehká svačina  a pití /  stravování na místě začíná obědem / + malá hračka, časopis… /. Tento batoh poslouží i na výlet. Láhev na pití se šroubovacím uzávěrem – min. 0,5litru . Na cestu do autobusu i na pobyt dejte dětem pohodlné lehké oblečení.

 Věci v kufru nebo sport.tašce : 

Hygienické potřeby + ručník ,  2x boty , sandálky,  přezůvky,lehká bunda , pláštěnka,  spodní prádlo, ponožky , legíny nebo tepláky,  kšiltovka , kalhoty, kraťasy, děvčata- šatičky či sukýnky, mikinu, případně svetr,  trička,plavky + koupací čepice,pyžamo,  hadrový pytel na špinavé prádlo (např. povlak od polštáře)  –  nikoliv igelit. pytlík,   -papírové kapesníky, sluneční brýle

Pro radost a obveselení :

– švihadlo,skákací guma- pokud dítě chce, malý míček / může být/,   –  malého  plyšáka na spaní. Děti mohou mít i svoji baterku. Malé hračky.  Budeme mít i podvečerní diskotéku se soutěžemi. Ty dívky, které si chtějí přibalit něco pěkného na sebe / flitrové triko, sukýnku…, čelenku, náušnice…/ pochopitelně mohou.

 

UČENÍ. DO KUFRU- SBALIT : malý penálek se základními barvami pastelek, fixy, pero+ tužka, guma a  děti si domluví ve dvojicích nebo trojicích, kdo vezme malé lepidlo, nůžky a ořezávátko/, dále každý notes na poznámky a malování / nebo trhací blok, kniha na čtení a časopis/ a to i starý již přečtený- budeme si je vzájemně vypůjčovat.

Budeme brát s sebou pracovní sešity- seznam ještě upřesním. Tyto školní potřeby dejte do DESEK S DRUKEM – / tyto desky si děti vezmou ze školy/ A VLOŽTE do podepsané igel.tašky. S tou budou děti chodit do učebny.

 Na zábavu do pokoje doporučuji např. : karty /Prší, kvarteta, Uno, dále dámu a šachy, Člověče, nezlob se, omalovánky, hlavolamy… Náročnější hry typu Monopoly, Dostihy a sázky- nedávejte, vyžadují mnohem více času, než budeme mít. Taktéž nedoporučuji jakékoliv části z Lega.

Prosím nedávejte:   dle domluvy-  MOBILY,   dále -nožíky, elektronické hry, tablety, MP3, dívkám malování / rtěnky ani laky na nehty/, nedávat s sebou cenné věci (náušnice, řetízky, prstýnky  apod.)

Sladkosti, prosím, balte uvážlivě, pochopitelně děti mohou mít nějakou mňamku od Vás. Ale nedávejte dětem tvrdé bonbóny ani lízátka !Doporučuji gumové bonbóny, sušenky ( nedoporučuji vzhledem k vedrům čokoládu…)

Prosím o 1 balení bonbónů na soutěže.Budu vybírat u autobusu .

Kapesné : doporučuji nedávat více než 200,-

Jeden pohled domů budu i se známkou kupovat pro každé dítě z tř. fondu.  Každé dítě ať má Vámi napsanou PŘESNOU ADRESU i JMÉNO ADRESÁTA, NA KTEROU NAPÍŠE SVŮJ  POHLED ZE švp. NAPIŠTE MU tuto přesnou adresu  DO TOHO BLOKU, KTERÝ SI BERE S SEBOU. Dětem můžete napsat pohledy. Ty mi předejte v den odjezdu v obálce.

Pokud můžete, balte společně se svým dítětem, aby mělo přehled, co a kde v kufru je.  Věci nemusí být podepsané, pevně věřím, že vše dohledáme a nic neztratíme. Balte věci nošené, nikoliv drahé, jedeme do přírody, ne na módní přehlídku.

Pokud usoudíte, že má Vaše dítě větší spotřebu oblečení,popřípadě něco ze seznamu,co považujete Vy za důležité, vypadlo, můžete to samozřejmě zabalit.

Prostředek proti klíšťatům a opalovací krém s vysokým UV faktorem zajistím já  / bude hrazeno z tř. fondu/  a děti budeme těmito přípravky natírat.

Pokud máte na srdci nějakou další důležitou informaci týkající se Vašeho dítěte, prosím, sdělte mi  jí včas.

Sledujte v dalších dnech naše webovky.

Děkuji   a přeji   hezké dny  🙂   DH   

_________________________________________________________________

 

Den dětí jsme si náramně užili!!!

Vážení rodiče, pokud už má Vaše dítě potvrzení od lékaře ( formulář na švp), prosím, přineste  tento formulář společně s těmi dalšími na tř. schůzku. K bezinfekčnosti pište datum odjezdu, ( u autobusu budete podepisovat její aktualizaci)  Děkuji a přeji hezký víkend       🙂 DH

Při nadcházejících třídních schůzkách, které se budou konat v úterý 5.6.2018 od 17:00,  budou v přístavbě i na parapetech u hlavního vchodu umístěny veškeré nálezy oblečení, obuvi, lahví ap., které se v průběhu roku našly a nikdo si je nevyzvedl. Prosíme, pokud něco postrádáte, zastavte se tam a třeba budete mít štěstí :-).

