ZŠ Donovalská přeje všem žákům i rodičům krásné prázdniny a těšíme se na viděnou 1. září 2014!

27. 6. 2014

Fotky z posledního zvonění najdete ZDE.

Zbraslavský pohár

23. 6. 2014

23.6. se ve sportovní hale Na Třebešíně uskutečnil další ročník Zbraslavského poháru ve dvou kategoriích. Zlaté medaile získalo družstvo našich žáků z třetích  a pátých tříd ve složení Čížek, Štrunc, Ňachajová, Dobšovičová, Peterka – nejlepší střelec týmu, Wiener – nejlepší hráč týmu, Pavlica, Šilhánek a Filip ml. Bronzové medaile získalo družstvo starších chlapců ve složení Doležal -  nejlepší střelec týmu, Hudut – nejlepší hráč týmu, Ristič, Kebrle, Sekal, Hošek, Stacho, Říha, Vlásek a  Filip st. Všem  gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ozdravný pobyt Lites – Mnichovo Hradiště

16. 6. 2014

Fotogalerii z kurzu naleznete ZDE.

Příjezd z ozdravného pobytu je, tak jak bylo dopředu avizováno,  v 16:00!!!

Z procházky nakonec byl pěkný výlet i se zmrzlinou. Odpoledne se pak děti ve skupinách věnovaly nejrůznějším aktivitám od netradičních her, přes lanové překážky až po vaření kotlíkového guláše. Skupiny se také průběžně střídají v bazénu. Středeční dopoledne bylo vyplněno sportovními hrami, ve kterých soutěžilo osm věkově smíšených týmů.

První rychlé info z ozdravného pobytu: cesta bez problémů, všichni jsou ubytováni, jídlo výborné. Areál má k dispozici několik sportovišť, která jsme hned po rozřazení do družstev začali využívat. Zítra nás čeká první delší procházka s cílem zorientovat se v okolí.

Streetball – mania

10. 6. 2014

10.6. se konal ve sportovním areálu školského objektu Jitřní u ZŠ Filosofická turnaj základních škol ve streetballu. Zúčastnilo se 45 družstev  v 7 kategoriích. V pěti z nich jsme získali umístění na stupních vítězů. 1. místo získalo smíšené družstvo 8.-9. tříd ve složení Prachař, Jurčyk, Nešpor, Kutilová a Munzarová K., 2. místo smíšené družstvo 6.-7. tříd – Červinský, Říha, Vašek, Brečkayová a Šimáčková, 3. místa dívky 6.-7. tříd – Dvořáková, Francová, Hodková a Třísková, chlapci 6.-7. tříd – Hudut, Stacho, Syrovátka a Tříska a také chlapci 8.-9. tříd – Hošek, Ristič, Sekal a Vlásek. Nejstarší dívky prohrály boj o bronzové medaile, nejmladší ze 4.-5. tříd těsně nepostoupili do finálových bojů. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

„Co dokáže voda“ – projektové vyučování

10. 6. 2014

Projekt „Co dokáže voda“ se uskutečnil v rámci grantového programu, vyhlášeného MČ Praha 11. Děti vytvořily ze svých tříd výzkumná pracoviště a část pokusů probíhala také venku na pozemku školy. Součástí projektu byla výtvarná dílna, při které děti modelovaly, kreslily a malovaly, co všechno voda umí. Žáci také navštívili Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr a vodárnu v Káraném.

Blešák

5. 6. 2014

Ve středu 4.6. proběhl ve školní družině bleší trh. Děti si přinesly pár věcí, rozložily je na deky a výměna mohla začít. Měnilo se opravdu všechno, hračky, šperky, knížky ale i oblečení a drobné bytové doplňky.

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

29. 5. 2014

Informační schůzka s rodiči budoucích prvňáčků se uskuteční ve středu 18. června v 16 hodin ve školní jídelně.

Poslední Mohykán z Libně

29. 5. 2014

Jako poslední z kmene Mohykánů působil v Libni Kuba Hudut. Jako jedniný reprezentoval naší školu na krajském kole Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Bylo to velice náročné klání, protože zde byla již velká konkurence. Celou soutěž zpěvem doprovodila Monika Agrebi. Zpevačka známá ze soutěže X Faktor. Na celé akci pomáhali jako rozhodčí mladí kadeti policie. Bylo to jistě přínosem k celé soutěži. Když Kubovi jistila nohy mladá a půvabná policistka, zlepšil svůj výkon o 20 opakování :-) . Jako třešničkou na dortu celé soutěže byl příjezd známých atletů. Šárka Kašpárková a Roman Šebrle byli velkým lákadlem. Kuba sice nepostoupil, ale zaslouží si velké poděkování za jeho výkony, při kterých si často sáhl až na dno.

Pangea – finále

28. 5. 2014

Z výsledků školních kol této matematické soutěže jsme byli mile překvapeni. V každé kategorii bylo na 1 300 soutěžících a do finále postupovalo vždy 100 nejlepších. Z pátých tříd sice nepostoupil nikdo,ale hned za branami postupu na 102. místě skončil Adam Pavlica. Ze šestých i sedmých tříd postoupilo po šesti dětech – Martin Brhlík (18.), Eliška Sobotová (19.), Anička Šourková (20.), Kristýna Třísková (21.), Kája Hejlová (60.) a Kája Hedviková (61.), Vojta Tilhon (3.), Honza Drtina (4.), Vojta Mareš (14.), Kryštof Nosek (23.), Kristina Vasileska (46.) a Adriana Niziolová (88.). Finále proběhlo 28.5. na Právnické fakultě UK . Nejlepšími z našich byli Kristýna Třísková (24.) a Vojta Tilhon (37.).