1.D

UPOZORNĚNI‘ – ve třídě 1 . D se vyskytly vši ! Prosím o kontrolu vlasů.

Dnes si žáci  vylosovali dvojice , ve kterých si budou vyměňovat malé vánoční dárečky 21. 12. před vánočními prázdninami.Tento den už nebude výuka, děti si mohou přinést malou krabičku s vánočním pečivem na ochutnání, budeme zpívat koledy a rozbalovat dárky.Kdo bude chtít, může donést i další dárek pro nejlepšího kamaráda.

26.11.2018 M.Plechatá tř.uč.

 

 

Připomínám rodičům žáků 1.D , že příští týden je třídní schůzka od 17,-h ve třídě 1.D

15.11. naše třída navštíví cirkusové představení v “ Cirkuse Berousek“ / u Modré školy/.Sejdeme se ráno ve třídě a odcházet budeme v 9,-h. Předpokládaný návrat je cca v 12,40h. Vstup je zdarma.

6.11. 2018 M.Perchatá tř.uč.

 

 

Příští týden od 31.10. budu vybírat 200,- Kč na fotoročenku.

26.10.02018   M.Plechatá tř.uč.

 

 

Příští týden ve středu 24.10 .2018 proběhne focení na fotoročenku. Peníze zatím nevybírám. Ti žáci, kteří se nebudou fotit jednotlivě, dostanou zítra lístek , kde mi rodiče potvrdí, zda se mohou fotit alespoň na celotřídní fotku , i když ji nebudou platit.

Ještě musím upozornit na to, že  50% žáků naší třídy má nějaký logopedický problém. Proto  bych prosila o pravidelné trénování výslovnosti a docházení na logopedii.  Je to velmi důležité pro počáteční čtení.

15.10.2018 M.Plechatá tř.uč.

 

 

Připomínám všem zájemcům o fotoročenku, aby mi poslali objednávku /modrý lístek, který děti dostaly minulý týden/.

Dále bych chtěla připomenout , že některé děti zapomínají nosit učebnice na angličtinu nebo prvouku.Dohlédněte, prosím , na obsah školních tašek.Někteří zase naopak nosí angličtinu celý týden a mají zbytečně těžkou tašku.

Co se týká d.ú., měly by  děti kromě písemného úkolu denně trénovat čtení a skládání dosud probraných písmen a  slabik /5-10 minut/. Děkuji za spolupráci.

9.10.2018 M. Plechatá  tř.uč.

Děkuji všem rodičům za včasné zaplacení třídního fondu, ze kterého jsou hrazeny pracovní sešity a některé další pomůcky. Děti už mají první písmenko v deskách a mohou si zkoušet pokládat S, s do mřížky v učebnici Živá abeceda. Příští týden dostanou další písmeno – M, m. V matematice nacvičujeme počítání do 5. Než se děti naučí psát číslice, používají „čárky.“ Při psaní čárek je důležité , aby začínaly od shora- mají to vyznačeno šipkou. Když doma děti píší nebo malují , dohlédněte, prosím, na správné držení tužky. Některé stále špatně dávají prostředníček.  Děkuji za spolupráci.

21.9. 2018     M. Plechatá tř.uč.

 

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,

dala jsem dnes dětem kopii rozvrhu na příští týden, ale nemohu zaručit, že nedojde ještě k nějaké úpravě.Na rozvrhu je uvedený čas konce  vyučování, prosím nepřehlédněte.Děti dnes mají první dú – dokončit „klubíčka“.

7.9.2018  M.Plechatá tř.uč.