V ÚTERÝ 5.6. SE BUDEME FOTIT. Třídní foto  v ceně 30,- bude hrazeno z tř. fondu, v případě zájmu se děti mohou vyfotit ve skupinkách ( za 25,-) 

  • v pondělí 4.6. píšeme opakovací test z prvouky z kapitoly : ČLOVĚK

_________________________________________________________________________________________________________

Milé děti, vážení rodiče, protože se nám přiblížil SVÁTEK DĚTÍ tedy 1. červen, oslavíme ho i my ve 3.A   :-)   Slavit ho budeme  ( z důvodu pátečního přeplnění všech dětských hřišť) už ve čtvrtek , kdy  po 2. vyučovací hodině půjdeme do parku u Chodovské tvrze. Tam si dáme společně zmrzlinu ( bude hrazena z TF) a užijeme si pobyt v parku. Povolené jsou deky na válení,karimatky,  míčky, lítací talíře, švihadla, skákací guma, badminton apod., hračky, plyšáci, panenky, karty… Povoluji i koloběžky a brusle(– k nim povinně helmu a chrániče !).

Koloběžku žáci musí nechat na první dvě hodiny zaparkovanou před školou u vrátnice.Prosím, aby měli všichni kluci i děvčata :  hodně pití  a svačinku v baťůžku, něco na hlavu a  doporučuji namazat krémem s ochranným faktorem . Návrat kolem 12.15-12.30 do třídy.  V případě nepřízně počasí se program odloží .

Dále doporučuji, aby si děti do třídy nosily v těchto parných dnech vějíře a velmi lehké oblečení.  Hezké dny  a ještě připomínám ve středu 1500,- na švp.   Děkuji    🙂   DH

Naše jarní aktivity

Jarní běh do schodů, policie ČR u nás ve třídě-beseda, učí nás deváťáci, psovodi ve škole 🙂

23.5. Milé děti, vážení rodiče. Zbývá nám 12 pracovních dnů do konce klasifikačního období. K pátku 8.6. musíme mít uzavřenou klasifikaci. V pondělí pak odjíždíme na švp. (Děti, které na švp nejedou, budou ve 3.D. ) V následujících dnech budeme psát opakovací testy . Učte se z probrané látky( opakujte cvičení, která jsme dělali).

5.6. se sejdeme v 17 hodin s rodiči na třídní schůzce, která se bude týkat nejen uzavření klasifikace, ale i naší švp.

Prosím, zda by někdo z rodičů mohl našim dětem darovat drobné dárky / jako  ceny při soutěžích na škole v přírodě/ . Minule udělaly obrovskou radost propisky, visačky, míčky…  🙂   Moc děkujeme   🙂

Držím všem palce 🙂    a přeji hezké dny    DH        🙂

_______________________________________

 17.5. Ve středu 30.5. budu vybírat DOPLATEK na švp ve výši 1500,- ( v ceně doplatku je zahrnuta i suma 100,- na výlet )

Vyúčtování bude provedeno po škole v přírodě. Prosím o dodržení tohoto termínu. Děkuji.  🙂

______________________________________________________

Příští týden vybírám 100,- do třídního fondu, který je vyčerpán. Hradit budeme akci KYNOLOG VE ŠKOLE- PŘEDVÁDĚNÍ SLUŽEBNÍCH PLEMEN ( 70 |Kč,-) a nákup výtv. potřeb pro  žáky ( krepáky a špejle) a sladkosti pro zakončení školního roku. Děkuji za spolupráci a přeji hezké dny    DH     🙂

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

TERMÍNY NÁHRADNÍHO PLAVÁNÍ 

 Z důvodu státních svátků budou nahrazeny dva termíny plavání. Tyto náhradní termíny plavání jsou : 24.5. ( tedy příští týden jdou děti plavat v úterý i ve čtvrtek) a 7.6.  ( sraz v 7.30 před školou).

 

______________________________________________________________________________________

Ve čtvrtek 19.dubna – děti píší opakovací test z českého jazyka / doporučuji učit se z pracovního sešitu a učebnice do str. 115/

____________________________________________________

9.4. Informace k příštím dnům :

12.4.    se koná v pořadí třetí čtenářská dílna  

  • opakovací testíčky  a cvičení  ( Čj i M)  ………přiblížilo se nám třičtvrtěletí.  Vše z probrané látky, ze cvičení, která jsme dělali.
  • PRVOUKA – referát na vylosované zvíře / základní informace + obrázek/
  • BAREVNÝ TÝDEN/16.4. – 20.4.2018/ V příštím týdnu nás čekají BAREVNÉ DNY /16.4. – 20.4.2018/ Opět se po roce krásně vybarvíme, letos v barvách květin!       pondělí – oranžová, úterý – červená, středa – žlutá, čtvrtek – zelená, pátek – bílá

V úterý 17.dubna se konají ( od 17 hodin) pohovorové hodiny. Rodiče, se kterými potřebuji hovořit, oslovím e-mailem. Pokud i Vy ostatní máte zájem o individuální pohovor, kontaktujte mě prostřednictvím e-mailu, domluvíme si termín. V červnu (5.6.) se budou konat poslední třídní schůzky, na kterých se sejdeme společně a sdělíme si /mimo jiné/i informace ke škole v přírodě. 

