Kroužky

Nabídka kroužků na šk. rok 2017/18

Zápisový den proběhne ve čtvrtek 14.9.2017 od 17:00 do 18:00 ve školní jídelně.

Při zápisu bude možné provést rovnou i platby, při naplnění kroužků má přednost dřívější platba.

MATEMATIKA pro prvňáčky.

Pondělí 16-17hod. Veronika Kiš

Kroužek je určen pro děti, které mohou mít problémy s matematikou, hlavním cílem je rozvoj abstraktního myšlení a představivosti ve světě čísel. Mnohé děti zkrátka nemají představu o v podstatě imaginárních operacích s čísly a z toho pak pramení chyby, které dělají. Pokud pozorujeme, že dítě při procvičování často inklinuje k hádání výsledků, může to být první známka toho, že jeho mozek neumí s čísly pracovat. Počítání je totiž daleko složitější, než by se mohlo na první pohled zdát, protože se skládá z mnoha různých úkonů, které musí probíhat současně a některé děti, ať se snaží sebevíc, se k výsledku nedoberou.

JÓGA pro děti

Úterý 16-17hod. Lenka Tomášková

V tomto kroužku dochází k malé změně. Příjemné cvičení malých jogínků povedou odborní lektoři jógy – Adélka a Lukáš, kteří se aktivně věnují systému Jóga v denním životě a speciálnímu jógovému cvičení pro děti „Svítání.“
Setkání s jógou budou probíhat vždy v úterý od 16 do 17 hod.

Pokud máte zájem o přihlášení dítěte na jógu, či bližší informace, prosím obracejte se na vychovatelku Lenku Tomáškovou tel.: 776 206 502.

VV – výtvarný kroužek  pro 1.tř.

Úterý 16-17hod. Bc. Martina Krupičková

Ve výtvarném kroužku se budeme učit pracovat s výtvarnými materiály, skládat, překládat, trhat, stříhat, obkreslovat, lepit, hrát si s barvou, využívat odpadové, přírodní i netradiční materiály. Budeme využívat různé výtvarné techniky, kombinovat je, rozvíjet fantazii, seznamovat se s výtvarnými postupy a formami: koláže, frotáže, různé kresby – kolorovaná, spontánní, dle předlohy, portréty, ilustrace, malby, decoupage, kašírování, kolektivní práce, mramorování, výroba dárků k různým příležitostem.

ŠIKOVNÉ RUCE  2-4. tř.

Středa 16-17 Mgr. Kateřina Křížková

Kroužek je vhodný pro dívky 2. – 4. tříd.  Je zaměřený na tvoření náramků, zvířátek a drátkování z korálků/perliček. Dále si zde děti mohou vyzkoušet tvorbu origami, pletení košíčků z papíru, ubrouskovou techniku, náramky přátelství z bavlnek a spoustu dalších věcí z rozličných materiálů. Kroužek může přispět k rozvoji kreativity, jemné motoriky a posílení trpělivosti. Cena za pololetí je 300kč.

FOTBAL 2-4. tř.

Čtvrtek 15:30 – 17hod. Tomáš Kiš

V tomto kroužku se budeme učit, zákl. pravidla fotbalu, rozestavení pozic na hřišti (formace), útočné a obrané taktiky. Bezhlavě neodkopávat míče,  ale hlavně se s ním pohybovat . Brát sport jako zábavu a najít v sobě týmového ducha, spolupracovat.

Poznámka: Pokud nebude naplněna kapacita kroužku žáky 2.-4.tř., budou dobíráni žáci 1.tř.

TANEČNÍ KROUŽEK 1.-3.tř.

Čtvrtek 15:30 – 17hod. Lucie Vaňková

Rozhýbeme svá těla, budeme hrát hudebně-pohybové hry a zároveň se zábavnou
formou naučíme spoustu věcí – správné držení těla, rytmické cítění, základní kroky
lidových i moderních tanců, základy gymnastiky, baletu a mnoho dalšího.

KERAMIKA  –  s paní Květou Vondráčkovou

Pondělí 14:00 – 15:30hod. 1.-2. třídy

Pondělí 16:00 – 17:30hod. 3.-9. třídy

Středa 14:00 – 15:30hod. 1.-3.třídy