 

Přeji Vám hezké dny   🙂    DH    🙂

____________________________________________________________________________________

 

 Velká gratulace Barunce Čekajlové, která se ve školním kole recitační soutěže Sněženka umístila v kategorii žáků 2. a 3.tříd na  3. místě. Děkujeme Tomáši Brožovi za účast a jeho krásnou recitaci  a Julince Holanové a Máťovi Nebusovi, kteří se s velkou chutí účastnili třídního recitačního kola   🙂

Učivo pro marody 🙂

Učivo tohoto týdne

23.3.  ČJ– dokončování sešitu na opakování vyjm. slov- Hravá vyjm. slova, opakování ze stran 55-56

Opakování, procvičování pádů, vyjm.slov- v učebnici do str. 107. Čítanka -čteme poezii-a snažíme se sami „básnit“,  čítanka 62-67, v pr. sešitě č. 1- str. 31-36, + str.38

Matematika– indické násobení dvojmístným číslem, PS 4-5, příští týden 6-7, uč.opakujeme do str 77

 geometrie- druhy trojúhelníků, procvičování rýsování

Prvouka– do str. v uč. 47( ve středu test ze stran 42-46. PS od str. 32-35) Měření, převod jednotek, (určení času-odpolední a večerní od 13-24h)

Na úterní Vv budou děti potřebovat barevný balicí papír ( stačí malý kousek asi velikost A4- nejlépe veselé jarní barvičky, ne vánoční motivy )

_Hezký víkend všem 🙂      DH     :-)____________________________________________________________

21.3. Vážení, příští týden bude pro děti příjemně krátký.  Od 29.3. do pondělí včetně jsou VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY.

Z tohoto důvodu bude 2. čtenářská dílna o den dříve- tedy ve středu 28.3. Příští týden děti čeká test na měření základních veličin a převody jednotek ( viz učebnice prvouky -kapitola MĚŘENÍ a pr. sešit + přehled na papíru A 4). V testu bude i měření času- používání odpoledních a večerních hodin (15.30,   21.15  apod.)

Přeji krásné jaro 🙂   DH    🙂

______________________________________________________________

ČJ-  PÁDY / nové učivo/ učebnice  pády str. 90-91

-pády umět nazpaměť
– pr. sešit do str. 7
-dále opakujeme /zejména vyjm. slova/- do str. 90
+ příprava na čten. dílnu.
 
matematika -slovní úlohy a využití zlomků ve sl. úlohách( např.  81/4), násobení pod sebe ( násobíme trojmístné číslo jednomístným),  části kruhu- 80/1, 81/3- užití zlomků
PS str  4-5
geometrie- rýsujeme kružnici, uč. str. 72/1
__________________________________________-
prvouka – Měření veličin /uč str. 42-46 / tento týden DÉLKA,HMOTNOST/
pr. sešit-32-34
Všem nemocným přejeme brzké uzdravení 🙂   DH     🙂

 

4.3.  Vážení rodiče. V minulých dnech jsme završili  v ČJ práci na VYJMENOVANÝCH SLOVECH.I doma se k nim však vracejte, opakujte a přimějte děti, aby si v rámci procvičování dokončovaly sešit HRAVÁ VYJ. SLOVA. V následujících týdnech a měsících se budou děti učit  základní slovní druhy. Jako první podstatná jména (- u nich rod , u mužských životnost, neživotnost, číslo a pády). Zejména PÁDY budou pro děti obtížnější látka, proto je i doma ( až přijde čas) pravidelně opakujte. Následovat budou slovesa   a pochopení  základní skladební dvojice( tj. podmět + přísudek ), dále přídavná jména a pak ostatní slovní druhy. Dále vás prosím, abyste dohlédli na  pravidelné domácí čtení. 

Matematika : ve druhém pololetí prohlubujeme znalosti a zaměřujeme se na logické postupy v matematice. Jde například o počítání BILANDSKÝCH PENĚZ /kde převádíme jednu hodnotu mince na jinou/, dále slovní úlohy, + využití zlomků při řešení sl. úloh a převody základních jednotek. Samostatnou kapitolou je geometrie. Prosím, abyste dohlédli, aby na pátek měly děti  vždy 2 ořezané tvrdé tužky a 4 ořezané pastelky ( červená, modrá, zelená, žlutá), aby měly 2 velké sešity (modrý a medvídkovský ) a pravítko  i kružítko.Doporučuji do kružítka zainvestovat, nekupujte ho na tržnici, dětem se bude při rýsování rozjíždět. Nejlépe kružítko KOH-I-NOOR kovové 05501-za 80 Kč, které dětem  vydrží  celá školní léta.Bylo by velmi prospěšné, aby látku, kterou se v pátek při geometrii naučíme, děti doma alespoń  jednou procvičily.K tomu mohou využívat zezadu velký modrý sešit.
 
V PRVOUCE JSME DOKONČILI KAPITOLU NEŽIVÁ PŘÍRODA  A POKRAČUJEME DÁLE V PROBÍRÁNÍ TÉ ŽIVÉ.

Čeká nás učení nejen o rostlinách, o jednotlivých živočičích, i o nás lidech. Tímto bych se na Vás  ráda obrátila s prosbou a dotazem. Vím, že máme mezi sebou maminky, které pracují ve zdravotnictví. Chci se zeptat, zda by byly ochotné a nápomocné přijít a povyprávět dětem o své zajímavé práci , o ochraně zdraví,  o předcházení úrazům, o tom, jak to v těle funguje… apod.? Velmi ráda Vám se vším pomohu. Pokud by se ozval i nějaký tatínek botanik či zoolog, lékař, veterinář či mykolog..  :-),  budeme moc rádi !!

Tolik tedy k těm blížícím se jarním aktivitám a činnostem naší třídy. Přeji všem krásné dny a dětem i nadále držím palce v jejich snažení  :-)
DH

V pondělí 5.3. bude test z prvouky ze stran učebnice 31-41 Téma: neživá příroda. Doporučuji přečíst z učebnice i z prac. sešitu.

Zde je odkaz na kreslený film o vzniku Země. Tento film jsme odkoukali  v rámci prvouky  a děti k němu  dostaly  výklad. Protože se setkal s obrovským nadšením dětí- zde je odkaz, aby se na něj koukly ještě jednou doma  🙂

 

Na druhé pololetí šk. roku bude zařazena povinná četba. Děti si mohou vybrat z následujících autorů a jejich titulů. Většina autorů je českých. Čtenářská dílna bude následně probíhat ve dvou až třech termínech, to podle toho, jak rychle děti knihu přečtou. Náročností i obsáhlostí se knihy liší. První čtenářská dílna bude ve čtvrtek 15.března pro děti, které si knihu stačí přečíst a připravit svoji prezentaci, další bude  29.3. a poslední 12. dubna. Pokud si vaše dítě již některé z těchto titulů přečetlo, prosím, ať si nyní zvolí jinou -další knihu / a to včetně prezentace/.

Zde jsou autoři a jejich knihy :

Iva Procházková : Myši patří do nebe, Středa nám chutná

Hana Dokočilová: Šimsa

Ivona Březinová: Začarovaná třída

Miloš Macourek : Pětka z přírodopisu

Pavel Šrut: Lichožrouti

Martina Drijverová : Sísa Kyselá, Zlobilky

Pro náročnější čtenáře: Michael Ende : Děvčátko Momo a ukradený čas, Nekonečný příběh

Astrid Lindnerová : Bratři  Lví srdce

Pokud zvažujete jinou knihu, prosím, dejte mi vědět.

Přeji všem krásné chvilky u čtení 🙂   DH   🙂

 

 

__________________________________________________________

ŠKOLA V PŘÍRODĚ:

Děkuji všem za včasné zaslání peněz na švp.            DH   🙂

Zde je odkaz na místo konání naší švp . Bydlíme v budově, nikoliv v chatkách 🙂

https://www.machovojezero-termit25.cz/

 

PLAVÁNÍ : 1. lekce plavání je v úterý 13.2. Vzkaz od pana učitele na Tv P. Dubského: sraz na plavání pro děti z 3.A     1/ buď ve škole v 7.30  , nebo    2/   u hlavního vchodu do bazénu – v 7.40, kde pan učitel děti převezme  (nikoliv tedy na zastávce MHD).

Vánoční besídka

 
 
 Vánoční výtvarná dílna-adventní věněc
 

Mikuláš ve 3.A

____________________________________ 

3.1. Informace k matematice : každý  pátek bude v rámci matematiky hodina GEOMETRIE. Děti budou na tento den vždy potřebovat : 2 ostře ořezané tužky, dlouhé (30cm) pravítko, velký A4 nelinkovaný sešit a sešit GEOMETRIE, který tento pátek dostanou.  ( v následujících měsících 2.pololetí budeme potřebovat i kružítko- to zatím ale ponechte doma). Děkuji za spolupráci.   DH     🙂
 
 
1.leden 2018
Vážení rodiče, milé děti, do nového roku  Vám všem přeji hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Děkuji všem za krásná přáníčka a dárečky k Vánocům .  Těším se s dětmi na viděnou ve středu 3.ledna 2018    Srdečně paní učitelka Dana   🙂
_____________________________________________________________________________
 
 

 

Naše podzimní aktivity

Muzeum Policie České republiky 

 

 

Vlastivědná vycházka po Vyšehradě

 

 

Toulcův dvůr

 

 

 

 

Dnes 8.11. jsme začali probírat VYJMENOVANÁ SLOVA ( po Z). Prosím, abyste je s dětmi pravidelně opakovali, procvičovali. Máme zakoupený i nový sešit, dnes si ho děti nesly domů. Doporučuji na domácí učení i další procvičovací materiály, je jich v obchodech opravdu mnoho ( např. knihkupectví Dobrovský, Luxor…) Vyjm. slova začínáme těmi nejjednoduššími, aby děti věděly, jak na to. Následovat  budou vyjm. slova po B, která už jsou velmi náročná. Děkuji za spolupráci 🙂

Dne 13.11. navštívíme TOULCŮV DVŮR. Děti se mohou těšit na program na téma CHLEBA   http://www.toulcuvdvur.cz/3709-cesta-ke-chlebu.  Sraz ve třídě v 8 hodin. S sebou baťůžek se svačinkou, pití, kapesník, teplé oblečení i boty,  pláštěnka nebo skládací deštník.Tento den si děti nemusí brát učení ani žákovskou knížku. Po akci se vracíme do školy na poslední hodinu. Budeme mít čtení. (cena akce: 90,- bude hrazeno z třídního fondu)

V úterý 14.11. se konají od 17 hodin POHOVOROVÉ HODINY pro pozvané rodiče. Pokud se mnou chcete hovořit, prosím, kontaktujte mě mailem. Rodiče, se kterými se potřebuji sejít, budu kontaktovat do konce tohoto týdne. Děkuji.

3.11.  Informace : v pondělí budeme psát písemku na procvičené a ve škole vypočítané slovní úlohy z učebnice  str. 105/1-7  a ve středu testík z prvouky na rodinné  vztahy / viz učebnice a pr. sešit /

Hezký víkend 🙂    DH

__________________________________________________________

30.10.Ve středu 1.11. půjdeme do muzea Policie ČR ( Ke Karlovu 1, Praha 2). Zde si děti prohlédnou výstavu a zhlédnou divadelní představení Kolo tety Berty , které je  tematicky zaměřené na dopravní výchovu. První hodinu se děti učí.  Děti se nasvačí po 1. vyuč. hodině a  pak vyrážíme. S sebou : pití,něco na zub :-), pláštěnka nebo malý skládací deštník, kapesník.  

V pátek 3.11. se koná naše čtenářská POHÁDKOVÁ DÍLNA.(viz odkaz na web. str. k  20.9.) Každé dítě má již svou vylosovanou pohádku. Tu jedinou si připraví jako vyprávění pro ostatní.Dále na papír A 4 napíše obsah pohádky a přiloží svůj obrázek. Všechny tyto práce budou vystavené na nástěnce, aby si je mohly děti pročítat. K pátku budou děti odevzdávat i svůj vyplněný čtenářský deník. Protože je tento úkol pro některé  děti náročnější, nebudou mít žáci v těchto dnech žádný jiný úkol z čj.

Prvouka : probíráme nové téma RODINA A RODINNÉ VZTAHY. Úkol na čtvrtek : děti si vytvoří svůj rodokmen. Prosím, abyste u tohoto úkolu byli dětem nápomocni 🙂   Viz učebnice . Děkuji   🙂      DH 

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

25.10. UPOZORNĚNÍ: V naší třídě se objevily tento týden vši 🙁  Prosím o kontrolu hlaviček.  Na následující dny volna nemají děti žádný písemný úkol. Doporučuji však opakovat, procvičovat probrané učivo ze sešitů, které si nesou domů. Přeji hezké dny 🙂  DH   🙂

___________________________________________________________________________________________________________________________

18.10.Informace k následujícímu týdnu : Bude příjemně krátký  🙂 Děti mají čtvrtek + pátek (26.+ 27.10. )podzimní prázdniny. V úterý 24.11. jdeme na dopoledne na vlastivědnou vycházku na Vyšehrad. Završíme tím téma, které probíráme v prvouce- Má vlast a město, kde žiji. Na pondělí si děti přinesou na papíře připravenou zajímavou informaci o tomto starobylém místě. Mohou si vybrat, co chtějí, co je zaujme /např. někoho zaujal Horymír se Šemíkem,  někdo napíše o rotundě, o Slavíně…, o hradbách, o Libuši…atd. /V pondělí si budeme svoje příspěvky společně číst a vyvěsíme je na nástěnku.  V úterý se sejdeme v 8 hod ve třídě. Pak vyrazíme. S sebou baťůžek se sváčou, pitím, pláštěnku nebo malý skládací deštník, pevné boty, větrovku, kapesník…Dovoleny jsou foťáky i mobily i sladkosti pro povzbuzení :-). S sebou hodinky/ nebo mobil/.

K učení : u dětí, které nemají z desetiminutovek pěkné známky, pravidelně opakujte, procvičujte zejména  násobilku a dělení, dále pak sčítání pod sebe. Vracejte se ke cvičením probraným a s dětmi si to zkuste znovu.Chválím za čj- děti se zlepšily v diktátech 🙂  V rámci prvouky sledujte, co právě probíráme. Budou pravidelné pětiminutovky z probrané látky. Mějte se hezky 🙂  DH   🙂

____________________________________________________________________________________________________________

8.10.  Na naší škole bude tento šk. rok  pracovat školní psycholožka :  Mgr. Barbora Šmídová

konzultační hodiny : úterý – 8 – 11 hodin,   čtvrtek – 13 – 15 hodin.  Bližší info na webu školy. Konzultace dle objednání prostřednictvím emailu (smidovab@donovalskazs.cz)

_________________________________________________________________________________________________________________________

5. října se konala akce PUMPA PRO AFRIKU  aneb odpoledne s UNICEF. Akce  se vydařila a  děkujeme všem, kteří dorazili a přispěli k tomu, že celková vybraná částka přesáhla 30 000,-, což umožňuje nákup tří pump na vodu do afrických vesnic.  I naši barevní SLONI ŠTĚSTÍ, které jsme malovali, potěšili a přispěli k dobré náladě 🙂  

IMG_20171004_162453

 

_____________________________________________________________________________________________________

6.10.Ve středu 11.10.budeme psát matematickou desetiminutovku na téma DÉLKA TYČE (zlomky). K procvičování doporučuji úlohy  z učebnice: 13/3, 14/6, 15/3 a pracovní sešit : 11/11   🙂                     Hezký víkend    DH       🙂

________________________________________________________________________________________________

4.10. Vážení rodiče, v následujících dnech dostanou děti formulář s informacemi týkající se plánované švp. Prosím o jeho prostudování a následné poslání zprávy o tom, zda Vaše dítě na švp pojede, či ne. Podle zájmu se rozhodne, zda 3.A na švp v červnu 2018 vyjede.Děkuji za spolupráci 🙂   DH

_____________________________________________________________________________________________________

26.9. Vážení, blíží se 4 dny volna. Děti dostanou na tyto dny opakování z matematiky a českého jazyka / z procvičovacích sešitů/. Tyto úkoly jsou DOBROVOLNÉ. Sledujte, prosím, průběžně známky v ŽK a v případě potřeby s dětmi trénujte.U mnohých žáků se zhoršil krasopis, prosím, veďte své děti k větší pečlivosti. Ještě připomínám, že k 2.10. by měly děti odevzdat vyplněný čtenářský deník . Děkuji za spolupráci.

Přeji všem hezké volno, hodně sluníčka a pohody  🙂   DH  

___________________________________________________________________________________________

24.9. Zítra zahajujeme náš čtvrtý zářijový školní týden. Bude příjemně krátký. Ve čtvrtek i v pátek mají děti volno. Ve čtvrtek je státní svátek, v pátek ředitelské volno. Ve středu budou děti psát desetiminutovku na slovní úlohy. Opakujeme je z učebnice str.6-7 a PS do str. 9. 

DH    🙂

__________________________________________________________________________________________________________________

20.9. Milí žáci, vážení rodiče. Včera a dnes proběhla naše letošní první čtenářská dílna. Všechny děti chci moc pochválit za to, jak si svoji prezentaci připravily 🙂 Dnes dostaly čtenářský deník a budou mít více než týden na to , aby si do něj pečlivě zapsaly svou knížku. Termín odevzdání je do pondělí 2.10. Vás prosím, abyste jim napoprvé s prací pomohli. Nejprve si přečtěte první ukázkovou dvojstránku, ta vás bude inspirovat k další práci.

V tomto pololetí nás čeká čtení povinné literatury. Milé děti, začínat budeme s  POHÁDKOU  a v listopadu bude  POHÁDKOVÁ čtenářská dílna. Úkolem bude přečíst alespoň 10 pohádek z nabídky, která je zde ( viz níže). Každý z vás si připraví  vyprávění o jedné pohádce. Ve třídě si budeme říkat, která bude ta tvoje. Budeme si je losovat 🙂  

Jednotlivé pohádky nemusíš číst pouze z jedné knížky. Vyber si převyprávění klasických pohádek Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena například od Evy Mrázkové nebo Slávky Kopecké a jiných českých autorů, kteří pro děti, převyprávěli pohádky moderním poutavým jazykem. Nezapomeň zajít do knihovny a vypůjčit si  pohádkových knížek i několik. Jistě ti při výběru pomohou rodiče a pan knihovník :-)

SEZNAM POHÁDEK :

O kohoutkovi a slepičce , O 12 měsíčkách , Hrnečku, vař!, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Zlatovláska, Popelka , Chytrá horákyně , Princ Bajaja , Čert a Káča ,  O Smolíčkovi, Dlouhý, Široký a Bystrozraký , O hloupém Honzovi, O Budulínkovi, Sůl nad zlato, Sedmero krkavců, Šípková Růženka,  Mahulena krásná panna, Otesánek, Sněhurka, Stolečku, prostři se ! O perníkové chaloupce, O zlaté rybce

Přeji krásné počteníčko 🙂      DH    :-)_______________________________________________________________________________________________________

15.9. Máme za sebou 14 dní školy. Děti bych chtěla velmi pochválit, ve třídě je příjemná atmosféra, děti se vrátily z prázdnin v dobré náladě a jsou příjemně pracovně nastartované. Začínáme tedy již pracovat naplno. Máme už pracovní sešity a za sebou i první domácí úkoly. A co před sebou ?

Do 22.9.se děti mají naučit novou básničku( čítanka str. 13). Každé úterý budeme psát diktát.V úterý 19.9. bude naše letošní první čtenářská dílna, na kterou si děti přinesou svou přečtenou prázdninovou knížku a připraví si krátkou prezentaci. Tento den dostanou ve škole i svůj čtenářský deník. Budou mít týden na to, aby do něho svou knihu zaznamenaly ( ve škole si budeme říkat kam a jak). Prosím, abyste jim při psaní pomohli, doporučuji nejprve napsat nanečisto. Tento deník budou mít i ve čtvrté třídě.  V rámci českého jazyka ještě připomínám nutnost každodenního čtení. V  prvouce opakujeme hodiny ( určování času). Ve středu budeme psát malé opakování na známku. /např. : je půl sedmé- kolik bude za půl hodiny?….je 8 hodin – kolik bylo před čtvrt hodinou ?…, kolik minut jsou 2 hodiny?…..   je 5 hodin- kolik bylo před dvěma hodinami?    apod /

V rámci pracovního vyučování jsme se naučili skládat z papíru lodičku. Příští týden ji už budou děti skládat na známku .

Přeji Vám hezký víkend.    DH     🙂

________________________________________________________________

7.9.  TŘÍDNÍ FOND . V pondělí a v úterý budu vybírat 1 000,– do třídního fondu ( nákup pracovních sešitů, kulturní akce, odměny, sladkosti apod.) Podrobné vyúčtování je Vám k dispozici vždy na tř. schůzkách a kdykoliv po vyžádání u mě v kabinetě.

ZÁPIS DO KROUŽKŮ : proběhne ve čtvrtek 14. září od 17 hod. ve školní jídelně.

V dalších dnech si děti přinesou : každý -jedny noviny( na Vv jako podložku) , kluci- jednu roli kuchyňských utěrek, děvčata krabici kapesníčků. Mýdla máme ještě z loňska, nemusíte nosit.Pokud máte doma dětské časopisy, která už nepotřebujete, pošlete nám je, prosím, do třídy, budeme za ně rádi 🙂 Děkujeme.
POTŘEBY NA VV:  kufřík, nebo krabici a v ní :  vodové barvy ( doporučuji  Koh-i-noor ), sadu alespoň 3 štětců (tenký, plochý, střední), paletu, temperové barvy, 2 černé fixy – jedna tenká a jedna tlustá, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, měkkou tužku , gumu, lepidlo kanagom( stačí do dvojice) obyčejné vysouvací lepidlo,  školní tuš černá( do dvojice), sada barevných papírů, hadřík na otírání stolu, zástěra nebo staré tričko

Penál  : ořezané pastelky, fixy, 2 pera, 2 ořezané tužky č. 1 a 2, ořezávátko, guma, krátké pravítko  / penál , prosím, během týdne kontrolujte/

Ostatní :  rýsovací potřeby- pravítko dlouhé, na Hv si děti přinesou loňský velký sešit na písničky

Děkuji za spolupráci. Hezké dny    🙂     DH

 

Anglický jazyk (R.Šťovíčková) 2017/2018

DÚ:

Na 8.6.: Pracovní sešit s.71/3.

Na 6.6.: Přepsat a naučit slovíčka 8.lekce po slovo „measure“.

Na 4.6.: Pracovní sešit s.65 – kdo nestihl v hodině, tak dodělat.

Na 1.6.: Pracovní sešit s.66/2 (psát o sobě, či svém kamarádovi/kamarádce). Připravit si čtení a překlad dopisu v učebnici na s.53. Dobrovolný dú do pondělí 4.6.: napsat popis někoho z rodiny (min.5 vět).

Na 30.5.: Napsat popis obrázku, který jsme malovali při hodině (alespoň 3 věty). 

Na 28.5.: Pracovní sešit s.64/2.

Na 23.5.: Připravit si čtení a překlad textů u obrázků v Pracovním sešitě na s.61, opakovat si slovíčka 7.lekce a věty s He´s/She´s (On je/Ona je) a He´s got/She´s got (On má./Ona má).

Na 14.5.:  Připravit čtení a překlad textů pod obrázky na s.47 v učebnici. Naučit slovíčka 7.lekce, bude test.

Na 11.5.: Cv.2 v Pracovním sešitě na s.59 a kluci vybarvují jen kluky a holky holky 🙂 Přinést kostičku na hru (třeba ze Člověče, nezlob se).

Dobrovolný úkol: How many bridges over the Vltava river are there in Prague? Kolik je mostů přes Vltavu v Praze? There are……………..

Na 9.5.: Přinést kostičku na hru (třeba ze Člověče, nezlob se). Připravit si čtení a překlad textu v učebnici na s.45.

Na 4.5.: Přepsat a naučit slovíčka 7.lekce.

Na 2.5.:   Příprava na test ze 6.lekce (bude 4.5.).

Na 27.4.:  Překlad vět: Kde je drak? Je pod stolem v obýváku, nebo v koupelně, nebo na posteli.

Na 25.4.: Pracovní sešit – cvičení 2+3. Příští hodinu budeme dokončovat a opakovat 6.lekci.

Na 20.4.: Opakovat slovíčka 6.lekce a přečíst a přeložit si všechny probrané texty v učebnici i Pracovním sešitě z 6.lekce – budu zkoušet čtení s překladem.

Na 18.4.: Připravit si čtení a překlad textu na s.41 v učebnici.

Na 16.4.: Perfektně naučit slovíčka 6.lekce.

Na 13.4.: Test po 5.lekci.

Na 11.4.: Opakování celé 5.lekce a slovíček 6.lekce.

Na 4.4.: Opakování 5.lekce, příští týden bude v pá test po 5.lekci. A ve st bude test na slovíčka 6.lekce. Krásné Velikonoce! Happy Easter! 🙂

Na 19.3.: Začít přepisovat půlku slovíček 6.lekce (po „modern“), je to úkol do středy přepsat je a naučit se. 2.půlka bude pak do příštího pátku. Jinak opakovat vše probrané.

Na 14.3.: Pracovní sešit s.51, dopsat. V pátek budeme mít část hodiny věnovanou oslavě svátku sv.Patrika. Doporučená barva oblečení je zelená:) Dobrovolný dú: učebnice s.36 – přepsat a přeložit texty z bublin u kreslených obrázků.

Na 12.3.: Opakovat číslice 0-20, i jejich psanou formu v aj. V pondělí bude testík.

Na 5.3.: Opakování stávající lekce, příští po bude test po 5.lekci.

Na 28.2.: Opakování otázek „Have you got …?“ a „Is it a/an …?“ a odpovědí na ně (viz.Učebnice a Pracovní sešit).

Na 21.2.: Přepsat půlku slovíček 5.lekce (po slovo „nineteen“). V pondělí 26.2.budou děti psát test po 4.lekci.

Na 12.2.: Opakovat celou 4.lekci, ve st.14.2. bude test po 4.lekci.

Na 31.1.: Do sešitu napsat odpovědi (Yes./No.) na otázky pro Polly, Jacka a Grega na s.38 v učebnici.

Na 29.1.. Připravit si čtení a překlad textu v učebnici na s.31 (Sophie´s World).

Na 24.1.: Připravit si čtení a překlad textu v učebnici na s.31.

Na 19.1.: Není úkol, jen opakovat slovní zásobu a čtení a překlad textů v učebnici.

Na 17.1.: Pracovní sešit s.36/2, opakovat slovíčka 4.lekce.

Na 12.1.: Opakování slovíček 3. a 4. lekce, v pá bude testík.

Na 8.1.: Kdo ještě nestihl, tak má dopsat slovíčka 4.lekce do konce a v Prac.sešitě dopsat větičky ve cv.1 na s.30, vybarvení obrázků je dobrovolné.

Na 20.12.: Bude vánoční hodina, žádné učebnice a sešity. Děti mohou přijít ve ván.kostýmech a přinést cukroví. 🙂

Na 18.12.: Test po 3.lekci. Začneme 4.lekci.

Na 8.12.: Strana 25 v Pracovním sešitě.

Na 1.12.: Přepsat slovíčka celé 3.lekce. 

Na 8.11.: Test po 2.lekci.

Na 3.11.: Opakování slovíček 1. a 2.lekce, bude testík.

Na 1.11.: Napsat do škol.sešitu dopis o sobě (změnit identitu, třeba na Harryho Pottera, Sněhurku,ap.) – viz.vzor v Prac.sešitě s.16, nebo v učebnici na s.13.

Na 30.10.: Žádný úkol přes prázdniny. 🙂

Na 23.10.: v Pracovním sešitě na s.15.mají děti zakreslit do mapy Českou republiku, popř.Prahu, a doplnit 2 věty ve cv.2. Ve cv.2 mohou děti namalovat do obrázku sebe samy (dobrovolné).

Také budeme v pondělí mít halloweenskou hodinu. Kostýmy a hallow.sladkosti vítány. Na hodinu stačí pouze Pracovní sešit a pastelky:-)

Na 16.10.: pokračovat v přepsání slovíček 2.lekce; tentokrát po slovo „purple“; dále opakovat 1.lekci, bude příští týden test

Na 2.10.: přepsat slovíčka 1.lekce (toto bylo dětem zadáno již v po) a v Pracov.sešitě s.8/2.

Na 6.10.: Přepsat část slovíček z 2.lekce (JEN po slovo „green“)

 

Skupina J.Gregorové: Čekajlová, Rohn, Slanařová, Šoukal, Špačková, Šplíchalová, Vokounová, Vondráček. Ostatní ve skupině R.Šťovíčkové.

 

Doplňující cvičení a hry pro Anglický jazyk, Matematiku, aj.

  • Doplňující cvičení a hry pro Aj, M, Čj aj.
  • https://elt.oup.com/student/happystreet/?cc=cz&selLanguage=cs
  • http://www.bbc.co.uk/learningenglish/ http://www.jazyky-online.info/deti/ http://www.grammar.cz https://www.newsinlevels.com/ https://www.helpforenglish.cz/ https://www.matika.in/cs/test.php http://skolakov.eu/cesky-jazyk/2-trida/souhlasky/zvedave-berusky/diktatyH1.htm http://www.mojecestina.cz/article/2016082902-test-vyjmenovana-slova-po-z-2 http://zlobidlo.cz/

 

Celebrating St.Patrick´s Day

FormatFactoryMOV_0010~1FormatFactoryMOV_0034FormatFactoryMOV_0010

____________________________________________________________________

Ahoj holky a kluci !

Zdravím Vás po prázdninách. Doufám, že jste prožili krásné léto, užili si kamarádů,vody i  sluníčka. Pevně věřím, že se v pondělí sejdeme veselí, odpočinutí a  plní zážitků. Čeká na vás nová nazdobená třída v hlavní budově školy 🙂  Určitě jste zažili mnoho dobrodružství, navštívili hodně  zajímavých míst a budete nám  o tom v příštích dnech vyprávět. Pokud jste si psali prázdninové deníčky, nezapomeňte si je během příštího týdne donést do školy a ukázat je všem !

Už se na Vás moc těším  !

                                                                                                paní učitelka  Dana 

Vážení rodiče, zdravím i Vás a těším se na naši další příjemnou spolupráci. Přeji všem šťastné vykročení do nového roku. Dětem hodně úspěchů a radosti z učení,  Vám hodně radosti z  Vašich ratolestí a nám všem celkově klidný rok.   🙂

Infrormace k prvnímu školnímu týdnu :

4.9. Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 ve třídě 3.A   / od 8 – 8.45 / Poté děti převezme slečna vychovatelka. Obědy jsou od 11 hodin. Všechny děti mají na  pondělí+úterý zajištěn oběd. Pokud o tyto dva obědy nemáte zájem, kontaktujte mě mailem nejpozději do pondělí 7.45, kdy počty obědářů hlásím paní hospodářce školní jídelny. Prosím, aby každé dítě mělo papírek, na kterém bude informace o jeho odchodu ze školy / např.  odchází domů s doprovodem v  8.45- , popřípadě sám, …jde do družiny, vyzvednu po 16. hodině…. /apod. Prosím, vždy na papírek uvádějte DATUM A JMÉNO DÍTĚTE.

Děti  v pondělí přijdou do třídy v botách, od úterý se přezouváme.V pondělí dostanou několik formulářů, dejte jim desky.

5.9. úterý výuka od 8- 10.45 hodin

od středy 6.9. výuka podle rozvrhu

Prosím, na učebnice průběžně pořizujte průhledné obaly, dále 3-4 průhledné obaly na sešity A5, 1 červený obal na žák. knížku A5, dále 1  obal zelený A5, 1 modrý A5  a 1 žlutý A5. Připravujte si i věci na TV a box s  výtvarnými potřebami ( seznam dodám). Sešity zatím nenakupujte. Děkuji za spolupráci  🙂

Hezké dny

    Dana Haladová

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

_______________________________________________________________

 

 

 

Anglický jazyk (R.Šťovíčková) 2017/2018

Prosím rodiče o poslání 215,- Kč na Pracovní sešit Aj (platí pro všechny žáky 3.A, ať jsou v mé skupině, nebo ve skupině pí uč.Gregorové). Děkuji, Šťovíčková

*příklady stránek, na kterých si děti mohou procvičovat angličtinu

https://elt.oup.com/student/happyhouse/level2/?cc=cz&selLanguage=cs

http://www.cambridgeenglish.org/learning-english/parents-and-children/activities-for-children/

http://www.esl4kids.net/games.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=RSoE012gQ4U

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-games

https://www.youtube.